Co ja mam co mahometan?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Mateusz1223
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: Mateusz1223 »

wit pisze:Biorąc pod uwagę biblijny punkt widzenia, a nie tradycyjny czy historyczny, zastanawia mnie, gdzie w Biblii jest jakakolwiek wzmianka o islamie lub muzułmanach.
Nierzadko spotykam się z opiniami, że pewne proroctwa biblijne odnoszą się do islamu, ja jednak chciałbym dowiedzieć się w których miejscach konkretnie i jednoznacznie tekst biblijny porusza tematykę islamu. W tym miejscu nie interesują mnie dwuznaczne interpretacje proroctw biblijnych, ani fragmenty o synu Abrahama Ismaelu, ale konkretna treść.
ewangelia wedlug sw. jana 16 5-11

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Mateusz1223 pisze:
wit pisze:Biorąc pod uwagę biblijny punkt widzenia, a nie tradycyjny czy historyczny, zastanawia mnie, gdzie w Biblii jest jakakolwiek wzmianka o islamie lub muzułmanach.
Nierzadko spotykam się z opiniami, że pewne proroctwa biblijne odnoszą się do islamu, ja jednak chciałbym dowiedzieć się w których miejscach konkretnie i jednoznacznie tekst biblijny porusza tematykę islamu. W tym miejscu nie interesują mnie dwuznaczne interpretacje proroctw biblijnych, ani fragmenty o synu Abrahama Ismaelu, ale konkretna treść.
ewangelia wedlug sw. jana 16 5-11
Tam nie ma żadnego imienia Mahometa. To jedynie własna interpretacja muzułmanów, które z naukowym podejściem do Biblii i Koranu nie ma nic wspólnego. Ani jedno ugrupowanie chrześcijańskie, ortodoksyjne czy jakiekolwiek heretyckie czegoś takiego nie głosiło. Jest to wymysł dopiero średniowieczny, z czasów islamskich.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Mateusz1223
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: Mateusz1223 »

a wedlug ciebie o kim mowa ?
przepraszam za błędy, nadal uczę się Polskiego.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Tytuł Pocieszyciela ma w Biblii Duch Święty.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:

Z tego, co do tej pory zdążyłem się zorientować, brak jest imienia "Muhammad" zarówno w Biblii Hebrajskiej jak i w Targumach. Zwracam uwagę, iż mamy zapis przez literę "h", nie zaś "ch". Na bazie < m h m t > - też nie znalazłem. :-/

W wikipedii czytamy: "Słowo islam w języku arabskim oznacza poddanie się Allahowi".
Również: "Muzułmanin (z arab. muslim &#8211; poddany Bogu) &#8211; wyznawca islamu.
W Koranie termin ten odnosi się nie tylko do wyznawców religii muzułmańskiej, lecz do wszystkich, którzy &#8222;poddali się woli Boga&#8221;. Koran również określa Abrahama i Jezusa jako muzułmanów.
".

Można by ew. obadać, czy owe terminy są w Biblii Hebrajskiej, Targumach, ew. Ks. Nowego Przymierza po grecku... :->

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Mateusz1223 pisze:a wedlug ciebie o kim mowa ?
Wielu muzułmanów w Księdze Izajasza doszukuje się jeszcze Mahometa, jednak ta księga stwierdza, że jedynym pocieszycielem jest Bóg (nie człowiek):
Ja i tylko Ja jestem twym pocieszycielem Iz 51,12
- Mahomet jako pocieszyciel więc odpada.
Tutaj zresztą w samym Janie pada stwierdzenie o kogo chodzi:
A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. J 14,26
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

EMET pisze:EMET:

Z tego, co do tej pory zdążyłem się zorientować, brak jest imienia "Muhammad" zarówno w Biblii Hebrajskiej jak i w Targumach. Zwracam uwagę, iż mamy zapis przez literę "h", nie zaś "ch". Na bazie < m h m t > - też nie znalazłem. :-/

W wikipedii czytamy: "Słowo islam w języku arabskim oznacza poddanie się Allahowi".
Również: "Muzułmanin (z arab. muslim &#8211; poddany Bogu) &#8211; wyznawca islamu.
W Koranie termin ten odnosi się nie tylko do wyznawców religii muzułmańskiej, lecz do wszystkich, którzy &#8222;poddali się woli Boga&#8221;. Koran również określa Abrahama i Jezusa jako muzułmanów.
".

Można by ew. obadać, czy owe terminy są w Biblii Hebrajskiej, Targumach, ew. Ks. Nowego Przymierza po grecku... :->

Stephanos, ps. EMET
Muzułmanie doszukują się tutaj imienia Mahomet:
Usta jego przesłodkie
i cały jest pełen powabu (ma&#183;&#7717;ă&#183;mad&#183;dîm; - mhmddm).
Taki jest miły mój, taki jest przyjaciel mój,
córki jerozolimskie!
PnP 5,16
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

BLyy pisze:
Muzułmanie doszukują się tutaj imienia Mahomet:
Usta jego przesłodkie
i cały jest pełen powabu (ma&#183;&#7717;ă&#183;mad&#183;dîm; - mhmddm).
Taki jest miły mój, taki jest przyjaciel mój,
córki jerozolimskie!
PnP 5,16
EMET:
Kwestię poruszałem w post --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#361993

Jednak mamy literę ch[eth] nie h[e]. Od rdzennej formy: < machmadh >.
&#1502;&#1463;&#1495;&#1456;&#1502;&#1464;&#1491; -- < măchm&#257;dh >. Briks objaśnia: "przedmiot pożądania; coś kosztownego /cieszącego się; skarb; Pnp 5,16 wdzięk; powab." -- 'Podręczny Słownik Vocatio', ed. 1999r., str. 189.

