Jak Watykan stworzył islam - świadectwo byłego jezuity

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Co jest bardziej zbrodnicze, pozbawić życia doczesnego, czy wiecznego?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Lukian
Co jest bardziej zbrodnicze, pozbawić życia doczesnego, czy wiecznego?
Kler katolicki pozbawiał i jednego i drugiego !

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=12412
________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com ... ści-ziemi/

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

KK to głosi słowo życia
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:KK to głosi słowo życia
Od kiedy to zbrodniarze głoszą słowo życia? W Jasenowac "głosiliście" przy pomocy noży , prętów, siekier itp..Nie ośmieszaj się..Powiedz to tym wymordowanym..

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

tropiciel pisze:Pomyliłaś adres ! Wizji krwawiących hostii, to szukaj gdzie indziej ! A wniosek jak to nazwać jest oczywisty.
Czemu mam szukać gdzie indziej, skoro to Ty i nie nikt inny pisze "kanibalistyczna uczta eucharystyczna". Jest to kłamstwo, ponieważ nigdzie mąka nie zmienia się w mięso ludzkie.
tropiciel pisze:Mam wyrobione zdanie na ten temat, o czym już pisałem. Natomiast, gdzie nastąpiło "cudowne" przeistoczenie hostii, które zaczęły krwawić - adresy znajdziesz bez trudu w internecie. Są tam wypowiedzi katolickich duchownym, którzy są przekonani o tym "cudzie".
A jak ja jestem przekonana, że trzymasz więźniów w piwnicy, to czy moje przekonanie staje się faktem? I jest to niezbity dowód na to, że tak jest? Sam nie wierzysz w linki, które zamieszczasz, więc po co ten teatr? Na Mszy pod postacią fizyczną zawsze jest mąka i woda, nie ludzkie mięso.
tropiciel pisze:ad. 2. źródła podałem we wpisie, link poniżej :
Podałeś tytuł książki z XIX w., której na oczy nie widziałeś. Nikt, łącznie Tobą nie jest w stanie zweryfikować, czy jest tam mowa o jakiś katolickich krematoriach. Przykro mi.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86
Czemu mam szukać gdzie indziej, skoro to Ty i nie nikt inny pisze "kanibalistyczna uczta eucharystyczna". Jest to kłamstwo, ponieważ nigdzie mąka nie zmienia się w mięso ludzkie.


nieprawda ! nie tylko ja tak napisałem. Podałem przykład racjonalisty i link do jego artykułu :

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,8725

W takim razie nie jest to kłamstwo, a to co mi zarzucasz to oszczerstwo !
A jak ja jestem przekonana, że trzymasz więźniów w piwnicy, to czy moje przekonanie staje się faktem? I jest to niezbity dowód na to, że tak jest?
Ale ja nie mówię tu o swoich przekonaniach, tylko o przekonaniach katolickich duchownych, którzy swoim parafianom ciemnotę wciskają.
Sam nie wierzysz w linki, które zamieszczasz, więc po co ten teatr? Na Mszy pod postacią fizyczną zawsze jest mąka i woda, nie ludzkie mięso.
jak na razie to nie ja robię ten teatr. A linki zamieszczam w celu poświadczenia, że zaprzeczasz sama sobie. Tu jest dowód na to, co katoliccy duchowni opowiadają ludziom i jak traktują przeistoczenie :

http://adonai.pl/sakramenty/eucharystia/?id=33

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/nie ... ie/dxsewgc

http://www.walkaduchowa.fora.pl/kosciol ... e,150.html

http://www.fronda.pl/a/czemu-sluza-cuda ... 69699.html
Podałeś tytuł książki z XIX w., której na oczy nie widziałeś. Nikt, łącznie Tobą nie jest w stanie zweryfikować, czy jest tam mowa o jakiś katolickich krematoriach. Przykro mi.
Chyba kpiny sobie robisz ! To mnie jest przykro. Gdybym wziął z sufitu te książki, to nie podałbym do nich autora, tytułu, miejsca wydania, roku wydania i strony z której CYTUJĘ FRAGMENT mówiący o wskazanym fakcie zbrodni jakie popełniała papieska Inkwizycja.
Każdy więc może te informacje zweryfikować
. Może jeszcze mam tobie kupić te książki i łaskawie tobie dostarczyć ?! Jeszcze czego !

