cuda w koranie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

ZAMOS pisze:Tak więc nie ma co roztrząsać tego co niby w islamie tam kiedyś było co mogło im być przyniesione z Europy
jest co roztrząsać, nie można zakłamywać historii w imię głoszenia swoich ideologii nawet jeśli ma się słuszne intencje.

Napisałeś (podkreślenia moje):
ZAMOS pisze:Islam i nauka. to dwie przeciwności jak woda i ogień. Wystarczy popatrzeć do czego prowadzi islam w krajach w których ta religia zaczęła dominować. Co by mieli jak nie byłoby białych? Dalej paśli by kozy i się nawzajem wybijali.
co jest kompletną bzdurą. Podkreślone tezy absolutnie mijaja się z prawdą. NIE twierdzę, że była to religia pokoju. Była to religia agresywnie ekspansyjna, prowadząca szybką i brutalną wojnę. W wyniku tego podbili praktycznie cały ówczesny świat chrześcijański. Nie była to jednak jak to przedstawiasz dzicz paląca i niszcząca wszystko na swojej drodze i nie mająca o niczym pojęcia. Poziomem kultury i sztuki dorównywali naszej cywilizacji a w rozwoju technicznym bili nas na głowę. Takie są fakty.

Dlaczego islam się tak mocno podzieli i zradykalizował nie wiem. W XX na pewno przyłożyły do tego rękę "światowe potęgi" czyli USA I ZSRR
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

KobietaZMagdali pisze:co jest kompletną bzdurą. Podkreślone tezy absolutnie mijaja się z prawdą. NIE twierdzę, że była to religia pokoju.
Zamiast kombinować i się skręcać i motać napisz proszę co islam dobrego dla świata i Arabów zrobił. Jakby nie kombinować na korzyść islamu nie znajdziesz nic, ponieważ od czasu w jakim zaistniał jest stały upadek kolury i wiedzy, która niesie z sobą rozwój technologiczny i intelektualny. Islam to choroba, która toczy świat niszcząc go coraz bardziej i dzisiaj właśnie wrócili do średniowiecza. Jeszcze kilka lat i będą w epoce brązu, oczywiście jak ich nie wybiją. Zresztą nie muszą tego robić biali. Wystarczy tylko, że będą im dawać broń i zrobią to sami.
KobietaZMagdali pisze:a w rozwoju technicznym bili nas na głowę.
Tu się z tobą nie zgodzę. Serwujesz nam akademicką historię, a ta prawdziwa nie jest i wiedzą to już nawet dzieci (np. moje wnuki). Historię, która mówi, że Polska państwowość zaczęła się wraz z chrztem, a to taka bzdura, jak to, że islam jest pokojowy.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

KobietaZMagdali pisze: Moim zdaniem odejście od jedzenia świń było spowodowane faktem iż przenosi ona bardzo dużo chorób przenoszących się na bezpośrednio na człowieka i pasożytów, głównie włośnicy. Ludzie w dawnych czasach nie byli głupsi od nas, potrafili obserwować świat, kojarzyć fakty i wyciągać wnioski. Obserwowano zwiększone zachorowania więc wprowadzono zakaz.
Ten argument się nie broni.
Wystarczy dobrze pogotować świnię i nie będzie problemu z włośnicą.
Poza tym owce i kozy tak samo mogą przenosić różne świństwa np. brucelozę, a od krowy można przejąć tasiemca.
Także równie dobrze Bóg mógł zabronić jedzenia krowy i kozy lub powiedzieć swemu ludowi, żeby dobrze gotowali prosiaka.
Z resztą, są znaleziska archeologiczne, które potwierdzają, że na Bliskim Wschodzie jedzono i hodowano wieprza na dużą skalę.
Z jakiegoś powodu hodowanie świń stało się mało opłacalne.
A Jak to się stało, że zwierz ten poczciwy stał się świętym tabu to już inny temat i pewnie bardziej skomplikowany.
W każdym razie odsyłam do ciekawej książki Marvina Harrisa "Krowy, świnie, wojny i czarownice". Tam jest nieco o tabu pokarmowym.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Kultura ARABSKA i kultura ISLAMSKA

Post autor: George »

