Islam część 2 Abraham i jego synowie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

liso
Posty: 120
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:32

Post autor: liso »

hudhud70 pisze:Bóg nienawidził i zakazywał ofiar z ludzi.... jest to strasznym grzechem poczytaj Biblie że Bóg tego zakazał i z tego powodu wytępił narody Kananu za to co robiły.
Zgadza się.
Jednak wg ciebie Biblia została sfałszowana. A zatem wg twojej dedukcji twój wniosek tez może być fałszywy.
hudhud70 pisze:Nie pozwolił również żeby na ofiara został złożony Ismail ( wy wierzycie że Izaak)
Błąd jako ofiara został złożony Izaak.

No chyba że wg ciebie Mojżesz, Jakub, oraz Izraelici byli potomkami Ismaila a nie Izaaka.
hudhud70 pisze:nie pozwolił na to tak jak nie pozwolił żeby Jezus zginą na krzyżu ( oni go nie zabili ani ie ukrzyżowali on tylko wyglądał jak ktoś ukrzyżowany
hudhud komu mamy wierzyć Mahometowi człowiekowi który pod presją tłumu wyparł się monoteizmu i przyznał że Allah ma trzy córki, powstały t.z.w. ""szatańskie wersety"???
Aby ratować sytuację i uspokoić pogańską rodzinę i resztę plemienia Kurajszytów, zdecydował on, że najlepiej będzie, jeżeli przyzna, że jest jak bardziej na miejscu oddawać cześć i modlić się do trzech córek Allaha: Al-Lat, Al-Uzza i Manat.

Doprowadziło to do powstania tak zwanych "szatańskich wersetów" w których w momencie słabości i pod przypuszczalnym wpływem szatana (według wczesnych muzułmańskich autorytetów) Mohamet poddał się pokusie udobruchania pogańskiej rzeszy w Mekce (Sura 53: 19).

Tematyce tej jest poświęcona ogromna bibliografia i można by napisać kolejny tom dotyczący jedynie tej sprawie. Każda praca dotycząca islamu, muzułmańska czy zachodnia jak również biografie Mohameta poruszają ją.

Historia tymczasowego uspokojenia pogan zezwoleniem im na praktyki politeistyczne nie może być przemilczana czy wręcz zaprzeczona. Jest to fakt historyczny podtrzymywany zarówno przez wszystkich zachodnich jak i muzułmańskich uczonych.

Jesteśmy przy tym świadomi, że istnieją współcześni apologeci muzułmańscy, którzy odrzucają historię "szatańskich wersetów." Jednak czynią to nie w oparciu o fakty historyczne,lecz na podstawie założenia, że Mohamet będąc bezgrzesznym nie mógłby dokonać czegoś takiego.[7]
[7] Po muzułmańską apologetyczną perspektywę zamierzoną do obalenia niemal każdego zastrzeżenia zachodnich uczonych patrz: Muhammad Husayn Haykal, The Life of Muhammad (Delhi: Crescent Pub., 1976). Jego książka jest nacechowana brakiem jakiegokolwiek studium i pełna jest pokrętnych argumentów. Po szczegółową analizę zachodnich naukowców patrz: Guillaume, Watt, Gibb, Jeffery, etc.
http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... e=en&cl=en

Czy raczej Apostołom uczniom Jezusa którzy głosili Jego śmierć i zmartwychwstanie. I nie bali się oddać życia za głoszenie tych oczywistych faktów. Paweł wspomina że zmartwychwstałego Chrystusa widziało ponad 500 chrześcijan.
I wszyscy oddawali życie za głoszenie że Jezus Chrystus umarł i powstał z martwych.

A zatem mamy ponad kilkuset świadków którzy nie bali oddać życia za głoszenie wiary w zmartwychwstanie Jezusa.

Ty zaś wierzył człowiekowi który pod byle presją tłumu przyznał że Allah podobno jedyny Bóg ma trzy córki.
poza tym każdy będzie odpowiadał za siebie jak postępował grzechy może przebaczyć tylko Bóg tak jak zbawić może tylko Bóg, o to zbawienie modlił się też Jezus w ogrójcu czytałaś ? Bóg go zatem uratował,,,,,,,,,, nie może zbawić ten co sam zbawienia potrzebuje ani pocieszać ten co sam pocieszenia potrzebował cyt a Anioł przyszedł i umacniał go
ewangelia ,
Chodzi Ci o ewangelie wg św Łukasza:

"A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzucił kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami:"Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode mnie ten kielich! Jednak nie moja lecz Twoja wola się stanie"!. Wtedy ukazał mu się anioł z nieba i umacniał Go."

