Co ja mam co mahometan?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Rethel

Co ja mam co mahometan?

Post autor: Rethel »

janwisniewski68 pisze:Co ty masz do muzułmanów !!!?
Mam to, że wymordowali 60.000.000 chrześcijan.
Mam to, że wymordowali co najmniej 270.000.000 niemuzułmanów.
Mam to, że zniszczyli cywilizację klasyczną.
Mam to, że głoszą fałszywego Jezusa.
Mam to, że są fałszywą religią ex definitione.
Mam to, że ich Mahdi będzie exterminował żydów i chrześcijan.
Mam to, że są największym wrogiem chrześcijaństwa.
Mam to, że zislamizowali tereny rdzennie chrześcijańskie niemal w 100%.
Mam to, że porywali miliony chrześcijan na niewolników.
Mam to, że zgwałcili miliony żydówek i chrześcijanek.
Mam to, że zamienili Hagię Sofię na meczet.
Mam to, że na początku XX wieku w samej tylko Turcji wymordowali 1.500.000 Ormian, 1.000.000 Greków i 500.000 Asyryjczyków = 3 miliony chrześcijan (!!!)
a ludność Turcji wynosiła wówczas ok. 10 milionów ludzi - a więc wymordowali 1/3 populacji - tylko dlatego, że byli chrześcijanami.
Mam to, że na początku lat dwudziestych wymordowali 150.000 chrześcijan w Smyrnie.
Mam to, że co roku mordują 100.000 chrześcijan.
Mam to, że ich cywilizacja stoi niżej od naszej.
Mam to, że z powodu naśladowania kazirodczych związków Mahometa rodzi się tam bardzo duża część dzieci upośledzonych umysłowo.
Mam to, że motorem ich działalności jest nienawiść.
Mam to, że nie są chrześcijanami.
Mam to, że są autorami zamachów terrorystycznych.
Mam to, że w ciągu 10 lat po 9/11 dokonali 19.000 kolejnych ataków.
Mam to, że głównym ich celem istnienia jest zagłada Kościoła Jezusa.

Starczy, czy mam wymieniać dalej?
Lepiej nie wchodź na ich podwórko bo źle skończysz !!!
Bez bomby atomowej nawet się nie pofatyguję... :-P
Czego nie ma w Koranie co by było w ST.
Np. ofiary z Izaaka.
Ismaela-osła.
Proroctw Daniela.
Dalej?
Tora Biblia Koran Księga Henocha tworzą jedną całości i się nie wykluczają !!
Zapomniałeś jeszcze o Księdze Mormona... :crazy:
Ostatnio zmieniony 31 sie 2014, 19:24 przez Rethel, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Biorąc pod uwagę biblijny punkt widzenia, a nie tradycyjny czy historyczny, zastanawia mnie, gdzie w Biblii jest jakakolwiek wzmianka o islamie lub muzułmanach.
Nierzadko spotykam się z opiniami, że pewne proroctwa biblijne odnoszą się do islamu, ja jednak chciałbym dowiedzieć się w których miejscach konkretnie i jednoznacznie tekst biblijny porusza tematykę islamu. W tym miejscu nie interesują mnie dwuznaczne interpretacje proroctw biblijnych, ani fragmenty o synu Abrahama Ismaelu, ale konkretna treść.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Rethel

Post autor: Rethel »

wit pisze:W tym miejscu nie interesują mnie dwuznaczne interpretacje proroctw biblijnych, ani fragmenty o synu Abrahama Ismaelu, ale konkretna treść.
Tym zdaniem zanegowałeś to o co wcześniej pytałeś. :-D

Pomijając proroctwa i ismaelów, zapodam psalm LXXXIII:

