Co ja mam co mahometan?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Rethel

Post autor: Rethel »

wit pisze:Przy tego rodzaju interpretacji powstaje szereg wątpliwości.
Po pierwsze, dlaczego treść Psalmu ma być proroctwem odnoszącym się do przyszłych wydarzeń?
Ano Wicie dlatego że:
1. Wiąże się to z tym, co ty odrzuciłeś na wstępie
2. Psalmy zawierają proroctwa (np. masa o Jezusie)
3. Wszystko co napisano, napisano dla naszego pouczenia,
a to wszystko spotkało ich jako przykład i zostało zapisane dla
ostrzeżenia nas, na których przyszły końce systemów rzeczy.


To tak lakonicznie. :-)
Czytając tekst tak jak jest napisany widzę w nim modlitwę o uwolnienie od wrogów, jakich doświadczał ówczesny Izrael, a z nim i autor Psalmu. Nie dostrzegam w nim niczego, aby sztucznie przenosić to co przedstawił autor gdzieś daleko w przyszłość.
Jeżeli weźmie się pod uwagę sam psalm - to owszem.
Jednak jako część Biblii - to już daje pole do manewru.
Poza tym, Biblia jest ponadczasowa - dla wszystkich.
Trzeba też zauważyć, że w czasie gdy pisano ten Psalm
oraz gdy był aktualny - nie był on Pismem Świętym.
Po drugie, bestia ze śmiertelną raną, jaką opisał autor Księgi Objawienia, istniała już przed okresem, zanim powstała ta księga,
Niom.
Ale głową posągu przedstawiającego Bestię, jest Babilon.
Punkt czasowy z którego pisze Jan jest bardzo kłopotliwy.
Bo albo chodzi mu o to co było przed nim (a więc co? Babel Nemroda?).
albo pisze z punktu widzenia w którym się znalazł (a więc Dzień Pański).
co nijak nie można odnieść do Islamu, ani tym bardziej do żadnego Kalifatu. Islam powstał długo po Chrystusie, a nie w czasach przed Chrystusem, więc taka interpretacja nie trzyma się kupy.
Ale to on podbił i stał się sukcesorem Imperium Rzymskiego.
On też władał wszystkimi poprzednimi imperiami, które wchodzą w skład Bestii.
Po trzecie, odczytując tekst literalnie, czyli czytając to co jest napisane, dostrzegam w nim starożytne narody Amalekitów, Ammonitów, Edomitów, Moabitów oraz Izraela.
Jako punkty geograficzne -wszystkie te ludy/ziemie są muzułmańskie.
Wszyscy są teraz Arabami na dokładkę.
Nie przeduchawiam tekstu, i nie odnoszę Izraela do jego duchowego następcy, czyli do chrześcijan, a pozostałe narody do współczesnych państw arabskich.
Ja tutaj tez nie uduchowiłem.
Izrael jest realny - Medinat Jisrael znajduje się na Bliskim Wschodzie.

Co do chrześcijan - uduchawianie nie jest potrzebne, bowiem Paweł pisał o
chrześcijanach jako części Izraela w sposób całkowicie realny, a nie duchowy.
Trzeba tez pamiętać, że chrześcijanie, to była/jest sekta żydowska. A więc tak
samo jak inne sekty (faryzeusze, sadyceusze, itd) są częścią Izraela - a że jest
nas dużo, to cóż to zmienia? :crazy:
I po czwarte. Stosując podstawową zasadę interpretacyjną, teksty biblijne muszą się same wyjaśniać, a nie doszukiwać się jedynie ich wypełnienia w przyszłości. I na tej podstawie Biblia wielokrotnie porusza tematykę takich wrogów starożytnego Izraela, jak przykładowo Amalekici, a wprost nigdzie nie mówi nic na temat Islamu i muzułmanów.
Nie może przecież nazywać czegoś co jeszcze nie istniało.
Są jednak wyraźne odniesienia wprost do Arabów w Biblii.
Część z tych plemion, też była arabska już w starożytności.

