Europoslowie PO poparli przymusowe przyjmowanie setek tysiec

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Europoslowie PO poparli przymusowe przyjmowanie setek tysiec

Post autor: tom68 »

Europoslowie PO poparli przymusowe przyjmowanie setek tysiecy Islamistow przez Polske


http://bit.ly/1yXXvTD
tom68

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Re: Europoslowie PO poparli przymusowe przyjmowanie setek ty

Post autor: janwisniewski68 »

tom68 pisze:Europoslowie PO poparli przymusowe przyjmowanie setek tysiecy Islamistow przez Polske


http://bit.ly/1yXXvTD
Zniszczyliście ich piękne kraje zrujnowaliście ich gospodarki obiecując im wolność i leprze życie !!
Więc teraz im dajcie to co im obiecaliście po to przyszli !! Albo okrzykną was zdrajcami i zaczną was zabijać !!!
Jak żyło się Libijczykom za Kadafiego każdy wie kto się tym interesował i wiadomo na jakim poziomie żyli a co zrobiła z ich krajem Ameryka i Europa to samo Irak , Syria itd..

A prawda jest taka że ich oszukaliście po to aby ich ograbić !!!!. Czy wam to wybaczą ? Czy Bóg wam to wybaczy ? NIE !!!!!!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Wśród tych "Islamistów" jest mnóstwo chrześcijan, który uciekają z Afryki właśnie przed bojówkami islamskimi. A my, ich bracia w Chrystusie tak ich pomagamy :-(
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

KobietaZMagdali pisze:A my, ich bracia w Chrystusie tak ich pomagamy
Raczej... nie pomagacie ;-)
Tak nawiasem, jeśli mentalność KK pokazała, że w przez wieki potrafili zabijać 'brat brata' to kogo tam tak naprawdę obchodzi ludzka krzywda? KK nie raz i nie dwa pokazał, że ludzkie życie niewiele znaczy, no chyba, że ma związek z władzą i majętnością.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

KobietaZMagdali pisze:Wśród tych "Islamistów" jest mnóstwo chrześcijan, który uciekają z Afryki właśnie przed bojówkami islamskimi. A my, ich bracia w Chrystusie tak ich pomagamy :-(
I z tej Chrystusowej miłości zniszczyliście i ograbiliście katolicy Libię !!!!!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Bobo pisze:Raczej... nie pomagacie ;-)
Tak nawiasem, jeśli mentalność KK pokazała, że w przez wieki potrafili zabijać 'brat brata' to kogo tam tak naprawdę obchodzi ludzka krzywda? KK nie raz i nie dwa pokazał, że ludzkie życie niewiele znaczy, no chyba, że ma związek z władzą i majętnością.
Chciałabym więc wiedzieć Bobo jak WY pomagacie tysiącom uchodźców, którzy lądują na Lampedusie i w na innych wyspach morza śródziemnego?
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

KobietaZMagdali pisze:Chciałabym więc wiedzieć Bobo jak WY pomagacie tysiącom uchodźców, którzy lądują na Lampedusie i w na innych wyspach morza śródziemnego?
Dokładnie tak, jak każdemu człowiekowi. Rzecz w tym, że SJ bardzo dobrze wiedzą, że nie rozwiążą problemów tego świata. On ma się zawalić, co jest nieuchronne. Natomiast skupiają się na tym, co polecił pan Jezus. To jest główne zadanie: idźcie i nauczajcie...
A jeśli spotkam kogoś, kto potrzebuje pomocy, sam decyduję komu i jak pomóc. Tak samo jest ze SJ w regionie basenu śródziemnego.

