Chrzescijanstwo i Islam oraz Koran i Biblia

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Chrzescijanstwo i Islam oraz Koran i Biblia

Post autor: tom68 »

Chrzescijanstwo i Islam oraz Koran i Biblia - roznice i podobienstwa ....

Muzulmanie modla sie i oddaja czesc Bogu w sposob podobny do tego, w
jaki czynili to wczesniejsi prorocy Boga. W Biblii znajdujemy o tym
nastepujace wzmianki: Zastanawia nas, jak wiele z tych praktyk jest
przestrzeganych dzis przez chrzescijan. A zatem kto bardziej zasluguje
na miano nasladowcy Jezusa - muzulmanie, ktorzy znani sa z praktyk i
stylu zycia biblijnych prorokow , czy tez ci, ktorzy nazywaja siebie
chrzescijanami ale w wiekszosci zyjacy dzis jak poganie ? Dlatego dzis w
Europie jasnym jest, ze to, co robia muzulmanie to nic nowego czy
dziwnego, jak moze wydawac sie chrzescijanom, lecz pochodzi to o dziwo z
ich wlasnej Biblii :

Modlitwa i poklony do ziemi:

Jezus

I odszedlszy nieco dalej, upadl na twarz i modlil sie... (Mt 26,39)

Mojzesz

I natychmiast sklonil sie Mojzesz az do ziemi i oddal poklon (Wj 34,8)

Mojzesz i Aaron

Mojzesz i Aaron odeszli od tlumu i skierowali sie ku wejsciu do Namiotu
Spotkania. Tam padli na twarz... (Lb 20,6)

Abraham

Abraham padl na oblicze... (Rdz 17,3)

Sluga Abrahama:

Gdy sluga Abrahama uslyszal te ich slowa, oddal poklon Panu. (Rdz 24,52)

Jozue

Wtedy Jozue upadl twarza na ziemie, oddal mu poklon... (Joz 5,14)

Ezdrasz i jego ludzie:

Potem oddali poklon i padli przed Panem na kolana, twarza ku ziemi. (Ne 8,6)

"I odszedlszy nieco dalej, (Jezus) upadl na twarz i modlil
sie..."(Ewangelia wg Mateusza, 26:39)

"A gdy Abraham mial dziewiecdziesiat dziewiec lat, ukazal mu sie
Pan i rzekl do niego: Jam jest Bog Wszechmogacy. Sluz Mi i badz
nieskazitelny... Abraham padl na oblicze..." (Ksiega Rodzaju, 17:1-3)

"I natychmiast sklonil sie Mojzesz az do ziemi i oddal poklon..."
(Ksiega Wyjscia, 34:8)

"...a Eliasz wszedl na szczyt Karmelu, i pochyliwszy sie ku ziemi,
wtulil twarz miedzy swoje kolana" (I Ksiega Krolewska, 18:42)

"Wtedy Jozue upadl twarza na ziemie, oddal mu poklon..." (Ksiega
Jozuego, 5:14)

"Jozafat wiec upadl na kolana twarza ku ziemi, i wszyscy mieszkancy
Judy i Jerozolimy padli przed Panem aby Go uczcic." (II Ksiega Kronik,
20:18)
BW

Koran dobrze wyraza sie o Biblii ....

