Luźne rozważania na temat islamu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Niepokalane poczęcie w Koranie

Post autor: radek »

56:57 My - My was stworzyliśmy. Dlaczego więc nie chcecie uwierzyć?
56:58 Czyż nie widzicie, co wydzielacie w postaci nasienia?
56:59 Czy to wy je stwarzacie, czy też My jesteśmy Stworzycielami?
56:60 My zdecydowaliśmy wśród was śmierć - i nikt nie może Nas wyprzedzić! –
56:61 Aby was zastąpić przez podobnych wam i stworzyć was na nowo w takiej postaci, jakiej wy nie znacie.
56:62 Przecież już znacie stworzenie pierwsze! Dlaczego więc nie chcecie sobie przypomnieć?!
56:63 Czyż widzieliście to, co uprawiacie?
56:64 Czyż to wy to siejecie, czy też My jesteśmy Siewcami?


Ja tu widzę napiętnowanie skalanego poczęcia. Niestety ale większość ludzi rzeczywiście sprawia wrażenie myślenia krótkodystansowego :-|
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Doskonała Miłość

Post autor: radek »

56:11 Wyprzedzający to ci, którzy będą przybliżeni
56:12 W Ogrodach Szczęśliwości
56:13 - mnóstwo spośród pierwszych,
56:14 A niewielu spośród ostatnich -
56:15 Na łożach ozdobnie wyszywanych,
56:16 Wyciągnięci, podparci na łokciach, zwróceni do siebie twarzami.


"przybliżeni" znaczy zakochani w sobie Świętą Miłością

" - mnóstwo spośród pierwszych, A niewielu spośród ostatnich" - pierwsi to mieszkańcy Królestwa Niebios, ostatni natomiast to ci, na których spełnią się proroctwa pod koniec czasów, ponieważ prawdziwa miłość jest służbą drugiej osobie, kiedy jest szczera ma moc nad wszystkim co kiedykolwiek podlegało komukolwiek. Doskonała Miłość jednej pary ma moc nawet nad innymi podobnymi parami, ponieważ w najmniejszym calu żadna z takich par nie różni się od innej:

Mt 19:30 bt "Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi."

J 14:11 bt "Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!"

J 14:20 bt "W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wg zasad Islamu mężczyzna, który zakpił z wiary Muzułmanina może zostać u tego Muzułmanina "przenocowany". Jednak pełnoprawny Islam rozpoczyna się dopiero po sądzie ostatecznym, po którym kpiący z wiary będą podlegać drugiej śmierci, o czym mówi nawet biblia. Aby być Muzułmaninem, który pozwala sobie "przenocować" kpiącego z Jego wiary trzeba najpierw udowodnić swoją Świętość przed Bogiem, w innym przypadku Bóg będzie domagał się zwrotu zaciągniętego długu

Ap 21:8 bt "A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga."

W powyższym wersecie jest mowa o "zabójcach", chodzi tu o tych, którzy dopuścili się zbrodni, a nie mają mocy przywrócić życia, czyli tych którzy wyrządzili krzywdę Kobiecie
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Qłeza30 pisze:No widzę radek, że Ty masz swoje teorie, skąd pomysł, że wieczór to Niewiasta, a poranek to Syn Boży? Niezłe nowinki tu przedstawiasz. Oblubienicę dla Kaina, Abla i Seta jaką przeznaczył? Jedną i tą samą, a może była nią Ewa?
Koran 2:187 Dozwolone wam jest nocą w czasie postu zbliżać się do waszych żon. One są ubiorem dla was, a wy jesteście ubiorem dla nich. Bóg poznał, że oszukiwaliście samych siebie, lecz On nawrócił się ku wam i odpuścił wam. Przeto teraz obcujcie z nimi i poszukujcie tego, co przepisał Bóg. Jedzcie i pijcie, aż odróżnicie nitkę białą od nitki czarnej o świcie. Następnie wypełniajcie post do nocy i nie obcujcie z nimi, lecz przebywajcie pobożnie w meczetach. Takie są granice Boga! Nie zbliżajcie się więc do nich! Tak wyjaśnia Bóg ludziom Swoje znaki. Być może, oni będą bogobojni!

Odróżnienie nitki białej od nitki czarnej o świcie oznacza, że Syn Człowieczy(świt) uzmysłowi tym, którzy Go wychowali dokładniejszy(w większym zakresie) sposób postrzegania drogi światłości i drogi ciemności. Słowa "wypełniajcie post do nocy i nie obcujcie z nimi" mówią by "nie obcować"(dać swobodę) z potomstwem, nawiązuje do tego fragment z Apokalipsy gdzie Syn jest porwany od Niewiasty:

Ap 12:5 bt5 "(5) I porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasał rózgą żelazną. I zostało uniesione jej Dziecię do Boga i do Jego tronu."

