Jak Watykan stworzył islam - świadectwo byłego jezuity

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Ok, czyli wierzysz w to świadectwo - że naprawdę maka zamieniła się w krew? Bo jeśli tak, to mamy do czynienia z cudem i KrK jest religią prawdziwą! Po co więc z nią walczysz?

A teraz naukowo. Załóżmy na potrzebę chwili, że opłatek w coś się przemienił. Skoro owa Pani połknęła ową hostię, to znaczy, że jej nie zbadano. A jako że jej nie zbadano, to nie wiadomo, czy to co połknęła ta Pani to było mięso, a jeśli tak, czy było to ludzkie mięso. Dowodów brak.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86
Ok, czyli wierzysz w to świadectwo - że naprawdę maka zamieniła się w krew? Bo jeśli tak, to mamy do czynienia z cudem i KrK jest religią prawdziwą! Po co więc z nią walczysz?
tu się nie zajmujemy kwestią w co ja wierzę, lecz zajmujemy się poglądami i faktami. Czym innym jest twoje mniemanie o przeistoczeniu, a czymś zupełnie innym jest jak je traktują duchowni i teologowie katoliccy wraz ze swoimi parafianami. Sama zaprzeczasz sobie, więc dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu.
A teraz naukowo. Załóżmy na potrzebę chwili, że opłatek w coś się przemienił. Skoro owa Pani połknęła ową hostię, to znaczy, że jej nie zbadano. A jako że jej nie zbadano, to nie wiadomo, czy to co połknęła ta Pani to było mięso, a jeśli tak, czy było to ludzkie mięso. Dowodów brak.
Naukowo to transsubstancjacja jest kompletną bzdurą i tylko dzięki nauce jeszcze wszyscy nie zwariowali i nie dali się omotać absurdalnymi dogmatami i opowiastkami serwowanymi przez katolicki kler.

___________________________________________

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

tropiciel pisze:tu się nie zajmujemy kwestią w co ja wierzę, lecz zajmujemy się poglądami i faktami.
No to zajmuj się faktami. Po pierwsze, nie ma wiarygodnego materiału (np nagrania), że jakieś przeistoczenie się w ogóle stało. Po drugie, nie ma wiarygodnego dowodu, że jeśli nawet coś przemieniło sie na poziomie fizycznym w coś innego, to że było to mięso. Ludzkie. A dowodów nie ma, bo owy "owoc" przemienienia nie uległ zjedzeniu. To są fakty.
tropiciel pisze:Czym innym jest twoje mniemanie o przeistoczeniu, a czymś zupełnie innym jest jak je traktują duchowni i teologowie katoliccy wraz ze swoimi parafianami. Sama zaprzeczasz sobie, więc dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu.
Tym samym pytam się Ciebie czy wierzysz, że tam mąka przemieniła się w ludzkie mięso na poziomie fizycznym? Jeśli nie wierzysz, to po co to zamieszczasz, skoro według Ciebie mąka się w mięso ludzkie nie zamieniło? Jeśli wierzysz, to po co walczysz z tym Kościołem?