Koran uznaje slowa zawarte w Biblii za natchnione, za pochodzace
od Boga, i zobowiazuje muzulmanow do wierzenia w nie. Mahomet,
zalozyciel islamu, w swoich pierwszych wystapieniach, ujmowal islam w
perspektywie biblijnej - zydowskiej i chrzescijanskiej. Uwazal, ze
chrzescijanie i zydzi tworza jedna wspolnote, jeden lud Bozy, nie
odrozniajac jednych od drugich. Zywil nawet nadzieje, ze do tej
wspolnoty przylacza sie muzulmanie. W tym celu nakazal swoim wyznawcom,
by klaniali sie w strone Jerozolimy, w ktorej niegdys znajdowala sie
najpiekniejsza swiatynia, a do ktorej uczeszczal Jezus i apostolowie.
Jednak Mahomet domagal sie, aby zydzi i chrzescijanie uznali go za
proroka Nauczyciela Prawdy ktorego zapowiedzial prorok Jezus w
ewangeliach ktory zamyka cale objawienie Boze. Wedlug jego przekonania
Adam , Noe , Abraham , Mojzesz,Jezus i inni byli tez prorokami Boga.
Gdy ani Zydzi, ani chrzescijanie nie zgodzili sie na to, wowczas Mahomet
polecil swoim wiernym zwracac sie z poklonami w kierunku swiatyni Kaaba
w Mekce i wtedy prorok oglosil ze biblie falszywi duchowni i cesarze
mocno sfalszowali dla wlasnych korzysci i taka opinia jest u nich do
dzis w temacie biblii ( caly czas jednak badaja ja na swoich uczelniach
teologicznych ) bo poszukuja jej pierwotnej wersji . Muzulmanie wierza
w prorokow Starego i Nowego Testamentu oraz maja wielka czesc dla Jezusa
czy nauk Biblii ale uwazaja tez ze Koran to jednak ostateczne i pelne
objawienie Slowa Bozego dla swiata ....

Jezus i modlitwa oraz prorocy w islamie ...

http://religie.wiara.pl/doc/472218.Jezus-w-islamie

http://www.planetaislam.com/jezus/modlitwa.html

http://www.planetaislam.com/media/jezus_w_islamie.pdf


( zrodla opracowania Biblia i Koran oraz rozne strony i ksiazki itp.)
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Objawienie Jana mówi o tym, że Szatan, po tysiącletnim przebywaniu w otchłani rzuci wyzwanie Muzułmanom, strzegącym czterech rogów Ziemi. Gdy obronią swój obóz, będą dbali o ogień Nieba

Rev 20:7-10 eib "(7) Gdy się dopełni tysiąc lat, szatan zostanie zwolniony ze swojego więzienia. (8) Wyjdzie on, aby zwieść narody na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju. A będzie ich jak piasku nad morzem. (9) Wyruszą oni ławą szeroką jak ziemia, otoczą obóz świętych i ukochane miasto, lecz pochłonie ich ogień, który spadnie z nieba. (10) Wówczas diabeł, który ich zwodził, zostanie wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już przebywa bestia oraz fałszywy prorok. Tam będą dręczeni dniem i nocą — na wieki."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Koran w 95% podaje to co biblia :-D
tom68

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

tom68 pisze:Koran w 95% podaje to co biblia :-D
Roznica jest taka,ze Biblia jest bardziej brutalna. :-D
http://www.polishexpress.co.uk/biblia-b ... a-przemocy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Różnica jest taka że w Koranie Jezus jest tylko prorokiem ....

http://religie.wiara.pl/doc/472218.Jezus-w-islamie
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tom68 pisze:Różnica jest taka że w Koranie Jezus jest tylko prorokiem ....
Dzień Szabatu też ma ramy i trwa, aż Pan Szabatu ustanowi trwalsze Prawo, bo przecież Szabat przypisywany jest do dnia siódmego, a Syna w Izraelu obrzezują dnia ósmego

Quran 18:98
On powiedział: "To jest miłosierdzie od mojego Pana! A kiedy przyjdzie obietnica Pana, to On uczyni ją pyłem. Obietnicą mojego Pana jest prawda!"

Rdz 17:12 eib "(12) Gdy w waszych pokoleniach dziecko płci męskiej mieć będzie osiem dni, obrzezacie je, każde, urodzone w domu i nabyte za pieniądze od wszelkich cudzoziemców nie należących do waszego potomstwa."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

tom68 pisze:Różnica jest taka że w Koranie Jezus jest tylko prorokiem ....

http://religie.wiara.pl/doc/472218.Jezus-w-islamie
A w Biblii jest inaczej?Roznica polega na tym,ze w Biblii jest synem bozym,a w islamie nie.

