Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Krystian »

To Twoje subiektywne zdanie Bobo - Modo
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

Bobo pisze:
08 sty 2022, 20:36

Natomiast co do Henryka to... podobnie jak Ty, mylnie interpretuje, że Kolosan 1 stwierdza jakoby Jezus był stwórcą. Nie ma tam tego.
Uczynić coś, nie oznacza być Stwórcą tego.

Wystarczy przecież porównać słowa Logosa, jako uosobienie Bożej mądrości, z wypowiedzią stworzeń duchowych z Księgi Objawienia, znających najlepiej prawdę:

Przy 8:31 "Radowałam się Jego ziemią, na której można było mieszkać, a szczególnie cieszyłam się z ludzi"

Obj 4:11 "Nasz Boże, Jehowo, Tobie należy się chwała, szacunek i moc, bo to Ty stworzyłeś wszystkoz Twojej woli wszystko zaistniałozostało stworzone?


Stwierdzenie "Radowałam się Jego ziemią", w połączeniu ze słowami "bo to Ty stworzyłeś wszystko i z Twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone", nie pozostawia cienia wątpliwości 'who is who'.

Czyżby stworzenia duchowe, będące w bezpośrednim sąsiedztwie Boga, zapomniały o Panu Jezusie "Stwórcy", kiedy On był już od 60 lat w niebie? Nic podobnego! One wiedzą, że Stwórca jest tylko jeden i jeden wykonawca Jego woli. Jezus był tylko "pośrednikiem", między Stwórcą a dziełem stwórczym:

"On był przed wszystkim innym i wszystko inne zaczęło istnieć za jego pośrednictwem" (Kol 1:17)

Ponadto, kto odpoczął od dzieł? Kto był Stwórcą?

Wyj 20:11 "W ciągu sześciu dni Jehowa uczynił niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a w siódmym dniu zaczął odpoczywać. Dlatego Jehowa pobłogosławił dzień szabatu i uznał go za święty"

To Jehowa Bóg odpoczął od stwarzania świata, nie Jezus!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: George »

morgana pisze:
15 sty 2010, 21:43
Koranie znajduje się sporo znanych nam z Biblii postaci
i zdarzeń, przez co Mahomet chciał pokazać, że Koran ma być kontynuacją Biblii,
ostatecznym objawieniem boga. W zasadzie muzułmanie uznają jako księgi natchnione :
Torę Mojżesza, Psalmy Dawida, Ewangelie i Koran. Przy czym Koran uznają za ostateczne
Słowo boga i to Koran ma przewyższać inne Pisma - ma być nadrzędny.
Zacytuję tu fragmenty dwóch sur, ilustrujących to:
sura 3, w. 3-4
On tobie zesłał Księgę z prawdą, stwierdzając prawdziwość tego, co już było przed nią.
On zesłał niegdyś Torę i Ewangelię jako drogę prostą dla ludzi...

* sura 4, w. 163.
Zaprawdę, objawiliśmy tobie,
tak jak objawiliśmy Noemu
i prorokom po nim;
i jak objawiliśmy Abrahamowi i Isma'ilowi,
Izaakowi i Jakubowi, jak i pokoleniom,
Jezusowi, Hiobowi i Jonaszowi,
Aaronowi i Salomonowi;
a Dawidowi daliśmy Psalmy

Wyraźnie Mahomet tu wskazuje, że Koran ma być kontynuacją Biblii, ale z całości
Koranu wynika, że ma być nad nią nadrzędny.

Koran(Sura 3, 40-41)
Zachariasz powiedział:
,,Panie mój! Jak ja mogę mieć syna,
kiedy już osiągnąłem podeszły wiek,
a moja żona jest bezpłodna?"
Bóg powiedział:
,,Tak będzie! Bóg czyni, co chce!"
41 On powiedział:
,,Panie mój!
Uczyń mi jakiś znak!"
Powiedział:
"Oto twój znak:
nie będziesz mówił z ludźmi
przez trzy dni

Koran (Sura 7,104-108)
Powiedział Mojżesz:
0 Faraonie!
Zaprawdę, ja jestem posłańcem od Pana
światów!
...Wtedy Mojżesz rzucił swoją laskę
i oto stała się wężem prawdziwym!
potem wyciągnął swoją rękę
i oto stała się biała dla patrzących!