Z drugiej strony... masz pewność, że SJ tych uchodźców nie zastrzelą :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Bobo najpierw oskarżasz niesprecyzowanych nas (jak rozumiem katolików) o brak pomocy po czym stwierdzasz, że ŚJ nie muszą/nie powinni pomagać, bo świat ma się zawalić. Ot obłuda do kwadratu. I jak masz być wiarygodny :roll:
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

KobietaZMagdali pisze:po czym stwierdzasz, że ŚJ nie muszą/nie powinni pomagać, bo świat ma się zawalić.
Nie stwierdziłem, że Ś nie muszą czy nie powinni pomagać. Coś ci się przywidziało. Napisałem tylko, że ŚJ pomagają indywidualnie. Zadanie zboru jest inne, nie ratowanie świata ale zapowiadanie nadejście innego. Bo ten się rozwala. Owszem niektóre kręgi katolickie angażują się w pomoc, ale do tego nie potrzeba być katolikiem, chrześcijaninem. Wystarczy ludzki odruch współczucia jaki mają i ateiści. Tak więc, żeby cię nie spotkało to, co zapowiedział Jezus w Mateusza 7:21-23 :-D
Pomagasz, a tu... odstąpcie ode mnie! ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Bobo pisze:
KobietaZMagdali pisze:po czym stwierdzasz, że ŚJ nie muszą/nie powinni pomagać, bo świat ma się zawalić.
Nie stwierdziłem, że Ś nie muszą czy nie powinni pomagać. Coś ci się przywidziało. Napisałem tylko, że ŚJ pomagają indywidualnie. Zadanie zboru jest inne, nie ratowanie świata ale zapowiadanie nadejście innego. Bo ten się rozwala. Owszem niektóre kręgi katolickie angażują się w pomoc, ale do tego nie potrzeba być katolikiem, chrześcijaninem. Wystarczy ludzki odruch współczucia jaki mają i ateiści. Tak więc, żeby cię nie spotkało to, co zapowiedział Jezus w Mateusza 7:21-23 :-D
Pomagasz, a tu... odstąpcie ode mnie! ;-)
Bobo urosłeś ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Bobo pisze:
KobietaZMagdali pisze:po czym stwierdzasz, że ŚJ nie muszą/nie powinni pomagać, bo świat ma się zawalić.
Nie stwierdziłem, że Ś nie muszą czy nie powinni pomagać. Coś ci się przywidziało. Napisałem tylko, że ŚJ pomagają indywidualnie. Zadanie zboru jest inne, nie ratowanie świata ale zapowiadanie nadejście innego. Bo ten się rozwala. Owszem niektóre kręgi katolickie angażują się w pomoc, ale do tego nie potrzeba być katolikiem, chrześcijaninem. Wystarczy ludzki odruch współczucia jaki mają i ateiści. Tak więc, żeby cię nie spotkało to, co zapowiedział Jezus w Mateusza 7:21-23 :-D
Pomagasz, a tu... odstąpcie ode mnie! ;-)
Poczyniłeś zarzut, że nie pomagamy. W liczbie mnogiej. Taki zarzut może stawiać tylko osoba z frakcji, która sama pomaga. A jak zapytałam jak pomagacie to kręcisz się w zeznaniach, że pomagacie indywidualnie a indywidualna osoba nie jest w stanie pomóc w tak rozległej tragedii, pomoc musi być skoordynowana. Po czym nagle okazało się, że jednak pomagamy.

Zanim rzucisz jakiś zarzut pomyśl, bo później musisz kombinować jak się wytłumaczyć.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

Bobo pisze:
KobietaZMagdali pisze:po czym stwierdzasz, że ŚJ nie muszą/nie powinni pomagać, bo świat ma się zawalić.
Nie stwierdziłem, że Ś nie muszą czy nie powinni pomagać. Coś ci się przywidziało. Napisałem tylko, że ŚJ pomagają indywidualnie. Zadanie zboru jest inne, nie ratowanie świata ale zapowiadanie nadejście innego.


Faktycznie, tego świata już się nie uratuje bez względu ile miliardów dolarów by wydał, coraz więcej wychodzi afer jak to rzekome fundacje malwersują pieniądze zamiast oddać je dla biednych, albo pojawiają się filmy dokumentalne w TV jak to biedę "specjalnie się utrzymuje" (film Ciesz się biedą ), świat upada bo rządzony jest przez ludzi niedoskonałych i żądnych władzy i pieniędzy.

