wiara w Islamie czym jest ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

hudhud70

wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: hudhud70 »

Ibn Umar powiedział: „Na Tego, w Którego Ręce jest dusza Ibn Umara! Jeśli ktoś miałby tak dużo złota, jak duża jest góra Uhud, i wydał wszystko w sprawie Allaha, Allah nie przyjąłby tego, jeśli nie wierzyłby on w radar {przeznaczenie, wyrok)”. Potem wyrecytował słowa Proroka na dowód: „Iman to wiara w Allaha, Jego aniołów, Księgi, Proroków, Dzień Sądu, i w qadar (Allaha) czy to dobry czy zły”. [Muslim]

Ubadah Ibn Al-Samit powiedział swemu synowi: „Synu mój! Nie poczujesz wiary (nie uwierzysz), dopóki nie będziesz przekonany, że to, co ci się przydarzyło, nigdy by cię nie ominęło, zaś to, co ci się nie przydarzyło, nigdy by cię nie spotkało. Słyszałem na własne uszy, jak Wysłannik Allaha (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) powiedział: „Pierwszą rzeczą, którą stworzył Allah było pióro. Nakazał mu, aby zapisało dokładną miarę wszystkich rzeczy aż do Dnia Sądu”. Synu mój, słyszałem jak Prorok mówił: „Ten, kto umrze nie wierząc w to, nic go ze mną nie łączy”. {Muslim, Ahmad]

Istnieją czynniki, które powodują odstępstwo od wiary (apostazję, anulują iman - wiarę), tak samo jak istnieją czynniki, które anulują wudu (ablucję, stan czystości rytualnej) - jeśli człowiek popełnia choć jeden z nich, opuszcza stan czystości rytualnej. Podobnie rzecz ma się z wiarą (iman).
hudhud

liso

Post autor: liso »

hudhud70 pisze:Istnieją czynniki, które powodują odstępstwo od wiary (apostazję, anulują iman - wiarę)
hudhud istnieje jeden czynnik który powoduje że muzułmanin porzuca islam a jest nim poznanie i umiłowanie prawdy. Mam nadzieję że kiedyś ją poznasz.

hudhud70

prawda

Post autor: hudhud70 »

jak narzazie to kościoły są zamieniane na meczety i ,sprzedawane widocznie sami chrześcijanie jakoś tej prawdy nie mogą zrozumieć jak tajemnicy trójcy, oto wielka tajemnica wiary mówi ksiądz nie da się zrozumieć czegoś czego nie ma ot cała tajemnica :)
hudhud

Awatar użytkownika
radek
Kontakt:

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: radek »

Podczas gdy obrażano Bożego Proroka odpowiedź Muzułmańska bywała bezwzględna. Bezwzględność Muzułmańska nigdy jednak nie przyniosła żadnego dodatkowego Mędrca uczącego mądrej Miłości. Co wiemy z Pisma Świętego? Aniołowie posługują się mądrością nie emocjami, a ich cierpliwość zawsze pozwala mieć perspektywę we wszystkich słowach z jakimi zmierzają do ludzi. Gdyby rzeczywiście mocą Koranu była zemsta nad nieświadomymi, a nie Mądre wybaczanie to nie była by to trudna Księga i nie potrzeba by było Jej wyjaśniać

Koran 3:81
Oto Bóg zawarł przymierze z prorokami: "Oto co dałem wam z Księgi i mądrości! Następnie przyjdzie do was Posłaniec, potwierdzający prawdziwość tego, co posiadacie. Wy jemu uwierzycie i będziecie mu z pewnością pomagać!". On powiedział: "Czy wy zgadzacie się i przyjmujecie pod tym warunkiem Mój ciężar?" Oni powiedzieli: "Zgadzamy się!" On powiedział: "Dajcie wiec świadectwo, a ja będę z wami pośród świadków."

Koran 4:69-71
A kto posłucha Boga i Jego Posłańca, będzie wraz z tymi, którym Bóg okazał dobroć: z prorokami i sprawiedliwymi, . z męczennikami i świętymi. Jakże oni są piękni jako towarzysze! To jest laska od Boga. I Bóg wystarcza jako wszechwiedzący! O wy, którzy wierzycie! Zachowajcie ostrożność i ruszajcie pojedynczymi oddziałami lub ruszajcie wszyscy razem!

Jeśli Prorok jest najświętszy i nie wolno Go obrażać pod groźbą kary i nie można podważać Jego słów, to co ze słowami aniołów do Boga gdy On chciał umieścić namiestnika na ziemi, gdy próbowali podważyć Jego wolę, a On się na nich nie gniewał

Koran 2:30-33
I oto powiedział twój Pan do aniołów: "Ja umieszczę na ziemi namiestnika. " Oni powiedzieli: "Czy Ty umieścisz na niej tego, kto będzie szerzył na niej zepsucie i będzie przelewał krew, kiedy my głosimy Twoja chwale i głosimy Twoja świętość?" Powiedział: "Zaprawdę, Ja wiem to, czego wy nie wiecie!" I On nauczył Adama wszystkich imion , potem przedstawił wszystkie stworzenia aniołom mówiąc: "Obwieśćcie Mi ich imiona, jeśli jesteście prawdomówni!" Oni powiedzieli: "Chwała Tobie! My nie mamy żadnej innej wiedzy poza tym, czego nas nauczyłeś. Ty, zaprawdę, jesteś Wszechwiedzący, Mądry!" On powiedział: O Adamie! "Obwieść im ich imiona!" A kiedy Adam im obwieścił ich imiona, powiedział Pan: "Czyż wam nie powiedziałem? Ja znam to, co skryte, w niebiosach i na ziemi, i Ja wiem, co wy ujawniacie i co skrywacie."

Czyż, nie jest wolą Bożą, by osoby mające mądrość usługiwały swoim bliźnim, a nie ich ciemiężyły, przecież mądrość zdobywa się poprzez cierpliwe studiowanie Słowa Bożego. Prawdziwa mądrość jest ponad problemami tego świata

Koran 67:26
Powiedz: "Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie ostrzegającym."
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”