"Ukazując osobę Jezusa, Święta Księga islamu podkreśla jego posłannictwo i posłuszne wypełnienie prorockiego nakazu. Nie wspomina jednak o jego roli w dziele odkupienia, ponieważ – według islamu – jedynym gwarantem odkupienia człowieka jest Boże miłosierdzie. Przed Bogiem każdy człowiek jest grzesznikiem i odpowiada sam za swoje grzechy. Zgodnie z tą nauką, nikt nie może przejąć odpowiedzialności za grzechy drugiej osoby i umożliwić jej zbawienie."
https://religie.wiara.pl/doc/472218.Jezus-w-islamie.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

booris pisze:Roznica polega na tym,ze w Biblii jest synem bozym,a w islamie nie.
Biblia zapowiada, że Bóg nada Mu nowe imię i trochę na wyrost nazywa Go Synem Bożym. Islam jest trochę ostrożniejszy, nie ujawnia relacji z Ojcem, lecz wyznaje imię Tej co, Go zrodziła

Rev 3:12 eib "Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w przybytku mojego Boga i już z niego nie wyjdzie. Wypiszę na nim imię mojego Boga i nazwę Jego miasta, Nowej Jerozolimy, która zstępuje od Niego z nieba. Wypiszę też na nim moje nowe imię."

Quran 2:87
Daliśmy już Mojżeszowi Księgę i w ślad za nim wysłaliśmy posłańców. I daliśmy Jezusowi, synowi Marii, jasne dowody; i umocniliśmy go Duchem Świętym. Czyż za każdym razem, kiedy przychodził do was posłaniec z tym, czego nie pragną wasze dusze, nie wzbijaliście się w pychę i nie uważaliście jednych za kłamców, a innych czyż nie zabijaliście?
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Piatek Swiety Dzien .....

Piatkowe modlitwy wziely sie raczej w Islamie z pozniejszej tradycji .......( gdy Zydzi i chrzescijanie mieszkajacy wsrod Arabow nie przyjeli proroka islamu
bo np sam prorok najpierw modlil sie w strone Jerozolimy a nie Mekki ..... )
nie tyle z samego Koranu ktory wspomina tylko o obowiazku wspolnej modliwy wiernych w wybranym dniu i ostrzega by nie robic tak samo jak Ci co lamali sabat ....
Tradycja islamu mowi ze prorok wybral na czas modlitwy dla swoich wiernych jednak piatek bo to dzien stworzenia ludzi i pierwszej modlitwy Adama w raju ...

Koran PIW ......

O wy, ktorzy wierzycie! Kiedy zostanie ogloszone wezwanie do modlitwy – w Dniu Zgromadzenia – spieszcie gorliwie wspominac Boga i pozostawcie wszelki handel!” (62:9)
Znacie juz tych sposrod was,
ktorzy naruszyli sabat;My im powiedzielismy:"Badzcie malpami wzgardzonymi!" I uczynilismy z nich przyklad ostrzegajacy dla wspolczesnych i dla potomnych i napomnienie dla bogobojnych. ( 2;65-66 )

Dzien nie rozpoczyna sie rankiem, lecz z zachodem slonca. .....Dniem szczegolnym dla muzulmanow jest piatek, ze wzgledu na wspolnie odmawiana przez wiernych uroczysta modlitwe, ktorej przewodzi imam.
Ale piatek nie jest dniem swietym, tak jak dla chrzescijan niedziela czy szabas dla zydow, nie jest tez dniem obowiazkowo wolnym od pracy – prace przerywa sie na czas modlitwy.
W wiekszosci krajow muzulmanskich w tym dniu jednak nie sa czynne szkoly, sklepy i instytucje panstwowe.
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Imię Boże

Post autor: radek »

