Luźne rozważania na temat islamu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

kranik
Posty: 20
Rejestracja: 02 sie 2015, 2:52

Post autor: kranik »

Mam pytanie na które poszukuję odpowiedzi. Jak wiadomo Koran podyktował Mahometowi anioł Gabriel. Ale niektóre wersety dyktował mu ktoś inny tak zwane "szatańskie wersety w koranie". Jak wiemy 3 największe religie pochodzą od Abrahama. Pięcioksiąg Mojżesza jest wspólny, zarówno dla islamu, judaizmu czy chrześcijan. Wszyscy czcimy Boga JAH.
I tutaj pojawiają się moje rozterki:
- Może Mahomet źle usłyszał imię i to nie był Gabriel tylko Gadariel - jedno z imion szatana?
- Czy Gabriel przeszedł na stronę szatana(stał się upadłym)? Czemu żaden prorok ani apostoł o tym nie wspomniał?
- Czy anioł który dyktował Koran nie był Gabrielem - w takim razie dlaczego prawdziwy Gabriel pozwolił aby ktoś zbezcześcił jego święte imię? Przecież Gabriel jest jednym z naczelnych - jest potężny.
- Czy to prawdziwy Gabriel -nie upadł i podyktował Koran zgodnie z wolą Boga Ojca? W takim razie należy muzułmanów przyjąć jako braci w wierze, z tym, że naszym aniołem jest Michał, a aniołem Islamu jest Gabriel. Obydwa spełniają wole Ojca? Przecież tu chodzi o miliardy dusz...

Jeśli ktoś zna się trochę na iluminatach, masonach czyli satanistach. To zauważy, że ich ulubionym zajęciem jest wywoływanie wojen. To oni wywołali obydwie wojny światowe, krwawe rewolucje, sfingowali zamach 9/11, wsadzili kij do mrowiska na bliskim wschodzi - okradając te kraje i opluwając mieszkańców, stoją za zamachami w europie - wszystko oczywiście zwalają na żydów oraz muzułmanów. Jak wiemy to papież - szef masonerii nawołuje o przyjmowanie muzułmanów, podczas gdy biskupi sączą na nich jad. Dziwne błędne koło. Szatan nakręca tak sytuacje, że chrześcijanie powybijają się nawzajem z muzułmanami oraz żydami. Podczas gdy sam siedzi w ukryciu w Rzymie i USA.
Próbuje jakoś rozwikłać te trudne zagadki, może ktoś pomoże?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Oddanie życia z miłości do Boga nie ma mocy mistycznej gdy jest "skopiowane". Duch Święty jest jeden nad wszystkimi i nikt go w ryzach nie uwięzi swoją przebiegłością. Wszyscy Mu podlegamy. Gdy czynimy dobro otrzymujemy piękny owoc, ale nie dlatego, że zaplanowaliśmy go otrzymać.
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

radek pisze:Oddanie życia z miłości do Boga nie ma mocy mistycznej gdy jest "skopiowane". Duch Święty jest jeden nad wszystkimi i nikt go w ryzach nie uwięzi swoją przebiegłością. Wszyscy Mu podlegamy. Gdy czynimy dobro otrzymujemy piękny owoc, ale nie dlatego, że zaplanowaliśmy go otrzymać.
A co powiesz o tych co podlegają diabłu ?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

kranik pisze:Mam pytanie na które poszukuję odpowiedzi. Jak wiadomo Koran podyktował Mahometowi anioł Gabriel. Ale niektóre wersety dyktował mu ktoś inny tak zwane "szatańskie wersety w koranie". Jak wiemy 3 największe religie pochodzą od Abrahama. Pięcioksiąg Mojżesza jest wspólny, zarówno dla islamu, judaizmu czy chrześcijan. Wszyscy czcimy Boga JAH.
I tutaj pojawiają się moje rozterki:
- Może Mahomet źle usłyszał imię i to nie był Gabriel tylko Gadariel - jedno z imion szatana?
- Czy Gabriel przeszedł na stronę szatana(stał się upadłym)? Czemu żaden prorok ani apostoł o tym nie wspomniał?
- Czy anioł który dyktował Koran nie był Gabrielem - w takim razie dlaczego prawdziwy Gabriel pozwolił aby ktoś zbezcześcił jego święte imię? Przecież Gabriel jest jednym z naczelnych - jest potężny.
- Czy to prawdziwy Gabriel -nie upadł i podyktował Koran zgodnie z wolą Boga Ojca? W takim razie należy muzułmanów przyjąć jako braci w wierze, z tym, że naszym aniołem jest Michał, a aniołem Islamu jest Gabriel. Obydwa spełniają wole Ojca? Przecież tu chodzi o miliardy dusz...

