Wg nauk islamu Allach to szatan!!!

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

waldek S pisze:RN powiedziałeś:
Chcecie za wszelką cenę wykreować Koran jako księgę kłamstwa…
Jak sam twierdzisz:
Moim zdaniem Koran jest księgą ludzką …
W tych dwóch twoich wypowiedziach widzę sprzeczność!
Musisz się zdecydować, albo prorokowi Allacha – Mahometowi został Koran przekazany przez posłańca Allaha – Dżibrila, i w takim wypadku - Koran jest prawdą.
Lub:
Wszystkie wizje Mahomet to kłamstwo i jego wymysły, czyli Mahomet jest kłamcą i - Koran jest kłamstwem.

Ciekawi mnie jak wybrniesz z tej kłopotliwej sytuacji w jakiej się znalazłeś, jeszcze jedno, na razie nie mówmy o Biblii, zajmijmy się dogłębnie Koranem.
Nie ma żadnej sprzeczności.
Wyręczając się cytatami Thomasa Paine, które mam w stopce daje do zrozumienia co myślę na temat największych religii.
Większość deistów nie wierzy w żadnego szatana i przez to mógłbym sobie nawet odpuścić tą ( jak dla mnie ) żenującą rozmowę i całe zajście.
Jednak obowiązki moderatorskie nie pozwalają mi, aby dopuszczać do sytuacji, gdzie wprost nazywa się jakąś świętą księgę innej religii dziełem szatana.
Nie pozwalają, bo są ludzie, którzy w taki byt realnie wierzą i to w dodatku utożsamiają go z czymś najgorszym.
Udowodnienie, że ktoś kłamie, czy mu sie coś wydaje, nie uprawnia jeszcze do nazywania go szatanem, tym bardziej, że jak już wspomniałem, w ''świecie'' trzech wielkich religii monoteistycznych, ten szatan jest czymś najgorszym.
Jeśli wierzyć we wszystko co jest napisane w Biblii, to również znajdziemy tam mnóstwo sprzecznych nauk, niespełnionych obietnic i innych dziwactw, ale ludzie, którym nie obca jest wysoka kultura, czy zasady tolerancji religijnej nie odważą się wprost nazywać jakiekolwiek święte teksty dziełami ducha zła.
Czy przyjemnie byłoby Ci, gdybym na przykład twierdził, ze ewangelie napisał szatan :?:

Nadal nie udzieliliście odpowiedzi na postawione pytanie, gdzie w Koranie pisze, że szatan jest jego autorem, lub czy w powszechnej opinii muzułmanów ich księga ma takiego autora.
Jak do tej pory ''ślizgacie'' się po okrężnych ścieżkach, sami wpadając w niekonsekwencje.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

waldek S pisze: Czy według ciebie, Piotr w poniższym wersie napisał prawdę, czy nie prawdę?
(8) Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć. 1 L P/ 8
Moim zdaniem mógł napisać prawdę.
Apeluje o trzeżwość, bo jak się tego nie przestrzega, to póżniej mogą pojawiać się diabły, jak lew ryczące. Ten stan nazywa się delirium.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Cyryl pisze:
Tak samo jak przed grzechem pierwszych ludzi ludzie nie umierali a po grzechu tak.
Tak, to prawda.
Bóg powiedział ludziom, ze nie wolno im jeść owocu z wyznaczonego drzewa, bo niechybnie umrą - Biblia Tysiąclecia.
(17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz.
Adam jednak nie posłuchał i żył ponad 900 lat.
Cyryl pisze: Po wierzy Babel ludzie mówią różnymi językami a przed mówili jednym.
To nie prawda.
Poczatek 11 rozdziału zaczyna się od tego, że cała ziemia miała jeden język, ale w 10 rozdziale twierdzi się coś zupełnie przeciwnego.
(20) Są to potomkowie Chama według ich szczepów, języków, krajów i narodów.
Cyryl pisze:Z Biblii jasno wynika, że Bóg zmienia prawo i kieruje je do określonych osób i narodów.
To nie prawda. Biblia jasno mówi, że w Bogu nie ma zmienności;

Psalm 119. 89.
(89) Słowo Twe, Panie, trwa na wieki, niezmienne jak niebiosa. (90) Wierność Twoja [trwa] z pokolenia na pokolenie; umocniłeś ziemię, i trwa. (91) Wszystko trwa do dziś według Twoich wyroków, bo wszystkie rzeczy Ci służą.