Natomiast głównym zadaniem prawdziwego chrześcijańskiego zboru to głoszenie o nadchodzącym lepszym świecie , gdzie nie będzie już ani biedy, ani chorób ani smutnych ludzi.


Natomiast wielu przywódców religijnych zbyt bardzo skupia się na drugorzędnych sprawach zamiast na tych najważniejszych.

Opowiem pewną anegdotę dla zobrazowania obecnej sytuacji:



Pewni rodzice muszą wyjechać. Nie mogą zabrać ze sobą dzieci, toteż wynajmują opiekunkę. Dają jej proste zlecenie:

„Prosimy opiekować się naszymi dziećmi i dopilnować, żeby były najedzone, czyste i żeby nie zrobiły sobie krzywdy”. Niestety, po powrocie z przerażeniem stwierdzają, że dzieci są wygłodniałe, brudne i zmizerowane. Płaczem próbują zwrócić na siebie uwagę opiekunki, ale nic to nie daje. Dlaczego? Kobieta stoi na drabince i myje okno. Rozzłoszczeni rodzice żądają od niej wyjaśnień. Słyszą wtedy: „Proszę zobaczyć, jak się napracowałam! Pomyłam okna. Porobiłam w domu różne naprawy. Wszystko to dla państwa!” Czy owa opiekunka uspokoi tym rodziców? Oczywiście, że nie. Nie po to ją przecież wynajęli. Miała zajmować się dziećmi. Są oburzeni, że zignorowała ich wyraźne wskazówki. Chrześcijaństwo przypomina właśnie taką opiekunkę. Jezus polecił, żeby jego przedstawiciele karmili bliźnich pod względem duchowym, ucząc ich prawdy ze Słowa Bożego i pomagając im zachować czystość duchową (Jana 21:15-17). Jednak chrześcijaństwo w ogóle nie słucha tego nakazu. Zaniedbuje ludzi, którzy z tego powodu duchowo głodują, są zdezorientowani fałszywymi naukami i nie znają nawet podstawowych prawd biblijnych (Izajasza 65:13; Amosa 8:11). Próby poprawienia warunków na świecie wcale nie usprawiedliwiają takiego rozmyślnego nieposłuszeństwa. Przecież ten szatański system jest jak dom przeznaczony do rozbiórki! Słowo Boże nie pozostawia żadnych wątpliwości, że wkrótce przestanie on istnieć takim jakim jest obecnie. (1 Jana 2:15-17).


A pomoc bliźniemu?, faktycznie Bobo ma rację, taki odruch jest zwyczajnie ludzkim odruchem i człowiek jeśli ma swoje człowieczeństwo to pomaga bez względu na wyznanie lub bezwyznaniowość (przypowieść o Samarytaninie jest taką mądrością dla wszystkich, nawet dla ateistów), a ludzi, którym możemy pomóc wcale nie musimy szukać daleko na innych kontynentach, znaleźć ich możemy np. na swoim własnym podwórku. Wielu ludzi rzekomo pomaga ale raczej po to by np. "przylepić sobie serduszko" i tym szpanować wśród znajomych, a tym czasem gdy przychodzi do prawdziwej pomocy to jakoś wtedy ciężko to wychodzi. ;-)

janwisniewski68 pisze:Zniszczyliście ich piękne kraje zrujnowaliście ich gospodarki obiecując im wolność i leprze życie !!
Fakt. Nienawiść rodzi nienawiść, chaos rodzi chaos, naród przeciwko narodowi a teraz wszyscy zbierają tego żniwo.

Potrzebny jest reset tego świata ale nie z rąk ludzkich ale ręki Boga, Jehowy.

:-)

.

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Ciekawa anegdota Zwiastun jednak interpretacja jaką ją opatrzyłeś zupełnie błędna robiona bowiem z punktu widzenia sytego Europejczyka. Kiedy w krajach rozwiniętych faktycznie występuje głód Boga i miłości to w wielu innych regionach występuje głód fizyczny i bieda jakiej my sobie nie możemy wyobrazić, nie mówiąc o życiu w stałym poczuciu zagrożenia przed śmiercią lub gwałtem.

