Duch Święty jako anioł

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

RN pisze:http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Waluszko

To jest jedna z osób wymienionych w artykule, związanych z kongregacją trójmiejską.
:aaa: to naprawdę TEN Waluszko - mój idol z lat 80-tych, gdy byłem punem i pacyfistą - RSA było jedną z nielicznych organizacji z jaką się utożsamiałem, czytałem i kolportowałem ich pisemka, aż do 86 roku gdy nie poszedłem w ślady "mistrza" i nie odmówiłem służby wojskowej - propozycja 3 lach więzienia skutecznie mnie wyleczyła z pacyfizmu - wolałem 2 lata wojska i dzięki temu mogłem zostać ... dezerterem ;-)

a w temacie
jak można uważać Ducha Św za anioła :crazy:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%87_Pariadka

W powyższym linku jest opis pisma ''Mać Pariadka''.
Pod opisem wymienieni są redaktorzy piszący w tym piśmie.
Wśród nich padają oba nazwiska, które są wymienieni w linku wcześniejszym.( Świętość bez dogmatu)
W tym też linku jest podana nazwa pisma ''Mać Pariadka'', a więc to muszą być Ci ludzie.
W ten sposób ich rozszyfrowałem :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Wracając do naszego tematu.

Leksykon Religioznawczy który mam jest z 1988:
W haśle Jednota Braci Polskich, podpisanym przez R.K. czyli Robert Kisiel, przewodniczący kościoła, napisano:

"Duchem Świętym jest przede wszystkim Bóg (...) Archanioł Michał wraz ze swoimi aniołami (Ap 12.7; Hebr 1,14; Łuk 9,26)" (Warszawa 1988, s. 98)

Natomiast w moim liście, również z 1988 r., B. R. napisał:

"Duch Święty /mowa o obiecanym Pocieszycielu - Jana 14:16/ jest żywą istotą, a nie jakąś nieżywą mocą czy energią /Zach. 4:6/".

Dygała mówił, że to anioł.

Widać więc że te trzy wypowiedzi są zgodne.

Z wszystkich wynika, że Duch Św. jest istotą a nie energia i że jest też aniołem


Gdzie zatem jest napisane u Jednoty, że Duch Św. to siła, moc czy energia?

edited by wit
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 21:38 przez Obserwator, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Ze spisu wyznań widze że są zarejestrowane też

Wspólnota Unitarian-Uniwersalistów Chorzów ul Wolności 91a
Kościół Unitariański Kraków ul. Łokietka 332

Odmówiono rejestracji w 1999:

Kościół Braci Polskich Arian-Unitarian (grupa M. Wyrwicza), brak miejsca centrali

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Meszorer
Posty: 138
Rejestracja: 06 maja 2012, 18:55

Post autor: Meszorer »

Obserwator pisze:
RN pisze: Jednota B. P. z Wrocławia ma opinię organizacji hermetycznej i myślę, że nie dowiesz się jakiś pikantnych szczegółów ze żrodła.

Rozumiem Twoje zainteresowanie tą organizacją , bo to podobno grożna sekta destrukcyjna :-D
Ja mam dawny list B. R. z Jednoty z Wrocławia, ale to list z roku 1988.
List formatu A4 na 2 i pół strony.
Prócz tego na 3,5 strony dodatek, o tym, że Jezus zmartwychwstał w szabat, a nie w niedziele.
Nie mów więc, że tacy hermetyczni. Chyba że teraz, w dobie netu. Wtedy listownie kontaktowali się na skrytkę pocztową. Podawali też adres zboru.
Dostałem wtedy też wizytówkę odnośnie ich nabożeństw i kontakt z ich członkiem z Sopotu Markiem Dygałą, a którym się zresztą widziałem i to kilka razy, ale dawno to było.

A kto ci powiedział, że ja się interesuję sektami destrukcyjnymi?
Ktoś ci kit zalewa. :crazy:

Czy np. badacze Pisma Św. są destrukcyjni?
Czy zgodne z regulaminem forum jest ujawnianie nazwisk i imion osób bez ich zgody? Czy to nie jest naruszeniem prawa cywilnego również? Apeluję o usunięcie imion i nazwisk i o postępowanie zgodnie z ogólnie przyjętymi normami. Takie zachowanie polegające na manipulowaniu danymi jest też niezgodne z etyką chrześcijańską o której Jan Paweł II tak wiele mówił.

edited by wit
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 21:39 przez Meszorer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Meszorer
Posty: 138
Rejestracja: 06 maja 2012, 18:55

Post autor: Meszorer »

A w kwestii anielskości Ducha Świętego, że się tak wyrażę. Pragnę zwrócić Wam uwagę, że słowo anioł w hebrajskim i greckim również nie określa natury istoty lecz funkcję. Jakub miał sen, w którym aniołowie wstępowali najpierw a potem zstępowali z nieba. Judaizm tłumaczy, że to byli prorocy, którzy najpierw doznawali oświecenia - wstępowali, a potem szli z posłannictwem. Anioł znaczy posłaniec. A zatem, skoro Duch Święty jest Aniołem, to znaczy że został przysłany czy wysłany przez Boga Ojca. Co z tego wynika? Primo, że jest Osobą. Secundo, nie wynika z tego, że nie jest Osobą Boską. Fakt więc, że wspomniana przez Was Jednota wierzyła, czy wierzy, jeśli to prawda, w to iż Duch Święty jest Aniołem - nie znaczy, że nie uznają jego boskości.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Meszorer pisze:
Obserwator pisze:
RN pisze: Jednota B. P. z Wrocławia ma opinię organizacji hermetycznej i myślę, że nie dowiesz się jakiś pikantnych szczegółów ze żrodła.

