Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

A po przeliczeniu na lata solarne to 1290 (+/-1)
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wiara w jednego Boga jest związana z uczeniem się z całej swojej historii życiowej bez potępiania niczego co się w życiu doświadczyło. Nawrócenie nie polega na zmianie religii, lecz na uświadomieniu sobie sensu swej, czasem trudnej, historii. Bóg jest władcą nie jedynie jednej religii, lecz napędza całe Stworzenie przez cały czas, a my musimy to zrozumieć, szanując wzajemnie nasze drogi uświadamiania, czyli znajdowania swojej Świętości dla wymaganej przez Boga harmonii

Ga 1:9 eib "(9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak teraz powtarzam: Jeśli ktoś wam głosi dobrą nowinę różną od tej, którą już przyjęliście, niech będzie przeklęty!"

Quran 3:64-65
Powiedz: "O ludu Księgi! Dochodźcie do słowa jednakowego dla was i dla nas: abyśmy nie czcili nikogo innego, jak tylko Boga, abyśmy nie dodawali Jemu niczego za współtowarzyszy i aby jedni z nas nie brali sobie innych ' jako panów, poza Bogiem." A jeśli oni się odwrócą, to powiedzcie: "Bądźcie świadkami, że my jesteśmy całkowicie poddani!" O ludu Księgi Dlaczego dyskutujecie w sprawie Abrahama? Przecież Tora i Ewangelia zostały zesłane po nim. Czyż nie macie rozumu?
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dogmat trójcy chrześcijanie zatwierdzili na soborze konstantynopolitańskim. W Koranie ponad trójcą jest Allah i lepiej jest tak mówić niż "Trzy". Tym niemniej kwestia imienia Bożego jest jedną z dwuznacznych kwestii Koranu. Gabriel powiedział "Bóg - Allah - to tylko jeden Bóg" aby wyjaśnić sprawę trójcy. W innym miejscu Koranu czytamy "O Mojżeszu! Zaprawdę, Jam jest Bóg, Potężny, Mądry!". Koran twierdzi też, że "Bóg wystarcza jako opiekun!"

Koran 4:171
O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie wiec w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg-Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!

Koran 27:9
O Mojżeszu! Zaprawdę, Jam jest Bóg, Potężny, Mądry!

Pod rozwagę pozostaje kwestia czy imię Boże uświęca się, gdy wypowiadają je ludzie nie rozumiejący czym jest potrzeba uświęcania się i czy przypadkiem nie dlatego Koran dwuznacznie traktuje tę sprawę, chcąc doświadczyć czy ludzie są bardziej dumni czy bardziej mądrzy. Tak na marginesie jeśli słowo Bóg jest ważniejsze od imienia to powinno być ujęte przed imieniem, jeśli jednak ważniejsze jest imię od słowa Bóg to Koran powinien ująć je na pierwszym miejscu, o czym z resztą mówi

Koran 1:1
W imię Boga Miłosiernego i Litościwego*!

Więc może poprawnie będzie gdy przyznamy, że "Jam jest" to imię, a "Bóg-Allah" to tytuł oznaczający, że jest ponad to co Mu przypisują. Wtedy Koran oznajmia: Jam jest Bóg-Allah, Objawienie Jana w podobnym duchu mówi "Pierwszy i Ostatni"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Iam jest Świętym imieniem i Allah jest świętym imieniem, ponieważ oba te imiona mają źródło przed nieporozumieniem w Edenie. Poza tym Koran obiecuje wprowadzić wiernych do dwóch ogrodów, podobnie Jezus mówi o dwóch wiekach, a przecież z Biblii znamy jedno Drzewo Życia

Koran 55:46
A tego, który się lęka stanąć przed swoim Panem, czekają dwa Ogrody

Mat 12:32 eib "(32) Kto powiedziałby słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu wybaczone, lecz kto by je wypowiedział przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu wybaczone ani w tym wieku, ani w nadchodzącym."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Obudź sie Radek i powiedz Pan Jezus jest Moim Panem to święte słowa

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

radek pisze:Iam jest Świętym imieniem i Allah jest świętym imieniem, ponieważ oba te imiona mają źródło przed nieporozumieniem w Edenie. Poza tym Koran obiecuje wprowadzić wiernych do dwóch ogrodów, podobnie Jezus mówi o dwóch wiekach, a przecież z Biblii znamy jedno Drzewo Życia

