Kosciol - Meczet

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Kosciol - Meczet

Post autor: tom68 »

Kosciol - Meczet

Wielu dzis boi sie Islamu , ja nie ... bo uwazam ze np juz lepie gdy z kosciola mamy meczet niz muzeum .a co do wiary to Zydzi byli prawie 2 tysiace lat bez panstwa i zachowali narod oraz wiare czesto nawet w bardzo trudnych czasach ... poza tym ja mam wieksze obawy przez pijanym Polakiem niz przed muzulmaninem a co do Europy to wypelniaja sie chyba slowa Jezusa ... pozdrawiam ! Tomasz G

Luk. 18:1-8
1. Powiedzial im tez podobienstwo o tym, ze powinni zawsze sie modlic i nie ustawac,
2. Mowiac: Byl w jednym miescie pewien sedzia, ktory Boga sie nie bal, a z czlowiekiem sie nie liczyl.
3. Byla tez w owym miescie pewna wdowa, ktora go nachodzila i mowila: Wez mie w obrone przed moim przeciwnikiem.
4. I przez dlugi czas nie chcial. Potem zas powiedzial sobie: Chociaz i Boga sie nie boje ani z czlowiekiem sie nie licze,
5. Jednak poniewaz naprzykrza mi sie ta wdowa, wezme ja w obrone, by w koncu nie przyszla i nie uderzyla mnie w twarz
6. I rzekl Pan: Sluchajcie, co ten niesprawiedliwy sedzia powiada!
7. A czyzby Bog nie wzial w obrone swoich wybranych, ktorzy wolaja do niego we dnie i w nocy, chociaz zwleka w ich sprawie?
8. Powiadam wam, ze szybko wezmie ich w obrone. Tylko, czy Syn Czlowieczy znajdzie wiare na ziemi, gdy przyjdzie?
(BW)

Druga pod wzgledem wielkosci swiatynia Hamburga zamieniona w meczet
Read more: http://www.pch24.pl/druga-pod-wzgledem- ... z3oGApoIaU
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

"Kościół" to lud uświęcony. "Meczet" to dom będący celem pielgrzymowania Hadżdż czyli podróży uwalniającej świat od grzechu przez pielgrzymujących, to dlatego cel podróży czyli Meczet jest Święty, a Hadżdż jest wartościowa dla Boga. "Miesiące wiadome" to czas uświęconej świadomości

Quran 2:196-197
Odbywajcie dla Boga pielgrzymkę - hadżdż i odwiedzenie - umra! A jeśli macie trudności, to taką ofiarę, jaka jest dla was łatwa. I nie gólcie swoich głów, dopóki ofiara nie dotrze do swego miejsca. A ten, kto jest chory spośród was albo też ma jakiś uraz w głowie, musi się wykupić przez post, przez jałmużnę lub przez ofiarę rytualną. Ale kiedy jesteście bezpieczni, to każdy, kto zadowala się odwiedzeniem umra do czasu pielgrzymki hadżdż, niech złoży ofiarę, jaka jest dla niego łatwa. A ten, kto nie znajdzie niczego, niech pości przez trzy dni w czasie pielgrzymki, a siedem dni, kiedy powróci, to jest dziesięć w całości. To ma ważność tylko dla tego, którego rodzina nie jest obecna w świętym Meczecie. Bójcie się Boga! Wiedzcie, że Bóg jest straszny w karaniu! Pielgrzymka przypada na miesiące wiadome. A kto się podjął w nich pielgrzymki, niech się powstrzyma od wszelkich zalotów, od wszelkiej rozpusty czy sprzeczki w czasie trwania pielgrzymki. Bóg wie, co czynicie dobrego. Bierzcie na drogę zaopatrzenie dla siebie! Lecz najlepsze zaopatrzenie na drogę to bojaźń Boża! Przeto bójcie się Mnie, o wy, którzy posiadacie rozsądek!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”