Hagia Sophia w Stambule znowu będzie meczetem ...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

To moze,jesli sie powolujesz na czyjes wypowiedzi,wklejaj linki do tych odpowiedzi,a nie do takich ktore akurat masz pod reka,bo przestajesz byc wiarygodny.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Tradycja islamska utrzymuje, że Święty Meczet i jego teren jest święty raz na zawsze - imam Alii ben Ibrahim ( 800 - 871 ) - Nauki Islamu str 89 1977 r wyd Iskry ,,,
Ostatnio zmieniony 03 lip 2020, 21:48 przez tom68, łącznie zmieniany 1 raz.
tom68

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jeszcze podaj rok wydania i strone i bedzie ok. :-D A na powaznie to wlasnie o to mi chodzilo,a nie o wydumki Cejrowskiego.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

tom68 pisze:Posąg Buddy w Afganistanie islamiści już wysadzili
Właśnie.
Albo to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Palmyra_(Syria)

dramat :aaa:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

...a świat jest bezsilny i patrzy na to bezradnie :bardzo_smutny:

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:.a świat jest bezsilny i patrzy na to bezradnie
Ale mamy i w Polsce takie kwiatki:
Kościół spłonął doszczętnie w nocy z 19 na 20 sierpnia 2005[3], mimo, iż posiadał wyposażenie przeciwpożarowe. Śledztwo wykazało, że przyczyną było podpalenie (budynek polano benzyną), ale sprawcy nie ustalono[4].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... %C4%85sach

To w miejscu gdzie się wychowałem... :-(
Zabytek wysokiej klasy,były wielokrotne próby jego spalenia w tym jedna udana...
Można sobie pooglądać:
https://www.google.pl/search?q=ko%C5%9B ... Xmaw33hb4M

:-(
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:To w miejscu gdzie się wychowałem...
Zabytek wysokiej klasy,były wielokrotne próby jego spalenia w tym jedna udana...
Bardzo mi przykro. Nie rozumiem ludzi, którzy działają w taki sposób. Mam na myśli niszczenie celowe wszelkich zabytków czy dorobku przeszłych pokoleń. Nie pojmuję "zamachów" na obrazy mistrzów, a takich działań też nie brakuje.

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 36
Rejestracja: 02 kwie 2020, 2:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: MarDeb »

Gdy ludzie pamietali, że apostoł Piotr powiedział, że Bóg nie mieszka w świątyniach ręką ludzką zbudowanych, to by się nie martwi Hagią Sofią.
Być jak Syn Marnotrawny i w końcu zrozumieć, że u Ojca jest najlepiej.
Zapraszam też do poznawania Biblii z dziećmi.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Gdy ludzie pamietali, że apostoł Piotr powiedział, że Bóg nie mieszka w świątyniach ręką ludzką zbudowanych, to by się nie martwi Hagią Sofią.
Hagia Sophia oczywiście świątynią,kościołem i była także meczetem ale jest także wspaniałą budowlą,dziedzictwem całej ludzkości.
Miałem zresztą szczęście osobiście ją oglądać i moim zdaniem o takie właśnie zabytki należy się bez przerwy martwić
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Los Palmiry w XXI w pokazuje nam że wszystko może się wydarzyć :-(
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-swi ... Id,2340099
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Hagia Sophia w Stambule znowu będzie meczetem ...

Post autor: radek »

Ayasofya jeśli była by ofiarowana Chrześcijanom, to wtedy chrześcijanie zapewne nie sprzeciwiali by się, lecz manifestowali by swoje szczęście. Tymczasem ani Chrześcijanie nie są gorsi od Muzułmanów, ani Muzułmanie nie są gorsi od Chrześcijan. Istnieje rzeczywista droga polegająca na dbaniu o szczegóły w dialogu z Bogiem. Pismo Święte Chrześcijan nazywa osoby idące tą drogą uczniami, natomiast Pismo Święte Islamu nazywa owe osoby wierzącymi. Zasługą nie jest manifestacja dowolnej wiedzy, zasługą jest odnalezienie remedium na problem osoby potrzebującej

J 4:20-24 eib "(20) Nasi ojcowie na tej górze oddawali cześć Bogu; wy natomiast mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy to czynić. (21) Jezus powiedział: Kobieto, wierz mi, nadchodzi godzina, gdy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu. (22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów. (23) Lecz nadchodzi godzina, a właściwie nadeszła, gdy prawdziwi czciciele będą czcili Ojca w duchu i w prawdzie. Takich właśnie czcicieli Ojciec sobie szuka. (24) Bóg jest Duchem, dlatego ci, którzy Go czczą, powinni to czynić w duchu i w prawdzie."

Ludzie są warci więcej niż wiedza na temat świata, dlatego najważniejsze jest byśmy żyli w zgodzie resztę bardzo łatwo jest dopasować

Mat 10:30-31 eib "(30) Nawet wasze włosy na głowie — każdy jest policzony. (31) Przestańcie się więc bać! Znaczycie więcej niż całe stado wróbli."

Nirwana będzie osiągnięta gdy uczynione zostanie dzieło zachęcenia całego Świata do uczestnictwa w życiu ostatecznym, czyli w dniu Szabatu

Mat 6:20 eib "Gromadźcie sobie skarby w niebie. Tam ani mól, ani rdza nie niszczą. Tam też złodzieje nie włamują się i nie kradną."

Koran 87:14-19
Zaś szczęśliwy będzie ten, kto się oczyści i będzie wspominał imię swego Pana, i modlił się. Lecz wy wolicie życie tego świata, tymczasem życie ostateczne jest lepsze i bardziej trwałe. Zaprawdę, to jest w dawnych księgach, księgach Abrahama i Mojżesza!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”