Malzenstwo i seks w islamie itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

rol23 pisze:To jest forum oparte na Biblii a Ty Radek zaśmiecasz tylko wartościowe wątki błędną nauką opartą na Koranie. Islam wywodzi się oczywiście ze Starego Testamentu, ale wszystkie dodatki nie pochodzą już od Boga.
Ani razu nie potępiłem żadnej osoby przy pomocy Quran'u jeśli czujesz się urażony przedstaw bardziej precyzyjnie czym Cię uraziłem, a ja wyjaśnię co miałem na myśli. Dodam, że Pisma służą ludziom nie ludzie Pismom. Nie ma powodu bać się wiedzy, zwłaszcza, gdy można przy jej pomocy uszczęśliwiać ludzi. Jeśli chodzi o tytuł forum, to zawiera ono też fragmenty rozmów o innych Religiach, Pismach czy tematach. Możesz spróbować namówić administrację o wyeliminowanie tych tematów, wtedy sens forum będzie inny, a Twoje ewentualne przyszłe oburzenie będzie bliższe racji. Ja piszę to co piszę bo są osoby lubiące te tematy, nie musisz czytać całego forum. Lecz jeśli chcesz mnie do czegoś namówić musiałbyś użyć pozytywnej i bardziej treściwej argumentacji
Obrazek

rol23

Post autor: rol23 »

Nie czujkę się urażony. Niepotrzebnie napisałem to w tym wątku, bo nie doczytałem, że dotyczy małżeństwa w islamie. Czyli w tym wątku Twoje teksty dotyczące Koranu są oczywiście na miejscu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Rozwód

Post autor: radek »

Quran uczy, że mężczyzna może odprawić Niewiastę jedynie w wybranym przez Nią terminie

Quran 65:1
O Proroku! Kiedy odprawiacie swoje żony, to odprawiajcie je w właściwym dla nich terminie. Przestrzegajcie tego terminu i bójcie się Boga, waszego Pana! Nie wypędzajcie ich z domów i niech wcale nie wychodzą, chyba że dopuściły się jawnej bezecności. Takie są granice Boga! A ten, kto przekracza granice Boga, ten czyni niesprawiedliwość sobie samemu. Ty nie wiesz: Być może, Bóg spowoduje, że zajdzie coś nowego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

I dlatego Koran odrzucamy, bo przed Bogiem nie ma rozwodów.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ja słowo "termin" w tym fragmencie rozumiem podobnie do "listu rozwodowego" w Prawie Mojżeszowym. Oznacza imię potomstwa poczętego z Ducha dowodzącego świętości Niewiasty. Mężczyzna bowiem powinien zadbać o Jej Dobre Imię

Mat 5:32 eib "Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto się rozwodzi z żoną, pomijając przypadek "nie"rządu, naraża ją na cudzołóstwo, a kto by rozwiedzioną poślubił — cudzołoży."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Gdyby mężczyźni wiedzieli czym jest miłość czcili by łona i wiodło by im się na podstawie słów, bo by z całych sił się starali

Quran 4:1
O ludzie! Bójcie się waszego Pana, który was stworzył z jednej istoty i stworzył z niej drugą do pary; a z nich dwojga rozprzestrzenił wiele mężczyzn i kobiet. Bójcie się Boga, o którego jedni drugich pytacie, i czcijcie łona!
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Quran 3:15
Powiedz: "Czyż ja mam wam obwieścić coś lepszego aniżeli to?" Ci, którzy się boją Boga, znajdą u swego Pana Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; oni tam będą przebywać na wieki; - i żony czyste - i upodobanie od Boga. A Bóg patrzy na Swoje sługi
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Radek - znajdź se jakąś kobitę, bo ci ręka uschnie :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel, na razie mam Ciebie

Ap 20:1-2 eib "(1) Znów zobaczyłem anioła. Zstępował z nieba. Miał klucz do otchłani i wielki łańcuch w swej dłoni. (2) Schwytał on smoka, znanego z dawien dawna węża, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Odnośnie wyższości Miłości Bożej nad miłością zmysłową

Quran 55:46-48
A tego, który się lęka stanąć przed swoim Panem, czekają dwa Ogrody - Przeto które z dobrodziejstw waszego Pana uważacie za kłamstwo? - Posiadające bujne gałęzie.