BIBLIA ( Łuk.1, 11-20)
Wtedy rzekł Zachariasz do anioła:
Po czym to poznam?
Jestem bowiem stary i żona moja
w podeszłym wieku.
A odpowiadając anioł rzekł do niego:
Jam jest Gabriel, stojący przed Bogiem,
i zostałem wysłany, by do ciebie przemówić
i zwiastować ci tę dobrą nowinę.
Otóż zaniemówisz i nie będziesz mógł mówić
aż do dnia, kiedy się to stanie,
bo nie uwierzyłeś słowom moim,
które się wypełnią w swoim czasie.


BIBLIA( 2M. 7,10)
Przyszedł więc Mojżesz z Aaronem do faraona
i uczynili tak,
jak rozkazał Pan
Aaron rzucił laskę swoją przed faraonem
i jego sługami,
a ona zamieniła się w węża.

Biblia podaje, że Aaron rzucił laską, a Koran, że Mojżesz.
Wg Biblii Zachariasz zaniemówił aż do chwili narodzin dziecka, a wg Koranu że
tylko na 3 dni.
Jest dosyć dużo takich fragmentów, ale wszystkie maja wspólną cechę - część treści
jest zgodna lub w miarę zgodna Biblią, część nie. Czyżby Bóg zapomniał, co mówił
wcześniej do ludzi? Zdarzyło mu się ot tak, zapomnieć?
Oczywiście nie - Bóg nie kłamie ani nie przekręca swoich słów.
Koran zawiera więc sporo poprzekręcanych lub zmienionych informacji zaczerpniętych
z Biblii, a przecież gdyby Koran miał być kontynuacją Biblii, to nie byłby
sprzeczny z Biblią.

WNIOSEK jest jeden:
- Koran nie jest kontynuacją Biblii, gdyż przekręca słowo Boga, jest sprzeczny z Biblią.

Wygląda na to że Jehowa - Bóg Izraela, i Allah to ten sam Bóg.

Ciekawy jest fragment Koranu który tu przytoczyłeś. Czy zauważyłeś w nim że Jezus jest w nim umieszczony pomiędzy Izaakiem i Hiobem?
Jezus w tym fragmencie to Ezaw - pierworodny syn Izaaka, i ancestor Hioba.

„ * sura 4, w. 163.
Zaprawdę, objawiliśmy tobie,
tak jak objawiliśmy Noemu
i prorokom po nim;
i jak objawiliśmy Abrahamowi i Isma'ilowi,
Izaakowi i Jakubowi, jak i pokoleniom,

Jezusowi, Hiobowi

i Jonaszowi,
Aaronowi i Salomonowi;
a Dawidowi daliśmy Psalmy”
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

George pisze:
13 sty 2022, 14:36
Wygląda na to że Jehowa - Bóg Izraela, i Allah to ten sam Bóg.

Doprawdy, niepoważne są takie rozważania. Islam jest religią powstałą 600 lat po Chrystusie, a więc kilkaset lat po zapowiedzianym przez Niego i uczniów odstępstwie (Mat 24:10,11 / 1 Tym 4:1). W "chrześcijaństwie" odstępczym okazał się Kościół Katolicki, którego znakiem rozpoznawczym było kłamstwo, przemoc i rozpasanie. Islam, jako zlepek odstępczego chrześcijaństwa i judaizmu przejął tylko istniejące już wierzenia i połączył w odrębny religijny byt, dla danego regionu świata. Naprawdę sprytne posunięcie 'Niegodziwca'.

Twierdzenie, że Allah i Jehowa to ta sama osoba, jest takim samym fałszem, jak twierdzenie, że Ojciec, Syn i Duch, to ta sama osoba. Tak, jak jabłko niedaleko pada od jabłoni, tak islam i chrześcijaństwo, spod znaku Kościoła Powszechnego, mają wspólną genealogię.