A skoro traktujesz wszystko tak bardzo historycznie, to co
z nami i z tymi, którzy dożyją Dnia Pańskiego? Co dla tych
dwóch grup jest w Biblii aktualnego, co nie miałoby żadnych
odnośników historycznych. Bardzom tego ciekaw... :-)

Awatar użytkownika
Pastor
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2012, 23:05

Post autor: Pastor »

'' Zwalczajcie na drodze Boga tych, ktorzy was zwalczaja..'' Koran Sura 2, werset 190
"Gdzie jest tylko jeden, powiadam: Ja z nim jestem. Podnieś kamień; a tam Mnie znajdziesz. Rozłup drzewo; a tam Ja jestem".
Apokalipsa 12:5 - ...
''They will fight against you but will not overcome you, for I am with you and will rescue you@

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Pastor pisze:'' Zwalczajcie na drodze Boga tych, ktorzy was zwalczaja..'' Koran Sura 2, werset 190
7 Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - 8 jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - 9 nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. 10 Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. 11 Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 12 Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.
13 Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, 14 że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - 15 przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, 16 mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. 17 Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem - miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego. Zostanie ono wiecznym zwaliskiem, już go nie odbudujesz. 18 Nie przylgnie do twojej ręki nic z rzeczy poddanych klątwie, aby Pan zaniechał zapalczywości swego gniewu, a okazał litość i miłosierdzie, rozmnażając cię, jak przysiągł twym przodkom, 19 jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, strzegąc poleceń, które ja ci dzisiaj nakazuję wykonywać, czyniąc to, co słuszne jest w oczach Pana, Boga twego.
«« Pwt 13 »»
Dlatego islamiści wytłuką wszystkich katolików którzy przeciągają islamistów na swoją stronę i to właśnie robią w Iraku !!
Obrazek
Obrazek

Rethel

Post autor: Rethel »

janwisniewski68 pisze:Dlatego islamiści wytłuką wszystkich katolików którzy przeciągają
islamistów na swoją stronę i to właśnie robią w Iraku !!
Wszystko byłoby cacy, gdyby muzułmanie wierzyli prawdziwie idąc za Jezusem.
Niestety, są największą znaną herezją i wątpię, aby Jahwe policzył im to na plus.
"Daj im Boże". Ale niestety wg Nowego Testamentum ci, którzy zabijają uczniów
Jezusa za jego wyznawanie, będą się smażyć w Jeziorze Ognia i Siarki.

A czy ty już jesteś po szahadzie, ze tak ich wielbisz? :roll:
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2014, 21:31 przez Rethel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Rethel pisze:
janwisniewski68 pisze:Dlatego islamiści wytłuką wszystkich katolików którzy przeciągają
islamistów na swoją stronę i to właśnie robią w Iraku !!
Wszystko byłoby cacy, gdyby muzułmanie wierzyli prawdziwie idąc za Jezusem.
Niestety, są największą znaną herezją i wątpię, aby Jahwe policzył im to na plus.
Daj im Boże. Ale niestety wg Nowego Testamentum ci, którzy zabijają uczniów
Jezusa za jego wyznawanie, będą się smażyć w Jeziorze Ognia i Siarki.

A czy ty już jesteś po szahadzie, ze tak ich wielbisz? :roll:
Katolicy nie są uczniami Jezusa uczniowie Jezusa nie nazywają syna ludzkiego "Ojcem
Świętym" a to jest dopiero herezja! tylko Boga tak jak Jezus to robił i powiedział:
Mt 23:9 nwt-pl "I nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, bo jeden jest wasz Ojciec, ten niebiański."
Oni przestrzegają nakazów Boga i walczą o ich wprowadzenie "szariat"
A Jezus wyraźnie powiedział:
Mt 7:21 bgn "Nie każdy, kto mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; ale ten, kto czyni wolę mojego Ojca, który jest w niebiosach."

Na przykład jak noszą się ich kobiety a jak wasze ,wasze chodzą półnago itd.
Bóg stoi po ich stronie i jest przeciwko wam którzy wprowadzacie na ziemi niegodziwość i odstępstwo od prawa Boga wy którzy swoje prawo stanowione stawiacie nad prawem Boga .Jesteście zgubieni!!!
Obrazek
Obrazek

Wasiczek

Post autor: Wasiczek »

janwisniewski68 pisze:Na przykład jak noszą się ich kobiety a jak wasze ,wasze chodzą półnago itd.
Bóg stoi po ich stronie i jest przeciwko wam którzy wprowadzacie na ziemi niegodziwość i odstępstwo od prawa Boga wy którzy swoje prawo stanowione stawiacie nad prawem Boga .Jesteście zgubieni!!!
Ja bym na twoim miejscu uważał i nie wypowiadałbym się w imieniu Boga, bo za takie coś możesz zostać ukarany. :aaa:

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Wasiczek pisze:
janwisniewski68 pisze:Na przykład jak noszą się ich kobiety a jak wasze ,wasze chodzą półnago itd.
Bóg stoi po ich stronie i jest przeciwko wam którzy wprowadzacie na ziemi niegodziwość i odstępstwo od prawa Boga wy którzy swoje prawo stanowione stawiacie nad prawem Boga .Jesteście zgubieni!!!
Ja bym na twoim miejscu uważał i nie wypowiadałbym się w imieniu Boga, bo za takie coś możesz zostać ukarany. :aaa:
A czy ja wspominałem imię Boga ?
I niby kto miał by mnie ukarać?
Obrazek
Obrazek

Rethel

Post autor: Rethel »

janwisniewski68 pisze:Katolicy nie są uczniami Jezusa uczniowie Jezusa nie nazywają syna ludzkiego "Ojcem Świętym" a to jest dopiero herezja! tylko Boga tak jak Jezus to robił i powiedział:
No i właśnie w tym leży problem, że oni nie uznają ani ojcostwa ani synostwa.
Ponadto nie wierzą w śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana, ani w okup.
Co więcej - ich celem jest zwalczanie tych, którzy w to wierzą.
Oni przestrzegają nakazów Boga i walczą o ich wprowadzenie "szariat"
A Jezus wyraźnie powiedział:
A czy ty masz w ogóle zielone pojęcie czym jest szariat? :roll:
Na przykład jak noszą się ich kobiety a jak wasze ,wasze chodzą półnago itd.
Lepsze półnago niż zakutane niczym matrioszki... albo jak Buka... :crazy:
Bóg stoi po ich stronie i jest przeciwko wam którzy wprowadzacie na ziemi niegodziwość i odstępstwo od prawa Boga wy którzy swoje prawo stanowione stawiacie nad prawem Boga .Jesteście zgubieni!!!
Pojedź do Mekki, stań przy Kaabie i wołaj: Jahwe jest prawdziwym Bogiem!
Podobno, jak ucinają głowę, to przez kilka sekund jeszcze ma się świadomość.
Więc gdy twoja głowa będzie się toczyła po ziemi, módl się o wybaczenie... :roll:

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Rethel pisze:
janwisniewski68 pisze:Katolicy nie są uczniami Jezusa uczniowie Jezusa nie nazywają syna ludzkiego "Ojcem Świętym" a to jest dopiero herezja! tylko Boga tak jak Jezus to robił i powiedział:
No i właśnie w tym leży problem, że oni nie uznają ani ojcostwa ani synostwa.
Ponadto nie wierzą w śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana, ani w okup.
Co więcej - ich celem jest zwalczanie tych, którzy w to wierzą.
Oni przestrzegają nakazów Boga i walczą o ich wprowadzenie "szariat"
A Jezus wyraźnie powiedział:
A czy ty masz w ogóle zielone pojęcie czym jest szariat? :roll:
Na przykład jak noszą się ich kobiety a jak wasze ,wasze chodzą półnago itd.
Lepsze półnago niż zakutane niczym matrioszki... albo jak Buka... :crazy:
Bóg stoi po ich stronie i jest przeciwko wam którzy wprowadzacie na ziemi niegodziwość i odstępstwo od prawa Boga wy którzy swoje prawo stanowione stawiacie nad prawem Boga .Jesteście zgubieni!!!
Pojedź do Mekki, stań przy Kaabie i wołaj: Jahwe jest prawdziwym Bogiem!
Podobno, jak ucinają głowę, to przez kilka sekund jeszcze ma się świadomość.
Więc gdy twoja głowa będzie się toczyła po ziemi, módl się o wybaczenie... :roll:
Widzę że dyskusja z tobą nie ma sensu bo nic nie pojmujesz !!
No cóż urodziłeś się w zakłamanym świecie i te kłamstwa powtarzasz .
Odnośnie Islamistów to macie coś takiego w biblii że Bóg powiedział że położył kamień potknięcia a skoro to zrobił to miał w tym jakiś cel i właśnie tym kamieniem jest Jezus .
A to dlatego że Islamiści są wykonawcami ostatnich wydarzeń na ziemi !!!
To oni zakończą władzę katolików na ziemi !!!

