Wg nauk islamu Allach to szatan!!!

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Cyryl pisze:Muzułmanie gwałcą chrześcijanki
W moim poprzednim poście masz czarno na białym cytat z Księgi Izajasza, w którym to Bóg JHWH nakazuje swojemu ludowi gwałcić kobiety i zabijać noworodki. Nie wiem czy według JHWH te gwałty miały nawrócić babilońskie kobiety na wiarę w niego. W każdym razie, tak jak mówiłam wcześniej, nihil novi.

Zarówno praktyki Muzułmanów, jak i te opisane w Biblii w zacytowanych przeze mnie fragmentach są równie obrzydliwe. Nie wiem czemu niby jedno faworyzować, a drugie potępiać.
Cyryl pisze:Natomiast metoda szacownej adminki ShadowLady86, to definiowanie pojęć szatana i Allacha na podstawie nawet nie jednej sury z Koranu, ale jej fragmentu.

I ignorowanie większości mojej argumentacji i większości materiału dowodowego który ja dostarczam.

Szczerze, na każdym uniwersytecie na wydziale filozofii Szacowna ShadowLady86, zostałaby wyproszona z dyskusji i dostałaby by dwóję za takie podchodzenie do zagadnienia.

Taki poziom dyskusji polegający na uogólnianiu jakiś pojęć, jest błędny, gdyż ignoruje on szereg istotnych faktów, dowodów.

Szacowna ShadowLady86, deklarująca się jako chrześcijanka broni czego???
Szanowny pan Cyryl jak na razie dobry jest tylko w arguemntum ad personam, mający uderzyć w moje rzekome przekonania religijne, o których de facto nic nie wie. Nie mają one również znaczenia w dyskusji. Słaby argument na rzekome udowodnienie, że autorem Koranu jest szatan. Nie jest, co wykazałam. I co Ty wykazałeś również, plątając się w cytatach.

waldek S
Posty: 163
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:38

Post autor: waldek S »

Stawianie na równi Biblii i Koranu jest moim zdaniem bluźnierstwem dla chrześcijanina który to czyni, i jest głupotą/lenistwem człowieka niewierzącego który tak czyni.
Ponieważ w współczesnym świecie, prawie wszystko można sprawdzić i porównać.
Koran jest całkowitym zaprzeczeniem Biblii.
Już sam fakt, że ichnim prorokiem jest człowiek który „pojął” za żonę sześcioletnią dziewczynkę w moich oczach całkowicie go dyskwalifikuje, jako człowieka mającego coś wspólnego z naszym Bogiem.
Żona Proroka Mahometa, wydana za mąż w wieku 6 lat…
http://pl.wikipedia.org/wiki/A%E2%80%99isza

Według norm świata chrześcijańskiego taki człowiek jest nazwany – pedofilem, a tam jest prorokiem ichniego boga najwyższego – zgroza!
Teraz warto sobie zadać pytanie, czy rzeczywiście my i oni wierzymy w tego samego Boga?
Może jednak próbują nas oszukać, i poprzez wmawianie muzułmanom i chrześcijanom, że modlimy się do tego samego Boga - nobilitują swojego bożka?
Jeżeli ich bożek tak „odstaje” od naszego Boga to kim on jest?

waldek S
Posty: 163
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:38

Post autor: waldek S »

ShadowLady86
W moim poprzednim poście masz czarno na białym cytat z Księgi Izajasza, w którym to Bóg JHWH nakazuje swojemu ludowi gwałcić kobiety
Czy mogłabyś zacytować ten wers Biblijny w którym to Bóg Izraelitów każe gwałcić kobiety innowierców?

waldek S
Posty: 163
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:38

Post autor: waldek S »

ShadowLady86

Mała poprawka w moim zapytaniu.
Czy mogłabyś zacytować ten wers Biblijny w którym to Bóg Izraelitów każe Izraelitom gwałcić kobiety innowierców?

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Cyryl pisze:

Szanowny RN.

Popełniasz diametralny błąd.

Otóż dla islamistów Koran i islam jest objawieniem jakie dał Allach Mahometowi.