List Jakuba 1. 17.
(17) Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

waldek S
Posty: 163
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:38

Post autor: waldek S »

@ ShadowLady86
Powiedziałaś:
A Ty chcesz na tej zasadzie toczyć bój z RN'em? Kto tu jest światłością, a kto ciemnością? Uwaga, pytanie jest podchwytliwe. Nisoący światło/ gwiazda poranna to w końcu po łacinie lucyfer, utożsamiany przez niektóre grupy z szatanem.
Przebywasz na forum Biblijnym, jesteś chrześcijanką i nie wiesz kto jest Światłością a kto ciemnością?
Poniżej są wersy z których można się dowiedzieć kto jest Światłością.
(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
(2) Ono było na początku u Boga.
(3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
(4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
(5) A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.
(6) Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan.
(7) Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli.
(8) Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości.
E J 1.

waldek S
Posty: 163
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:38

Post autor: waldek S »

@RN.
Nie odniosłeś się do moich zdań wytłuszczonym tekstem, to jak to z tym Mahometem i jego objawieniami było? Miał te objawienia, czy to wszystko „czeska lipa” li tylko wymysły Mahometa?
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, że forum Biblijne moderuje człowiek który jest niewierzący!

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Oj użytkowniku Waldku S. Jeśli niektórzy tutaj uznają gwiazdę poranną/ syna jutrzenki/ lucyfera za szatana, to mają niestety pewien problem. Bowiem lucyfer oznacza niosący światło. Lux to światłość, ferre nieść.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

waldek S pisze:@RN.
Nie odniosłeś się do moich zdań wytłuszczonym tekstem, to jak to z tym Mahometem i jego objawieniami było? Miał te objawienia, czy to wszystko „czeska lipa” li tylko wymysły Mahometa?
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, że forum Biblijne moderuje człowiek który jest niewierzący!
Już Ci odpowiedziałem.
Ja nie wierzę w jakieś Boże pochodzenie, ani Koranu, ani Biblii. Tym bardziej nie wierzę, jeśli mówimy o całości tych ksiąg.
Tylko wtedy uznałbym te księgi za pochodzące od Boga, jakbym wierzył w bezwzględną predestynację. Wtedy wszystko co się dzieje należałoby uznać za dzieła powstałe z inspiracji Boga, człowiek byłby co najwyżej instrumentem w tym dziele.

Skoro tak się sprawa przedstawia, to Mahomet, albo kłamał, albo mu się tylko wydawało.
Nie upoważnia to jednak, aby nazywać Go szatanem. Nie upoważnia chociażby ze względu na poszanowanie inaczej wierzących, dla których, jak wiadomo określenie szatan kojarzy się jednoznacznie negatywnie.
Prowadzicie, bezmyślne, prymitywne gierki, które mogą zaowocować tylko i wyłącznie nienawiścią między religiami. Przez jakąś iluzoryczną postać, bodaj gotowi bylibyście prowadzić wojny.
Żadnych korzyści z takich wzajemnych oskarżeń nie widzę.

Poza tym, ja jestem osobą wierzącą.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

waldek S pisze: Poniżej są wersy z których można się dowiedzieć kto jest Światłością.
(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
(2) Ono było na początku u Boga.
(3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
(4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
(5) A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.
(6) Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan.
(7) Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli.
(8) Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości.
E J 1.
Z tego fragmentu wynika, ze Jan nie był światłością.
Jak nie był światłością, to może był ciemnością.
Tak mam rozumieć :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Szanowny RN:
tak, to prawda.
Bóg powiedział ludziom, ze nie wolno im jeść owocu z wyznaczonego drzewa, bo niechybnie umrą - Biblia Tysiąclecia.


Biblia Mesjańska, tłumaczenie z septuaginty:
(3) Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.
Ks. Rodz. 3

http://bibliamesjanska.com/Rdz/3.html

Ale do rzeczy.

Szanowny RN.

Popełniasz diametralny błąd.