Boże, obyś nie trwał w milczeniu; nie pozostawaj niemy i nie bądź nieporuszony o, Boski.
Oto bowiem burzą się twoi nieprzyjaciele i podnieśli głowę ci, którzy cię zawzięcie nienawidzą.
Przeciw twemu ludowi chytrze prowadzą poufną rozmowę i spiskują przeciw tym, którzy są u ciebie ukryci.
Rzekli: Chodźcie i wytępmy ich jako naród, by już więcej nie wspominano imienia Izraela.
Sercem bowiem jednomyślnie się naradzali; przeciw tobie poczęli nawet zawierać przymierze:
namioty EdomuIsmaelici, MoabHagryci, Gebal Ammon, i Amalek, Filistea wraz z mieszkańcami Tyru.
Przyłączyła się do nich również Asyria; stali się ramieniem dla synów Lota. Sela.
Uczyń im jak Midianowi, jak Syserze, jak Jabinowi w dolinie potoku Kiszon.
Zostali unicestwieni pod En-Dor; stali się gnojem dla ziemi.
Ich dostojników uczyń podobnymi do Oreba i do Zeeba, a do Zebacha i do Calmunny wszystkich ich książąt, którzy rzekli: Posiądźmy dla siebie Boże miejsca przebywania.
Boże mój, uczyń ich podobnymi do ostów zbitych w kłąb, do ścierni na wietrze.
Jak ogień, który wypala las, i jak płomień, który przypieka góry, tak zechciej ścigać ich swą nawałnicą i zechciej ich zatrwożyć swoim wichrem.
Twarze ich napełnij hańbą, by szukano twego imienia, Jehowo.
Niechże się zawstydzą i zatrwożą po wsze czasy, niech też się zmieszają i zginą
aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią.


Wszystkie wymienione kraje są dziś muzułmańskie.
Ismael jest duchowym przodkiem Islamu, podobnie jak Hagar.
Ismaelici - których częścią byli Korejszyci - są główną częścią Islamu.
Język Korejszytów jest językiem Islamu.
Mahomet jest uważany za Kedarytę.
Hagar - matka Arabów, prababka Mahometa, a poza tym niewolnica - Islam niewoli swych wyznawców, a kobiety zwłaszcza.
Lot, Moab, Edom i Ammon - Jordania.
Filistea - strefa Gazy, teren działania Hamasu.
Palestyna - to samo co Filistea - na Zachodnim Brzegu - siedziba Fatahu.
Tyr - Liban - tereny skąd działa Hezbollah.
Midian - północno-zachodnia Arabia Saudyjska.

Tu nie ma Wicie żadnej symboliki.
Czytaj tak jak napisane.
Wszystkie te kraje nienawidzą Izraela.
A także chrześcijan.
Mają to wpisane w doktrynę.
Bo Islam ma to w doktrynie.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Rethel pisze:Tu nie ma Wicie żadnej symboliki.
Czytaj tak jak napisane.
Wszystkie te kraje nienawidzą Izraela.
A także chrześcijan.
Mają to wpisane w doktrynę.
Bo Islam ma to w doktrynie.
Dostrzegam tu wrogów historycznego Izraela, a żaden z tych narodów (łącznie z historycznym Izraelem) obecnie nie istnieje, lub przynajmniej nie istnieje jako suwerenne państwo.
Na przestrzeni istnienia starożytnego Izraela wyznającego judaizm świątynny (a nie talmudyczny), toczyły się walki między wymienionymi ludami i ówczesnym Izraelem. I o tym właśnie mówi treść Psalmu 83. A jak wiadomo w wiekach p.n.e. o muzułmanach nikt jeszcze wtedy nie słyszał, i z tej przyczyny nie widzę tu nigdzie wzmianek o Islamie.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Rethel

Post autor: Rethel »

wit pisze: i z tej przyczyny nie widzę tu nigdzie wzmianek o Islamie.
Trudno Wicie, aby było wprost napisane: kalifat, skoro ten pojawił się w 632 r. n.e. :-)

Skoro odrzucasz Ismaela i jego synów, skoro odrzucasz księgi prorockie, to nic więcej
nie mam ci do zaoferowania. Podrzuciłbym jeszcze Babilon Wielki, ale pewnie powiesz:
http://www.youtube.com/watch?v=llOM-z8xPFU :-D

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Rethel pisze:Trudno Wicie, aby było wprost napisane: kalifat, skoro ten pojawił się w 632 r. n.e. :-)