Bardziej, jak to i sformułowaniu: "doszukują się"... ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

merkaba
Posty: 160
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:04

Post autor: merkaba »

A zatem czym jest islam? Skąd pochodzi?

Pierwszym kluczem do zrozumienia islamu jest dotarcie do jego korzeni. Islam wywodzi się z sekty, herezji judeo-chrześcijańskiej pierwszych wieków - ebionitów (z greckiego) lub nazarejczyków (z hebrajskiego) lub jeszcze inaczej judeonazarejczyków. Sama nazwa nie jest tu istotna, wiadomo, że dotyczy tej samej sekty.

Ebionici (nazarejczycy) uważali się z jednej strony za żydów, gdyż dokładnie przejęli ich tradycje, lecz w rzeczywistości nimi nie byli, ponieważ uznawali Jezusa jako proroka, którego żydzi odrzucili. Z drugiej strony uważali się również za chrześcijan, gdyż uznawali Jezusa za proroka, niestety nie mogli nimi być, ponieważ odrzucali Jego bóstwo. Św. Hieronim w korespondencji ze św. Augustynem napisał: &#8222;Uważają się za żydów i chrześcijan, ale w rzeczywistości nie są ani jednymi ani drugimi&#8221;.

Trzeba podkreślić, że w Koranie bardzo często jest mowa o nazarejczykach jako o przyjaciołach i przodkach muzułmanów, co m.in. wskazuje, że islam wywodzi się właśnie z tej sekty.Jean Alcader: Islam nie jest nową religią
Obrazek

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

merkaba pisze:[...] również za chrześcijan, gdyż uznawali Jezusa za proroka, niestety nie mogli nimi być, ponieważ odrzucali Jego bóstwo.
Od kiedy, żeby być Chrześcijaninem, trzeba uznawać bóstwo Chrystusa? Oczywiście jeśli masz na myśli naukę o Trójcy, a nie bóstwo w rozumieniu, że każdy z nas jest bogiem.

Słowo Chrześcijanin pochodzi od słowa Chrystus, czyli Pomazaniec. Trzeba więc uznawać Jezusa za wyczekiwanego i opisanego w proroctwach Pomazańca, żeby uważać się za Chrześcijanina.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

kranik
Posty: 20
Rejestracja: 02 sie 2015, 2:52

Post autor: kranik »

Trzeba być świadomy, że już nawet media głównego nurtu mówią, że 9/11 było sfingowaną robotą USA w której notabene zginęło 2 tys żydów. Po zamachu w Londynie dziwnym trafem jeszcze tego samego dnia policjant który prowadził sprawę, popełnił samobójstwo. Światem rządzą sataniści, którzy już od dawna wywołują wojny a później winę zwalają na kogoś innego. Rozejrzyjcie się wkoło na satanistyczne gesty i symbole widoczne wszędzie, zdacie sobie sprawę z powagi sytuacji.

Dlaczego nikt się nawet nie zastanawia, że skoro to nie muzułmanie zaatakowali USA tylko było zupełnie na odwrót. - kraje arabskie zostały ograbione, mieszkańcy pomordowani, opluci w oczach świata to może trzeba na tych ludzi spojrzeć pod innym kątem? szatan się nieźle bawi napuszczając jednych na drugich. Ten jest winny kto świadomie włożył kij do tego mrowiska. Bracia chrześcijanie nie dajcie się sprowokować do nienawiści wobec bliźniego.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

kranik pisze: Rozejrzyjcie się wkoło na satanistyczne gesty i symbole widoczne wszędzie, zdacie sobie sprawę z powagi sytuacji.
No ale skąd mam wiedzieć jakie są te satanistyczne gesty i symbole ?
Może faktycznie są wszędzie, a ja ich nie widzę, bo nie wiem jak one wyglądają ? :roll:
Czy można prosić o uświadomienie ? :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

BoaDusiciel pisze:
kranik pisze: Rozejrzyjcie się wkoło na satanistyczne gesty i symbole widoczne wszędzie, zdacie sobie sprawę z powagi sytuacji.
No ale skąd mam wiedzieć jakie są te satanistyczne gesty i symbole ?
Może faktycznie są wszędzie, a ja ich nie widzę, bo nie wiem jak one wyglądają ? :roll:
Czy można prosić o uświadomienie ? :-)
W Twoim wyznaniu symbole wyglądają tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Boże, przecież logo Toyoty to diabeł z rogami, wpisany w kółko narysowane masońskim cyrklem ! :aaa:
... Kółko trochę spłaszczone, bo Maryja ( zawsze dziewica, niestety ) nadepnęła :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

kranik
Posty: 20
Rejestracja: 02 sie 2015, 2:52

Post autor: kranik »

youtube: masońskie symbole

Tutaj macie ich najważniejszy znak 666 https://www.youtube.com/watch?v=ocTAK3mDuc0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”