Wydawało mi się oczywistym, że jak komuś się ręce trzęsą z głodu to wypadało by go najpierw nakarmić lub zapewnić zgwałconej kobiecie odrobinę komfortu psychicznego nim podzielimy się z nimi Słowem Bożym. Nim się nim podzielimy to wprowadzić Je w praktykę byśmy byli wiarygodni. Bo inaczej Słowo bez odrobiny refleksji zostanie odrzucone.

No chyba, że taki zakładamy sobie pozorancki cel, niesiemy Słowa dla samego niesienia i dla naszej chwały a nie po to by Je ktoś przyjął

===============

Co nie zmienia faktu, że pierwszy post Bobo jak dla mnie wyraźnie sugerował WY nie pomagacie a w domyśle MY pomagamy a jak zapytałam o konkretne działania to mam milion argumentów, że taka pomoc nie jest potrzebna. Skoro tak uważacie to po co wypominacie innym, że rzekomo tego nie robią? Obłuda.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

KobietaZMagdali pisze:Wydawało mi się oczywistym, że jak komuś się ręce trzęsą z głodu to wypadało by go najpierw nakarmić lub zapewnić zgwałconej kobiecie odrobinę komfortu psychicznego nim podzielimy się z nimi Słowem Bożym.
Jak najbardziej się zgadzam, że ten, który jest głodny wpierw powinien być nakarmiony i to może zrobić każdy z nas, nawet ateista jeśli jest człowiekiem może pomóc.

„Kto ma życzliwe oko, będzie błogosławiony, bo podzielił się pokarmem z maluczkim” (PRZYSŁÓW 22:9).

„Nie odmawiaj dobrego tym, którym się ono należy, gdy akurat jest w mocy twojej ręki je wyświadczyć” (Przysłów 3:27).

„Nie zapominajcie o wyświadczaniu dobra i o dzieleniu się z drugimi, bo takie ofiary bardzo się podobają Bogu” (Hebrajczyków 13:16).

„Każdego pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was w swoim domu odkłada coś na zapas stosownie do tego, jak mu się powodzi” (1 Koryntian 16:2).



Zaś pomocą psychologiczną może być podzielenie się Dobrą Nowiną o Królestwie Bożym, które to zniweczy wszelkie niedoskonałe rządy ludzkie, ja na przykład dziele się prawdami biblijnymi, obalając różne kłamstwa i oczernianie Boga, wielu ludzi, których dosięgły różne nieszczęścia ma (niesłusznie) żal do Boga bo nasłuchali się o Nim wielu kłamstw od religii chrześcijańskich, dlatego pomoc w zrozumieniu prawd biblijnych naprawdę pomaga podnieść się psychicznie. :-)



A co do "sprawiedliwości świata" Aby świat stał się sprawiedliwym, musiałoby się tak stać że także bogaci rozdają biednym, a tymczasem tak się kreuje sprawy na tym świecie że to od biednych oczekuje się pomocy biednym, zaś od bogatych nic - taka patologia wiąże się z tym że sprawiedliwego świata się nie ustanowi dopóki pewnych zasad moralnych się nie ustanowi a ludzie się im podporządkują albo wyginą :!:

Bo jeśli ludzie nie potrafią żyć w sprawiedliwości i pomocy jedni drugim to jak tu ma być kiedykolwiek lepiej?


Opowiem ci jedną historię, którą widziałem na youtube, otóż jest tam pewna osoba (rodak), która szczyci się bardzo swym bogactwem i prestiżem, nagrywa filmiki i się tym szczyci co osiągnęła, chwali się że jest synem (emigrantem) polskiego komunisty, szczyci się że się dorobił i bez wstydu głosi "polaczki cebulaczki zazdrośćcie mi" :aaa:


Czy mądrze jest tak się popisywać tym, co się ma?
Coraz więcej ludzi w ten sposób postępuje.
Myśli tylko o sobie i szczyci się a jak mu się zwraca uwagę że są również na świecie inni ludzie niż oni sami to następuje atak w twoją stronę że jesteś cebulaczkiem, zazdrośnikiem oraz "typowym polaczkiem". :-?