Luk. 22; 41-43
hudhud postaraj się raczej cytować dokładnie. Gdzie tutaj Chrystus prosił o przebaczenie grzechów??? Prosił jedynie o to ze jeśli taka jest wola Boga to niech oszczędzi mu cierpień. Jednak jak wiemy Bóg mu tego nie oszczędził.

Oczywiście ty wierzysz Mahometowi, facetowi który nie miał ochoty nadstawiać życia w pewnym okresie za monoteizm Allaha. Muzułmanie stwierdzili że posłuchał szatana. Ale jaka muzułmanie mają pewność że część Koranu także nie powstała z inspiracji szatana???

Żadnej choć logika dedukcyjna tegoż islamskiego wywodu do tego skłania.

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

Post autor: hudhud70 »

1 pierworodnym synem Abrahama był Ismail fakt

2 Hagar była żona Abrahama jak dwie pozostałe Abraham miał trzy żony wszystkie naraz :)
i nie maił z tego powodu moralnych wyrzutów sumienia przeciwnie Bóg go obrał za szczególnego przyjaciela jak napisano :)



3 Biblia mówi że pierworodny syn dziedziczy wszystko niezależnie czy jest z żony lubianej czy nie lubianej

poczytaj w Biblii :)

żydzi zmienili pismo fakt jak wy ewangelie :) pozdro

według was Jezus jest Bogiem i takie rzeczy tolerował ?czy bardziej nie powinien sobie obrać liso za przyjaciela ,bo on nie ma żony albo ma jedna czyż nie jest bardziej godny ?

haaaaaa śmieszny jesteś ze swoją wykładnią kupy się nie trzyma
hudhud

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

hudhud70 pisze:żydzi zmienili pismo fakt jak wy ewangelie :) pozdro
Ale masz jakieś źródła, które potwierdzą ten "fakt"?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

prawda

Post autor: hudhud70 »

czy ja chrześcijanom mam cytować Biblie i uczyć was czytać? Poczytaj wcześniejsze moje posty tam są cytaty ! poza tym mówi o ty Koran

mam tu wklejać z innych postów ?

ale skoro chcesz zobacz jak z Jezusa zrobiono Boga zmieniając tekst otwórz sobie psalm w Biblii tysiąclecia 45/46 werset 8
a potem otwórz sobie list do hebrajczyków rozdział pierwszy werset 9 i porównaj sobie zobaczysz jak przez zamianę wyrazu robi się boga, na szczęście hebrajczycy czyli żydzi nie byli tacy głupi :)
hudhud

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

Post autor: hudhud70 »

liso napisał Zgadza się.
Jednak wg ciebie Biblia została sfałszowana. A zatem wg twojej dedukcji twój wniosek tez może być fałszywy. hudhud70 napisał/a:
Nie pozwolił również żeby na ofiara został złożony Ismail ( wy wierzycie że Izaak)


Błąd jako ofiara został złożony Izaak.

Biblia został sfałszowana przez was i przez żydów dlatego żeby ludzkość nie pozostała w ciemności bałwochwalstwa mniemania że Bóg potrzebuje krwi żeby przebaczyć Bóg zesłał Koran przez proroka Muhammada dlatego wniosek jest prawdziwy ,,,,,,, nawiasem mówiąc na Discovery będzie leciał serial poznacie w nim źródła waszych wierzeń w sprawie ofiary dla Boga od początku religie bałwochwalcze takie ofiary składały swoim bóstwom tytuł serii "Krew dla bogów "
hudhud

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

hudhud70 pisze:czy ja chrześcijanom mam cytować Biblie i uczyć was czytać? Poczytaj wcześniejsze moje posty tam są cytaty ! poza tym mówi o ty Koran
Koran nie stanowi dla mnie dowodu, a coś, co udowadniało by sfałszowanie Biblii przez Żydów jednak by się przydało.
ale skoro chcesz zobacz jak z Jezusa zrobiono Boga zmieniając tekst otwórz sobie psalm w Biblii tysiąclecia 45/46 werset 8
a potem otwórz sobie list do hebrajczyków rozdział pierwszy werset 9 i porównaj sobie zobaczysz jak przez zamianę wyrazu robi się boga, na szczęście hebrajczycy czyli żydzi nie byli tacy głupi :)
Proponuję, abyś uświadomił sobie, że wiara w Bóstwo Chrystusa nie opiera się wyłącznie na liście do Hebrajczyków.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

