Muzułmanom we Francji przeszkadza wszystko dowód.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

Post autor: hudhud70 »

Yarpen Zirgin, Jednak mnie to dziwi
hudhud

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

No to sprawdź może swoje sumienie, czy uważasz za słuszne, aby odbierać życie za to, że ktoś przeszedł z islamu na chrześcijaństwo.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Yarpen Zirgin pisze:No to sprawdź może swoje sumienie, czy uważasz za słuszne, aby odbierać życie za to, że ktoś przeszedł z islamu na chrześcijaństwo.

EMET:
Rozszerzył bym katalog owego 'przechodzenia z islamu' o każdą możliwą opcję, nie tylko na chrześcijaństwo, ale także stanie się bezwyznaniowcem, a kto wie czy nie ateistą także.

Jest taka pięknie brzmiąca formuła: "Wolność sumienia i wyznania". Paweł z kolei pisał o tym, że 'nie jest w zwyczaju sądzić tych, którzy są poza zborem'. Dopóki są w zborze - jest i stosowana jurysdykcja, jeśli jednak poza, to.... I oczywiście nie ma mowy o żadnym grożeniem pozbawienia życia przy zmianie przekonań.

A przywoływanie - przez hudhuda70 - Starego Przymierza, to raczej tchnie duchem... Średniowiecza, aniżeli duchem Jezusowo - apostolskim. hudhud70 jakby zapominał o kryteriach, jakimi się kierują Wspólnoty chrześcijańskie, nie judaistyczne przecież.

No i, skoro już piszę, to dalej pytam o ową krytyczną konferencję na temat Koranu, Muhammada i Islamu; bez obawy o protesty i akty terrorystyczne. Naukową konferencję, nie zaś jakąś paszkwilancką nasiadówę.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:No to sprawdź może swoje sumienie, czy uważasz za słuszne, aby odbierać życie za to, że ktoś przeszedł z islamu na chrześcijaństwo.
Swoją droga, ciekawe czy katolicy, zabijający niewinnych ludzi w czasie wojen, maja czyste sumienie? A co z sumieniem kapelanów wojskowych wysyłających tych żołnierzy na wojnę?

A co z sumieniem papieży i biskupów, winnych śmierci niewinnych ludzi, w okresie istnienia KRK? Zapomniałeś o KATARACH?

CZY SŁUSZNE JEST ZABIJANIE INNYCH, JAKI BY TO NIE BYŁ POWÓD?

Wydaje mi się, że katolicy maja więcej ofiar na sumieniu niż muzułmanie.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius pisze:A co z sumieniem kapelanów wojskowych wysyłających tych żołnierzy na wojnę?
Swoją drogą, to guzik wiesz o pracy kapelanów.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:
Arius pisze:A co z sumieniem kapelanów wojskowych wysyłających tych żołnierzy na wojnę?
Swoją drogą, to guzik wiesz o pracy kapelanów.
Sądzisz, że tym tekstem zmienisz fakty?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie. Sądzę, że wreszcie otrząśniesz się z błędnych przekonań na temat posługi księży w jednosktach wojskowych.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Nie. Sądzę, że wreszcie otrząśniesz się z błędnych przekonań na temat posługi księży w jednosktach wojskowych.
Ty za to wiesz wszystko, szkoda czasu by z tobą rozmawiać, może kiedyś się z tego otrząśniesz i spadnie ci zasłona z oczu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius, nie ironizuj i nie filozuj, bo nie zmienisz faktu, że piszesz bzdury twierdząc, że kapelani wysyłają żołnierzy na wojnę.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Arius, nie ironizuj i nie filozuj, bo nie zmienisz faktu, że piszesz bzdury twierdząc, że kapelani wysyłają żołnierzy na wojnę.
A czy kapelani powstrzymują żołnierzy przed zabijaniem ludzi? Czy mówią, NIE IDŹ i NIE ZABIJAJ?

Przecież żołnierz posłany na front, nie idzie tam dla zabawy, tylko idzie zabijać, a to jest zabronione dla ucznia Jezusa.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius pisze:A czy kapelani powstrzymują żołnierzy przed zabijaniem ludzi? Czy mówią, NIE IDŹ i NIE ZABIJAJ?
Nie powstrzymują, bo ich obowiązkiem jest posługa duchowa, a nie zabranianie dokonywania własnych wyborów i wykonywania rozkazów przełożonych.
Arius pisze:Przecież żołnierz posłany na front, nie idzie tam dla zabawy, tylko idzie zabijać, a to jest zabronione dla ucznia Jezusa.
Gdzie Jezus zakazał pełnienia służby wojskowej?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

Post autor: hudhud70 »

Yarpen Zirgin, może troszke cytatów Yaper

Bernard z Clairvaux (ur. 1090, zm. 20 sierpnia 1153) &#8211; święty, od 1115 opat klasztoru Clairvaux..... cyt rycerz Chrystusa zabija niewiernego z zadowoleniem za co odziedziczy raj

Papierz Urban..Krótko po wyborze z pomocą wojsk normańskich przejął kontrolę nad Rzymem. Jesienią roku 1089 przeprowadził synod w Melfi.

27 listopada 1095 na synodzie w Clermont ogłosił hasło wojny świętej, ?????? czym zapoczątkował wyprawy krzyżowe. W związku z udziałem w krucjatach po raz pierwszy w dziejach chrześcijaństwa była mowa o odpustach. .........cyt rycerzowi który zginie w obronie wiary odpuszcza się wszystkie grzechy

1920r król Anglii ogłosił że wszyscy żydzi powinni się przesiedlić lub opuścić królestwo kazał im nosić specjalny ubiór aby można było ich odróżnić od chrześcijan :)
hudhud

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Hudhud, rozmawiamy o teraźniejszości.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

Post autor: hudhud70 »

proszę bardzo .... prymas Glęp pochwalał obecnośc polskiego wojska w Iraku

Busz na początku wojny w Iraku mówił o nowej krucjacie póżniej odwiedli go od tej retoryki jego doradcy ... :)
hudhud

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

A może jakiś przykładzik zabijania w majestacie prawa za to, że ktoś przeszedł na islam?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”