Otóż dla islamistów Koran i islam jest objawieniem jakie dał Allach Mahometowi.

Mahomet dostał Koran który został napisany przez Allacha. W to wierzą islamiści.

Mahomet nie może być autorem Koranu, gdyż owa księga została mu objawiona przez Allacha.

Każdy kto twierdzi, że Koran został napisany przez człowieka, obraza wierzenia islamistów w takim samym stopniu w jakim, każdy kto twierdzi, że Koran napisał szatan.

A zatem aby nie urazić islamistów, to trzeba stwierdzić, że Koran napisała istota nadprzyrodzona.

A skoro tak. To bycie islamistą polega na tym, że Allacha - istotę nadprzyrodzoną, uznaje się za jedynego boga.

Tak naprawdę dla islamistów jedynie przyjęcie islamu, oznacza, że szanuje się ich uczucia, wyznawane wartości.

No ale możesz, moim skromnym zdaniem, żyć złudzeniami co do istoty islamu.

Twoja wola i wybór. Nic mi do tego. Pozdrawiam :-)

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Szanowna ShadowLady86.

Otóż spróbuje to napisać prościej.

Wg Biblii i słów Boga, po Edenie ludzkość podzieliła się na dwie grupy. Grupa posłuszna Bogu i grupa sprzeciwiająca się Jemu.
(15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.
ks. Rodz. 3

W Apokalipsie mamy rozwinięcie tego konfliktu:
(17) I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Isusie.
Tutaj smok, jak nie mógł opkonac niewiasty - naród Izraela uratowany przez Boga, to zaatakował jej potomstwo, czyli inne narody które dzięki niewieście uwierzyły w ewangelie Isusa Chrystusa.

Otóż Isus Chrystus podzielił ludzkość na dwie grupy:
1. Synów Boga
2. Synów Diabła.

Synowie diabła to:
(31) Mówił więc Isus do Żydów, którzy uwierzyli w niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie

(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.

(33) Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli. Jakże możesz mówić: Wyswobodzeni będziecie?

(34) Isus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.

(35) A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze.

(36) Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.

(37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu.

(38) Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego.

(39) Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Isus im rzecze: Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama.

(40) Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił.

(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Isus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.

(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
Jana 8

Niewolnicy grzechu, kłamcy i zabójcy.
(1) To wam powiedziałem, abyście się nie zgorszyli.

(2) Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą.

(3) A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie.
Jana 16

Synowie diabła, będą zabijać synów Boga.
(34) Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.
Mat 12

Dzieci diabła mają złe serca i są narodem węża szatana.

Poznać można ich po owocach, uczynkach:
(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!

(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?

(17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

(18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień

(20) Tak więc po owocach poznacie ich.
Mat 7

Mordują oni proroków i świętych:
(29) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,

(30) I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelewaniu krwi proroków.

(31) A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.

(32) Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.

(33) Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia Gehenny?

(34) Oto dlatego ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.

(35) Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla, aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
Mat 23

Synowie diabła będą prześladować Synów Boga:
(9) Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego.

(10) I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić.

(11) I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.

(12) A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.

(13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

(14) I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.
Mat 24

czy
(16) Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice.

(17) I strzeżcie się ludzi, albowiem będą was wydawać sądom i biczować w swoich synagogach.

(18) I z mego powodu zawiodą was przed namiestników i królów, abyście złożyli świadectwo przed nimi i poganami.

(19) A gdy was wydadzą, nie troszczcie się, jak i co macie mówić; albowiem będzie wam dane w tej godzinie, co macie mówić.

(20) Bo nie wy jesteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Ojca waszego, który mówi w was.

(21) A wyda na śmierć brat brata i ojciec syna i powstaną dzieci przeciwko rodzicom i przyprawią ich o śmierć.

(22) I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego, ale kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Mat 10

Kto jest Synem Boga??? ten kto przyjmuje i wypełnia ewangelie. A kto jest Synem diabła, ten kto odrzuca i nie wypełnia ewangelii - czyli nauk Isusa Chrystusa:
(15) I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.

