Wg nauk islamu Allach to szatan!!!

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Upamiętaj się.

Obj. 19:21
21. A drudzy pobici są mieczem tego, który siedział na koniu, wychodzącym z ust jego, a wszystkie ptaki nasycone są ciałami ich.
(BG)
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Widzę, że bardzo zależy Ci, na demonstracyjnym otrzymaniu 3 ostrzeżenia.
Powiedz o co chodzi :?:
Podniesie Ci się autorytet na swoim forum, jak takie ostrzeżenie od nas otrzymasz :?:
Szanowny adminie chodzi mi o prawdę.

Dałes mi ostrzeżenie za co???

Za prawdę???

Za urażoną ambicje???

Za islam, które wyznawcy co roku ucinają głowy apostatom, chrześcijanom i innym wyznaniom i zabijają się miedzy sobą???

A dodatkowo gdy to czynią krzyczą, że Allach tego chciał i, że jest wielki z tego powodu!!!!

Isus kazał poznawać fałszywych proroków po owocach!

Apostoł Jan kazał chrześcijanom badać duchy!!!

Więc ja i inni chrześcijanie tak czynimy. Proste

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Ja jeszcze od siebie dodam, że największym szatanem jest ..... człowiek.
To człowiek zamiast trwać w świetle pogrąża się w ciemnościach.
Dla własnych celów czy to politycznych czy religijnych, dla sławy i kasy - jest gotów zrobić wszystko. To nie Bóg potrzebuje hołdów, to człowiek ich potrzebuje.
Bóg chce tylko wiary w niego z Miłości, a nie ze strachu.
Bóg jest jeden, dla wszystkich, niestety religie wypaczyły Obraz Boga - Naszego Stwórcy.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Cyryl pisze:
Widzę, że bardzo zależy Ci, na demonstracyjnym otrzymaniu 3 ostrzeżenia.
Powiedz o co chodzi :?:
Podniesie Ci się autorytet na swoim forum, jak takie ostrzeżenie od nas otrzymasz :?:
Szanowny adminie chodzi mi o prawdę.

Dałes mi ostrzeżenie za co???

Za prawdę???

Za urażoną ambicje???

Za islam, które wyznawcy co roku ucinają głowy apostatom, chrześcijanom i innym wyznaniom i zabijają się miedzy sobą???

A dodatkowo gdy to czynią krzyczą, że Allach tego chciał i, że jest wielki z tego powodu!!!!

Isus kazał poznawać fałszywych proroków po owocach!

Apostoł Jan kazał chrześcijanom badać duchy!!!

Więc ja i inni chrześcijanie tak czynimy. Proste
Możesz nie lubić Islamu i ich Boga, ale nie wolno Ci mówić wprost, że jest szatanem.
Nic więcej od Ciebie nie wymagam na obecna chwilę.
.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

veteran pisze:Upamiętaj się.

Obj. 19:21
21. A drudzy pobici są mieczem tego, który siedział na koniu, wychodzącym z ust jego, a wszystkie ptaki nasycone są ciałami ich.
(BG)
Na co ten tekst ma być dowodem. :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

RN pisze:ale nie wolno Ci mówić wprost, że jest szatanem.
Ależ oczywiście że wolno i nie tylko że wolno ale to jest powinnością SŁUGI BOŻEGO.
To nakaz od CHRYSTUSA JEZUSA.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

veteran pisze:
RN pisze:ale nie wolno Ci mówić wprost, że jest szatanem.
Ależ oczywiście że wolno i nie tylko że wolno ale to jest powinnością SŁUGI BOŻEGO.
To nakaz od CHRYSTUSA JEZUSA.
To może mi podasz cytat, gdzie Jezus każe mówić na Allaha szatan.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Znajdź.
Ale przede wszystkim szukaj BOGA a BÓG daje się znaleźć tym którzy go szukają.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

waldek S
Posty: 163
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:38

Post autor: waldek S »

Ponieważ jest to mój pierwszy wpis na tym forum więc chcę powiedzieć wszystkim – witam!!!
Przechodząc do sedna sprawy, mam takie pytanie dotyczące wpisu Cyryla odnośnie Islamu.
Cyryl słusznie zauważył, że koran został napisany przez szatana – z czym i ja się w 100% zgadzam.
Taki wniosek wyciągam z porównania nauk Pana Jezusa zawartych w Biblii i nauk „proroka” Mahomet zawartych w koranie.
O to moje, bardzo proste pytanie do wszystkich oponentów Cyryla:

Jeżeli nie szatan napisał koran - to w takim razie kto go napisał ???