To, co jeszcze łączy chrześcijaństwo z islamem, to fakt, że obie te religie mają bezimiennego boga, ponieważ słowo Allah, nie jest imieniem własnym, ale arabskim odpowiednikiem słowa Bóg. Bóg islamu i bóg chrześcijaństwa nie mają imion, a przypis do katolickiego przekładu Biblii Tysiąclecia (wydanie II), w którym 7000 razy przywrócono Boże imię w formie Jahwe mówi, że to, co nie ma imienia, nie istnieje.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: radek »

Nie ma przewinienia, które niebo traktowałoby za niewybaczalne. Koran podaje przykład, że nawet służenie bożkowi uzyskało wybaczenie

Koran 4:153
153. Prosza ciebie ludzie Ksiegi, abys ty im sprowadzil Ksiege z nieba.
Oni prosili juz Mojzesza o cos wiekszego niz to i powiedzieli: Pokaz
nam Boga jawnie!" " I porazil ich piorun za ich bezboznosc. Nastepnie
wzieli sobie cielca, kiedy mieli juz dowody oczywiste. I My
przebaczylismy im to
, i dalismy Mojzeszowi wladze jawna.
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
31 lip 2022, 17:21
Nie ma przewinienia, które niebo traktowałoby za niewybaczalne. Koran podaje przykład, że nawet służenie bożkowi uzyskało wybaczenie

Koran to odstępstwo od zasad biblijnych:

"Ich ziemia jest pełna bezwartościowych bożków i kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co wykonały ich własne palce"
(Izajasza 2:8)

"Jehowo, Twoje imię trwa wiecznie. Jehowo, Twoja sława trwa przez wszystkie pokolenia. Bo Jehowa będzie bronił swojego ludu i będzie współczuł swoim sługom. A bożki narodów to srebro i złoto, dzieło ludzkich rąk. Mają usta, ale nie mówią. Mają oczy, ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą. W ich ustach nie ma oddechu. Do nich upodobnią się ci, którzy je wytwarzają, jak również wszyscy, którzy im ufają" (Psalm 135:13-18)


"Skoro więc jesteśmy potomstwem Bożym, to nie powinniśmy mniemać, że Istota Boska jest podobna do złota albo srebra, albo kamienia, do czegoś wyrzeźbionego dzięki kunsztowi i pomysłowości człowieka"
(Dzieje Apostolskie 17:29)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
01 sie 2022, 6:22
radek pisze:
31 lip 2022, 17:21
Nie ma przewinienia, które niebo traktowałoby za niewybaczalne. Koran podaje przykład, że nawet służenie bożkowi uzyskało wybaczenie

Koran to odstępstwo od zasad biblijnych:

"Ich ziemia jest pełna bezwartościowych bożków i kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co wykonały ich własne palce"
(Izajasza 2:8)
Powoływanie się na przykład wybaczenia jako argument na odstępstwo od zasad Biblijnych to trochę jakby nie szanowanie rozmówcy

Iz 43:25 BT5 "Ja, właśnie Ja przekreślam twe przestępstwa i nie wspominam twych grzechów."

Jr 31:31-32 BT5 "Oto nadchodzą dni - wyrocznia Pana - kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. (32) Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, kiedy ująłem ich za rękę, by wyprowadzić z ziemi egipskiej. To moje przymierze złamali, mimo że byłem ich władcą - wyrocznia Pana."
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
01 sie 2022, 7:33
DonCicio pisze:
01 sie 2022, 6:22
radek pisze:
31 lip 2022, 17:21
Nie ma przewinienia, które niebo traktowałoby za niewybaczalne. Koran podaje przykład, że nawet służenie bożkowi uzyskało wybaczenie

Koran to odstępstwo od zasad biblijnych:

"Ich ziemia jest pełna bezwartościowych bożków i kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co wykonały ich własne palce"
(Izajasza 2:8)
Powoływanie się na przykład wybaczenia jako argument na odstępstwo od zasad Biblijnych to trochę jakby nie szanowanie rozmówcy

Ująłeś to tak, jakoby uprawianie bałwochwalstwa, "służenie bożkowi uzyskało wybaczenie". Jakby "niebo" się z tym pogodziło ... ale tak nie jest! Bóg oczywiście przebaczy bałwochwalcy, jeżeli ten odrzuci swój proceder, znienawidzony przez Boga (Hab 2:18-20 / Iz 31:7).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Bobo »

radek ma pokiełbasione w głowie. Przecież wyznawcy islamu sami nie uznają bałwochwalstwa a nawet potępiają cześć jaką np. katolicy oddają Jezusowi.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
03 sie 2022, 6:19
Ująłeś to tak, jakoby uprawianie bałwochwalstwa, "służenie bożkowi uzyskało wybaczenie". Jakby "niebo" się z tym pogodziło
Tylko niektórzy ludzie mają zwyczaj karać od razu pełną miarą bez okazywania cierpliwości. Aniołowie są inni,

Mat 13:24-30 BT5 "Przedłożył im inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. (26) A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. (27) Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” (28) Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” (29) A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”."