Jeśli ktoś zna się trochę na iluminatach, masonach czyli satanistach. To zauważy, że ich ulubionym zajęciem jest wywoływanie wojen. To oni wywołali obydwie wojny światowe, krwawe rewolucje, sfingowali zamach 9/11, wsadzili kij do mrowiska na bliskim wschodzi - okradając te kraje i opluwając mieszkańców, stoją za zamachami w europie - wszystko oczywiście zwalają na żydów oraz muzułmanów. Jak wiemy to papież - szef masonerii nawołuje o przyjmowanie muzułmanów, podczas gdy biskupi sączą na nich jad. Dziwne błędne koło. Szatan nakręca tak sytuacje, że chrześcijanie powybijają się nawzajem z muzułmanami oraz żydami. Podczas gdy sam siedzi w ukryciu w Rzymie i USA.
Próbuje jakoś rozwikłać te trudne zagadki, może ktoś pomoże?
Tora Stary Testament i Koran niczym się nie różnią . Mówią o prawie Boga i nakazach jego przestrzegania .
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

janwisniewski68 pisze:
radek pisze:Oddanie życia z miłości do Boga nie ma mocy mistycznej gdy jest "skopiowane". Duch Święty jest jeden nad wszystkimi i nikt go w ryzach nie uwięzi swoją przebiegłością. Wszyscy Mu podlegamy. Gdy czynimy dobro otrzymujemy piękny owoc, ale nie dlatego, że zaplanowaliśmy go otrzymać.
A co powiesz o tych co podlegają diabłu ?
Smok po strąceniu na ziemię oddał władzę:

Rev 13:1-2 pau "(1) Zobaczyłem, że z morza wychodzi bestia, która ma dziesięć rogów i siedem głów. Na jej rogach jest dziesięć diademów, a na głowach bluźniercze imiona. (2) Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, jej łapy natomiast podobne były do łap niedźwiedzia, a jej paszcza - do paszczy lwa. Smok przekazał jej swoją moc, swój tron i wielką władzę."

toteż sprawa śmierci wygląda trochę inaczej

Rev 9:6 pau "(6) W owych dniach ludzie będą szukać śmierci i nie znajdą jej. Będą chcieli umrzeć, a śmierć ucieknie od nich."
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

radek pisze:
janwisniewski68 pisze:
radek pisze:Oddanie życia z miłości do Boga nie ma mocy mistycznej gdy jest "skopiowane". Duch Święty jest jeden nad wszystkimi i nikt go w ryzach nie uwięzi swoją przebiegłością. Wszyscy Mu podlegamy. Gdy czynimy dobro otrzymujemy piękny owoc, ale nie dlatego, że zaplanowaliśmy go otrzymać.
A co powiesz o tych co podlegają diabłu ?
Smok po strąceniu na ziemię oddał władzę:

Rev 13:1-2 pau "(1) Zobaczyłem, że z morza wychodzi bestia, która ma dziesięć rogów i siedem głów. Na jej rogach jest dziesięć diademów, a na głowach bluźniercze imiona. (2) Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, jej łapy natomiast podobne były do łap niedźwiedzia, a jej paszcza - do paszczy lwa. Smok przekazał jej swoją moc, swój tron i wielką władzę."

toteż sprawa śmierci wygląda trochę inaczej

Rev 9:6 pau "(6) W owych dniach ludzie będą szukać śmierci i nie znajdą jej. Będą chcieli umrzeć, a śmierć ucieknie od nich."
Służący bestii to służący diabłu !!!
Ap 9:6 bw "A w owe dni będą ludzie szukać śmierci, lecz jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć omijać ich będzie."
Smok po strąceniu na ziemię oddał władzę:
I nie oddał władzę tylko dał władzę a to różnica bo skoro dał władzę to kontroluje tego któremu dał tą władzę czyli papiestwu !!!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Według Koranu można jeść to nad czym wspomniano Imię Boga

Sura 6:118 (Bielawski)
Jedzcie z tego, nad czym wspomniano imię Boga, jeśli wierzycie w Jego znaki!

