Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

George pisze:
01 sty 2024, 16:20
Większość głównych Proroków Islamu to Izraelici DonCicio, 'Jakub, Józef, Dawid, Salomon, ...'

Islam wierzy w jednego Boga, tego który zawarł Przymierze z Abrahamem. Chrześcijanie wyznają Trójcę Świętą
Islam to zlepek wierzeń Izraela i Chrześcijaństwa powstały 700 lat po Chrystusie. To sztuczny twór powstały na kanwie biblijnych doniesień, nie mający nic wspólnego z Abrahamem, Jakubem, Dawidem, Salomonem ... a co za tym idzie również DonCicio :-D
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: George »

Czy miałeś okazję przeczytać Koran ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

George pisze:
02 sty 2024, 22:09
Czy miałeś okazję przeczytać Koran ?
Po co mam czytać Koran, kiedy mam Biblię, Księgę natchnioną i o kilka tysięcy lat starszą? Wiem kiedy i w jakich okolicznościach powstał Koran, więc po co skupiać się na plagiacie próbującym podszyć się pod biblijne postaci!?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: George »

DonCicio pisze:
03 sty 2024, 8:07
George pisze:
02 sty 2024, 22:09
Czy miałeś okazję przeczytać Koran ?
Po co mam czytać Koran, kiedy mam Biblię, Księgę natchnioną i o kilka tysięcy lat starszą? Wiem kiedy i w jakich okolicznościach powstał Koran, więc po co skupiać się na plagiacie próbującym podszyć się pod biblijne postaci!?
Czasem warto, ja w nim odkryłem jeszcze jednego z głównych Proroków Islamu, którego oni sami nie zauważyli, a my pomijamy, choć jest on dobrze znany z Biblii, i jest faktycznym przenosicielem Przymierza jakie Bóg zawarł z Abrahamem w Genesis 12.

Sura 4
„ 163. My objawiliśmy ci, tak jak objawiliśmy Noemu i prorokom po nim. I jak objawiliśmy Abrahamowi, Izmaelowi, Izaakowi, Jakubowi i pokoleniom,

Jezusowi,

Hiobowi, Jonaszowi, Aarono- wi i Salomonowi. I Dawidowi daliśmy Psalmy.”

Jak myślisz DonCicho, czemu Jezusa Koran umieszcza przed Hiobem?

Oryginalne księgi Koranu zostały spalone 100 lat po jego powstaniu, a Hadyty to wytwór żydowskich rabinów z Jemenu i Persji.

Historycznie powstanie Islamu wiązało się z rzezią jakiej Żydzi dokonywali na terenach Arabii na Nazarejczykach - oryginalnych Chrześcijanach. Wyglądało to podobnie jak w dzisiejszej Gazie, ponieważ Nazarejczykom nie wolno było zabijać nawet w obronie własnej.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

George pisze:
03 sty 2024, 14:34
Historycznie powstanie Islamu wiązało się z rzezią jakiej Żydzi dokonywali na terenach Arabii na Nazarejczykach - oryginalnych Chrześcijanach.
No i co z tego? Mam odtąd klękać przez Allahem? Jak oddaję cześć Stwórcy, nie stworzeniu: "Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie - dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen" (Rzym 1:25)
Początkowo słowo Allah było wykorzystywane zarówno przez Arabów do określania boga Księżyca – Sina, wywodzącego się od sumeryjskiego boga księżyca Nanny, jak i przez chrześcijańskich Arabów do określania Boga.
Źródło
To dlatego symbolem Islamu jest półksiężyc, znak pogańskiego boga Sina ...

Obrazek
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: George »

DonCicio pisze:
04 sty 2024, 7:21
George pisze:
03 sty 2024, 14:34
Historycznie powstanie Islamu wiązało się z rzezią jakiej Żydzi dokonywali na terenach Arabii na Nazarejczykach - oryginalnych Chrześcijanach.
No i co z tego? Mam odtąd klękać przez Allahem? Jak oddaję cześć Stwórcy, nie stworzeniu: "Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie - dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen" (Rzym 1:25)
Początkowo słowo Allah było wykorzystywane zarówno przez Arabów do określania boga Księżyca – Sina, wywodzącego się od sumeryjskiego boga księżyca Nanny, jak i przez chrześcijańskich Arabów do określania Boga.
Źródło
To dlatego symbolem Islamu jest półksiężyc, znak pogańskiego boga Sina ...

Obrazek
DonCicio, Bóg Islamu to ten sam Bóg którego wyznaje Izrael, i niestety, to ten Bóg do którego sporo Chrześcijan się codziennie modli aby nie WIÓDŁ ich na POKUSZENIE.

Słowo Allah po prostu znaczy Bóg. Takiego wyrażenia używali również pierwsi Chrześcijanie.