Mahomet dostał Koran który został napisany przez Allacha. W to wierzą islamiści.
Szanowny Cyrylku

Właśnie o to nam chodziło. Czy tak trudno było wcześniej to wykrztusić.
Myślę, że tym uzgodnionym stanowiskiem powinniśmy zakończyć, ten pozorny spór.
Cyryl pisze: Pozdrawiam :-)
Również pozdrawiam Ciebie Cyrylku.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

waldek S pisze:ShadowLady86

Mała poprawka w moim zapytaniu.
Czy mogłabyś zacytować ten wers Biblijny w którym to Bóg Izraelitów każe Izraelitom gwałcić kobiety innowierców?
Na przykład taki;

(18) Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

waldek S pisze:
Żona Proroka Mahometa, wydana za mąż w wieku 6 lat…
http://pl.wikipedia.org/wiki/A%E2%80%99isza
Co w tym takiego dziwnego.
Sara miała 90 lat, jak porodziła. Wąż i oślica mówią ludzkim głosem, Adam żył 930 lat.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

waldek S pisze:Już sam fakt, że ichnim prorokiem jest człowiek który „pojął” za żonę sześcioletnią dziewczynkę w moich oczach całkowicie go dyskwalifikuje, jako człowieka mającego coś wspólnego z naszym Bogiem.
Jeśli mamy być precyzyjni, to jak Aisza miała 6 lat, Mahomet i ojciec Aiszy spisali kontrat małżeński, odpowiednik żydowskiego ketubah. Przeprowadzenie się do domu Mahometa i skonsumowanie małżeństwa miało nastąpić gdy Aisza miała 9 lat. Choć i co do tego są różne opinie. Skoro już cytujesz Wikipedię, to spójrz dalej.
Some traditional sources disagree. Ibn Hisham wrote in his biography of Muhammad that she may have been ten years old at the consummation.[11] Ibn Khallikan, as well as Ibn Sa'd al-Baghdadi citing Hisham ibn Urwah, record that she was nine years old at marriage, and twelve at consummation
Według innych źródeł, Aisza miała 10 lub 12 lat w momencie konsumpcji małżeństwa. Oczywiście dalej jest to pedofilia godna potępienia, jednak w wieku 12 lat za mąż wychodziły i kobiety w czasach Biblijnych i później.
waldek S pisze:Mała poprawka w moim zapytaniu.
Czy mogłabyś zacytować ten wers Biblijny w którym to Bóg Izraelitów każe Izraelitom gwałcić kobiety innowierców?
A jakby kazał gwałcić Chińczykom kobiety, to byłoby już wszystko w porządku?! Ciekawy sposób myślenia.

Tak jak pisałam wcześniej, jeden przykład podałam w poprzednim poście. Kilka innych przykładów.

(10) Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, najpierw ofiarujesz mu pokój, (11) a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli. (12) Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je. (13) Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. (14) Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój. (15) Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów. (16) Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu. (17) Gdyż klątwą obłożysz Chetytę, Amorytę, Kananejczyka, Peryzzytę, Chiwwitę i Jebusytę jak ci rozkazał Pan, Bóg twój, (18) abyście się nie nauczyli czynić wszystkich obrzydliwości, które oni czynią ku czci bogów swoich, i byście nie grzeszyli przeciw Panu, waszemu Bogu. [Pwt: 20: 10-17]

Bóg zezwala napadać na narody oddające cześć innym bogom, czyli innej wiary. Jeśli się poddadzą, do zostaną niewolnikami Izraela (ciekawa opcja). Jeśli będą walczyć, to Izrael ma prawo wybić wszystkich mężczyzn, zgwałcić kobiety, zagarnąć łupy itd.

Tak więc tutaj mamy piękną eksterminację ludów innej wiary z rozkazu Boga.

(10) Jeśli wyruszysz na wojnę z wrogami, a wyda ich Pan, Bóg twój, w twoje ręce i weźmiesz jeńców, (11) a ujrzysz między jeńcami kobietę o pięknym wyglądzie i pokochasz ją - możesz ją sobie wziąć za żonę (12) i wprowadzić do swego domu. Ona ogoli swą głowę, obetnie paznokcie (13) i zdejmie z siebie odzież branki. Zamieszkawszy w twym domu opłakiwać będzie swego ojca i matkę przez miesiąc. Potem pójdziesz do niej, zostaniesz jej mężem, a on twoją żoną. (14) Jeśli ci się przestanie podobać, odeślesz ją, gdzie zechce, nie sprzedasz jej za srebro ani nie obejdziesz się z nią jak z niewolnicą, ponieważ obcowałeś z nią wbrew jej woli.