Aczkolwiek prawa fizyki prawami fizyki więc ludzie powinni ostrożnie się zachowywać jeśli powierzono im zadanie

Łk 12:47-48 BT5 "Ów sługa, który poznał wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. (48) Ten zaś, który nie poznał jego woli, a uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą."

Bóg nie czerpie przyjemności z karania ludzi

Iz 1:18 BT5 "Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! - mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się [białe] jak wełna."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: radek »

Bobo pisze:
03 sie 2022, 9:46
radek ma pokiełbasione w głowie. Przecież wyznawcy islamu sami nie uznają bałwochwalstwa a nawet potępiają cześć jaką np. katolicy oddają Jezusowi.
Bobo ja nie identyfikuję się z wierzeniami współczesnych zadeklarowanych przedstawicieli jakiejkolwiek Religii, ja odnosze się do treści Świętych Ksiąg

Koran 2:2-3
2.To jest Księga
- nie ma co do tego żadnej wątpliwości -
droga prosta dla bogobojnych;
3. dla tych, którzy wierzą w to, co skryte,
którzy odprawiają modlitwę
i rozdają z tego, w co ich zaoparzyliśmy;


Pwt 28:58-59 BT5 "Jeśli nie będziesz wypełniał wszystkich słów tego Prawa, zapisanych w tej księdze, bojąc się chwalebnego i straszliwego tego Imienia: Pana, Boga swego, (59) Pan nadzwyczajnymi plagami dotknie ciebie i twoje potomstwo, plagami ogromnymi i nieustępliwymi: ciężkimi i długotrwałymi chorobami."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Bobo »

Skoro je propagujesz znaczy, popierasz. Nie ściemniaj.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: radek »

Bobo pisze:
03 sie 2022, 11:50
Skoro je propagujesz znaczy, popierasz. Nie ściemniaj.
Księgi Święte są dla mnie autorytatywne, natomiast ludzie, ich zachowanie i interpretacje - nie. Nigdzie w Pismach Świętych nie znalazłem sformułowania nakazującego organizować się w grupy zwalczające interpretacjie i ludzi, którzy do tych grup nie należą, a robią to wszyscy przedstawiciele poszczególnych światowych Religii. A kiedy jedna Religia wyciąga do drugiej rękę, to otrzymuje reakcję pełną pychy, zamiast otwartości na dialog

Mar 9:40 BT5 "Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami."

Rz 8:31 BT5 "Cóż więc na to powiemy? Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?"

Koran 63:4-5
4. Kiedy na nich patrzysz,
podobają ci się ich postacie;
a kiedy mówią,
to słuchasz ich słów,
a oni są jakby słupami podpartymi.
Oni uważają, że każdy krzyk jest przeciw nim.
Oni są nieprzyjaciółmi,
przeto wystrzegaj się ich!
Niech ich Bóg zwalczy!
Jakże oni zostali oszukani!
5. A kiedy się im mówi:
"Przychodźcie!
Posłaniec Boga
będzie prosił o przebaczenie dla was".
- oni odwracają głowy
i widzisz jak się odsuwają,
nadęci pychą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Bobo »

Allach nie ma synów. JHVH natomiast ma. Choćby z tego względu to nie jeden i ten sam Bóg.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: radek »

Bobo pisze:
06 sie 2022, 9:48
Allach nie ma synów. JHVH natomiast ma. Choćby z tego względu to nie jeden i ten sam Bóg.
Koran 67:26
26. Powiedz:
"Wiedza jest tylko u Boga!
Ja jestem tylko jawnie ostrzegającym".


Koran 43:81
81. Powiedz:
"Jeśli Miłosierny posiada syna,
ja jestem pierwszy z czcicieli!"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”