KobietaZMagdali pisze:
ZAMOS pisze:Islam i nauka. to dwie przeciwności jak woda i ogień. Wystarczy popatrzeć do czego prowadzi islam w krajach w których ta religia zaczęła dominować. Co by mieli jak nie byłoby białych? Dalej paśli by kozy i się nawzajem wybijali. Widać to też w europie gdzie muzułmanów jest dużo. Dobrze, że w Polsce nie ma akceptacji dla tej religii i obyczajowości jakie za nią idą.
Mylisz się Zamosie. Był okres w historii, gdzie państwa islamskie stały na znacząco wyższym poziomie niż cywilizacja europejska. Kiedy Londyn był cały drewniany a nieczystości wylewano przez okno na ulicę, miasta państw gdzie dominował islam posiadały budownictwo murowane i kanalizację. nauka, sztuka, literatura kwitły. Od samego początku islam był mocno ekspansywny i jednoczony jak skała. To my paśliśmy kozy i wybijaliśmy się nawzajem. Dlatego opanowali prawie całe może śródziemne. Jakiś czas po podbiciu hiszpanii tamtejsi mieszkańcy zaczeli sami przechodzić na islam z włąsnej woli, stało sie to modne. Bycie muzułmaninem oznaczało przynależność do świata cywilizowanego, wykształconego, przypominało to podział w starożytnym Rzymie na obywateli Rzymskich i barbarzyńców.

Dopiero potem islam skłócił się wewnętrznie i zradykalizował. Na wystawie w paryżu można oglądać przepiękne stroje kobiece i biżuterię plemion koczowniczych. Po prostu dzieła sztuki. Dziś już nie zobaczyć takich u beduinów, bo radykalny islam zakazał ich noszenia
http://www.tvp.pl/stylzycia/aktualnosci ... ix/3931711
http://bliskiwschod.pl/2012/06/21-czerw ... ganistanu/

Czy wiesz Kobieto że ludzie którzy roznieśli po świecie 'obecny' Islam byli Saracenami, a nie Arabami?

To o czym piszesz i co chwalisz to kultura ARABSKA a nie ISLAMSKA.

Czy wiesz że w okresie 'europejskich Ciemnych Wieków', prawdziwą stolicą europejską, i oficjalną stolicą Chrześcijaństwa, był Konstantynopol a nie Rzym?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Jakże wspaniałe i pełne wdzięku jest to miasto! Ile klasztorów, ile pałaców w nim cudownym sposobem powstało.

Ileż to się znajduje wartych obejrzenia cudowności na jego placach i ulicach.

Wyliczanie jak wielkie jest tam bogactwo wszelkich dóbr, ile tam złota, srebra, wielobarwnych tkanin i świętych relikwii budzi wielką niechęć.

W każdym momencie niezliczone zastępy ludzi przywożą tam stałymi szlakami morskimi niezbędne produkty, prawie dwadzieścia tysięcy kastratów znajduje się zaś w domach prywatnych tego miasta."(Fulcher z Chartres, I, 9 tłum. własne)

"Tak przybysz z zachodu opisuje miasto założone przez Konstantyna Wielkiego na miejscu starej greckiej osady. Owym przybyszem był Fulcher z Chartres, który wraz z zastępami krzyżowców wyruszył na I krucjatę i osiadł później w nowo założonym królestwie jerozolimskim.
Jako kapelan jednego z wodzów wyprawy a późniejszego króla, Baldwina z Boulogne opisał całą wyprawę oraz dalsze dzieje królestwa. W jego opisie pojawiła się krótka wzmianka na temat samego Konstantynopola, który stanowił jeden z etapów podróży.

Był on od siedmiuset lat stolicą cesarstwa wschodniorzymskiego, czyli bizantyńskiego i zgromadził wielkie bogactwa oraz relikty kultury antycznej, tak pogańskiej jak i chrześcijańskiej. Zachwycał ludzi z Zachodu przez stulecia swoim przepychem, a jednym z pozostałości tego zachwytu była krótka wzmianka w dziele Fulchera na temat wspaniałości Miasta."

http://glosbizancjum.blogspot.ca

Pozdrawiam
George
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Mateusz1223
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: Mateusz1223 »

założyłem temat żeby dowiedzieć się co o tym sądzicie, szkoda że gdzie pada słowo islam to odrazu włącza się defensywa. nie jestem po żadnej stronie ale dziękuje tym co dodali komentarze na temat 😃
przepraszam za błędy, nadal uczę się Polskiego.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Mateusz1223 pisze:założyłem temat żeby dowiedzieć się co o tym sądzicie, szkoda że gdzie pada słowo islam to odrazu włącza się defensywa. nie jestem po żadnej stronie ale dziękuje tym co dodali komentarze na temat 😃
Promując islam w naszej kulturze prowokujesz i obrażasz ludzi, którzy mają rozum. Nikt przy zdrowych zmysłach tej religii i sposobu na życie nie zaakceptuje. To jakbyś kazał rolnikowi spalić traktor i do pługa zaprząc żnę i dzieci.
Jak chcesz coś dobrego o islamie nam powiedzieć to powiedz co zbudowaliście sami i jak to wam się gdzieś fajnie żyje z waszym Allahem.