Luigi Descantis szwajcarski duchowny późniejszy proboszcz w kościele S. Maria Maddalena w Rzymie opisał co widział na własne oczy w książce pt. Roma Papale wydanej po łacinie we Florencji 1852 r. Książka następnie została przetłumaczona na język angielski ( transl. Maria Betts ) i wydana w Londynie w 1905 r. W rozdz. pt. Letter XIII, The Holy Office na str. 127 wydania angielskiego znajduje się cytowany fragment.

Znany pastor baptystów Harles Haddon Spurgeon, założyciel Evangelical Christian Theological College w Croydon, Londynie. W 82 tomie The Complete Works of C.H. Spurgeon w rozdziale pt. The Sword and Trowel - January 1873
jest potwierdzenie tych zbrodni popełnianych przez Inkwizycję rzymską.

Obie książki wydane przez znanych teologów poświadczają istnienie pieców ( krematoriów ), w których Inkwizycja papieska spalała ludzi.

Popełniłaś więc rżący błąd, a jeszcze bardziej jest rażące, że wypierasz się tego w żywe oczy. Swoją postawą wykazujesz tym samym, że nie stoisz po stronie prawdy, i aby ratować własną twarz uciekasz się do metod, które dyskwalifikują.

_________________________________________________

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

tropiciel pisze:nieprawda ! nie tylko ja tak napisałem. Podałem przykład racjonalisty i link do jego artykułu :
Na tym forum tylko Ty tak napisałeś. I Ty łamiesz regulamin. To, co piszą gdzie na portalu racjonalista nie podchodzi pod tutejszy regulamin - aż takiej jurysdykcji nie mam.
tropiciel pisze:Ale ja nie mówię tu o swoich przekonaniach, tylko o przekonaniach katolickich duchownych, którzy swoim parafianom ciemnotę wciskają.
Twierdzisz, że na Mszy mąka zamienia się w ludzkie mięso. Jak odwód, wklejasz mi lina "do jakich" cudów, w które jak się później okazujesz sam nie wierzysz i twierdzisz, że to "ciemnota". Słaba próba dowodzenia czegokolwiek. Zresztą słowo "dowodzenie" to zbyt duże słowo, bo to że mąka nie jest mięsem to oczywistość na poziomie chemicznym.
tropiciel pisze:A linki zamieszczam w celu poświadczenia, że zaprzeczasz sama sobie. Tu jest dowód na to, co katoliccy duchowni opowiadają ludziom i jak traktują przeistoczenie :
Ja zaprzeczam? Ja zgodnie a prawdą twierdzę, że mąka to nie mięso ludzkie na poziomie fizycznym. I po co znowu zamieszczasz linki, w które nie wierzysz?