W dzisiejszym świecie skromność nie jest popularna, ale nie dziwi to nikogo, kto studiuje Biblię. Dlaczego? W Księdze tej zapowiedziano, że w „dniach ostatnich” ludzie na ogół będą „chciwi, wyniośli, zarozumiali (...) i nadęci pychą” (2 Tymoteusza 3:1-5, Biblia Warszawsko-Praska). W takim otoczeniu ci, którzy lubią popisywać się swymi środkami, na pewno czują się świetnie. Jednakże Bóg zachęca, by ‛od tych ludzi trzymać się z daleka’, bo inaczej moglibyśmy się do nich upodobnić. :!:

Ale kto sprawił że na świecie jest taka niesprawiedliwość społeczna i spowodowane tym frustracje ludzi, których nie stać nawet na opiekę lekarską, że kraje dzielą się na bogate i biedne, że Polacy, Rumuni i im bardziej na wschód i w stronę Afryki, kolejne narody żyją o wiele gorzej niż ludzie z zachodu? Czy ludzie słusznie nie są sfrustrowani na taki stan rzeczy, przecież tu juz nie chodzi oto że nie stać ich na dobra materialne (bo nie to jest najważniejsze) ale na zwykłe jedzenie czy opiekę zdrowotną! :cry:


Sprawdzają się tu słowa z biblii:

"Ubogiego nienawidzi nawet własny sąsiad, a bogaty ma wielu przyjaciół” (Przysłów 14:20)


Chciałbym podkreślić że nie ma nic złego w cieszeniu się owocami swojej uczciwej pracy:

„Gdy człowiek je i pije i czerpie radość z owoców swego trudu, to także jest darem Boga” (Koheleta [Kaznodziei] 3:13)

Ja nie zazdroszczę nikomu tego na co sobie uczciwie zapracował (ja również zapracowałem na swoje dobra, choć mam ich niewiele, na niewiele również liczę bo cieszę sięz tego co już posiadam, nie interesują mnie wszelkie dobra tego świata czy nowinki techniczne albo szpan - to jest najzdrowsze podejście) natomiast bardzo mnie razi postępowanie, które przejawiają pewni ludzie i których przykład wyżej opisałem. Bo tacy ludzie najwidoczniej nie potrafią żyć w społeczeństwie i przyczyniają się że panuje coraz większy podział ludzkości i coraz większa słuszna frustracja. :-|



Żeby nie odbiegać od tego wątku, zgadzam się że userem janwisniewski68, że obecne problemy z imigrantami są spowodowane tym co zachód (USA, Europa) sprowokował sam, wpierw wojowali, obalali a teraz chaos, naważyli piwa przywódcy polityczni a cierpią szarzy obywatele.

Nie mam nic przeciwko imigrantom, nie jestem ze środowiska Korwina, któremu w ogóle nie zależy na ludziach:
http://natemat.pl/140559,korwin-mikke-o ... ch-problem

Takie podejście do ludzi jest niegodne, identyczne jak za czasów Hitlera, dzielenie społeczeństwa na ludzi i "podludzi" na europejczyków i ludzi gorszej kategorii. :-/


Zachęcam więc wszystkich do przeanalizowania tego czym podzieliłem się w tym długim poście, zachęcam by usilnie wypracowywać ujmujące cechy, które według Biblii składają się na „nową osobowość” (Efezjan 4:24). Kilka z tych przymiotów wymieniono w Księdze Micheasza 6:8:

„Czego Jehowa wymaga od ciebie prócz tego, żebyś czynił zadość sprawiedliwości i miłował życzliwość oraz był skromny, chodząc ze swoim Bogiem?”.

:-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”