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

waldek S pisze:
Jeżeli nie szatan napisał koran - to w takim razie kto go napisał ???
Moim zdaniem Koran jest księgą ludzką, podobnie jak wszystkie inne księgi religijne z Biblią włącznie.
Natomiast szatan nie jest żadnym realnym bytem, lecz co najwyżej metaforą ludzkich występków.
Wy natomiast tego szatana sobie spersonifikowaliście i służy Wam, nie tylko na wytłumaczenie wszelkiego zła, ale jeszcze jest dobrym haczykiem, aby prowadzić bezsensowne gierki międzyreligijne, których zadaniem jest dyskredytacja przeciwnika.

To nie w tym kierunku ma zmierzać.
Trzeba szukać wspólnych płaszczyzn, dążyć do pojednania, uczyć dobrym przykładem.
W cywilizowanym świecie i dla ludzi żyjących w rozwiniętej kulturze, wszelka nietolerancja religijna powinna być już tylko haniebnym przeżytkiem, a nie stawać się jedną z wizytówek własnej ideologii.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, 11:26 przez RN, łącznie zmieniany 1 raz.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Możesz nie lubić Islamu i ich Boga, ale nie wolno Ci mówić wprost, że jest szatanem.
Nic więcej od Ciebie nie wymagam na obecna chwilę..
Oczywiście ja tylko przekazuje informacje.

Otóż islamiści sami uważają, że w Koranie są wersety, które przekazał Mahomet pod wpływem szatana:
Szatańskie wersety ( آیات الشيطان) to wersety Koranu, które rzekomo zostały objawione prorokowi Mahometowi przez Szatana, który przybrał postać archanioła Gabriela. W 53. surze pt. „Gwiazda” (ar. An-Nadżm) po słowach:
19. Co myślicie o bóstwach El-Lata i Al-Ozza?20. I o Manat, trzeciem ich bożyszczu?
miał mu podyktować słowa znane jako „szatańskie wersety”:
21. To najprzedniejsze boginie22. I można liczyć na ich wstawiennictwo
zmienione w późniejszym objawieniu na:
21. Czyż wy będziecie mieć synów, a Allah córki?22. Taki podział byłby niesprawiedliwym.
Problematyczność tego przekazu polega na tym, że Allāt, al-'Uzzā i Manāt (w przekładach angielskich i El-Lata, Al-Ozza i Menata, wspominane powyżej) były boginiami, w które wierzono w Mekce. Mahomet wypowiadał zaś słowa wspomniane w przytoczonych wersetach właśnie mieszkańcom Mekki – twierdząc więc, że "to najprzedniejsze boginie / i można liczyć na ich wstawiennictwo" niejako podważył monoteizm własnej wiary/religii.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szata%C5%84skie_wersety
Szatańskie wersety (ang. The Satanic Verses) – powieść autorstwa Sir Ahmeda Salmana Rushdiego, wydana w roku 1988, częściowo inspirowana przez biografię Mahometa. Tytuł odnosi się do tzw. szatańskich wersetów, które według niektórych źródeł były wstawkami do Koranu dodanymi po śmierci Mahometa. Pierwsza wzmianka o tym pojawiła się w biografii Mahometa napisanej przez Ibn Ishaq'a.