Luk 18:29-30 eib "(29) Jezus im odpowiedział: Zapewniam was, nie ma takiego, kto by opuścił dom lub żonę, lub braci, lub rodziców, lub dzieci ze względu na Królestwo Boże (30) i kto nie otrzymałby w zamian dużo więcej w tym czasie, a w nadchodzącym wieku — życia wiecznego."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Malzenstwo i seks w islamie itp.

Post autor: radek »

Pisma Święte, owszem wychwalają stan "anielski"

Mat 22:30 EIB "Po zmartwychwstaniu ludzie nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, lecz będą jak aniołowie w niebie."

Koran 2:158
Zaprawdę, As-Safa i Al-Marwa są wśród drogowskazów rytualnych
Boga. A ten, kto odbywa pielgrzymkę do Domu albo odprawia odwiedzenie,
nie popełni grzechu, jeśli dokona okrążenia wokół nich. A ten, kto
dobrowolnie czyni dobro... - zaprawdę, Bóg jest wdzięczny,
wszechwiedzący!


Jednak nie potępiają cielesnych rodziców

Mat 19:11-12 EIB "Nie wszyscy pojmują tę sprawę — odpowiedział Jezus — jedynie ci, którym jest to dane. (12) Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje."

Koran 56:11-16
Wyprzedzający to ci, którzy będą przybliżeni
w Ogrodach Szczęśliwości
- mnóstwo spośród pierwszych,
a niewielu spośród ostatnich -
na łożach ozdobnie wyszywanych,
wyciągnięci, podparci na łokciach, zwróceni do siebie twarzami.
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Malzenstwo i seks w islamie itp.

Post autor: radek »

Nieporozumieniem i to wielkim, są gwałty, o których słyszy się w mediach. Proroctwa nie są dobre dla tych, którzy żadają ich spełnienia. Proroctwa są pokrzepieniem dla tych, którzy zrobili więcej niż wypełnienie prawa

Koran 44:43-58
43. Zaprawde, drzewo Az-Zakkum
44. - to pozywienie grzesznika!
45. Ono jest jak miedz roztopiona, gotuje sie we wnetrznosciach,
46. jak wrzaca woda!
47. "Wezcie go i wrzuccie w srodek czelusci piekielnych!
48. Nastepnie lejcie na jego glowe kare gotujacej sie wody!"
49. "Zakosztuj! Przeciez ty jestes potezny, szlachetny!
50. Oto jest to, o czym powatpiewaliscie!"
51. Zaprawde, bogobojni beda przebywac w miejscu bezpiecznym
52. wsród ogrodów i zródel,
53. ubrani w atlas i brokat, zwróceni do siebie twarzami.
54. Tak bedzie! I polaczymy ich w pary z hurysami o wielkich oczach.
55. Oni tam beda wolac o wszelkiego rodzaju owoce, bezpieczni.
56. Oni tam nie zakosztuja smierci, poza pierwsza smiercia. Bóg wybawil
ich od kary ognia piekielnego
57. - laska od twojego Pana. To jest osiagniecie ogromne!
58. My uczynilismy go latwym, w twoim jezyku: byc moze, oni sobie
przypomna!


Czy człowiek, wiedząc, że Bóg obiecał ludziom, iż staną się jednym ciałem, nie powinien raczej oddać Bogu to co jest Boże i pojąć oraz wypełnić szczegółowo Prawo Boże, w sposób który nasyci pragnienie Boże, zamiast starać się siłą wypełnić jedno tylko proroctwo?

Koran 2:104
104. O wy, którzy wierzycie! Nie mówcie: "Obserwuj nas!", lecz mówcie:
"Patrz na nas!" - i sluchajcie! A niewiernych czeka kara bolesna!


Czyż nie lepiej rzetelnie pracować na życie ostateczne i na każdym kroku dowodzić swej sprawiedliwości

Koran 4:124
124. Ktokolwiek pelni dobre dziela - mezczyzna czy kobieta - i jest
wierzacym - tacy wejda do Ogrodu i nie doznaja niesprawiedliwosci nawet
na lupinke daktyla.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”