(16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Mar 16

Dzieci Boga, wybaczają nieprzyjaciołom, modlą się za nich i czynią to co zapisano m.in tutaj:
http://bibliamesjanska.com/Mt/5.html

Otóż Isus mówi jasno jego słowo jest jak zborze, natomiast szatan zasiewa swoje nauki chwast:
(24) Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli.

(25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł.

(26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol.

(27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol?

(28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?

(29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy.

(30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły.

(31) Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do ziarnka gorczycznego, który wziąwszy człowiek, zasiał na roli swojej.

(32) Jest ono, co prawda, najmniejsze ze wszystkich nasion, ale kiedy urośnie, jest największe ze wszystkich jarzyn, i staje się drzewem, tak iż przylatują ptaki latające pod niebem i gnieżdżą się w gałęziach jego.

(33) Inne podobieństwo powiedział im: Podobne jest Królestwo Niebios do kwasu, który wzięła niewiasta i rozczyniła w trzech miarach mąki, aż się wszystko zakwasiło.

(34) To wszystko mówił Isus do ludu w podobieństwach, a bez podobieństwa nic do niech nie mówił.

(35) Aby się wypełniło, co powiedziano przez proroka, gdy mówił: Otworzę w podobieństwach usta moje, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata.

(36) Wtedy rozpuścił lud i poszedł do domu. I przystąpili do niego uczniowie jego, mówiąc: Wyłóż nam podobieństwo o kąkolu na roli.

(37) A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.

(38) Rola zaś, to, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.

(39) A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.

(40) Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.

(41) Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,

(42) I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

(43) Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!
Mat 13

A zatem zarówno Isus w swoich ewangeliach głosi nauki od których zależy zbawienie. Tak samo szatan głosi swoje nauki, które dają człowiekowi potępienie.
(28) I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w Gehennie.
Mat 10

Czyli znowu to od tego komu uwierzymy i w jakie nauki będziemy wierzyć zależy nasze zbawienie.

Oto nauki jakie Koran daje swoim uczniom:
2:191I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
Allach każe islamistom mordować i prześladować tych którzy nie przyjmują islamu

A tutaj mamy resztę:
http://www.poznajkoran.pl/koran/przemoc/
4:74Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.
Islamiści mają walczyć za Allacha
4:76 Ci, którzy wierzą, walczą na drodze Boga, a ci, którzy nie wierzą, walczą na drodze Saguta. Walczcie więc z poplecznikami szatana! Zaprawdę, podstęp szatana jest słaby!
No tak dla islamistów ludzie walczą dla Allacha albo jeśli nie są islamistami walczą dla szatana.
9:30 Żydzi powiedzieli: "Uzajr jest synem Boga." A chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!
Tutaj Allach określa swoich i islamistów wrogów:
chrześcijan i żydów (tych którzy wierzą w ewangelie i w Torę)

http://www.poznajkoran.pl/koran/niewierni/

Co ciekawe w islamie, metodą zabijania wrogów jest ścinanie głów. Czynił tak Mahomet
https://www.youtube.com/watch?v=fzk-nnECPSs

a oto co pisze Biblia:
(4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Isusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
Ap 20

Czyli islam sam stosuje metodę którą w Apokalipsie opisano.

A oto filmy o tym jaki model edukacji seksualnej promuje islam:
Seks udowy w islamie czyli erotyczne igraszki proroka Mahometa
https://www.youtube.com/watch?v=hLar2ev ... eE5n-jL9fj

SZOK: islamski szariat, prawo islamu pozwala na ślub z kozą
https://www.youtube.com/watch?v=VWHX_vY ... eE5n-jL9fj

18+ Homoseksualizm w islamie
https://www.youtube.com/watch?v=bavWEqF ... eE5n-jL9fj

więcej tego:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... eE5n-jL9fj

To tak dla informacji czytelników!!!