Koran 55:46
A tego, który się lęka stanąć przed swoim Panem, czekają dwa Ogrody

Mat 12:32 eib "(32) Kto powiedziałby słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu wybaczone, lecz kto by je wypowiedział przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu wybaczone ani w tym wieku, ani w nadchodzącym."
Radek, jak można się lękać stanąć przed Panem. Czego uczy Koran? - lęku wobec Ojca, który jest miłością? Do jakiego ogrodu prowadzi Koran? Radek, musisz wybrać - albo Jezus, który stanął wobec nauk kłamliwych, albo Koran, który karmi tymi naukami i fałszem obrażającym Ducha Świętego.JHVH i Koran, to opis tego samego Boga, tylko, że i jeden i drugi opis jest fałszywy. Prawdziwy opis i obraz Boga dał nam Jezus.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2020, 19:23 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

karol210 pisze:Obudź sie Radek i powiedz Pan Jezus jest Moim Panem to święte słowa
Ja nie jestem "uczniem czarnoksiężnika", jeśli chcesz mieć we mnie przyjaciela, postaraj się nie dowodzić, że masz we mnie wroga

Mat 7:21 eib "(21) Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

radek pisze:
karol210 pisze:Obudź sie Radek i powiedz Pan Jezus jest Moim Panem to święte słowa
Ja nie jestem "uczniem czarnoksiężnika", jeśli chcesz mieć we mnie przyjaciela, postaraj się nie dowodzić, że masz we mnie wroga

Mat 7:21 eib "(21) Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
Dobry cytat podałeś, więc go przemysl.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wybrana pisze:Radek, jak można się lękać stanąć przed Panem. Czego uczy Koran? - lęku wobec Ojca, który jest miłością?
Mat 19:17 eib "A On mu odpowiedział: Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden jest tylko Dobry. Jeśli natomiast chcesz posiąść życie, przestrzegaj przykazań."

Łk 18:11-14 eib "(11) Faryzeusz stanął i tak sobie w modlitwie pochlebiał: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak pozostali ludzie: zdziercy, oszuści, cudzołożnicy czy choćby jak ten oto celnik. (12) Poszczę dwa razy w tygodniu, oddaję dziesiątą część wszystkich moich przychodów. (13) Celnik zaś stanął daleko i nie śmiał nawet oczu podnieść ku niebu, lecz bił się w pierś i mówił: Boże, okaż miłosierdzie mnie, największemu z grzeszników. (14) Mówię wam: Ten właśnie poszedł do domu usprawiedliwiony, a nie tamten. Bo każdy, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."
wybrana pisze:Do jakiego ogrodu prowadzi Koran?
Ap 22:2 eib "Na środku ulicy miasta i po obu brzegach rzeki rosło drzewo życia. Wydawało ono dwanaście owoców. Rodziło owoc każdego miesiąca, a jego liście miały moc uzdrawiania narodów."
wybrana pisze:Dobry cytat podałeś, więc go przemysl.
J 18:23 eib "(23) Jezus na to: Jeżeli uważasz, że odpowiedziałem niewłaściwie, uzasadnij to, a jeżeli właściwie, to dlaczego Mnie bijesz?"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: radek »

1Kor 13:9-13 BT5 "Po części bowiem tylko poznajemy i po części prorokujemy. (10) Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe. (11) Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecinne. (12) Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [ujrzymy] twarzą w twarz. Teraz poznaję po części, wtedy zaś będę poznawał tak, jak sam zostałem poznany. (13) Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: największa z nich [jednak] jest miłość."

Koran 67:22-26
22. Czy ten, kto chodzi z twarzą opuszczoną ku ziemi, jest na lepszej
drodze, czy ten, który chodzi równo po drodze prostej?
23. Powiedz: "To On spowodował, że powstaliście, dał wam słuch, wzrok i
serca. Jak mało jesteście wdzięczni!"
24. Powiedz: "To On rozproszył was po ziemi i do Niego będziecie
sprowadzeni
."
25. Oni powiedzą: "Kiedy spełni się ta obietnica, jeśli jesteście
prawdomówni?"
26. Powiedz: "Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie
ostrzegającym."


Koran 50:28
28. Bóg powie: "Nie sprzeczajcie się przede Mną! Ja już wysłałem do was
Moją groźbę.


Ap 22:13 BT5 "Ja jestem Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec."

YA WALLAHI
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re:

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
12 maja 2020, 19:24
radek pisze:
karol210 pisze:Obudź sie Radek i powiedz Pan Jezus jest Moim Panem to święte słowa
Ja nie jestem "uczniem czarnoksiężnika", jeśli chcesz mieć we mnie przyjaciela, postaraj się nie dowodzić, że masz we mnie wroga

Mat 7:21 eib "(21) Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
Dobry cytat podałeś, więc go przemysl.

Ty wybrana na temat Pana Jezusa nie powinnaś się wypowiadać.
Pan Jezus jak Ty nauczasz, nigdy nie uczył o duszy nieśmiertelnej
ale Ty Jego nauki masz gdzieś
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Re:

Post autor: wuka »

.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 21:32 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.


wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: wuka »

.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 21:33 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Krystian »

CHryzolit napisz coś o duszy nieśmiertelnej, bo są tu kobiety twierdzące jak szatan - na pewno nie umrzecie. :roll:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”