Oficjalna nauka KrK mówi, że na poziomie fizycznym hostia nie zmienia swej postaci. Dale widzisz i czujesz mąkę z wodą. Nie ma więc tam kanibalizmu.
tropiciel pisze:Gdybym wziął z sufitu te książki, to nie podałbym do nich autora, tytułu, miejsca wydania, roku wydania i strony z której CYTUJĘ FRAGMENT mówiący o wskazanym fakcie zbrodni jakie popełniała papieska Inkwizycja.
Każdy więc może te informacje zweryfikować.
Nie każdy, ponieważ książki nigdzie nie ma. A skoro jak twierdzisz, że z niej czerpałeś, co szkodzi Ci wrzucić skan/ zdjęcie? Otóż nie możesz tego zrobić, bo książki nie masz, numery stron i wziąłeś z jakieś tam strony czy artykułu. Cytujesz mi właśnie artykuły, które piszą, że w danej książce coś tam pisze. A książki dalej ani widu, ani słychu. Czekam na skan.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86
Na tym forum tylko Ty tak napisałeś. I Ty łamiesz regulamin. To, co piszą gdzie na portalu racjonalista nie podchodzi pod tutejszy regulamin - aż takiej jurysdykcji nie mam.
Napisz do racjonalisty - na pewno się tym bardzo przejmie.Obrazek
Twierdzisz, że na Mszy mąka zamienia się w ludzkie mięso.
to nie ja tak twierdzę, lecz to wynika w sposób oczywisty z doktryny o t.zw. przeistoczeniu ( transsubstancjacji )
Jak odwód, wklejasz mi lina "do jakich" cudów, w które jak się później okazujesz sam nie wierzysz i twierdzisz, że to "ciemnota"
Jako dowód twojego mataczenia w sprawie zupełnie oczywistej dla każdego, kto umie wyprowadzać logiczne wnioski podaję dowód jak katoliccy duchowni traktują "cud" krwawiących hostii.
Ja zaprzeczam? Ja zgodnie a prawdą twierdzę, że mąka to nie mięso ludzkie na poziomie fizycznym.
Dokładnie tak ! Ewidentnie zaprzeczasz sama sobie !
I po co znowu zamieszczasz linki, w które nie wierzysz?
jako dowód na to, że zaprzeczasz sama sobie.
Oficjalna nauka KrK mówi, że na poziomie fizycznym hostia nie zmienia swej postaci. Dale widzisz i czujesz mąkę z wodą. Nie ma więc tam kanibalizmu.
Oficjalna "nauka" katolickiego kleru przeczy sama sobie czego dowodem są rozpowszechniane przez kler "cuda" krwawiących hostii, by utrzymać parafian w przekonaniu, że jest to przeistoczenie ( transsubstancjacja ).
Nie każdy, ponieważ książki nigdzie nie ma. A skoro jak twierdzisz, że z niej czerpałeś, co szkodzi Ci wrzucić skan/ zdjęcie?
czy masz internet ? jeśli masz, to zamów sobie książki. Przyślą z dostawą do domu, a ja nie jestem od tego ! Coś Ci się poważnie pomyliło !!!
Otóż nie możesz tego zrobić, bo książki nie masz, numery stron i wziąłeś z jakieś tam strony czy artykułu. Cytujesz mi właśnie artykuły, które piszą, że w danej książce coś tam pisze. A książki dalej ani widu, ani słychu. Czekam na skan.
Proponuję, byś każdemu stawiała warunek, że jeśli powołuje się na jakąś książkę, to musi tobie przysłać skan. A najlepiej zapisz to w regulaminie tego forum, wtedy wszystko będzie jasne. Ale póki co - NIE JESTEM TWOIM CHŁOPCEM NA POSYŁKI ! A mówić możesz sobie wiele ! Nie jesteś w stanie zaprzeczyć faktom, które zdyskwalifikowały twoje stanowisko ! Nadużyłaś swego prawa jako moderator i postępujesz w sprzeczności z nim !

_________________________________________

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

tropiciel pisze:to nie ja tak twierdzę, lecz to wynika w sposób oczywisty z doktryny o t.zw. przeistoczeniu ( transsubstancjacji )
Nie wynika, gdyż według nauki KrK fizyczna postać chleba się nie zmiania. To istnieje tylko w Twojej głowie.
tropiciel pisze:jako dowód na to, że zaprzeczasz sama sobie.
To ja kłamię, że na Mszach ma miejsce kanibalizm? A potem na dowód zamieszczam linki, w które nie wierzę i z którymi się nie zgadzam. Ochłoń.
tropiciel pisze:czy masz internet ? jeśli masz, to zamów sobie książki. Przyślą z dostawą do domu, a ja nie jestem od tego ! Coś Ci się poważnie pomyliło !!!
Nie ja powołuje sie na źródło, którego na oczy nie widziałam. Książka jest z XIX w. Przypominam. Jak masz ja w pdfie (!), to czekam na linka.
tropiciel pisze:Proponuję, byś każdemu stawiała warunek, że jeśli powołuje się na jakąś książkę, to musi tobie przysłać skan.
Jeśli kłamie co do jakis krematorium, to tak, wymagam podania skanu książki, na którą delikwent sie powołuje. Skoto powołuje się na coś, czego nie ma, to tylko potwierdza oszustwo.