Teologia i co ktoś sobie gdyby nie ma żadnego związku z tym, że jedzenie mąki to nie jedzenie ludzkiego mięsa, który to proces jest definicją kanibalizmu.
tropiciel pisze:Naukowo to transsubstancjacja jest kompletną bzdurą i tylko dzięki nauce jeszcze wszyscy nie zwariowali i nie dali się omotać absurdalnymi dogmatami i opowiastkami serwowanymi przez katolicki kler.
Nawet dogmat o transsubstancjacji nie mówi o fizycznym jedzeniu ludzkiego mięsa. Nie zawiera więc w sobie definicji kanibalizmu.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Przecież to KRK twierdzi że istnieje przemiana, nikt inny. Nie wierzysz swoim wodzom?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Shadowlady86
No to zajmuj się faktami. Po pierwsze, nie ma wiarygodnego materiału (np nagrania), że jakieś przeistoczenie się w ogóle stało. Po drugie, nie ma wiarygodnego dowodu, że jeśli nawet coś przemieniło sie na poziomie fizycznym w coś innego, to że było to mięso. Ludzkie. A dowodów nie ma, bo owy "owoc" przemienienia nie uległ zjedzeniu. To są fakty.
Fakty są takie, że to katoliccy duchowni serwują takie "nauki" i rarytasy, więc ewentualne pretensje to nie do mnie proszę kierować.
Tym samym pytam się Ciebie czy wierzysz, że tam mąka przemieniła się w ludzkie mięso na poziomie fizycznym? Jeśli nie wierzysz, to po co to zamieszczasz, skoro według Ciebie mąka się w mięso ludzkie nie zamieniło? Jeśli wierzysz, to po co walczysz z tym Kościołem?
w co ja wierzę, to nie ma żadnego znaczenia na forum, bo ono ma służyć do rozpatrywania poglądów opartych na Biblii i na faktach. A w tym wypadku poruszanym tematem jest przeistoczenie ( tzw. transsubstancjacja ), którego w Biblii nie ma. Jest to wymysł teologów katolickich i w dodatku bardzo szkodliwy, gdyż wprowadza w błąd ludzi i znieważa Chrystusa !
Teologia i co ktoś sobie gdyby nie ma żadnego związku z tym, że jedzenie mąki to nie jedzenie ludzkiego mięsa, który to proces jest definicją kanibalizmu.
Ci co chcą podtrzymać tezę o "cudownie" krwawiących hostiach są innego zdania. Oczywiście są na tyle zaślepieni, ze nie potrafią wyprowadzić logicznych wniosków, ktore same się nasuwają przy przyjęciu ich doktryny.
Nawet dogmat o transsubstancjacji nie mówi o fizycznym jedzeniu ludzkiego mięsa. Nie zawiera więc w sobie definicji kanibalizmu.
Podobnie jak zabijanie ( dla katolików ) w obronie ojczyzny, nie jest przekroczeniem Dekalogu, i klęczenie przed bałwanami nie jest złamaniem Dekalogu. Choćby jednak ktoś nazywał np. kradzież - pożyczką, nie zmieni to faktu co czym jest.

________________________________________

P.S.
Przypominam, że czerwona kreska została mi niesłusznie przypisana.

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

daglezja77 pisze:Przecież to KRK twierdzi że istnieje przemiana, nikt inny. Nie wierzysz swoim wodzom?
Czyżby Shadowlady była zakamuflowanym jezuitą....? 8-) :crazy: :mrgreen:

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

daglezja77 pisze:Przecież to KRK twierdzi że istnieje przemiana, nikt inny. Nie wierzysz swoim wodzom?
KrK twierdzi, że na Mszy ma miejsce kanibalizm, czyli zjadanie mięsa ludzkiego? Pierwsze słyszę.
tropiciel pisze:akty są takie, że to katoliccy duchowni serwują takie "nauki" i rarytasy, więc ewentualne pretensje to nie do mnie proszę kierować.
Kieruje post do Ciebie, bo to Ty twierdzisz że na Mszy katolickiej zjada się ludzkie mięso. Kościół Katolicki tak nie twierdzi. Twoje twierdzenie, że na Mszy ma miejsce kanibalizm jest nieprawdą..
tropiciel pisze:w co ja wierzę, to nie ma żadnego znaczenia na forum, bo ono ma służyć do rozpatrywania poglądów opartych na Biblii i na faktach.
W to, czy wierzysz że Pani z Twojego linku zjadła mięso ludzkie na Mszy jest kluczowe.
albertus pisze:Czyżby Shadowlady była zakamuflowanym jezuitą....? 8-) :crazy: :mrgreen:
ShadowLady86 była już ateistką, gnostyczką, satanistką, deistką, krypto-świadkiem to i jezuitą (jezuitką?) może być.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86
Kieruje post do Ciebie, bo to Ty twierdzisz że na Mszy katolickiej zjada się ludzkie mięso.
to wynika jednoznacznie z "nauk" tego kościoła.
Kościół Katolicki tak nie twierdzi. Twoje twierdzenie, że na Mszy ma miejsce kanibalizm jest nieprawdą..
Moje twierdzenie nie jest wcale moje, lecz wszystkich prawdziwych protestantów i tych, którzy wyprowadzają logiczne wnioski. Moje twierdzenie jest słuszne i prawdziwe.
Natomiast kler katolicki nie tylko w tych sprawach jest na bakier z logiką. Np. doktryna trynitarna jest dla katolickich duchownych logiczna, choć przeczy elementarnej logice i arytmetyce
.
W to, czy wierzysz że Pani z Twojego linku zjadła mięso ludzkie na Mszy jest kluczowe.
Zniekształcasz moje wypowiedzi, a potem ironizujesz, lecz w gruncie rzeczy twoje szyderstwo nie dotyczy moich stwierdzeń, lecz wykoślawionych twoich wniosków. Dla mnie kluczowe są stwierdzenia teologii katolickiej i oświadczenia duchownych katolickich dotyczące cudu krwawiących hostii.

