Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: tom68 »

Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie - Znaku Czasu ...

Według tradycji islamskiej Imran był ojcem Maryi, zaś cała rodzina została wyróżniona przez umieszczenie jej wśród wielkich postaci. Jako córka Imrana i matka proroka Jezusa Maryja zostaje wymieniona w Koranie razem z Abrahamem, Mojżeszem i Aaronem.

Modlitwa ...
Maryjo! Jezu! Nie spóźniajcie się! Błagamy Cię, Matko świata, poproś Jezusa, żeby szybko do nas przyszedł, ponieważ nie jesteśmy już w stanie dłużej znosić tego, co się wokół dzieje… Nasza ziemia od Jerozolimy do Iraku cierpi z powodu podziałów… Nasze kościoły i meczety są bezczeszczone, nasi kapłani zostali zamordowani, nasze dzieci są zabijane, a my jesteśmy bezradni… Błagamy Cię, Matko, nie zniesiemy tego dłużej… Jezu, nie spóźniaj się… Przyjdź do nas, ponieważ cierpimy.

https://pl.aleteia.org/2016/08/08/muzul ... -i-maryje/

Muzułmanie nazwali meczet imieniem Maryi, Matki Jezusa ...
Więzi międzyreligijne

Polecenie zmiany nazwy wydał najstarszy syn bin Zayeda – szejk Muhammad bin Zayed Al-Nahyan, koronowany książę Abu Zabi oraz zastępca dowódcy głównego Sił Zbrojnych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ma to „utrwalić więzy ludzkości między wyznawcami różnych religii”.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... sA3KDT5B1b

Budynek, który będzie z jednej strony kościołem, a z drugiej meczetem ...
Ta wizja dwóch oddzielnych świątyń zjednoczonych w jednej budowli została wsparta przez Libańczyków w kraju i za granicą.

https://pl.aleteia.org/2017/06/16/budyn ... -meczetem/

ps :

Abraham - Ojciec religii monoteistycznych - Rybie Opowieści | Oścista Ryba
https://youtu.be/MdKWdU23HTc
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: radek »

Według Pism Świętych Słowo Boże trzeba interpretować tak, aby była zgoda między ludźmi ich interpretacjami, więc należy korzystać nie tylko z własnych interpretacji lecz uznawać też interpretacje innych osób Jeśli ksiądz katolicki uznaje tylko Biblię a pomija Słowo Boże, które otrzymali ludzie przychylający się do innych religii, to taki ksiądz nie kocha Boga, bo nie angażuje się w Jego dzieło, a przecież mądrość jest tylko u Boga. Dodatkowa wiedza pochodząca od Boga, to pomoc nie przeszkoda. Jak można uznawać katechizm napisany przez ludzi, a nie uznawać Koranu Bożego?

Mar 7:13 EIB "Tak właśnie przez swoją tradycję unieważniacie Słowo Boga. I wiele tym podobnych rzeczy robicie."

Mat 5:19 EIB "Kto zatem rozwiąże jedno z przykazań, choćby z pozoru nieważne, i w ten sposób będzie uczył ludzi, tego w Królestwie Niebios też nazwą nieważnym. Tego natomiast, kto będzie je stosował i innych tego uczył, w Królestwie Niebios nazwą ważną osobą."

Koran 3:7
On jest Tym, który zesłał tobie Księgę. W niej są znaki solidne* -
one stanowią istotę Księgi * i inne - dwuznaczne. Ci, co w sercach maja
skłonność do zwątpienia, postępują za tym, co w niej jest wieloznaczne,
poszukując niezgody i dążąc do wyjaśnienia tego, co niejasne; lecz nikt
nie zna tego wyjaśnienia, tylko Bóg! A ci, którzy są utwierdzeni w
wiedzy, mówią: "My wierzymy w niego; wszystko pochodzi od naszego
Pana." Lecz przypominają to sobie tylko ludzie obdarzeni rozumem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: Bobo »

Zbliżenie? Kiedyś w TV oglądałem takie zbliżenie. Na targu pełnym chrześcijan, wszedł muzułmanin obładowany bombami... niektórzy tak się potem zbliżyli, że trzeba było ich od siebie odklejać :-(
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: radek »