[[Jako że książki dalej nie ma, warna podtrzymuję. A za kolejne teksty w stylu "katolickie uczty kanibalistyczne" czy "katolickie krematoria" dostaniesz warna. Bez ostrzeżenia. [/b].
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86
Nie wynika, gdyż według nauki KrK fizyczna postać chleba się nie zmiania. To istnieje tylko w Twojej głowie.
niestety fakty przeczą twojemu wykrętnemu tłumaczeniu
To ja kłamię, że na Mszach ma miejsce kanibalizm? A potem na dowód zamieszczam linki, w które nie wierzę i z którymi się nie zgadzam. Ochłoń.
tym się różnimy, że nie potrafisz wyciągać logicznych wniosków.
Nie ja powołuje sie na źródło, którego na oczy nie widziałam. Książka jest z XIX w. Przypominam. Jak masz ja w pdfie (!), to czekam na linka.
to nie moje zmartwienie, lecz twoje ! Chciałaś źródła - to Ci podałem i to nie byle jakie źródła. Jeśli je lekceważysz, to śmiem twierdzić, że nie masz bladego pojęcia kim był Luigi Descantis szwajcarski duchowny późniejszy proboszcz w kościele S. Maria Maddalena w Rzymie oraz znany pastor baptystów Harles Haddon Spurgeon, założyciel Evangelical Christian Theological College w Croydon, Londynie.

Twoim chłopcem na posyłki nie jestem i nie będę ! Sama sobie zamów książki i ściągnij PDF.
Jeśli kłamie co do jakis krematorium, to tak, wymagam podania skanu książki, na którą delikwent sie powołuje. Skoto powołuje się na coś, czego nie ma, to tylko potwierdza oszustwo.
twoje wymogi nie są ujęte regulaminem i nie mam obowiązku się stosować do twoich zachcianek !
Jako że książki dalej nie ma, warna podtrzymuję. A za kolejne teksty w stylu "katolickie uczty kanibalistyczne" czy "katolickie krematoria" dostaniesz warna. Bez ostrzeżenia.
tym samym uwidaczniasz swoje prawdziwe oblicze. Dobrze wiedzieć z kim ma się do czynienia. Typowe dla pewnej grupy ludzi - argument siły i zaprzeczanie faktom, które kłują w oczy !

____________________________________________

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

tropiciel pisze:niestety fakty przeczą twojemu wykrętnemu tłumaczeniu
Jakie fakty? Zmienił Ci się chleb w mięso ludzkie na Mszy? Ochłoń, bo naprawdę zarobisz kolejnego warna za kłamstwa.
tropiciel pisze:to nie moje zmartwienie, lecz twoje ! Chciałaś źródła - to Ci podałem i to nie byle jakie źródła.
Podałeś odnośnik. Nie zamieściłeś źródła. A to dlatego, że go na oczy nie widziałeś. Pierwszy warn podtrzymany.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Oficjalna "nauka" katolickiego kleru przeczy sama sobie czego dowodem są rozpowszechniane przez kler "cuda" krwawiących hostii, by utrzymać parafian w przekonaniu, że jest to przeistoczenie ( transsubstancjacja ).
Cuda eucharystyczne to kłopotliwe fakty dla innowierców
bo zmuszają do myślenia :-P
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86
Jakie fakty? Zmienił Ci się
chleb w mięso ludzkie na Mszy? Ochłoń, bo naprawdę zarobisz kolejnego warna za kłamstwa.
Kłamstwa to mi zarzucać nie będziesz ! Przestudiuj sobie dzieła katolickich teologów, bo jak na razie dajesz dowód potężnej ignorancji w tym temacie. Ja ten etap mam za sobą.
Podałeś odnośnik. Nie zamieściłeś źródła.
Podałem, ale nie na twój dzwonek, bo nie jestem uczniakiem bym stawał na baczność przed tobą !
A to dlatego, że go na oczy nie widziałeś. Pierwszy warn podtrzymany.
Gdybym go nie widział na oczy - to bym o tym nie wspominał. Zbyt poważni ludzie o tym napisali, by to negować.

A co do warna - to robiąc mi na złość sama sobie robisz na złość, bo negując prawdę stajesz po stronie przeciwnej i chyba nie muszę tłumaczyć co to oznacza dla Ciebie. Jeśli Ciebie stać tylko na czerwone kreski i straszenie warnami - to współczuję.

____________________________

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Lukian pisze:Cuda eucharystyczne to kłopotliwe fakty dla innowierców
bo zmuszają do myślenia
Te , gdzie opłatek staje się krwią ?
To słusznie Tropiciel pisze o kanibaliźmie.
Ja żadnej krwi do ust, bym nie przyjął.
Tym bardziej trzeba ostrzegać ludzi, przed braniem opłatka na mszy
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Krystian pisze:Ja żadnej krwi do ust, bym nie przyjął.
A gdybyś musiał wyssać sobie jad po ukąszeniu grzechotnika?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”