Jednak ku życiu wiecznemu prowadzi całokształt zachowania człowieka, w tym posty jakie Bogu ofiarowuje, bo Bóg ma w mocy cały los człowieka i może go wydobyć skąd zechce. Warto uważnie wsłuchiwać się w Jego wypowiedzi i z wiarą ofiarować Mu obfitość zrozumienia
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Skrajni Muzułmanie podobno krytykują zachodni sposób edukacji, może to być spowodowane założeniem kompletności człowieka w oczach Boga już od narodzenia. Faktem jest, że Gibrill nauczał Mahometa, który miał pokrzepić Ziemię. Myślę, że nie jest błędem mieć własne pożyteczne zdanie na każdy napotkany temat.
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Z Koranu można wywnioskować względność wymiarów czasowych. Słowo "łuk" nawiązuje do okresu obrotu, a dwa łuki to dwa okresy, ponieważ lokalizacja przestrzenna nie budziła by wątpliwości, więc chodzi o odległość czasową

Sura 53:8 (Bielawski)
następnie zbliżył się i pozostał w zawieszeniu,
Sura 53:9 (Bielawski)
w odległości dwóch łuków lub jeszcze bliżej;
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Pisałem kiedyś o "węzłach"(Koran 113:4) przyrównując je do planet, łatwo się domyślić, że Bóg nad planetami stawia namiestników, stąd słowa:

Imam Sadyk (a) powiedział
My jesteśmy węzłem Allaha o którym Allah powiedział: ‘I trzymajcie się razem węzła Allaha i nie rozdzielajcie się.’ (3:103)

Źródło: al-Sawa’iq al-Muhriqah, Ibn Hajar Haythami , Rozd. 11, sekcja 1, str 233 oraz Tafsir al-Kabir, al-Tha’labi


Nawet Jezus będąc w dawnych czasach pytał:

Mt 24:45 pau "Kto jest tym wiernym i rozsądnym sługą, którego pan ustanowił nad swoimi domownikami, aby we właściwym czasie rozdawał im pożywienie?"
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Modlitwa dla Boga

Post autor: radek »

Modlić się należy w taki sposób by zapewnić Boga o swojej niewinności i przynieść Mu pożytek, ale i tak, aby nie obnosić się z modlitwą przed ludźmi. Modlitwa bez skazy jest dla Boga piękna

Koran 17:110 (Bielawski)
powiedz: "Módlcie się do Boga albo módlcie się do Miłosiernego! Jakkolwiek byście Go wzywali, On posiada najpiękniejsze imiona." Nie bądź zbyt głośny w swojej modlitwie ani też nie bądź w. niej za cichy! Poszukaj drogi pośredniej.

Aniołowie niebiańscy nie odstępują kierowania się ku Bogu ani na moment, całym swym życiem modlą się z serca nie poprzez religijne obrzędy lecz przynosząc światom nadzieję i pokrzepienie

Mat 18:10 eib "Uważajcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, gdyż mówię wam, że ich aniołowie w niebie mają stały dostęp do mojego Ojca, który tam przebywa."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Quran nie zaprzecza, że Miłosierny może mieć Syna

Quran 43:81
Powiedz: "Jeśli Miłosierny posiada syna, ja jestem pierwszy z czcicieli!"

Wiedza jest jedynie u Niego

Quran 67:26
Powiedz: "Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie ostrzegającym."