Bobo pisze:
26 sty 2021, 12:22
Zbliżenie? Kiedyś w TV oglądałem takie zbliżenie. Na targu pełnym chrześcijan, wszedł muzułmanin obładowany bombami... niektórzy tak się potem zbliżyli, że trzeba było ich od siebie odklejać :-(
Żeby się rzeczywiście zbliżyć, to trzeba się tak dobrze poznać, żeby nie mieć do siebie zarzutów, czyli być przyjaciółmi. Samo wyjście z założenia że wszyscy jesteśmy bliźnimi to dobry początek ale jeśli nie idzie się dalej, to pozostaje ono demagogią i drobne różnice powodują rozchodzenie się dróg

Mat 13:23 EIB "Ziarno na dobrej ziemi to ten człowiek, który słucha Słowa i rozumie je. Taki wydaje owoc, jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny."
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: BoaDusiciel »

Co sądzisz Radku o zbliżeniu z takimi muzułmanami ? 8-)
https://pl.freepik.com/premium-zdjecie/ ... 201702.htm
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: Krystian »

Gdybym nie miał żony wężu, to bym mógł się zbliżyć z takimi muzułmankami :xhaha:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: radek »

Jako ludzie powinniśmy mądrze nieść na sztandarach naszą historię nawet jeśli jest ona ciemna, bo z niej się wywodzimy i ona na nas liczy

Ap 19:14 BT5 "A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach - wszyscy odziani w biały, czysty bisior."

1Krl 11:13 BT5 "Jednak nie wyrwę całego królestwa. Dam twojemu synowi jedno pokolenie ze względu na Dawida, mego sługę, i ze względu na Jeruzalem, które wybrałem."

Iz 9:1 BT5 "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło."

„Kiedy czarne flagi przychodzą z Khorasan, idź do nich, nawet jeśli musisz czołgać się po śniegu, ponieważ wśród nich jest Khalifa od Allaha, Mahdi”

— Abd al-‘Alim w al-Mahdi al-Muntazar


Droga z Korasan do Jeruzalem w sensie Duchowym to droga od jednego do następnego poziomu Niebios

„Z pewnością czarne flagi pojawią się z Khorasan, dopóki ludzie (pod przywództwem tej flagi) nie zwiążą swoich koni z drzewami oliwnymi między Bait-e-Lahya i Harasta (nazwy miejsc w Jerozolimie)”

— Nuaim Ibn Hammad w Kitab Al-Fitan


Koran 3:195
I tych, którzy uwierzyli i czynili dobre dzieła, My z pewnością
wprowadzimy między szczęśliwych!
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: radek »

Wg Koranu płomień też ma należeć do Światłości

Koran 15:18
A jeśli kto podsłuchuje ukradkiem, to postępuje za nim płomień
jaśniejący.
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: DonCicio »

BoaDusiciel pisze:
29 sty 2021, 10:57
Co sądzisz Radku o zbliżeniu z takimi muzułmanami ?

Przecież "chrześcijaństwo" robi to już od dawna. Całowanie Koranu przez Papierza, to element "prostytucji" opisany w Biblii. Tu, spotkały się dwie spokrewnione "córki" 'Wielkiej Nierządnicy':

Obrazek
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: radek »

Świętość opisywana przez Słowo Boże, do której wielu deklaruje swoją przynależność, nie zawsze jest jednorazowa. Jeśli ktoś od niej, świadomie lub nie, odstąpi, to przecież wiedza jest tylko u Boga, a On nie raz podnosił na Duchu ludzi z ich słabości

Koran 67:26
Powiedz: "Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie
ostrzegającym."


Iz 59:1 BT5 "Nie! Ręka Pana nie jest tak krótka, żeby nie mogła ocalić, ani słuch Jego tak przytępiony, by nie mógł usłyszeć."

Koran 22:78
I bądźcie gorliwi w walce za sprawę Boga
gorliwością, na jaką On zasługuje!
On was wybrał
i nie uczynił żadnej trudności w waszej religii,
religii waszego ojca Abrahama.
On nazwał was muzułmanami,
niegdyś i obecnie
,
by Posłaniec był świadkiem dla was
i abyście wy byli świadkami dla ludzi.
Odprawiajcie więc modlitwę!
Dawajcie jałmużnę!
I trzymajcie się mocno Boga!
On jest waszym Panem!
Jakże to wspaniały Pan!
Jakże to wspaniały Pomocnik!
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
23 sty 2022, 10:33
Świętość opisywana przez Słowo Boże, do której wielu deklaruje swoją przynależność, nie zawsze jest jednorazowa.

Biblia jest innego zdania. Według niej "świętość" wiary opiera się na uznaniu, że:

"Jest jedno ciało i jeden duch, tak samo jak jedna nadzieja, do której zostaliście powołani. Jest jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i działa przez wszystkich i we wszystkich" (Ef 4:4-6)

... i to jest fundament, to jest niezmienne!