Skoro odrzucasz Ismaela i jego synów, skoro odrzucasz księgi prorockie, to nic więcej
nie mam ci do zaoferowania. Podrzuciłbym jeszcze Babilon Wielki, ale pewnie powiesz:
http://www.youtube.com/watch?v=llOM-z8xPFU :-D
Jeżeli Islam powstał w czasach, gdy starożytnego Izraela już nie było, to kto z kim wtedy miał toczyć wojny? I z jakim Izraelem świat muzułmański ma obecnie toczyć wojnę, a mianowicie ze świeckim państwem, gdzie odsetek ateistów jest wysoki, a jedyną w pełni uznawaną religią jest judaizm odrzucający obiecanego mesjasza Izraela, którym był Jezus z Nazaretu, i nie uznający wzmiankowanego w Psalmie biblijnego Boga Jehowy, a w jego miejsce wstawiający boga Talmudu o dziwnie brzmiącym imieniu HaSzem?
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Rethel

Post autor: Rethel »

wit pisze:Jeżeli Islam powstał w czasach, gdy starożytnego Izraela już nie było, to kto z kim wtedy miał toczyć wojny? I z jakim Izraelem świat muzułmański ma obecnie toczyć wojnę, a mianowicie ze świeckim państwem, gdzie odsetek ateistów jest wysoki, a jedyną w pełni uznawaną religią jest judaizm odrzucający obiecanego mesjasza Izraela, którym był Jezus z Nazaretu, i nie uznający wzmiankowanego w Psalmie biblijnego Boga Jehowy, a w jego miejsce wstawiający boga Talmudu o dziwnie brzmiącym imieniu HaSzem?
To zależy... :-)

Od tego jak czytamy.
Jeżeli będziemy czytać proroctwa tak jak są napisane, to się dowiemy, że Izrael miał
kiedyś zostać pozbierany, ale potem ma być jeszcze ukarany rzezią Jerozolimy. Do
tego, dotychczasowe imperia następowały jedno po drugim i zawsze dotyczyły terenu
Bliskiego Wschodu - a Palestyny zwłaszcza. Jezus również zapowiedział deptanie tego
miasta przez pogan, aż do określonego czasu. Ok. 640 roku Kalifat (nie Islam sensu
stricte) zajął Jerozolimę i wyparł Imperium z całej Afryki i Lewantu, a nawet zajęli
Hiszpanię i południowa Galię. W sumie kalifat zajął niemal wszystkie dawne terytoria
poprzednich mocarstw biblijnych. Ok. 1070 roku muzułmanie którzy pół wieku
wcześniej wysiudali Rzymian z Anatolii utworzyli Sułtanat Rum (co oznacza dosłownie
Władztwo Rzymu to samo co Imperium Romanum) a w 1453 inna gałąź ostatecznie
podbiła ostatnia stolice zjednoczonego Cesarstwa - Rzym. Prócz Rumu i Novej Romy,
Kalifat od 1393 roku władał Rumelią. W ten sposób Kalifat bezpośrednio podbił swego
poprzednika, a Kalif nosił szumny tytuł Kaisara Rzymu. To trwało aż do 1924 roku
kiedy Kalifat został zniesiony i nieco wcześniej poćwiartowany między nas :-)
Można to interpretować, jako zadanie rany siódmej głowie Bestii. Jeżeli Biblię należy
czytać tak jak jest napisana, to należy się spodziewać że Kalifat się odrodzi. Czy to
będzie ten kalif Abraham - kto wie? Bardzo możliwe. Bestia zabija świadków Jezusa.
Czy ktoś inny w dzisiejszych czasach zabija chrześcijan w takiej ilości jak kraje
Islamskie? Kalifat w ostatnich latach swej egzystencji wysłał na tamten świat 30%
swojej własnej populacji - 3 miliony chrześcijan. W ciągu 14 wieków wymordowano
co najmniej 60 milionów chrześcijan. Najulubieńszą formą jest metoda na Mahometa:
czyli jak widać często na przesyłanych z Islamistanów filmikach - dekapitacja. Ergo
tak jak mówi Apokalipsa. Bestia wg niej ma się odrodzić, zawierała niegdyś w sobie
wszystkie poprzednie mocarstwa - a więc czas pokaże. Na razie Asyryjczyk działa. :roll:

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Ale to już było...

Jednak PŚ mówi:

Koh 1:9 bt "To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie, więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem."