Jeśli chodzi o symbol Islamu - Księżyc, to Islam przejął go od Bizancjum. A jeśli chodzi o Nanę to jest to dłuższa Historia, cztery tysiące lat wstecz. Może kiedyś do tego dojdziemy.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

George pisze:
04 sty 2024, 15:02
DonCicio, Bóg Islamu to ten sam Bóg którego wyznaje Izrael
:lol: ... aleś mnie rozbawił. Gdybyś jeszcze zmienił kolejność i napisał, że Islamiści zaczęli wyznawać tego samego Boga co Izraelici, bardziej zatarła by się różnica 2 tysięcy 200 lat, odkąd Mojżesz otrzymał od Jehowy Prawo dla Izraela.

Ponadto George, nie wrzucaj do jednego worka Izraelitów i Islamistów, ponieważ dzieli ich przepaść! Tak jak przepaść dzieli Izraelitów i Islamistów od Christianòs ... nie chrześcijaństwa, a Christianòs. To także jest przepaść!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: George »

DonCicio pisze:
04 sty 2024, 17:18
George pisze:
04 sty 2024, 15:02
DonCicio, Bóg Islamu to ten sam Bóg którego wyznaje Izrael
:lol: ... aleś mnie rozbawił. Gdybyś jeszcze zmienił kolejność i napisał, że Islamiści zaczęli wyznawać tego samego Boga co Izraelici, bardziej zatarła by się różnica 2 tysięcy 200 lat, odkąd Mojżesz otrzymał od Jehowy Prawo dla Izraela.

Ponadto George, nie wrzucaj do jednego worka Izraelitów i Islamistów, ponieważ dzieli ich przepaść! Tak jak przepaść dzieli Izraelitów i Islamistów od Christianòs ... nie chrześcijaństwa, a Christianòs. To także jest przepaść!
Jeśli znasz angielski to posłuchaj wykładu tego rabina, on właśnie o tym mówi:

https://youtu.be/7EIqb7TOkzM?si=UOrVKQU0YZIE5tQ9
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

George pisze:
04 sty 2024, 19:48
(...) posłuchaj wykładu tego rabina, on właśnie o tym mówi
Moim naczelnym "rabinem" (nauczycielem) jest Jezus. Po co mam słuchać innych?

"Ale wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, bo macie jednego Nauczyciela, a wy wszyscy jesteście braćmi" (Mat 23:8)

George, dlaczego nie słuchasz Jezusa i polecasz ludziom innych Rabbi?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
02 sty 2024, 17:20
George pisze:
01 sty 2024, 16:20
Większość głównych Proroków Islamu to Izraelici DonCicio, 'Jakub, Józef, Dawid, Salomon, ...'

Islam wierzy w jednego Boga, tego który zawarł Przymierze z Abrahamem. Chrześcijanie wyznają Trójcę Świętą
Islam to zlepek wierzeń Izraela i Chrześcijaństwa powstały 700 lat po Chrystusie. To sztuczny twór powstały na kanwie biblijnych doniesień, nie mający nic wspólnego z Abrahamem, Jakubem, Dawidem, Salomonem ... a co za tym idzie również DonCicio :-D
Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą.
(J10.7-8)
Wszyscy. Ja myślę, że śmiało, bez groźby pomyłki, można dodać, że także wszyscy, którzy przyszli po Jezusie.
W takim razie dlaczego polegacie na Mojżeszu? Albo na Dawidzie? Abrahamie? Kogo jeszcze macie za mistrzów? Matka Teresa? Apostoł Piotr? Apostoł Paweł?

Każdy człowiek okazał się być dwulicowy. Każdy w historii, z wyjątkiem jednego Pana Jezusa Chrystusa.
Każdy inny ma w swoim życiorysie rzeczy chwalebne jak i godne potępienia. Z tego powody żaden nie może być wzorem do naśladowania. Bo każdy się splugawił.
dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus(1Kor.8,6)
Jeden Pan, jeden Mistrz. Ponieważ ludzie mają wielu mistrzów, Mojżeszów, Pawłów itd. są tysiące grup wierzących, zwanych a to kościołami, a to zborami, a to społecznościami, aby się tylko oddzielić od innych ludzi, którymi pogardzają.
 "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".(Mat.25,40)
DonCicio pisze:
04 sty 2024, 23:03
George pisze:
04 sty 2024, 19:48
(...) posłuchaj wykładu tego rabina, on właśnie o tym mówi
Moim naczelnym "rabinem" (nauczycielem) jest Jezus. Po co mam słuchać innych?

"Ale wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, bo macie jednego Nauczyciela, a wy wszyscy jesteście braćmi" (Mat 23:8)

George, dlaczego nie słuchasz Jezusa i polecasz ludziom innych Rabbi?