Mateusz1223
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: Mateusz1223 »

ZAMOS pisze:
Mateusz1223 pisze:założyłem temat żeby dowiedzieć się co o tym sądzicie, szkoda że gdzie pada słowo islam to odrazu włącza się defensywa. nie jestem po żadnej stronie ale dziękuje tym co dodali komentarze na temat 😃
Promując islam w naszej kulturze prowokujesz i obrażasz ludzi, którzy mają rozum. Nikt przy zdrowych zmysłach tej religii i sposobu na życie nie zaakceptuje. To jakbyś kazał rolnikowi spalić traktor i do pługa zaprząc żnę i dzieci.
Jak chcesz coś dobrego o islamie nam powiedzieć to powiedz co zbudowaliście sami i jak to wam się gdzieś fajnie żyje z waszym Allahem.
a kto powiedział ze jestem wyznawca islamu ? to rozdzial na temat islamu gdzie indziej to umiescic ? nikogo nie obrarzam, no moze ludzi ktorzy sa zamknieci na rozmowe o innej religii za co przepraszam ale nie zmuszam do czytania tego rozdzialu

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Mateusz1223 pisze: a kto powiedział ze jestem wyznawca islamu ?
Trochę to wynika z twych tekstów, chociaż filozofie lewackie też nam nakazują akceptację wielu dziwactw w tym też islamu, który ma wpisane "zniszczyć wszystkich co muzułmanami nie są". [video]https://www.youtube.com/watch?v=v0yh3C_wxHA[/video]
Na tym filmiku widać bardzo wyraźnie co islam do Europy wnosi i co może z tego wyniknąć.
Jak masz inne informacje godne odnotowania to się z nimi podziel. Szczególnie interesuje ta niby ich "dobroć", pokój i takie tam małe kłamstewka, którymi się bronią. Co islam zrobił to widać jak zmieniły się na gorsze kraje w których islam rządzi.

Mateusz1223
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: Mateusz1223 »

ZAMOS pisze:
Mateusz1223 pisze: a kto powiedział ze jestem wyznawca islamu ?
Trochę to wynika z twych tekstów, chociaż filozofie lewackie też nam nakazują akceptację wielu dziwactw w tym też islamu, który ma wpisane "zniszczyć wszystkich co muzułmanami nie są". [video]https://www.youtube.com/watch?v=v0yh3C_wxHA[/video]
Na tym filmiku widać bardzo wyraźnie co islam do Europy wnosi i co może z tego wyniknąć.
Jak masz inne informacje godne odnotowania to się z nimi podziel. Szczególnie interesuje ta niby ich "dobroć", pokój i takie tam małe kłamstewka, którymi się bronią. Co islam zrobił to widać jak zmieniły się na gorsze kraje w których islam rządzi.
ja nigdy nie powiedzialem ze to religija pokoju, ja tylko chcialem uslyszec co ludzie sadza o cudach w koranie. to nie jest moja opinia tylko muzulumanow i sporo uczonych ktorzy uwazaja te wersety za cuda. mam tak samo duzo artykulow sugerujacych czemu koran jest nie wiarygodny od jego zlozenia poprzez sposob w jaki zostal zapisany. akurat niektore z tych wersetow zaimponowaly mi dwa lata temu i chcialem uslyszec opinie innych na ich temat. zamiast zakladac kim jestem albo co uwazam za dobre czy zle mogl bys zapytac.