Pozdrawiam moich szanownych oponentów ;-)

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

veteran pisze:To co tu wypisują RN oraz ShadowLady powinno być powodem do odejścia z tego forum wszystkich użytkowników którzy wołają BOGA, którzy miłują BOGA.
To forum jest niegodne nosić nazwę biblijne.
Dyskutujemy o islamie i koranie, bo jest taki dział choć forum jest biblijne.
Jest to TYLKO (ciekawa !) DYSKUSJA !
Nikt nikogo - a zwłaszcza ShadowLady, RN i ja - nie mamy zamiaru przekonywać do tej religii, a jedynie obiektywnie na poruszony problem patrzymy !
To, że piszemy i jak piszemy nie oznacza przecież, że jesteśmy pro-islamscy !
Na tych co wołają Boga i którzy miłują BOGA , taki temat nie zrobi większego wrażenia, ani nie "podkopie" ich wiary, więc skończy z tymi "wzniosłymi" nawoływaniami :roll:
Nie podoba Ci się forum i jego formuła ..... możesz poprosić o skasowanie konta, a ja się przychylę do prośby.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Cyryl pisze:To tak dla informacji czytelników!!!

Pozdrawiam moich szanownych oponentów
Cyrylu, dużą pracę wykonałeś, szacun :-)
Z punktu widzenia islamu Allah, to nadal jest Bóg Najwyższy.
Z naszego punktu widzenia ( chrześcijanina, nie-islamisty) może być jak piszesz.
Ale przecież głównym zagadnieniem tematu było stwierdzenie, że islamiści ŚWIADOMIE wierzą w szatana, a nie w Boga.

W ST niestety jest również masę potworności, na które ludzie ochoczo przystają, a u innych religii potępiają.
Zbrodnie przeciwko ludzkości są zawsze ZŁEM, są hańbą dla czyniących zło, a jeszcze większą gdy swoje mordy usprawiedliwiają wiarą w ......Boga.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

waldek S
Posty: 163
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:38

Post autor: waldek S »

@RN.
________________________________________
waldek S napisał/a:

Poniżej są wersy z których można się dowiedzieć kto jest Światłością.
(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
(2) Ono było na początku u Boga.
(3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
(4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
(5) A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.
(6) Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan.
(7) Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli.
(8) Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości.
E J 1.


Z tego fragmentu wynika, ze Jan nie był światłością.
Jak nie był światłością, to może był ciemnością.
Tak mam rozumieć
Twoje spekulacje na temat (8) wersu z mojego cytatu są tylko twoimi spekulacjami i niczym więcej, jednocześnie próbujesz „dopowiedzieć” coś czego w tym wersie niema!
W tym wersie jest jasno powiedziane: Nie był on światłością,
Czyli Jan nie był światłością - i tu zgoda, jednocześnie ja nie widzę, żeby był nazwany ciemnością co próbujesz insynuować!
Jan miał za zadanie:
lecz miał zaświadczyć o światłości
Aż tyle i tylko tyle miał Jan do wykonania, a twoja próba nazwania Jana ciemnością jest bez podstawna i bez dowodowa!
Może znasz cytat Biblijny gdzie Jan jest nazwany ciemnością? Jeżeli taki znasz to ja chętnie się z nim zapoznam, ponieważ ja takowego nie znam!
Przytoczę jeszcze taki wers dla przybliżenia wiedzy o - Światłości świata.
(12) A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota. EJ8
Dyskusja człowieka który nie uznaje prawd zawartych w Biblii, z człowiekiem który te prawdy uznaje jest podobna do rozmowy niewidomego od urodzenia z widzącym o kolorach.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Cyryl pisze:Tutaj Allach określa swoich i islamistów wrogów:
chrześcijan i żydów (tych którzy wierzą w ewangelie i w Torę)
Bóg JHWH również każe zabijać tych, co nie wierzą, lub próbują namówić kogoś do wyznawania innej religii.

(7) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: Chodźmy, służmy bogom obcym, bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - (8) jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - (9) nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. (10) Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. (11) Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. [Pwt 13: 7-11]

Identyczna sytuacja. Jeśli ktoś będzie namawiał wierzącego w JHWH do przejęcie obcego boga, to ma jak najbardziej prawo go zabić. Ba, nie tylko go zabić, ale wybić cały jego lud, który wierzy w obcego boga. Mamy więc odpowiedzialność zbiorową i profilaktyczne wybicie całej religii.

Tym samym masz sytuację analogiczną. Muzułmanina jeden Chrześcijanin próbował nawracać, to ten wybija wszystkich Chrześcijan. Albo przynajmniej kraj, z którego Chrześcijanin pochodził.

