Polscy Muzułmanie Patrioci

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Polscy Muzułmanie Patrioci

Post autor: BLyy »

Witam. Na Facebooku istnieje fanpage "Polscy Muzułmanie Patrioci". Dziś z rana wchodzę sobie na facebooka i wyświetlają mi się wpisy z rana i z wczoraj wieczora. Wyświetlił mi się wpis z tego fanpage'u sprzed 16 godzin. Wpis dotyczył pierwszego londyńskiego burmistrza, który jest muzułmaninem. Nie zdziwiłby mnie wpis, gdyby nie komentarze pod nim na tym fanpage'u.

Chrześcijanie źli i niesprawiedliwi, a muzułmanie sprawiedliwi i dobrze oraz pokojowi. Lecz najbardziej zaskoczyły mnie wpisy o poparcia Państwa Islamskiego. I to pisali polscy konwertyci oraz jeden przybysz z Bliskiego Wschodu mieszkający w Polsce. Skoro oni są Polakami oraz jeden nimi zasymilowany przybysz, który przyjechał w celach zarobkowych, a takie rzeczy głoszą, takie mają poglądy; to jakie poglądy mogą mieć ci, którzy nie mają nic wspólnego z Polską i z polską kulturą? Zresztą ci muzułmanie i ci popierający ISIS i ci atakujący chrześcijaństwo drogą pokojową są w jednym zgodni, działają wspólnie popierając muzułmańskich kandydatów tylko dlatego, że są muzułmanami, chcąc w ten sposób przejmować powoli władzę drogą polityczną.

Link do fanpage'u na Facebooku: LINK

Poniżej podaję szokujące moim zdaniem printscreena, którego zrobiłem w obawie przed cenzurą muzułmańskiej administracji tej stronki, która może chcieć usuwać komentarze, które w oczach Polaków byłyby gorszące. W jednym szanuję tych zwolenników ISIS, że nie owiją w bawełnę, że islam to religia pokoju.
Proszę oto printscreen i oceńcie sami: Obrazek
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Jesteś pewien, że to nie jest jakiś trolling? :shock:
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

ShadowLady86 pisze:Jesteś pewien, że to nie jest jakiś trolling? :shock:
Tutaj wpisy na portalach społecznościowych dokonanych przez muzułmanów, a wyrażający poparcie dla zabicia dziennikarzy z Charlie Hebdo:
http://wpolityce.pl/swiat/228685-szok-mlodzi-francuscy-muzulmanie-o-zamachu-w-paryzu-nikomu-nie-zycze-smierci-ale-dobrze-im-tak?hc_location=ufi

Jeśli tamto jest prawdziwe, w to też jestem przynajmniej ja skłonny uwierzyć. Sprawdziłem tego autora wpisy, który rozpoczął wątek. Bo miałem wrażenie, że to troll. Ale wchodząc na jego profil, niejeden wpis jest rosyjskojęzyczny i zaznaczył swoje miasta, jedno z Polski, a drugie z Rosji, z Dagestanu, gdzie większość społeczeństwa wyznaje tam islam. Sam więc nie wiem o nim sądzić, ale tamci dwaj niżej co go bronili to bez wątpienia muzułmanie.
Sama możesz wejść tam i sama ocenić tych użytkowników, bo ja może nie znam się tak dobrze na ludziach ;-)
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Weźcie pod uwagę, że konwertyści są zawsze dużo bardziej radykalni niż wierzący z pokolenia na pokolenia bez względu na religię. Oczywiście ciężko porównywać ludzi popierających ISIS do konwertystów chrześcijańskich jednak chodzi mi o pokazanie pewnego trendu: konwertyści z protestantyzmu na katolicyzm bardzo mocno przeciwstawiają się dialogowi protestantów z katolikami a świeżo upieczeni protestanci są bardzo wrogo nastawieni do katolików i gorliwie (aż agresywnie) nas nawracają.

Nawróceni na islam i wojowniczy Europejczycy są bardzo niebezpieczni. Taka piąta kolumna.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

KobietaZMagdali pisze:Weźcie pod uwagę, że konwertyści są zawsze dużo bardziej radykalni niż wierzący z pokolenia na pokolenia bez względu na religię. Oczywiście ciężko porównywać ludzi popierających ISIS do konwertystów chrześcijańskich jednak chodzi mi o pokazanie pewnego trendu: konwertyści z protestantyzmu na katolicyzm bardzo mocno przeciwstawiają się dialogowi protestantów z katolikami a świeżo upieczeni protestanci są bardzo wrogo nastawieni do katolików i gorliwie (aż agresywnie) nas nawracają.