Dozwolenie na branie kobiety wbrew jej woli, a gdy się znudzi, wypędzenie jej.

Widzę że tutaj panowie bawią się w podwójną moralność. Dla mnie gwałt i eksterminacja niewiernych jest zła z zasady. Niezależnie, kto i w jakim celu dokonuje tych okrutnych czynów. Dla niektórych tutaj jednak gwałt jest zły tylko wtedy, gdy wykonują go Muzułmanie. Gdy jednak Bóg Biblii nakazuje eksterminację narodów w niego niewierzących, to wszystko jest w porządku.
RN pisze:Właśnie o to nam chodziło. Czy tak trudno było wcześniej to wykrztusić.
Myślę, że tym uzgodnionym stanowiskiem powinniśmy zakończyć, ten pozorny spór.
Faktycznie, ja przeoczyłam ten wpis. Myślę więc, że czas zamknąć temat i dać szatanowi trochę odpocząć.

Przypominam, że niedopuszczalne jest mówienie, że autorem Koranu jest Szatan. Ostatnio był też tutaj użytkownik, który uparcie nazywał Jehowę Szatanem. Teraz jest niestety na przymusowym, czasowym urlopie od forum

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

waldek S pisze:@RN.
________________________________________
waldek S napisał/a:

Poniżej są wersy z których można się dowiedzieć kto jest Światłością.
(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
(2) Ono było na początku u Boga.
(3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
(4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
(5) A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.
(6) Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan.
(7) Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli.
(8) Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości.
E J 1.


Z tego fragmentu wynika, ze Jan nie był światłością.
Jak nie był światłością, to może był ciemnością.
Tak mam rozumieć
Twoje spekulacje na temat (8) wersu z mojego cytatu są tylko twoimi spekulacjami i niczym więcej, jednocześnie próbujesz „dopowiedzieć” coś czego w tym wersie niema!
W tym wersie jest jasno powiedziane: Nie był on światłością,
Czyli Jan nie był światłością - i tu zgoda, jednocześnie ja nie widzę, żeby był nazwany ciemnością co próbujesz insynuować!
Jan miał za zadanie:
lecz miał zaświadczyć o światłości
Aż tyle i tylko tyle miał Jan do wykonania, a twoja próba nazwania Jana ciemnością jest bez podstawna i bez dowodowa!
Może znasz cytat Biblijny gdzie Jan jest nazwany ciemnością? Jeżeli taki znasz to ja chętnie się z nim zapoznam, ponieważ ja takowego nie znam!
Przytoczę jeszcze taki wers dla przybliżenia wiedzy o - Światłości świata.
(12) A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota. EJ8
Dyskusja człowieka który nie uznaje prawd zawartych w Biblii, z człowiekiem który te prawdy uznaje jest podobna do rozmowy niewidomego od urodzenia z widzącym o kolorach.
Wasz mechanizm działania Waldemar polega na tym, ze najpierw chcecie wskazać kto jest światłością. Następnie, jak ustalicie kto jest światłością, to wtedy łatwo będzie Wam wskazać ciemność, bo wszak wszystko co się różni od tej ( w waszym mniemaniu światłości ) musi być złe i należeć do ciemności.
Jak ciemność to kłamstwo, jak kłamstwo to szatan.
A nam zupełnie o coś innego w tej rozmowie chodziło.
Udowodniliśmy, że nie jesteśmy obrońcami Islamu ( jak nas okrzyknięto ), lecz jedynie zdrowego rozsądku. Po prostu pewnych rzeczy nie można mówić, bo są zbyt obrażliwe. Natomiast Ty nie musisz chwalić Islamu i do niego należeć, to juz nas nie obchodzi.
Przemyśl to Waldemar.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Tak jak wspomniałam w poprzednim poście, skoro wspólnymi siłami udowodniliśmy, że autorem Koranu nie jest Szatan, temat zamykam.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Zablokowany

Wróć do „Islam”