Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: radek »

wuka pisze:
08 sty 2022, 13:46
Również sabejczycy do nich się zaliczają
Sabejczycy, to osoby uświęcające Sabat

Iz 56:4-5 BT5 "Tak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, (5) dam w moim domu i w moich murach stelę oraz imię lepsze od [imienia] synów i córek, dam im imię wiekuiste i niezniszczalne."

To, że Islam jest jedyną religią znaczy, że nie dopuszcza się istnienia innej Świętości poza Świętością pochodzącą od Boga. Nie powinno się uniemożliwiać poznania tej Świętości tam gdzie jeszcze Jej nie poznano

Hbr 8:11 BT5 "I nikt nie będzie uczył swojego rodaka ani nikt swego brata, mówiąc: Poznaj Pana! Bo wszyscy Mnie poznają, od małego aż do wielkiego."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Krystian »

wuka pisze:
08 sty 2022, 13:19
Krystian pisze:
07 sty 2022, 23:30
Wuka i Wybrana
Czytajcie moje posty uważnie, a potem komentujcie swoje wyobrażenia.
Napisalem wyraznie, że pierwszą osobą, którą stworzył Bóg, był - Pan Jezus.
Stworzył. Wobec tego, jak to się ma do biblijnego wersetu, że Jezus był obecny przy stwarzaniu wszystkiego?
Ja czytam uważnie, ale ty piszesz byle co nie zważając na konsekwencje twoich twierdzeń.
Uwazasz Wuka, że Pan Jezus nie jest pierworodnym wszelkiego stworzenia?
Odpowiedź jest prosta, Bóg Ojciec razem z Panem Jezusem czynili wszystko.
Dlatego mamy w księdze rodzaju , użycie słowa My
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 21:15 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Krystian »

Dlaczego Wuka piszesz do Pana Jezusa na Ty?
Pan Jezus jest synem Boga.
Przeczytaj uważnie Biblię, co Pan Jezus mówił o swoim Ojcu.
bogiem jest nawet szatan, tego świata.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 21:15 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Bobo »

wuka pisze:No i co? Jezus nie jest Bogiem? Skoro stwarzał wraz z Ojcem wszystko, to kim według ciebie jest.
Po prostu niektórym nie chce przejść przez gardło, że Chrystus jest Stwórcą, takim samym, jak Ojciec. Jest Bogiem i tyle.
Biblia nigdzie Jezusa nie nazywa Stwórcą. To, że przebywał w niebie podczas stwarzania, nie oznacza, że jest Stwórcą, tak jak wykonawca utworu nie oznacza autora tegoż.
Wuka nie kombinuj. Bo wydaje się, że zaczynasz jak mantrę powtarzać jedno i to samo: Jezus jest Bogiem i tyle.
Trochę nie doceniasz czytelników licząc na to, że takie naiwne argumenty ich przekonają. Podam przykład:
W Rodz 1:26 Bóg rzekł: UCZYŃMY człowieka. Zauważ, że nie powiedział: STWÓRZMY człowieka. A różnica jest zasadnicza i w znaczeniu i w hebrajskim słownictwie.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 21:15 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Krystian »

Zrozum w końcu wuka, że Pan Jezus nie jest Bogiem, tylko Synem Boga.
Jednak i tak tej prostej sprawy nie zrozumiesz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Bobo »

Bobo, wszystko dla Niego i przez Niego zostało stworzone. Czy nie tak?
Nie strzelaj fochów, bo nikogo one nie obchodzą.
Co złego czy niewłaściwego jest w konstrukcji że coś zostało stworzone przez Boga DLA Jezusa i stworzone PRZEZ Jezusa?
Stworzyć coś przez Jezusa nie oznacza, że stwórcą jest Jezus. PO pierwsze słowo STWORZONE jest w formie bezosobowej i nie musi wskazywać na Jezusa. Słowo PRZEZ natomiast wskazuje na pośrednictwo Jezusa. Skoro Bóg stworzył świat, to zrobił to przez Jezusa.
Ale kombinuj dalej. Jezus nie przypisywał sobie miana stwórcy. Kiedy nawiązywał do Adama i Ewy to użył zwrotu: "Odparł im: „Czy nie czytaliście, że Stwórca już na początku stworzył ludzi jako mężczyznę i kobietę" (Mat 19:4)
Gdyby Jezus również był Stwórcą w/w zdanie brzmiałoby: Czy nie czytaliście, że stworzyliśmy ludzi...
A tak Jezus wykluczył siebie z tego terminu.
Nie znajdziesz w Biblii zwrotu, że Jezus jest Stwórcą.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Bobo »

wuka pisze:J 8,58„Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM” (BT).
Jak widzę, posługujesz się katolickim argumentem, jakoby zwrot: 'Ja Jestem' miał wskazywać na tożsamość Jezusa z Bogiem ze ST.
Zastanawia mnie jedno... skoro dla wuki JJHWH to nie prawdziwy Bóg a już tym bardziej nie Ojciec Jezusa to... dlaczego niby Jezus miałby się utożsamiać z JHWH używając tego samego zwrotu co on?
Trudno cię wuka zrozumieć... jeśli Jezus i JESTEM ze ST to jeden i ten sam Bóg to... bądź konsekwentna i nie neguj, że JHWH to Ojciec Jezusa ;-)
Druga sprawa... sugerując się językami oryginalnymi Jezus nie nazwał siebie tak samo jak Bóg w Wj 3:14.
Trzecia sprawa... czy zwrot: JESTEM jest zarezerwowany w Biblii tylko do JHWH? Absolutnie. Piłat używa takiego samego EGO EIMI (gr): "35 Piłat odparł: „Czy ja jestem Żydem? " (Jana 18:35), Paweł: "Stańcie się moimi naśladowcami, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa" (1 Kor 11:1)

Argument z JA JESTEM to kolejna, nieudana próba wykoślawienia zwykłego znaczenia.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Krystian »

Bobo nie wiem, czy wuka to zrozumie.
Ona jest przesiąknięta katolicyzmem i protestantyzmem.
Natomiast nie Biblią.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
08 sty 2022, 18:40
Nie znajdziesz w Biblii zwrotu, że Jezus jest Stwórcą.
Mnie udało się:
Kol 1:15-16 WSP "On, Syn, jest obrazem niewidzialnego Boga i pierworodnym wśród wszystkiego, co stworzone, (16) bo przez niego Bóg stworzył wszystko, co istnieje w niebie i na ziemi, zarówno, to, co widzialne, jak i to, co niewidzialne - królestwa, państwa, władze, mocarstwa. To wszystko zostało stworzone przez niego i dla niego."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Bobo »

Tekst, który cytujesz przecież omawiałem. Masz tam tylko to, że Bóg stworzył wszystko przez Jezusa. Jeśli wysłano coś przez Grześka, znaczy, że KTOŚ coś wysłał przez Grześka a nie, że to Grześ wysłał.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Krystian »

Henryku, co to ma do związku w temacie.
Przecież wszyscy się zgadzamy, że Bóg razem ze swoim synem stwarzali świat.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
08 sty 2022, 19:38
Masz tam tylko to, że Bóg stworzył wszystko przez Jezusa. Jeśli wysłano coś przez Grześka, znaczy, że KTOŚ coś wysłał przez Grześka a nie, że to Grześ wysłał.
A jednak to Grzesiek z materiałów otrzymanych od Boga osobiście zbudował wszystko co widzialne i niewidzialne. Zgodnie z otrzymanymi planami.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”