Nawróceni na islam i wojowniczy Europejczycy są bardzo niebezpieczni. Taka piąta kolumna.
Też tak słyszałem. Słyszałem, że przyjeżdżający muzułmanie z Bliskiego Wschodu jak poznają europejskich konwertytów to potrafią się złapać za głowę.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Kiedyś się tak zastanawiałam, co skłania młodych ludzi wychowanych w kulturze europejskiej do przechodzenia na Islam. Moim zdaniem przyczyn jest kilka.

Po pierwsze, pustka duchowa. Kraje Chrześcijańskie Europy się zlaicyzowały. W krajach, gdzie Katolicyzm i Prawosławie mają wpływ na życie duchowe, a także na kulturę i tradycję danego kraju, poparcie dla Islamu jest marginalne. W naszych kręgu kulturowym, nawet ludzie niewierzący spotykają się z rodziną na Święta. Przygotowują jakieś tam tradycyjne potrawy, spędzają ze sobą czas. W Anglii podobno ludzie nawet często nie fatygują się, by spotkać się z rodziną, albo po Wigilii idą do pubu. Nie ma tradycji i wiary, która wypełniałaby duchowe potrzeby człowieka. Młody człowiek nie ma się z czym identyfikować. Nie czuje się częścią danej kultury. Stąd swoje potrzeby kieruje w kierunku religii, która ma wpływ na każdy aspekt życia. Przenikającą życie.

Po drugie, łatwiejsze zasady. Nie pamiętam w jakim wywiadzie, ale kiedyś Wojciech Cejrowski powiedział, że łatwiej identyfikować mu się z prawem starotestamentowym. Czyli oko za oko. To prosta zasada, która jest bardzo łatwa to pojęcia i realizacji przez człowieka. W ST również mamy do czynienia z nietolerancją religijną. Natomiast teologia Chrześcijańska jest inna, trudniejsza. Każe wybaczać swoim wrogom, nadstawiać drugi policzek. Kościoły dążą do ekumenizm, która wielu osobom się nie podoba. Dlaczego? Bo jak mam utwierdzać się w przekonaniu, że moja wiara jest "jedyna i prawdziwa", skoro mój Kościół mówi, że wiara innej denominacji też jest w porządku. Ba, być może w wielu miejscach ma rację.!

Islam natomiast powrócił w pewnym sensie do starotestamentowych praw. Wskazuje, że jest jedyną prawdziwą religią, słabo toleruje innowierców, stosuje kary charakterystyczne dla ST (np. kamieniowanie). Młodym ludziom mogą podobać się te dość wyraźne prawa przewinienie-kara. Nie wymaga się od nich zrozumienia, co kierowało drugim człowiekiem, wybaczania itd.

I ostatnia rzecz to chęć powrotu do tradycyjnych ról kobiety i mężczyzny. Równouprawnienie i partnerski model małżeństwa wielu osobom się nie podoba. Mężczyźni chcą się poczuć panami swoich rodzin, a Islam to umożliwia. Ale jest też druga strona medalu. Współczesne kobiety żyją pod presją, jaką wywiera na nich współczesny świat Europy. Mają być wykształcone, mieć świetną pracę, a jednocześnie być świetnymi żonami i matkami, które po 10 godzinach pracy wracają do domu i z uśmiechem gotują obiad dla całej rodziny. Wiele kobiet po prostu wysiada psychicznie. Z chęcią oddałyby odpowiedzialność za finansowy status rodziny mężowi, a same zajęły się domem. W Islamie taka postawa nie tylko nie spotyka się z krytyką (wygodnicka, żeruje na mężu, jest bez ambicji), ale wręcz czasem jest wymagana.

Takie jest moje zdanie.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Ten, który rozpoczął wątek przyznał się do bycia trolem
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

ShadowLady86, Zgadzam się w pełni z Twoją wypowiedzią.

BLyy, na szczęście, że to okazał się troll. Tym razem. Ciekawe jednak jakie konsekwencje takie trollowanie przyniesie,
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”