_____________________________

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

tropiciel pisze:to wynika jednoznacznie z "nauk" tego kościoła.
Znowu brniesz w kłamstwo. Chcesz kolejnego warna? W żadnym nauczaniu Kościoła (żadnego) nie ma słow kanibalistyczna uczta eucharystyczna oraz nauki, że mąka z wodą zmieniają się w ludzkie ciało na poziomie fizycznym. A kanibalizm to zjadanie mięsa ludzkiego, które fizycznie jest mięsem ludzkim.
tropiciel pisze:Moje twierdzenie jest słuszne i prawdziwe.
Nie jest, gdyż ludzie podczas Mszy zjadają na poziomie fizycznym make z wodą, a nie mięso ludzkie.
tropiciel pisze: Dla mnie kluczowe są stwierdzenia teologii katolickiej i oświadczenia duchownych katolickich dotyczące cudu krwawiących hostii.
Czyli ponawiam pytanie. Czy wierzysz, że na jakiś tam Mszach mąka zmieniła się w tkankę ludzką?
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Kobieto, zacznij myśleć. To KRK twierdzi ze w opłatku jest prawdziwy Jezus. Pisze to w linku jak byk..Tepa jesteś do granic możliwości*, trudno wytrzymać to co piszesz..Od rana muszę się irytować czytając kolejny raz twoje bzdury. Wypisz się lepiej z tej zbrodniczej sekty, która bazuje na ciemnocie wiernych - patrz znaczenie słowa parafianin.

*Warn ! Za dużo sobie pozwalasz, deglezja ! Anna01
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 12:02 przez daglezja77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Nie wiem co znaczy "tepa", ale domyślam się, że chciałeś napisać jakąś obelgę. Ale nawet to Ci nie wyszło. No nic, przejdźmy do meritum.

Kanibalizm - jedzenie mięsa ludzkiego. Msza Katolicka - jedzenie wody z mąką.

Na poziomie fizycznym, mąka mąką dalej pozostaje. Nawet sami Katolicy tak twierdzą. Na Mszy nie ma więc aktów kanibalizmu. Proste i logiczne.

P.S. Wyrażenie "zbrodnicza sekta" jest niezgodne z Regulaminem. Ogarnij się daglezja bo dawno żadnego warna nie miałeś.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86
Znowu brniesz w kłamstwo.
W kłamstwo nie brnę ! To oszczerstwo !
Chcesz kolejnego warna?
to typowe dla Ciebie. Jak nie umiesz kogoś pokonać argumentami biblijnymi i logicznymi, to jedyny argument to czerwona kreska. Słaby to argument !
W żadnym nauczaniu Kościoła (żadnego) nie ma słow kanibalistyczna uczta eucharystyczna oraz nauki, że mąka z wodą zmieniają się w ludzkie ciało na poziomie fizycznym.
tak samo się nigdy nie przyznają do tego, że ich doktryna trynitarna jest sprzeczna z Biblią i elementarnymi zasadami logiki i arytmetyki.
A kanibalizm to zjadanie mięsa ludzkiego, które fizycznie jest mięsem ludzkim.
w istocie
Czyli ponawiam pytanie. Czy wierzysz, że na jakiś tam Mszach mąka zmieniła się w tkankę ludzką?
na forum nie zajmujemy się moimi wierzeniami, lecz poglądami biblijnymi i faktami. Fakt zaś jest taki, że jest to kompletna bzdura i z punktu widzenia Biblii i z punktu widzenia wszelkiej logiki. Natomiast "cud" krwawiących hostii jest propagowany przez duchownych katolickich w tym celu, by podtrzymać wiarę, w przeistoczenie ( transsubstancjację ). Czym jest to przeistoczenie - to wystarczy postudiować teologię katolicką. Ten etap mam już na szczęście za sobą.