Poczytaj sobie najpierw Biblię i sprawdź w ST, co tam Pan Bóg karze robić z niewiernymi.

Coś zaś do zacytowanej przez Ciebie sury 191 (według Koranu polskiego 192), to zobacz sobie werset wcześniejszy.

I walczcie w sposób Boży przeciwko tym, którzy prowadzą walkę przeciwko wam. ale nie dopuszczajcie się grzechu.

Tutaj jest dozwolona wojna jeśli grzesznik/ niewierny pierwszy zaatakuje

Czytamy dokładnie.
Cyryl pisze:Islamiści mają walczyć za Allacha
A lud JHWH dla Niego.

(12) Uczynię człowieka rzadszym niż najczystsze złoto, i śmiertelnika - droższym niż złoto z Ofiru. (13) Dlatego niebiosa się poruszą i ziemia się wstrząśnie w posadach, na skutek oburzenia Pana Zastępów, gdy rozgorzeje gniew Jego. (14) I stanie się tak: jak gazela zgubiona i jak trzoda, której nikt nie chwyta, każdy powróci do swego narodu, każdy ucieknie do swojego kraju. (15) Każdy odszukany będzie przebity, każdy złapany polegnie od miecza. (16) Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone. (17) Oto Ja pobudzam przeciw nim Medów, którzy nie cenią sobie srebra ani w złocie się nie kochają. (18) Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, dziewczynki zmiażdżone. Nad noworodkami się nie ulitują, ich oko nie przepuści także niemowlętom. [Iz 13: 12-18]

Upadł Babilon, upadł, i wszystkie posągi jego bożków strzaskane na ziemi! [Iz 21: 9]

W wojnie dla JHWH nie należy zapomnieć o zgwałceniu kobiet i rzezi noworodków. Ważne jednak, że nie ma już kultu obcych bogów/ boga.
Cyryl pisze:No tak dla islamistów ludzie walczą dla Allacha albo jeśli nie są islamistami walczą dla szatana.
I kolejny cytat wyrwany z kontekstu. Wcześniejszy werset brzmi.

A dlaczego wy nie mielibyście walczyć za sprawę Allacha oraz by ratować słabych mężczyzn, niewiasty i dzieci, niewiasty i dzieci, którzy powiadają: " Panie nasz, wyprowadź nas z tego miasta, którego ludem są ciemiężcy, i daj nam od siebie przyjaciela i pomocnika. [Sura 4: 76]

Mowa jest o sytuacji, w której jakiś inny lud (niewierny) ciemięży Muzułmanów. Wtedy obowiązkiem jest ten lud wyzwolić, w imię sprawy Allacha. A kto wtedy nie walczy dla Allacha, ten walczy dla jego Przeciwnika


Swoją drogą gratuluję, bo kolejny raz podałeś werset udowadniający, że Allach nie jest tożsamy z Szatanem, a Szatan jest wrogiem ludzi i Allacha. Dobra robota.

W sumie nie wiem w jakim celu są Twoje kolejne posty. Robią się co raz bardziej mętne, niczego nie udowadniają, a już na pewno nie to, że autorem Koranu jest Szatan. Piszesz już chyba dla samego pisania.

Tym samym temat zostanie chyba niedługo zamknięty.

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Z punktu widzenia islamu Allah, to nadal jest Bóg Najwyższy.
Z naszego punktu widzenia ( chrześcijanina, nie-islamisty) może być jak piszesz.
Ale przecież głównym zagadnieniem tematu było stwierdzenie, że islamiści ŚWIADOMIE wierzą w szatana, a nie w Boga.
Otóż oto obraz przeciętnego islamisty:

1. Większość islamistów to nie są Arabowie. Koran jest nauczany i czytany po Arabsku. Więc nie znają treści i sensu Koranu. Ich wiedza bazuje na to co przekażą im imamowie.

2. Spory odsetek islamistów to analfabeci.

3. Do bycia islamistom wystarczy publicznie wypowiedzenie formułki, że Mahomet jest prorokiem a Allach jest bogiem. Natomiast ktoś kto się urodził w rodzinie islamistów lub chociaż jego ojciec jest islamistą to uważany z automatu jest za islamistę. Za odejście od islamu grozi śmierć.