O Ismaelu napisano:

Rdz 16:12 bt "A będzie to człowiek dziki jak onager: będzie on walczył przeciwko wszystkim i wszyscy - przeciwko niemu; będzie on utrapieniem swych pobratymców."


http://forumdlazycia.wordpress.com/2014 ... more-24821

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

merkaba
Posty: 160
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:04

Post autor: merkaba »

i swoich metod nie zmienili dalej obcinają głowy uwaga sceny drastyczne ludzie bez głów
http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/h ... hrzescijan
Obrazek

Rethel

Post autor: Rethel »

merkaba pisze:i swoich metod nie zmienili dalej obcinają głowy uwaga sceny drastyczne ludzie bez głów
http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/h ... hrzescijan
Jeżeli ktoś uważa że chrześcijanie są Babilonem Wielkim, który
zabija ze względu na Jezusa, to ma chyba nie po kolei w głowie.

Tak, ujrzałem dusze tych, których stracono toporem za świadczenie o
Jezusie i za mówienie o Bogu, tych, którzy nie oddali czci ani bestii, ani
jej wizerunkowi i którzy nie przyjęli znamienia na swe czoło ani na rękę.


Oto jak wygląda prawdziwy Islam (trzy przykłady):

***
Ze względu na drastyczność zdjęć, usunąłem je.
Eliot
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2014, 15:39 przez Rethel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Ogólnie zgadzam się z Tobą z podejściem do muzułmanów. Sam oglądałem filmiki jak to libijscy buntownicy wspierani przez USA traktowali ludność cywilną. Jak to jeńcom kazali całować głowy psów, czy pokazywano dziecko przebite prętem na wylot i jeszcze żyło itp. Nie oglądam takich rzeczy bo lubie, tylko że chce wiedzieć jak wygląda to naprawdę co tam się dzieje. Ja rozumiem, że tak samo masz, ale czy trochę nie przesadziłeś z tymi zdjęciami żeby widział je każdy niezależnie od tego czy by chciał? Przecież tutaj zaglądają ludzie w różnym przedziale wiekowym. Mogłeś dać samego linka z ostrzeżeniem że to +18 i wszedłby tylko ten co by chciał.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Rethel

Post autor: Rethel »

BLyy pisze:Mogłeś dać samego linka z ostrzeżeniem że to +18 i wszedłby tylko ten co by chciał.
Przecież Merkaba dał - no i czemu jakoś nie zajrzałeś tam... :roll:
Stąd wniosek, że linkowanie jest do kitu, bo nikt nie zagląda.

I już nie przesadzaj, że komuś by się wielka krzywda stała.
Zawsze można zamknąć oczy. Takie udawanie skutkuje tym,
że ludzie nie wiedzą jak to jest naprawdę bo nie widzą.
Można udawać dalej, że problemu nie ma - aż przyjdzie
kalifat do twych drzwi i poprosi cię o twoją głowę. :roll:
Eliot pisze:***
Ze względu na drastyczność zdjęć, usunąłem je.
Eliot
No i jaki sens ma teraz mój wpis?
Pomyslałeś choć chwilę? :roll:
Jak się boisz, to się nie patrz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Rethel pisze:. Takie udawanie skutkuje tym,
że ludzie nie wiedzą jak to jest naprawdę bo nie widzą.
Można udawać dalej, że problemu nie ma - aż przyjdzie
kalifat do twych drzwi i poprosi cię o twoją głowę.
Trzeba sobie zdawać sprawę z jakim barbarzyństwem spotkają się ,,wrogowie" kalifatu.
Za mordowanie innowierców i prowadzenie ,,świętej wojny" obiecano raj .