Post autor: hudhud70 »

nie rozmawiam o bóstwie Chrystusa bo go nie ma ....taki ktoś jak Chrystus w ogóle nie istniał chyba że masz na myśli Mesjasza Chrystus to grecki bałwochwalczy pogański odpowiednik słowo pochodzi z języka greckiego Grecy to poganie byli, śmiertelni wrodzy Izraela ,,,,,,,,,,pogański odpowiednik. Czyż byś nie znał ? dowodów na to ze żydzi zafałszowali Torę ? znowu mam ci podać ? słabo znasz zatem Biblie jak na chrześcijanina dowód na przekręty jest w samej Biblii podpowiem przeczytaj sobie historie jak pewien żydowski król odnalazł Torę i kazał czytać ją ludowi i porównaj to co czytał z Torą

bez komentarza:)

poza tym mówi o tym Bóg w Koranie i sami przez proroków to potwierdza chyba ze Biblijni prorocy tez kłamią i tylko ty jesteś nieomylny a może oni tez byli Muzułmanami ? jak mówi Koran :)
dziwne jak zbagatelizowałeś te kłamstwo a przecież Bóg w Koranie powiedział że zamieniają słowa miejscami i wypaczają jego księgę jak widzisz proroctwo Koranu jest prawdą prprawdąprawdą :)
hudhud

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

hudhud70 pisze:taki ktoś jak Chrystus w ogóle nie istniał chyba że masz na myśli Mesjasza Chrystus to grecki bałwochwalczy pogański odpowiednik słowo pochodzi z języka greckiego Grecy to poganie byli, śmiertelni wrodzy Izraela ,,,,,,,,,,pogański odpowiednik.
Dla mnie pochodzenie jest nieistotne, skoro ten wyraz ma dokładnie to samo znaczenie co Mesjasz. :)
hudhud70 pisze:Czyż byś nie znał ? dowodów na to ze żydzi zafałszowali Torę ? znowu mam ci podać ?
No właśnie nie znam, a skoro mi jeszcze ich nie podawałeś, więc masz je pierwszy raz podać, a nie "znowu".
hudhud70 pisze:słabo znasz zatem Biblie jak na chrześcijanina dowód na przekręty jest w samej Biblii podpowiem przeczytaj sobie historie jak pewien żydowski król odnalazł Torę i kazał czytać ją ludowi i porównaj to co czytał z Torą
Ciekawe jak mam porównać, skoro ani księga Królewska, ani Kronik nie zawiera tekstu, który został odczytany.
hudhud70 pisze:poza tym mówi o tym Bóg w Koranie
Zapomniałeś, hudhud, że Koran to nie jest dla mnie księga zawierająca Słowo Boże.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

thagut bożkowie sa czczeni

Post autor: hudhud70 »

otóż zawiera tekst który odczytano kiedy znaleziono torę to pierwsze, tak jak poprzednim razem dowiodłem ci że zmieniliście

skoro nie znasz albo słabo ją znasz słabiej niż muzułmanin to tylko świadczy o twoim poziomie wiedzy

tak jak mało istotne było dla ciebie że zmieniono słowa przerobiono psalm żeby pasował do chrześcijańskiej ideologii i z Jezusa zrobiono Boga tak mało istotnie jest słowo używane przez bałwochwalców którym określacie Jechoszue z takich mało istotnych z pozoru spraw składa się wasze wielkie odstępstwo dlaczego nie nazywacie go jego prawdziwym imieniem Jechoszua odpowiedz :otóż dlatego że samo jego imię świadczy że nie jest żadnym bogiem ani żadnym zbawicielem nieważne ? ziarnko do ziarnka aż urósł posąg który czcicie a nazywa się on po arabsku thagut sam Jezus sprzeciwiał się gdy robiono z niego thagut kiedy chcieli oddać mu pokłon odpowiadał : (idź oddaj pokłon Bogu )a wy przed nim bijecie pokłony uważając go za thagut on tego zabraniał i powiedział że wszystko co czyni czyni z woli Boga dlatego w dniu sądu się was wyprze jak mówi Koran i Biblia dlaczego to robicie ? Szatan upiększył dla was te działania przez waszych nauczycieli jak mówi Bóg w Koranie : (czy oni uczynili dla nich dozwolone to co zakazał Bóg a zakazali to co dozwolił ?) czy Koran kłamie? :) to samo mówi biblia a w pózniejszych czasach odwrócą się od prawdy a zwrócą się ku baśniom nazbierają sobie nauczycieli rządni tego co ucho łechce amen

ps szukaj dalej
hudhud

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

hudhud70 pisze:otóż zawiera tekst który odczytano kiedy znaleziono torę to pierwsze
Uprzejmie poproszę, abyś teraz zacytował odpowiednie fragmenty ksiąg Królewskich i Kronik, których jest mowa o odnalezieniu księgi Prawa, i w wskazał w nich cytaty z Tory, które odczytano.
hudhud70 pisze:tak jak poprzednim razem dowiodłem ci że zmieniliście
Na razie jeszcze niczego nie udowodniłeś w kwestii zmieniania Toru. Obecnie jesteś na etapie: "Postawiłem hipotezę". Dowodzenie ciągle przed Tobą.