Różnica polega na tym, że wiara, iż różne bóstwa to droga do tego samego Boga, jest złudna. Wiesz w czym tkwi szkopuł w zacytowanym przez Ciebie wersecie z Izajasza 59:1 w zestawieniu z Koranem? Zanim powstał Koran, werset z Izajasza był już znany od około 1300 lat, kiedy o Twoim bogu, Allahu, nie było jeszcze ani widu ani słychu:

"Ręka Jehowy nie jest za krótka, żeby wybawić, a Jego ucho nie jest głuche, żeby nie mogło usłyszeć"
(Iz 59:1)

Jeszcze wcześniej, jakieś 1600 lat, zanim powstał Koran, Słowo prawdziwego Boga oznajmiało:

"Bo Jehowa to wielki Bóg, wielki Król ponad wszystkimi innymi bogami" (Ps 95:3) ... Allahem również
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: Nieziem »

Krystian pisze:
29 sty 2021, 21:21
Gdybym nie miał żony wężu, to bym mógł się zbliżyć z takimi muzułmankami :xhaha:
A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. 
Mat.5.28

Natomiast nierząd, różnego rodzaju nieczystość lub chciwość niech nawet nie będą wspominane wśród was. To niegodne świętych, tak samo jak nieprzyzwoitość, powtarzanie głupstw czy błaznowanie. Nam przystoi wdzięczność. 

Ef.5,3-4

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
01 lut 2022, 10:53
radek pisze:
23 sty 2022, 10:33
Świętość opisywana przez Słowo Boże, do której wielu deklaruje swoją przynależność, nie zawsze jest jednorazowa.

Biblia jest innego zdania. Według niej "świętość" wiary opiera się na uznaniu, że:

"Jest jedno ciało i jeden duch, tak samo jak jedna nadzieja, do której zostaliście powołani. Jest jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i działa przez wszystkich i we wszystkich" (Ef 4:4-6)

... i to jest fundament, to jest niezmienne!
Cóż, problem w tym, że nie przyjmujesz słów, które odbierasz, lecz przeciwko nim bezwzględnie walczysz, więc nie widać, żebyś wydawał owoc w sercach swoich odbiorców i co za tym idzie uważasz, że oni też nie potrafią wzrastać, uważaj byś nie siał potępienia, bo powodów nie masz

J 1:11 BT5 "Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli."

Mat 12:32 BT5 "Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym."

Iz 1:18 BT5 "Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! - mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się [białe] jak wełna."

Hi 38:3 BT5 "Przepasz biodra jak mocarz! Będę cię pytał - pouczysz Mnie."
Hi 40:7 BT5 "Przepasz biodra jak mocarz! Będę cię pytał - pouczysz Mnie."

Ef 4:26 BT5 "Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce."

Mar 7:15 BT5 "Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz to, co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym."

Mat 18:21-22 BT5 "Wtedy Piotr podszedł do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy? (22) Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy."

Podoba mi się u Ciebie, że podajesz dużo wersów, w przeciwieństwie do Bobo, jeśli ukierunkujesz je dla Dobra czytających, nie każąc im zawracać i iść od początku, lecz prowadząc od miejsca, w którym każdy/a z nich się znajduje, powinni wybaczyć Ci dotychczasowe nieporozumienia, ale bądź bardziej pokorny niż pewny siebie, bo tu masz problem mój drogi

2Kor 11:4 BT5 "Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiego wam nie głosiliśmy, lub bierzecie innego Ducha, którego nie otrzymaliście, albo inną ewangelię, nie tę, którą przyjęliście - znosicie to spokojnie."

Co do treści Twojego zarzutu

Ef 4:4-6 BT5 "Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. (5) Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. (6) Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich."

Jedno jest Ciało, lecz wystawione na wiele prób, z których wybawia Duch Święty

J 3:31-34 BT5 "Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkim, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba przychodzi, Ten jest ponad wszystkim. (32) Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. (33) Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny. (34) Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a bez miary udziela [mu] Ducha."

Jeden jest Duch Święty, w którym wybawienie mają ci, którzy się ponad Niego nie wynoszą i nie wymachują Świętym imieniem, raczej się pod Nim chronią, a nawracających się nie odsyła z niczym

Ga 5:22 BT5 "Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,"

Ga 4:6 BT5 "Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg zesłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze!"