Powieść wywołała wiele kontrowersji w środowiskach muzułmańskich, gdyż wielu muzułmanów uważa, że zawiera ona treści bluźniercze dla islamu. 14 lutego 1989 ajatollah Ruhollah Chomejni ogłosił oficjalnie fatwę (transmitowaną przez państwowe radio w Iranie) o treści: "Informuję dumnych muzułmanów na świecie, że autor książki Szatańskie wersety - która jest przeciwko islamowi, Prorokowi i Koranowi - jak i wszyscy, którzy są uwikłani w jej publikowanie i są świadomi jej zawartości, niniejszym są skazani na śmierć". Na skutek tego nakazu japoński tłumacz książki Hitoshi Igarashi został zamordowany 11 lipca 1991 roku, włoskiego tłumacza Ettore Capriolo kilkukrotnie pchnięto nożem, a w budynkach kilku wydawnictw podłożono bomby. 14 lutego 2006 roku irańska państwowa agencja informacyjna podała wiadomość, że fatwa jest nadal aktualna i nie będzie cofnięta.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szata%C5%8 ... %9B%C4%87)

Dodam obecnie ISIS także chce zamordować tego człowieka.

A oto inna ciekawostka:

Oto jakie dowody podaje Henryk:
Zwróć uwagę na bardzo interesujący werset z Koranu.

"Najokropniejszym imieniem w oczach Allacha w Dniu Zmartwychwstania będzie człowiek nazywający siebie Malik Al-Amlak - Król królów." Sahih al- Bukhari BK.73 Num:224.

Sprawdź i zobacz, że podkreślony zwrot - Król królów - jest powszechnie znany każdemu, kto czytuje Biblię.

Objawienie 17:14 Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.

Jest to Baranek czyli Isus (Jezus) Chrystus Panem panów i Królem królów.

Jest ewidentne, że Allach z pasją nienawidzi Isusa Chrystusa.

Nie jest więc Jego Ojcem, czyli naszym Bogiem.
http://www.zbawienie.com/chrislam.htm

Wnioski pozostawiam czytelnikom.

Odpowiedź, dla wielu jest oczywista.

RN ja nic nie muszę pisać na temat islamu :-D

Po prostu przekazuje informacje i dowody a także opinie innych osób ;-)

Monika K.
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2013, 11:37

Post autor: Monika K. »

To może mi podasz cytat, gdzie Jezus każe mówić na Allaha szatan.
Przecież wtedy nie było islamu...
Trzeba szukać wspólnych płaszczyzn, dążyć do pojednania, uczyć dobrym przykładem.
To jest właśnie fałszywa miłość! Prawdziwe pojednanie to nawracanie...
Natomiast szatan nie jest żadnym realnym bytem, lecz co najwyżej metaforą ludzkich występków.
Co to w takim razie według Ciebie jest:
http://www.mostholyfamilymonastery.com/ ... isms32.mp3
:roll:

waldek S
Posty: 163
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:38

Post autor: waldek S »

RN powiedziałeś:
„Moim zdaniem Koran jest księgą ludzką…”
Mówiąc krótko uważasz, że Mahomet nie miał żadnych objawień od Dżibrila.
„Koran (arab. القُرْآن Al-Qur’ān) – święta księga islamu. Według tradycji muzułmańskiej powstawał w latach 610-632, objawiany fragmentami prorokowi islamu, Mahometowi (zm. 632) przez Archanioła Dżibrila (identyfikowanego w islamie z biblijnym archaniołem Gabrielem)”
http://pl.wikipedia.org/wiki/Koran

Czyli uważasz, że prorok Allacha - Mahomet był kłamcę?

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Cytyl pisze:Syn Jutrzenki u Izajasza, i Koranie pan Jutrzenki.

W Biblii Mesjańskiej, Setuagincie masz gwiazdę poranną w stosunku do Isusa.
W LXX nie ma wyrażenia "syn jutrzenki". Jest właśnie gwiazda poranna.

πῶς ἐξέπεσεν ἐκ τοῦ οὐρανοῦ ὁ ἑωσφόρος ὁ πρωΐ ἀνατέλλων; συνετρίβη εἰς τὴν γῆν ὁ ἀποστέλλων πρὸς πάντα τὰ ἔθνη.

Czyli

Jakże ty spadłeś z nieba gwiazdo poranna, która wcześnie rano wschodzisz.