___________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

tropiciel pisze: to typowe dla Ciebie. Jak nie umiesz kogoś pokonać argumentami biblijnymi i logicznymi, to jedyny argument to czerwona kreska. Słaby to argument !
Boże JHWH, jakie argumenty? Nie wiem, co robisz że patrząc na mąkę z wodą widzisz mięso ludzkie, ale to naprawdę nie mój problem. Niezależnie od Twoich wizji, to dalej mąka z wodą i ktokolwiek ją zjada nie popełnia kanibalizmu. Pokaż mi jakiś kościół, w którym widziałeś jak mąka zmienia się w ludzka tkankę mięśniową. Daj namiary, a ja tam pójdę za aparatem. I obiecuję, ze jak zobaczę jak mąka zmienia się w ludzkie mięso, to zdejmę Ci warna.
tropiciel pisze:na forum nie zajmujemy się moimi wierzeniami, lecz poglądami biblijnymi i faktami.
To po co zamieszczałeś filmiki? Skoro w nie nie wierzysz i wierzeniami nie chcesz się zajmować? Dla sportu?
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

ShadowLady86 pisze:Nie wiem co znaczy "tepa", ale domyślam się, że chciałeś napisać jakąś obelgę. Ale nawet to Ci nie wyszło. No nic, przejdźmy do meritum.

Kanibalizm - jedzenie mięsa ludzkiego. Msza Katolicka - jedzenie wody z mąką.

Na poziomie fizycznym, mąka mąką dalej pozostaje. Nawet sami Katolicy tak twierdzą. Na Mszy nie ma więc aktów kanibalizmu. Proste i logiczne.

P.S. Wyrażenie "zbrodnicza sekta" jest niezgodne z Regulaminem. Ogarnij się daglezja bo dawno żadnego warna nie miałeś.
Sto milionów ofiar to za mało by napisać zbrodnicza? Do tego terror siany na świecie przez setki lat i wymyślne zbrodnie - patrz np. Jasenovac..

https://wolnemedia.net/jasenovac-katolików ... cim-a-jp2/

Żeby nie było łamania regulaminu jak mam napisać? Mordercza, zabójcza, jak??

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86
Boże JHWH, jakie argumenty?
Twoim arumentem zamiast Biblii i faktów stała się pogróżka i czerwona kreska. To bardzo słaby argument !
Nie wiem, co robisz że patrząc na mąkę z wodą widzisz mięso ludzkie, ale to naprawdę nie mój problem.
Ja takiego problemu nie mam. Problem mają ci, którzy wierzą w przeistoczenie ( transsubstancjację ).
Niezależnie od Twoich wizji, to dalej mąka z wodą i ktokolwiek ją zjada nie popełnia kanibalizmu.
Pomyliłaś adres ! Wizji krwawiących hostii, to szukaj gdzie indziej ! A wniosek jak to nazwać jest oczywisty.
Pokaż mi jakiś kościół, w którym widziałeś jak mąka zmienia się w ludzka tkankę mięśniową. Daj namiary, a ja tam pójdę za aparatem.
Mam wyrobione zdanie na ten temat, o czym już pisałem. Natomiast, gdzie nastąpiło "cudowne" przeistoczenie hostii, które zaczęły krwawić - adresy znajdziesz bez trudu w internecie. Są tam wypowiedzi katolickich duchownym, którzy są przekonani o tym "cudzie".
I obiecuję, ze jak zobaczę jak mąka zmienia się w ludzkie mięso, to zdejmę Ci warna.
Co to, to nie ! Warna dostałem niesprawiedliwie, gdyż :

1. potraktowałaś mnie jak chłopca na swoje posyłki, który ma zrobić w wyznaczonym czasie, to co żądasz

2. dostałem czerwoną kreskę za brak źródeł świadczących, że Inkwizycja papieska paliła ludzi żywcem również i w piecach

Na szczęście :

ad.1. nie jestem niczyim chłopcem na posyłki, a czas ustalam ja, a nie ktoś inny

ad. 2. źródła podałem we wpisie, link poniżej :


http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 12&start=0

_________________________________

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”