Powołani do jednej nadziei lecz zmierzający do niej różnymi drogami

Rz 12:4-8 BT5 "Jak bowiem w jednym ciele mamy wiele członków, a nie wszystkie członki spełniają tę samą czynność - (5) podobnie wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem dla siebie członkami. (6) Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary: bądź dar proroctwa - [aby go stosować] zgodnie z wiarą; (7) bądź to urząd diakona - dla wykonywania czynności diakońskich; bądź urząd nauczyciela - dla wypełniania czynności nauczycielskich; (8) bądź dar upominania - dla karcenia. Kto zajmuje się rozdawaniem, [niech to czyni] ze szczodrobliwością; kto jest przełożonym, [niech działa] z gorliwością; kto pełni uczynki miłosierdzia, [niech to czyni] ochoczo."

Jeden jest Pan lecz ludzie wiedzą o Nim tyle ile On wiedzy zdecyduje się udzielić

J 8:26 BT5 "Wiele mam w waszej sprawie do powiedzenia i do osądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał, jest prawdomówny, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego."

J 16:12 BT5 "Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie."

Jedna jest wiara, którą ludzie znajdują w różnych momentach swojego życia i jest ona dla każdego najpewniejszą i najintymniejszą sprawą

2Kor 10:15 BT5 "Nie przechwalamy się ponad miarę kosztem cudzych trudów. Mamy jednak nadzieję, że w miarę rosnącej w was wiary my również wzrastać będziemy według naszej miary,"

Jeden jest chrzest, lecz niezmierzone związane z nim dary

1Kor 2:9 BT5 "lecz właśnie [nauczamy], jak zostało napisane: Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują."

Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, z których jedni trwają przy nim zawsze innych wielokrotnie podnosi

Łk 15:4 BT5 "Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie?"

Mat 18:21-22 BT5 "Wtedy Piotr podszedł do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy? (22) Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy."
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
02 lut 2022, 14:06
DonCicio pisze:
01 lut 2022, 10:53
radek pisze:
23 sty 2022, 10:33
Świętość opisywana przez Słowo Boże, do której wielu deklaruje swoją przynależność, nie zawsze jest jednorazowa.

Biblia jest innego zdania. Według niej "świętość" wiary opiera się na uznaniu, że:

"Jest jedno ciało i jeden duch, tak samo jak jedna nadzieja, do której zostaliście powołani. Jest jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i działa przez wszystkich i we wszystkich" (Ef 4:4-6)

... i to jest fundament, to jest niezmienne!

Cóż, problem w tym, że nie przyjmujesz słów, które odbierasz, lecz przeciwko nim bezwzględnie walczysz,

Przyjmuję słowa wypowiadane przez innych, ale kiedy widzę, że ktoś do jednego worka wrzuca prawdę i fałsz, staram się wyciągnąć z niego prawdę, pozostawiając w worku fałsz. Od wszystko ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zbliżenie chrześcijańsko - muzułmańskie

Post autor: radek »

Prawda obejmuje całą krainę Miłości, więc jeśli ktoś mówi, że oddziela Prawdę od fałszu i porzuca fałsz, to słowo w nim nie owocuje

Mat 25:26-27 BT5 "Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że żnę tam, gdzie nie posiałem, i zbieram tam, gdzie nie rozsypałem. (27) Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność."

Mat 24:45 BT5 "Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby we właściwej porze rozdał jej żywność?"

J 12:31 BT5 "Teraz odbywa się sąd nad tym światem. (...)"

Koran 57:10
(...) ci, co rozdawali i walczyli przed zwyciestwem, beda na znaczniejszym
stopniu anizeli ci, którzy rozdawali i walczyli po zwyciestwie. (...)


Mat 7:24 BT5 "Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale."

Mat 16:26 BT5 "Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?"

Wj 20:12 BT5 "Czcij twego ojca i twoją matkę, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje."

Hi 41:23 BT5 "Głębię wód wzburzy jak kocioł, morze przemienia w garnek aptekarza."

Koran 12:41
41. O wy, obaj towarzysze wiezienia! Jeden z was bedzie poil swojego
pana winem; a drugi bedzie ukrzyzowany i ptaki beda dziobaly jego
glowe. Rozstrzygnieta zostala sprawa, w której zasiegacie mojej rady."


Koran 5:3
3. (...) Kto jednak bedzie
zmuszony w czasie glodu, nie bedac sklonnym dobrowolnie do grzechu... -
zaprawde, Bóg jest przebaczajacy, litosciwy!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”