Rozumiem Twoje zainteresowanie tą organizacją , bo to podobno grożna sekta destrukcyjna :-D
Ja mam dawny list B. R. z Jednoty z Wrocławia, ale to list z roku 1988.
List formatu A4 na 2 i pół strony.
Prócz tego na 3,5 strony dodatek, o tym, że Jezus zmartwychwstał w szabat, a nie w niedziele.
Nie mów więc, że tacy hermetyczni. Chyba że teraz, w dobie netu. Wtedy listownie kontaktowali się na skrytkę pocztową. Podawali też adres zboru.
Dostałem wtedy też wizytówkę odnośnie ich nabożeństw i kontakt z ich członkiem z Sopotu Markiem Dygałą, a którym się zresztą widziałem i to kilka razy, ale dawno to było.

A kto ci powiedział, że ja się interesuję sektami destrukcyjnymi?
Ktoś ci kit zalewa. :crazy:

Czy np. badacze Pisma Św. są destrukcyjni?
Czy zgodne z regulaminem forum jest ujawnianie nazwisk i imion osób bez ich zgody? Czy to nie jest naruszeniem prawa cywilnego również? Apeluję o usunięcie imion i nazwisk i o postępowanie zgodnie z ogólnie przyjętymi normami. Takie zachowanie polegające na manipulowaniu danymi jest też niezgodne z etyką chrześcijańską o której Jan Paweł II tak wiele mówił.
Od kiedy to na forum nazwisk nie można zamieszczać?
Cenzor się nam znalazł?
Moje nazwisko widnieje na wielu forach i nawet by mi przez myśl nie przyszło by protestować choć wielokrotnie pisze się o mnie jako o kłamcy, nienawistniku et cetera.
Jak się czegoś obawiasz to lepiej nie włączać kompa.

edited by wit
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 21:40 przez Obserwator, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Meszorer pisze: Czy zgodne z regulaminem forum jest ujawnianie nazwisk i imion osób bez ich zgody? Czy to nie jest naruszeniem prawa cywilnego również? Apeluję o usunięcie imion i nazwisk i o postępowanie zgodnie z ogólnie przyjętymi normami. Takie zachowanie polegające na manipulowaniu danymi jest też niezgodne z etyką chrześcijańską o której Jan Paweł II tak wiele mówił.
No tak JP2 wypowiadał się na temat forów.
Poza tym jakim prawem wymieniasz osobę JP2 skoro protestujesz przed podawaniem personaliów? Pytałeś go o zgodę?

Jakie manipulowanie? Mam konkretny list kierowany do mnie i komu zechcę mam prawo zacytować.. Co jest manipulacją?
Coś człeku jesteś przewrażliwiony albo strachliwy.

Awatar użytkownika
Meszorer
Posty: 138
Rejestracja: 06 maja 2012, 18:55

Post autor: Meszorer »

JPII był osobą publiczną. A osoba, której imię i nazwisko podałeś, to osoba prywatna, która sobie nie życzy ujawniania jej danych osobowych. To jest naruszenie prawa cywilnego. W dodatku regulamin tego forum nie pozwala na podawanie, ujawnianie imion i nazwisk forumowiczów.

Awatar użytkownika
Meszorer
Posty: 138
Rejestracja: 06 maja 2012, 18:55

Post autor: Meszorer »

17. Zabrania się publikowania jakichkolwiek danych użytkowników forum bez ich zgody.

Awatar użytkownika
Meszorer
Posty: 138
Rejestracja: 06 maja 2012, 18:55

Post autor: Meszorer »

Skoro jesteś taki odważny, to proszę podaj Twoje pełne dane: Imię i Nazwisko oraz adres.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Meszorer pisze:Skoro jesteś taki odważny, to proszę podaj Twoje pełne dane: Imię i Nazwisko oraz adres.
A cóż to za tajemnica czy odwaga?
Włodzimierz Bednarski Gdańsk.To nazwisko i numer telefonu widniały tu przez długi czas i wielu forumowiczów je zna.
Często ci co się kryją za tajemniczymi nickami nie są prawdomówni a podanie przez innych nazwiska uważają za jakieś bohaterstwo. Ciekawe czemu?

A adres do czego ci potrzebny?
Chcesz mnie odwiedzić, wykorzystać do celów marketingu, na czarnej liście umieścić czy bojówki nasłać?

Tu masz trochę danych:

http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odz ... ligijny%29

Udzielam się głównie tu:

http://www.piotrandryszczak.pl/

http://www.apologetyka.info/
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 11:22 przez Obserwator, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Meszorer pisze:17. Zabrania się publikowania jakichkolwiek danych użytkowników forum bez ich zgody.
A który to z wymienionych był niby forumowiczem?
Ciekawe, że prawie po roku odezwał się przez pośrednika by zaprotestować.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Meszorer pisze:JPII był osobą publiczną. A osoba, której imię i nazwisko podałeś, to osoba prywatna, która sobie nie życzy ujawniania jej danych osobowych. To jest naruszenie prawa cywilnego. W dodatku regulamin tego forum nie pozwala na podawanie, ujawnianie imion i nazwisk forumowiczów.
JP2 to też osoba prywatna, a nie tylko publiczna. Szczególnie po śmierci nie powinieneś jako niekatolik go wykorzystywać do swych niecnych celów.
Brzydzę się, gdy niekatolicy uznając papieży za wcielenie zła a później do swych celów ich wykorzystują.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”