ἑωσφόρος oznacza gwiazdę poranną lub z tłumaczenia łacińskiego jak to sobie przetłumaczył Hieronim w Wulgacie, lucyfera (niosący światło) Słownik Lucyfer to jednak nie jakieś wyimaginowane imię Szatana, ale fraza lux ferre.

Jezus zaś określa się w Apokalipsie frazą tożsamą jako λαμπρός, ὁ πρωϊνός czyli właśnie gwiazda poranna. Są to wyrazy synonimy. Zarówno szatan jak i Jezus są w Grece określeni jako gwiazdy poranne. Tak więc Twoja rodzina się powiększa.

Udowodniłeś, że Jezus to szatan. Gratuluję.
Cyryl pisze:Czyli chodzi o niejedzenie wieprzowiny.

W Biblii zakaz spożywania wieprzowiny dotyczy dopiero Izraelitów. Natomiast resztą ludzkości może jeść co chce:
Czyli według Twojego rozumowania, Księgę Powtórzonego Prawa napisał Szatan. Jest tam bowiem zakaz jedzenia wieprzowiny. Co raz lepiej.

Nie mniej Koran wyraźnie wskazuje na to, że Szatan i Allah to dwie różne osoby, z szatan jest wrogiem człowieka i Allaha. Co wykazałam.
Cyryl pisze:Żadne metafory
Dokładnie. Metafory to sobie Ty tworzysz w wyobraźni, widząc Szatana tam gdzie go nie ma. Tekst mówi o królu babilońskim. Jest to nie tylko interpretacja katolicka, ale także protestancka i rabiniczna.

Jarchi, as the Talmud (c), applies it to Nebuchadnezzar; though, if any particular person is pointed at, Belshazzar is rather designed,

Tak więc Talmud jednoznacznie interpretuje ten fragment jako będący o którymś z królów babilońskich. . Strona jest protestancka. BibleHub
Cyryl pisze:Otóż islamiści sami uważają, że w Koranie są wersety, które przekazał Mahomet pod wpływem szatana
Nieładnie kłamać. Przeczytaj sobie komentarz to tej sury Koranu razem z kolejną stroną.

To jest właśnie to, co uważają Muzułmanie o owych wersetach. Według Muzułmanów, jest to kłamstwo. Dla Chrześcijan, kłamstwem jest to, co piszą o Jezusie w Talmudzie.

Tak więc dalej nie ma najmniejszych dowodów, że Koran napisał Szatan. I nie będzie, bo takich dowodów po prostu nie ma.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

waldek S pisze:RN powiedziałeś:
„Moim zdaniem Koran jest księgą ludzką…”
Mówiąc krótko uważasz, że Mahomet nie miał żadnych objawień od Dżibrila.
„Koran (arab. القُرْآن Al-Qur’ān) – święta księga islamu. Według tradycji muzułmańskiej powstawał w latach 610-632, objawiany fragmentami prorokowi islamu, Mahometowi (zm. 632) przez Archanioła Dżibrila (identyfikowanego w islamie z biblijnym archaniołem Gabrielem)”
http://pl.wikipedia.org/wiki/Koran

Czyli uważasz, że prorok Allacha - Mahomet był kłamcę?
Nawet jakbym nie wierzył Mahometowi , to jeszcze nie oznacza, że mógłbym mówić o nim szatan. Mam prawo nie wierzyć w Koran jako księgę Bożą, ale nie powinienem i nikt nie powinien dodawać do tego jakiejś obrażliwej otoczki w tej sprawie.

Chcecie za wszelką cenę wykreować Koran jako księgę kłamstwa, a póżniej na tej podstawie udowodnić, ze jak kłamca to szatan.
Proponuję Ci bez żadnych inklinacji kulturowych, przejrzeć Biblię, a zobaczysz jaka tam jest góra sprzecznych, dziwacznych, nienaturalnych nauk.
W dodatku nie wypowiadają ich tam wcale szatany, diabły, lecz ''bogobojni'' ( w waszych oczach ) mężowie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Zablokowany

Wróć do „Islam”