Z Koranu dowiadujemy się, że Bóg jest ponad tym co się Jemu przypisuje, a więc jest ponad świadomością ludzi. Poza tym różne języki różnie tłumaczą przypisywane Mu imiona, zgadzając się, że mówią w swoich kręgach o tym samym znaczeniu, danego imienia. Definicja słowa imię, też ma swe granice interpretacyjne. Pożytecznie jest, bazując na swojej wiedzy, syntezować cały, w gruncie rzeczy matematyczny, świat myśląc jedynie o swym pragnieniu wsłuchiwania się w Jego Słowa cechujące się tym, że nie ma co do Nich żadnej wątpliwości, bo nasycają stokroć bardziej niż wszelkie ludzkie smakołyki
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Islam jest jeszcze w fazie gonienia chrześcijan w ilości zabijania innowierców, a że muzułmanie są słabo rozgarnięci, więc kiepsko im idzie na każdym "froncie". W jednym są dobrzy, a mianowicie mają wielki potencjał rozrodczy. Jest ich coraz więcej i tylko patrzeć jak demokratycznie przejmą władzę w Europie, a potem zacznie się polowanie na innowierców, homosi, niewiernych i przede wszystkim Żydów, którzy dowiedzą się jak naprawdę wygląda antysemityzm. Mam nadzieję, że ja tych czasów nie dożyję, ale moje wnuki są w niebezpieczeństwie.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Masz rację . Już niedługo islamiścii w demokratyczny sposób przejmą władzę w Europie .
Co się wtedy stanie z innowiercami , czyli z tymi wszystkimi którzy nie przejdą na islam ?
Odpowiedź jest oczywista . W tym kontekście zastanawia mnie postawa Brukseli .
Jest to krótkowzroczność ? Głupota , podyktowana poprawnością polityczną ? Celowe działanie ?
Zaślepienie ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Miłość jest najważniejsza, zmartwychwstanie to ewentualny stopień na drodze do Niej

Mat 22:30 eib "(30) Po zmartwychwstaniu ludzie nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, lecz będą jak aniołowie w niebie."

Koran 18:98
On powiedział: "To jest miłosierdzie od mojego Pana! A kiedy przyjdzie obietnica Pana, to On uczyni ją pyłem. Obietnica mojego Pana jest prawda!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Cały problem jest w tym taki, iż coś takiego jak „zmartwychwstanie” nigdy nie miało miejsca i mieć nie będzie. Całe to wierzenie, jakoby Chrystus w ciele poszedł do nieatrialnego nieba jest absurdem, ponieważ materialne ciało nie ma prawa żyć w świecie, który nie ma materii. Zatem musiałby fruwać w niematerialnej przestrzeni. Ciało fizyczne jest mocno ograniczone i mało przydatne. Jak można wierzyć, a co gorsza chcieć zmartwychwstać i znów chorować, starzeć się, niewolniczo pracować na wątpliwej reputacji „wybrańców” i ich zachcianki. Gdyby kilka milionów Polaków dostało się pod but żydowskiego króla Dawida, pewnym jest, że za kilka lat zrobiliby powstanie i obaliliby tego pożal się Panie władcę i jego kolesi.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A jeżeli się mylisz,to co będzie ???

Kol 1:12-23
12. Z radością dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości.
13. On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna,
14. w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów.
15. On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia,
16. bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
17. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.
18. I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim.
19. Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,
20. i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.
21. I was, którzy byliście niegdyś obcymi /dla Boga/ i /Jego/ wrogami przez sposób myślenia i wasze złe czyny,
22. teraz znów pojednał w doczesnym Jego ciele przez śmierć, by stawić was wobec siebie jako świętych i nieskalanych, i nienagannych,
23. bylebyście tylko trwali w wierze - ugruntowani i stateczni - a nie chwiejący się w nadziei /właściwej dla/ Ewangelii. Ją to posłyszeliście głoszoną wszelkiemu stworzeniu, które jest pod niebem - jej sługą stałem się ja, Paweł.
(BT)

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”