W kwestii cytatu z Psalmów, to pretensje miej do Apostoła, że zapisał go tak, jak zapisał, a nie do nas.
hudhud70 pisze:skoro nie znasz albo słabo ją znasz słabiej niż muzułmanin to tylko świadczy o twoim poziomie wiedzy
LOL
Przed chwilą miałem te księgi w ręku. Za mało, aby znać treść księgi?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ismail70
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2010, 0:05

prawdziwośc Biblii

Post autor: ismail70 »

dobre sobie zapisał jak zapisał a my nie jesteśmy temu winni no pewnie że nie jesteście widać apostoł znał Biblie tak samo jak ty, a może znał tylko ją zafałszował?

a co do ksiąg kronik szukajcie a znajdziecie to ja ma ci cytować biblie:) kiepski z ciebie chrześcijanin skoro nie wiesz gdzie to jest zapisane :)


chcesz mi udowodnić prawdziwość Biblii ? że Bóg stworzył ludzkość i przez parę tysięcy lat wszystkich ludzi miał gdzieś ? oprócz żydów ? tylko człowiek niespełna rozumu morze coś takiego stworzyć Potem nagle pokochał ludzi którym pierwsze w Torze kazał dawać zepsute mięso i pożyczać na procent i traktował jak ludzi drogiej kategorii ? bp zostali stworzeni żeby służyć żydom jak mówi Biblia:)

i udowadniasz że to nie Jest Bóg muzułmanów że Allah to nie Bóg bo jest nieludzki itp czy ty miałeś Biblię w rekach ?

takie rzeczy możesz pisać i udowadniać przedszkolakom

Jeho_el

Post autor: Jeho_el »

ismail70, muszę się przyznać,że zabiłeś ćwieka tym postem.Zresztą inne twoje wypowiedzi nie są gorsze.Dałeś do myślenia.Naprawdę!

aspherus
Posty: 50
Rejestracja: 28 lip 2010, 20:52

Re: prawda

Post autor: aspherus »

hudhud70 pisze:czy ja chrześcijanom mam cytować Biblie i uczyć was czytać? Poczytaj wcześniejsze moje posty tam są cytaty ! poza tym mówi o ty Koran

mam tu wklejać z innych postów ?

ale skoro chcesz zobacz jak z Jezusa zrobiono Boga zmieniając tekst otwórz sobie psalm w Biblii tysiąclecia 45/46 werset 8
a potem otwórz sobie list do hebrajczyków rozdział pierwszy werset 9 i porównaj sobie zobaczysz jak przez zamianę wyrazu robi się boga, na szczęście hebrajczycy czyli żydzi nie byli tacy głupi :)
"Dlatego , Boże , namaścił Cię Bóg Twój" - sugeruje to boskośc Jezusa . albo : "Dlatego Bóg , Twój Bóg , namaścił Cię" . gramatyka grecka pozwala na oba brzmienia przekładu .

aspherus
Posty: 50
Rejestracja: 28 lip 2010, 20:52

Re: prawdziwośc Biblii

Post autor: aspherus »

ismail70 pisze:dobre sobie zapisał jak zapisał a my nie jesteśmy temu winni no pewnie że nie jesteście widać apostoł znał Biblie tak samo jak ty, a może znał tylko ją zafałszował?

a co do ksiąg kronik szukajcie a znajdziecie to ja ma ci cytować biblie:) kiepski z ciebie chrześcijanin skoro nie wiesz gdzie to jest zapisane :)


chcesz mi udowodnić prawdziwość Biblii ? że Bóg stworzył ludzkość i przez parę tysięcy lat wszystkich ludzi miał gdzieś ? oprócz żydów ? tylko człowiek niespełna rozumu morze coś takiego stworzyć Potem nagle pokochał ludzi którym pierwsze w Torze kazał dawać zepsute mięso i pożyczać na procent i traktował jak ludzi drogiej kategorii ? bp zostali stworzeni żeby służyć żydom jak mówi Biblia:)

i udowadniasz że to nie Jest Bóg muzułmanów że Allah to nie Bóg bo jest nieludzki itp czy ty miałeś Biblię w rekach ?

takie rzeczy możesz pisać i udowadniać przedszkolakom
Mam nadzieję że mój post nie spowoduje dyskusji o wyższości jednego języka nad drugim bo przeciez nie "MIAŁ gdzieś" ich .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”