Jego Syn musiałby być idealny i poprowadzić całe stworzenie. Jezus jeszcze tego nie zrobił, być może Jemu się to uda w przyszłości

Mat 27:46 eib "(46) Około piętnastej Jezus donośnie zawołał: Eli, Eli, lema sabachtani! Co znaczy: Boże mój, Boże mój, dlaczego Mnie opuściłeś ?"

Jezus nauczając nie powiedział, że jest Synem Bożym, a głos słyszany przy chrzcie Jezusa i na górze w obecności Mojżesza i Eliasza, nie powiedział, że wziął sobie Syna, lecz, że On jest umiłowany, co wiązać się może z płcią przeciwną, a o tym Quran wspomina, dlatego Gabriel w Quran'ie wypowiada się ostrożnie nie występując przed Słowo Boże. Nie widzę tu między Biblią i Quran'em niezgodności

Quran 53:19-21
Czy widzieliście AI-Lat i Al-Uzza, I Manat - tę trzecią? Czyż wy możecie mieć mężczyzn, a On jedynie kobiety?

Mat 21:23-27 eib "(23) Gdy przyszedł do świątyni i zaczął nauczać, podeszli do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: Jakim prawem dokonujesz tych rzeczy? Kto Ci dał tę władzę? (24) A Jezus im odpowiedział: Ja również zadam wam pytanie. Jeśli Mi na nie odpowiecie, to i Ja wam powiem, jakim prawem to czynię. (25) Chrzest Jana — kto za nim stał? Niebo czy ludzie? Zaczęli się nad tym zastanawiać. Jeśli powiemy: Niebo — rozważali — zapyta: Dlaczego więc Janowi nie uwierzyliście? (26) Jeśli natomiast powiemy: Ludzie, to narazimy się ludziom, wszyscy bowiem mają Jana za proroka. (27) W końcu oznajmili: Nie wiemy. Wówczas Jezus powiedział: To Ja też wam nie powiem, jakim prawem dokonuję tych rzeczy."

No i

Mat 8:12 eib "a synowie Królestwa zostaną wyrzuceni w zewnętrzną ciemność. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębami."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Gdy w Edenie Wąż próbował wynieść się ponad Boga, Bóg dał obietnicę, że Niewiasta będzie miała potomstwo, a ono będzie potwierdzeniem Bożej racji

J 17:17 eib "Poświęć ich do życia w prawdzie; Słowo Twoje jest prawdą."

To ze względu na sytuację z Edenu Jezus powiedział, że Bóg dał Światu Syna, bo Świat jest Mu drogi

J 3:16 eib "(16) Bóg bowiem tak bardzo ukochał świat, że dał swego Jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

Tradycja Islamu podaje, że Świat nie przeminie do czasu aż znajdzie się zapowiedziany

Abdullaah ibn Mas’ood poinformował, że Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) powiedział: „Świat nie dobiegnie końca, dopóki Arabowie będą rządzeni przez człowieka z mojej rodziny, którego imię będzie takie samo jak moje.”

(Musnad Ahmad, 5/199, hadis 3573. Inna wersja mówi: „…, którego imię jest takie same jak moje imię i którego imię ojca jest takie samo jak mojego ojca.”( Sunan Abi Dawud, 11/370).

Choć można to też rozumieć, że Świat będzie trwał, aż Arabowie przestaną być rządzeni przez osobę hołdującą Ich Tradycji i aż ujawni się Ona w nowym Świetle zgodnym z innymi światowymi wierzeniami

Quran 15:9-13
9. Zaprawdę, My posłaliśmy napomnienie i My jesteśmy jego stróżami! 10. I wysłaliśmy już posłańców przed tobą pomiędzy społeczności dawnych ludów. 11. Ale każdy posłaniec, który do nich przyszedł, był wyśmiewany. 12. W ten sposób My sprawiamy, iż to przenika w serca grzeszników. 13. Oni nie wierzą w niego, a już przeminęła tradycja przodków.
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Niewiasty religijne, zwłaszcza w Islamie, ubierają się najlepiej

Ap 16:15 eib "(15) Oto przychodzę jak złodziej! Szczęśliwy ten, który czuwa i strzeże swoich szat, aby nie chodzić nago i nie razić wstydem swego pohańbienia."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”