Powiem rzecz najważniejszą Polska zniknie z mapy świata na zawsze !!!
Obrazek
Obrazek

Wasiczek

Post autor: Wasiczek »

A czy ja wspominałem imię Boga ?
I niby kto miał by mnie ukarać?
A kto napisał, że Bóg stoi po stronie Islamu i że katolicy przez to są zgubieni?
Ciekawi mnie skąd tym możesz wiedzieć kogo wspiera Bóg? Masz jakieś poważne dowody oprócz swoich bredni? :roll:

Wasiczek

Post autor: Wasiczek »

janwisniewski68 pisze:Powiem rzecz najważniejszą Polska zniknie z mapy świata na zawsze !!!
Akurat twoje bzdury są bezwartościowe i niczym niepoparte.
Potępiasz ludzi, którzy uznają Jezusa za Zbawiciela, a wychwalasz obrzydliwców, którzy mordują wyznawców Chrystusa. :aaa:

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Wasiczek pisze:
A czy ja wspominałem imię Boga ?
I niby kto miał by mnie ukarać?
A kto napisał, że Bóg stoi po stronie Islamu i że katolicy przez to są zgubieni?
Ciekawi mnie skąd tym możesz wiedzieć kogo wspiera Bóg? Masz jakieś poważne dowody oprócz swoich bredni? :roll:
Przede wszystkim Bóg to nie imię !!
A czy mówię brednie to się przekonasz !!

Tym ojcem Jest Wojtyła a jego synami wszyscy którzy nazwali go "Ojcem Świętym"

20 ty nie będziesz złączony w pogrzebie;
boś ty zatracił twój kraj,
wymordowałeś twój naród.
Na wieki nie będzie wspomniane
potomstwo złoczyńców.
21 Przygotujcie rzeź dla jego synów
z powodu niegodziwości ich ojca.
Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo,
niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi!»
Obrazek
Obrazek

Rethel

Post autor: Rethel »

janwisniewski68 pisze:Widzę że dyskusja z tobą nie ma sensu bo nic nie pojmujesz !!
Nic a nic... :crazy:
No cóż urodziłeś się w zakłamanym świecie i te kłamstwa powtarzasz .
Jakie mianowicie? :roll:
Odnośnie Islamistów to macie coś takiego w biblii że Bóg powiedział że położył kamień potknięcia a skoro to zrobił to miał w tym jakiś cel i właśnie tym kamieniem jest Jezus .
A to dlatego że Islamiści są wykonawcami ostatnich wydarzeń na ziemi !!!
Masło maślane...
To oni zakończą władzę katolików na ziemi !!!
WOW!!! :aaa: To katoliki jednak rządzą światem a nie żydy ni masony???!!! :aaa:
Powiem rzecz najważniejszą Polska zniknie z mapy świata na zawsze !!!
Czy poziom twego podniecenia vel ekscytacji jest równy, kompatybilny czy też może
wprost proporcjonalny do ilości wykrzykników, które wykrzykujesz za każdym razem? :crazy:

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Jeden drugiemu nie równy. Zamiast unikać - wchodzi w dyskusję. Koń się śmieje. ;-)

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Wasiczek pisze:
janwisniewski68 pisze:Powiem rzecz najważniejszą Polska zniknie z mapy świata na zawsze !!!
Akurat twoje bzdury są bezwartościowe i niczym niepoparte.
Potępiasz ludzi, którzy uznają Jezusa za Zbawiciela, a wychwalasz obrzydliwców, którzy mordują wyznawców Chrystusa. :aaa:
Tak wy jesteście tymi co wyznają to swoimi ustami i tylko ustami ale nie jesteście wykonawcami woli Boga !! Przez kościół katolicki podlegacie władzy szatana i jego wolę wykonujecie , Bo papież jest tym który tron i władzę otrzymał od szatana dlatego wykona się na was wyrok zagłady bo nie wystąpiliście z tej instytucji ale wróciliście do niej jak pies do rzygowin i podpisaliście z nimi cyrograf [konkordat]

Przecież te słowa do was nie docierają jesteście na nie głusi i ślepi dokładnie tak jak mówi biblia !!
Mt 7:21 bgn "Nie każdy, kto mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; ale ten, kto czyni wolę mojego Ojca, który jest w niebiosach."
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2014, 22:03 przez janwisniewski68, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”