Gen 2:24 bt5 "(24) Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem."
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
Qłeza30 pisze:No widzę radek, że Ty masz swoje teorie, skąd pomysł, że wieczór to Niewiasta, a poranek to Syn Boży? Niezłe nowinki tu przedstawiasz. Oblubienicę dla Kaina, Abla i Seta jaką przeznaczył? Jedną i tą samą, a może była nią Ewa?
Koran 2:187 Dozwolone wam jest nocą w czasie postu zbliżać się do waszych żon. One są ubiorem dla was, a wy jesteście ubiorem dla nich. Bóg poznał, że oszukiwaliście samych siebie, lecz On nawrócił się ku wam i odpuścił wam. Przeto teraz obcujcie z nimi i poszukujcie tego, co przepisał Bóg. Jedzcie i pijcie, aż odróżnicie nitkę białą od nitki czarnej o świcie. Następnie wypełniajcie post do nocy i nie obcujcie z nimi, lecz przebywajcie pobożnie w meczetach. Takie są granice Boga! Nie zbliżajcie się więc do nich! Tak wyjaśnia Bóg ludziom Swoje znaki. Być może, oni będą bogobojni!
No to już nie wiem czy wolno obcować podczas postu, czy nie wolno ... :-/
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:No to już nie wiem czy wolno obcować podczas postu, czy nie wolno ... :-/
Tylko w Meczecie ;-)
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
BoaDusiciel pisze:No to już nie wiem czy wolno obcować podczas postu, czy nie wolno ... :-/
Tylko w Meczecie ;-)
W meczecie wolno obcować ? :shock:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:W meczecie wolno obcować ? :shock:
Koran 2:149 I skądkolwiek byś przychodził, zwracaj twarz ku świętemu Meczetowi! To jest prawda od twojego Pana! Bóg nie lekceważy tego, co czynicie!

A czym jest Święty Meczet, jeśli nie miejscem wiecznego przebywania ludzi Świętych?
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
BoaDusiciel pisze:W meczecie wolno obcować ? :shock:
Koran 2:149 I skądkolwiek byś przychodził, zwracaj twarz ku świętemu Meczetowi! To jest prawda od twojego Pana! Bóg nie lekceważy tego, co czynicie!

A czym jest Święty Meczet, jeśli nie miejscem wiecznego przebywania ludzi Świętych?
No oczywiście :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
radek pisze:
BoaDusiciel pisze:W meczecie wolno obcować ? :shock:
Koran 2:149 I skądkolwiek byś przychodził, zwracaj twarz ku świętemu Meczetowi! To jest prawda od twojego Pana! Bóg nie lekceważy tego, co czynicie!

A czym jest Święty Meczet, jeśli nie miejscem wiecznego przebywania ludzi Świętych?
No oczywiście :-)
A dla mnie to co cytuje radek nie wskazuje by to było takie oczywiste.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Qłeza30 pisze:
BoaDusiciel pisze:
radek pisze:
BoaDusiciel pisze:W meczecie wolno obcować ? :shock:
Koran 2:149 I skądkolwiek byś przychodził, zwracaj twarz ku świętemu Meczetowi! To jest prawda od twojego Pana! Bóg nie lekceważy tego, co czynicie!

A czym jest Święty Meczet, jeśli nie miejscem wiecznego przebywania ludzi Świętych?
No oczywiście :-)
A dla mnie to co cytuje radek nie wskazuje by to było takie oczywiste.
Nieee ???
To ja Ci zaraz wyślę wiadomość, która Ci wszystko wyjaśni :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:To ja Ci zaraz wyślę wiadomość, która Ci wszystko wyjaśni :-)
Tajemnica, która cokolwiek wyjaśnia :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Radek a Ty byłeś kiedykolwiek w Meczecie?

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
BoaDusiciel pisze:To ja Ci zaraz wyślę wiadomość, która Ci wszystko wyjaśni :-)
Tajemnica, która cokolwiek wyjaśnia :roll:
Nooo ...
Tu jest piosenka o tej tajemnicy:
https://www.youtube.com/watch?v=a7O8wj7E7nQ
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Qłeza30 pisze:Radek a Ty byłeś kiedykolwiek w Meczecie?
Ja byłem.
Ale nie wiedziałem że można tam obcować.
Dopiero Radek mi powiedział :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”