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Rethel pisze:
Eliot pisze:***
Ze względu na drastyczność zdjęć, usunąłem je.
Eliot
No i jaki sens ma teraz mój wpis?
Pomyslałeś choć chwilę? :roll:
Oczywiście, że sprawa jest głęboko przemyślana. Zalecam też myślenie Tobie, przed zamieszczeniem czegokolwiek.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Rethel pisze:To zależy... :-)

Od tego jak czytamy.
Jeżeli będziemy czytać proroctwa tak jak są napisane, to się dowiemy, że Izrael miał
kiedyś zostać pozbierany, ale potem ma być jeszcze ukarany rzezią Jerozolimy. Do
tego, dotychczasowe imperia następowały jedno po drugim i zawsze dotyczyły terenu
Bliskiego Wschodu - a Palestyny zwłaszcza. Jezus również zapowiedział deptanie tego
miasta przez pogan, aż do określonego czasu. Ok. 640 roku Kalifat (nie Islam sensu
stricte) zajął Jerozolimę i wyparł Imperium z całej Afryki i Lewantu, a nawet zajęli
Hiszpanię i południowa Galię. W sumie kalifat zajął niemal wszystkie dawne terytoria
poprzednich mocarstw biblijnych. Ok. 1070 roku muzułmanie którzy pół wieku
wcześniej wysiudali Rzymian z Anatolii utworzyli Sułtanat Rum (co oznacza dosłownie
Władztwo Rzymu to samo co Imperium Romanum) a w 1453 inna gałąź ostatecznie
podbiła ostatnia stolice zjednoczonego Cesarstwa - Rzym. Prócz Rumu i Novej Romy,
Kalifat od 1393 roku władał Rumelią. W ten sposób Kalifat bezpośrednio podbił swego
poprzednika, a Kalif nosił szumny tytuł Kaisara Rzymu. To trwało aż do 1924 roku
kiedy Kalifat został zniesiony i nieco wcześniej poćwiartowany między nas :-)
Można to interpretować, jako zadanie rany siódmej głowie Bestii. Jeżeli Biblię należy
czytać tak jak jest napisana, to należy się spodziewać że Kalifat się odrodzi. Czy to
będzie ten kalif Abraham - kto wie? Bardzo możliwe. Bestia zabija świadków Jezusa.
Czy ktoś inny w dzisiejszych czasach zabija chrześcijan w takiej ilości jak kraje
Islamskie? Kalifat w ostatnich latach swej egzystencji wysłał na tamten świat 30%
swojej własnej populacji - 3 miliony chrześcijan. W ciągu 14 wieków wymordowano
co najmniej 60 milionów chrześcijan. Najulubieńszą formą jest metoda na Mahometa:
czyli jak widać często na przesyłanych z Islamistanów filmikach - dekapitacja. Ergo
tak jak mówi Apokalipsa. Bestia wg niej ma się odrodzić, zawierała niegdyś w sobie
wszystkie poprzednie mocarstwa - a więc czas pokaże. Na razie Asyryjczyk działa. :roll:
Przy tego rodzaju interpretacji powstaje szereg wątpliwości.
Po pierwsze, dlaczego treść Psalmu ma być proroctwem odnoszącym się do przyszłych wydarzeń? Czytając tekst tak jak jest napisany widzę w nim modlitwę o uwolnienie od wrogów, jakich doświadczał ówczesny Izrael, a z nim i autor Psalmu. Nie dostrzegam w nim niczego, aby sztucznie przenosić to co przedstawił autor gdzieś daleko w przyszłość.
Po drugie, bestia ze śmiertelną raną, jaką opisał autor Księgi Objawienia, istniała już przed okresem, zanim powstała ta księga, co nijak nie można odnieść do Islamu, ani tym bardziej do żadnego Kalifatu. Islam powstał długo po Chrystusie, a nie w czasach przed Chrystusem, więc taka interpretacja nie trzyma się kupy.
Po trzecie, odczytując tekst literalnie, czyli czytając to co jest napisane, dostrzegam w nim starożytne narody Amalekitów, Ammonitów, Edomitów, Moabitów oraz Izraela. Nie przeduchawiam tekstu, i nie odnoszę Izraela do jego duchowego następcy, czyli do chrześcijan, a pozostałe narody do współczesnych państw arabskich.
I po czwarte. Stosując podstawową zasadę interpretacyjną, teksty biblijne muszą się same wyjaśniać, a nie doszukiwać się jedynie ich wypełnienia w przyszłości. I na tej podstawie Biblia wielokrotnie porusza tematykę takich wrogów starożytnego Izraela, jak przykładowo Amalekici, a wprost nigdzie nie mówi nic na temat Islamu i muzułmanów.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”