Mateusz1223
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: Mateusz1223 »

http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... azja/koran tutaj czemu koran jest nie wiarygodny. mimo to ja nadal twierdze ze jest w nim wiedza ktorej czlowiek nie mogl wiedziec w tamtych czasach co czyni je dla mnie cudem. Ale, moja opinia to taka ze mahomet byl opetany przez diabla i to on dal mu ta wiedze. chcialem zobaczyc co inni o nich sadza. jak mowilem moj polski jest na poziomie 10 latka z prywatnych przyczyn i czasami zle cos napisze albo popelnie bledy.
przepraszam za błędy, nadal uczę się Polskiego.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Mateusz1223 pisze:http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... azja/koran tutaj czemu koran jest nie wiarygodny. mimo to ja nadal twierdze ze jest w nim wiedza ktorej czlowiek nie mogl wiedziec w tamtych czasach co czyni je dla mnie cudem. Ale, moja opinia to taka ze mahomet byl opetany przez diabla i to on dal mu ta wiedze. chcialem zobaczyc co inni o nich sadza. jak mowilem moj polski jest na poziomie 10 latka z prywatnych przyczyn i czasami zle cos napisze albo popelnie bledy.
Temat ciekawy i twoją tezę można rozważy.

jednak na razie , w mojej opinii to co podałeś to nie są przykłady żadnej nadzwyczajnej i niemożliwej do wyjaśnienia wiedzy jaką rzekomo zawiera koran.

musiałbyś podać jakieś konkrety a nie interpretacje pochodzące z propagujących islam stron internetowych.

Mateusz1223
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: Mateusz1223 »

Albertus pisze:
Mateusz1223 pisze:http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... azja/koran tutaj czemu koran jest nie wiarygodny. mimo to ja nadal twierdze ze jest w nim wiedza ktorej czlowiek nie mogl wiedziec w tamtych czasach co czyni je dla mnie cudem. Ale, moja opinia to taka ze mahomet byl opetany przez diabla i to on dal mu ta wiedze. chcialem zobaczyc co inni o nich sadza. jak mowilem moj polski jest na poziomie 10 latka z prywatnych przyczyn i czasami zle cos napisze albo popelnie bledy.
Temat ciekawy i twoją tezę można rozważy.

jednak na razie , w mojej opinii to co podałeś to nie są żadnej nadzwyczajnej i niemożliwej do wyjaśnienia wiedzy jaką rzekomo zawiera koran.

musiałbyś podać jakieś konkrety a nie interpretacje pochodzące z propagujących islam stron internetowych.
niestety na nich polegam bo moj arabski jest slaby. sam bym wersow nigdy nie skojarzyl z ich "cudami" podczas czytania koranu byly one mi podane w ksiazkach podobnych do umieszczonych linkow. a wiec moja opinia jest troche jednostronna, albo i byla bo jednak im wiecej czytam tym wiecej rozumiem.
przepraszam za błędy, nadal uczę się Polskiego.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Mateusz1223 pisze:
Albertus pisze:
Mateusz1223 pisze:http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... azja/koran tutaj czemu koran jest nie wiarygodny. mimo to ja nadal twierdze ze jest w nim wiedza ktorej czlowiek nie mogl wiedziec w tamtych czasach co czyni je dla mnie cudem. Ale, moja opinia to taka ze mahomet byl opetany przez diabla i to on dal mu ta wiedze. chcialem zobaczyc co inni o nich sadza. jak mowilem moj polski jest na poziomie 10 latka z prywatnych przyczyn i czasami zle cos napisze albo popelnie bledy.
Temat ciekawy i twoją tezę można rozważy.

jednak na razie , w mojej opinii to co podałeś to nie są żadnej nadzwyczajnej i niemożliwej do wyjaśnienia wiedzy jaką rzekomo zawiera koran.

musiałbyś podać jakieś konkrety a nie interpretacje pochodzące z propagujących islam stron internetowych.
niestety na nich polegam bo moj arabski jest slaby. sam bym wersow nigdy nie skojarzyl z ich "cudami" podczas czytania koranu byly one mi podane w ksiazkach podobnych do umieszczonych linkow. a wiec moja opinia jest troche jednostronna, albo i byla bo jednak im wiecej czytam tym wiecej rozumiem.
Znajomość arabskiego nie jest konieczna ponieważ dysponujemy tłumaczeniami koranu na język polski online.

Natomiast strony propagujące islam doszukują się jakiejś nadzwyczajnej wiedzy tam gdzie moim zdaniem niczego nadzwyczajnego po prostu nie ma a co najwyżej są rzeczy zaczerpnięte z Biblii czy też z ówczesnej wiedzy, domysłów, obserwacji.

Gdybyś znalazł jakieś rzeczywiście intrygujące przykłady nadzwyczajnej wiedzy to chętnie się nad nimi zastanowię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”