Więc mamy obraz tego co o islamie wie większość islamistów.

Zobacz gdy islamiści dowiadują się prawdy o islamie to co roku w samej Afryce Północnej 6 milionów przechodzi na chrześcijaństwo, ryzykując nawet swoje życie.

Szacowny imam Egiptu, powiedział, że gdyby nie kara śmierci dla odchodzących od islamu, to islam nie przetrwałby do dziś.

A zatem obserwować możemy, że ludzi przy islamie trzyma:

1. Niewiedza czym jest islam.
2. Groźba śmierci za opuszczenie islamu. W państwach bardziej "umiarkowanych" stosuje się dla odchodzących z islamu więzienia.

Natomiast ja udowodniłem, jedno, że Allach już na łamach Koranu, w hadisach sam udowadnia kim jest tak naprawdę.

Podobieństwa pomiędzy Allachem a Biblijnym szatanem, wężem, smokiem upadłym cherubem - Lucyferem są oczywiste.

Zresztą sam Allach w Koranie głosi, że prawda o nim znajduje się w Biblii.

O czym zresztą pisałem w artykule.

Tak naprawdę Szanowna Anno01. Pojęcia takie jak Bóg, szatan, Allach aby miały znaczenie muszą posiadać jakąś definicje.

W Biblii pojęcia Bóg czy szatan, są definiowane na podstawie zapisu całej Biblii.

W Koranie czy islamie (hadisach), pojęcia Allacha i szatana nie mogą być definiowane tylko na podstawie Koranu czy hadisów ale także na podstawie Biblii. Gdyż islam swoje objawienie bazuje także na przekazie Biblijnym.

Natomiast metoda szacownej adminki ShadowLady86, to definiowanie pojęć szatana i Allacha na podstawie nawet nie jednej sury z Koranu, ale jej fragmentu.

I ignorowanie większości mojej argumentacji i większości materiału dowodowego który ja dostarczam.

Szczerze, na każdym uniwersytecie na wydziale filozofii Szacowna ShadowLady86, zostałaby wyproszona z dyskusji i dostałaby by dwóję za takie podchodzenie do zagadnienia.

Taki poziom dyskusji polegający na uogólnianiu jakiś pojęć, jest błędny, gdyż ignoruje on szereg istotnych faktów, dowodów.

Szacowna ShadowLady86, deklarująca się jako chrześcijanka broni czego???

Wierzeń islamistów, których celem jest zniszczenie chrześcijaństwa aby cały świat stał się Kalifatem.

Ponieważ taki jest cel islamu, zaś każdy islamista ma obowiązek wszelkimi dostępnymi metodami ten cel urzeczywistnić.

Oto w jaki sposób chrześcijanki w Egipcie zmusza się do przyjęcia islamu:

"koptyjska chrześcijanka zgwałcona przez muzułmanów bo chcieli żeby przeszła na Islam"
https://www.youtube.com/watch?v=rVBCbzW0jX8

W islamie nazywa się, to nawracanie na islam penisem. W Egipcie to wręcz zwyczaj:

Młode chrześcijanki porywane w Egipcie przez muzułmanów
https://www.youtube.com/watch?v=VA3kqOV-5oQ

Muzułmanie gwałcą chrześcijanki
https://www.youtube.com/watch?v=groLBVqfizM

Oto jak krzewienie islamu wygląda w Szwecji:
https://www.facebook.com/24723296545713 ... 41/?type=1

Tak w Szwecji 77% gwałcicieli to islamiści. W zasadzie Szwecja powoli staje państwem typowo islamistycznym i dołącza do państw trzeciego świata:
http://pikio.pl/szwecja-dolaczy-do-pans ... jace-dane/

Islam to religia najbardziej kryminogenna. Islam chętnie przyjmują przestępcy w Europie odsiadujący wyroki.

Przecież bojownicy z ISIS pochodzą z Europy, są to zazwyczaj zwyczajni kryminaliści, którzy mogą bezkarnie mordować i gwałcić.

I naprawdę dla jednym śmiesznie dla drugich strasznie wygląda jak kobieta i chrześcijanka broni islamu.....

Zablokowany

Wróć do „Islam”