Kilka ważnych dla mnie pytań

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

tak tak :-) dobrze napisali
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Wykorzystuję ten stary temat przeze mnie założony do zadawania kolejnych pytań, które obecnie mnie nurtują.
Drodzy Świadkowie, mam kilka pytań:
  • Jak obecnie wyjaśniacie naukę o pokoleniu, czy nie spodziewacie się, że nadejdzie wkrótce jakaś zmiana co do tej nauki? Ja już naprawdę w tym się pogubiłem, więc wyjaśnijcie mi powolutku jeśli możecie, będę wdzięczny.
  • Dlaczego przestaliście wierzyć, że żyjemy w dniach ostatnich? Co przekonało Was do tego, a właściwie co przekonało Was do wyjaśnień Ciała Kierowniczego? Które fragmenty Biblii?
  • Czy to jest tzw. "Nowe światło"?
    „Rozsądny wydaje się wniosek, że zagłada Babilonu Wielkiego będzie oznaczać głównie zagładę instytucji religijnych, a nie rzeź wszystkich ludzi wyznających jakąś religię. Większość członków Babilonu przeżyje jego zagładę i będzie potem próbowała – przynajmniej oficjalnie – odciąć się od religii, jak na to wskazuje Zachariasza 13:4-6” Książka z 2014: Królestwo Boże panuje! str. 223)
    Czy to nie jest przypadkiem powrót do nauk Russella o Restytucji?
  • Czy w skład Armii przeciwko Szatanowi wchodzą jeszcze jakieś inne istoty poza aniołami?
To na razie tyle, dziękuję za ewentualnie odpowiedzi :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Czy to jest tzw. "Nowe światło"? Cytat:
„Rozsądny wydaje się wniosek, że zagłada Babilonu Wielkiego będzie oznaczać głównie zagładę instytucji religijnych, a nie rzeź wszystkich ludzi wyznających jakąś religię. Większość członków Babilonu przeżyje jego zagładę i będzie potem próbowała – przynajmniej oficjalnie – odciąć się od religii, jak na to wskazuje Zachariasza 13:4-6” Książka z 2014: Królestwo Boże panuje! str. 223)
fajnie by było, zeby to wreszcie sie stało, wtedy raptem okaże sie ze Kosciol Chrystusa stanie nie wzruszony. Czekam z utęsknieniem na ten czas.
szkoda mi tylko zatwardziałych przeciwnikow, ktorzy przez swoją nienawiść tak srednio wierzą w Boże młosierdzie.

Ok taki moj wtret już nie zamulam tematu , bye

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

bartek212701 pisze:Jak obecnie wyjaśniacie naukę o pokoleniu, czy nie spodziewacie się, że nadejdzie wkrótce jakaś zmiana co do tej nauki? Ja już naprawdę w tym się pogubiłem, więc wyjaśnijcie mi powolutku jeśli możecie, będę wdzięczny.
Wyjaśniamy tak:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/201 ... 226-17:729
Dlaczego przestaliście wierzyć, że żyjemy w dniach ostatnich? Co przekonało Was do tego, a właściwie co przekonało Was do wyjaśnień Ciała Kierowniczego? Które fragmenty Biblii?
Nie przestaliśmy! Wciąż żyjemy w dniach ostatnich.
Czy to jest tzw. "Nowe światło"?
Raczej nie. Upadek Babilonu to tylko pierwsza faza wielkiego ucisku. Od tego się on zacznie. ŚJ raczej utożsamiali upadek SYSTEMU religijnego wraz z upadkiem Babilonu. Odwołanie się do Zachariasza 13:4-6 też nie jest nowe. Omawiano to w Strażnicach już w latach 80-tych w kontekście upadku Babilonu.
Czy to nie jest przypadkiem powrót do nauk Russella o Restytucji?
Nie jest powrót, gdyż SJ nigdy nauki o Restytucji nie odrzucili. Wciąż wierzymy, że ludzkość, która przeżyje będzie restytuowana. Po upadku Babilonu przecież wielki ucisk wciąż będzie trwał, wiele ludzi zginie w Armagedonie, czyli ostatniej fazie wielkiego ucisku. Nie wszyscy będą restytuowani.
Czy w skład Armii przeciwko Szatanowi wchodzą jeszcze jakieś inne istoty poza aniołami?
Nic mi o tym nie wiadomo.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Bobo pisze: Nic mi o tym nie wiadomo.
Bo zaskoczyło mnie to co przeczytałem w tej Waszej nowej książce, zobacz:
„Potem wskrzeszeni pomazańcy wraz z potężnymi aniołami pójdą z Chrystusem, gdy ten Waleczny Król wyruszy przeciwko »licznemu wojsku« wrogów osaczających lud Jehowy (Ezech. 38:15). Gdy dojdzie do tego starcia, będzie to oznaczało początek Armagedonu! (Obj. 16:16)”
Przyznaję, zdziwiło mnie to :-)
Bobo pisze: Nie przestaliśmy! Wciąż żyjemy w dniach ostatnich.
Ja myślałem, ze teraz to są 'bóle porodowe'? Aha, no to już nic nie wiem :-D

Za resztę dzięki :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

bartek212701 pisze:Jak obecnie wyjaśniacie naukę o pokoleniu, czy nie spodziewacie się, że nadejdzie wkrótce jakaś zmiana co do tej nauki?
Osobiście nie tylko się spodziewam ale jestem tego niemal pewien :-P
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”