Mówię Wam, którzy licytujecie się, gdzie Mojżesz i inni zajmują właściwe miejsce, mówię Wam: umknął Wam prawdziwy sens misji Pomazańca. Pozostajecie w religijnej matni.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
05 sty 2024, 0:11
Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą.
(J10.7-8)

Wszyscy. Ja myślę, że śmiało, bez groźby pomyłki, można dodać, że także wszyscy, którzy przyszli po Jezusie.
W takim razie dlaczego polegacie na Mojżeszu? Albo na Dawidzie? Abrahamie? Kogo jeszcze macie za mistrzów? Matka Teresa? Apostoł Piotr? Apostoł Paweł?

Mówię Wam, którzy licytujecie się, gdzie Mojżesz i inni zajmują właściwe miejsce, mówię Wam: umknął Wam prawdziwy sens misji Pomazańca. Pozostajecie w religijnej matni.
"Znowu więc przemówił: 'Wiedzcie, że to ja jestem bramą dla owiec. Wszyscy, którzy przyszli i podawali się za mnie, to złodzieje i rabusie. Ale owce ich nie słuchały. Ja jestem bramą, a kto wchodzi przeze mnie, będzie wybawiony. Wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko'" (Jan 10:7-9)

Słowa te były kierowane głównie do ówczesnych przywódców religijnych, którzy, jak złodzieje, wykradli Bogu Jego własność, Jego lud, który kiedyś mu służył. Żydzi nie chcący zostać uczniami Jezusa, Jego owcami uważali, że ich owczarnia jest tą jedyną, o której pamięta Bóg, i że ma ona przed sobą nieskończoną przyszłość. Nie uwzględniali przy tym "nowego przymierza", które Bóg obiecał ustanowić według proroctwa Jeremiasza 31:31-34. Oznaczało to powstanie nowej symbolicznej owczarni. To odstępczych przywódców religijnych Faryzeuszy, Saduceuszy, uczonych w Piśmie i innych, Jezus nazwał "złodziejami i rozbójnikami":

"Jehowa osądzi starszych i książąt swojego ludu. „Doszczętnie spaliliście winnicę, a to, co ukradliście biednym, jest w waszych domach" (Iz 3:14)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: BoaDusiciel »

Nieziem pisze:
05 sty 2024, 0:11



Mówię Wam, którzy licytujecie się, gdzie Mojżesz i inni zajmują właściwe miejsce, mówię Wam: umknął Wam prawdziwy sens misji Pomazańca. Pozostajecie w religijnej matni.
Bardzo słusznie. Od dawna piszę, że prawdziwym celem misji było życie na cudzy koszt. To nie jest nic szczególnego, nawet dziś setki tysięcy naśladowców to robi. W dodatku niektórzy z nich bezczelnie kłamią, twierdząc jakoby z konkordatu wynikało coś odnośnie liczby godzin, w których mogą głosić głupoty.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: George »

DonCicio pisze:
04 sty 2024, 23:03
George pisze:
04 sty 2024, 19:48
(...) posłuchaj wykładu tego rabina, on właśnie o tym mówi
Moim naczelnym "rabinem" (nauczycielem) jest Jezus. Po co mam słuchać innych?

"Ale wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, bo macie jednego Nauczyciela, a wy wszyscy jesteście braćmi" (Mat 23:8)

George, dlaczego nie słuchasz Jezusa i polecasz ludziom innych Rabbi?

DonCicio, jeżeli słuchasz i naśladujesz Chrystusa, i milczysz widząc jak Izraelici mordują i głodzą na śmierć setki tysięcy niewinnych, bezbronnych dzieci w Gazie, jeśli to Ci wcale nie przeszkadza, to musi być to inny Chrystus niż ten którego ja znam i słucham
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: DonCicio »

George pisze:
05 sty 2024, 14:42
DonCicio pisze:
04 sty 2024, 23:03
Moim naczelnym "rabinem" (nauczycielem) jest Jezus. Po co mam słuchać innych?

"Ale wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, bo macie jednego Nauczyciela, a wy wszyscy jesteście braćmi" (Mat 23:8)

George, dlaczego nie słuchasz Jezusa i polecasz ludziom innych Rabbi?

DonCicio, jeżeli słuchasz i naśladujesz Chrystusa, i milczysz widząc jak Izraelici mordują i głodzą na śmierć setki tysięcy niewinnych, bezbronnych dzieci w Gazie, jeśli to Ci wcale nie przeszkadza, to musi być to inny Chrystus niż ten którego ja znam i słucham
Ależ ja nie milczę, ale mówię to, co kazał nam mówić Jezus, a powiedział wyraźnie: "A idąc, głoście: ‚Przybliżyło się Królestwo Niebios’" (Mat 10:7). Kiedy indziej powiedział: "Nadszedł wyznaczony czas i przybliżyło się Królestwo Boże. Okażcie skruchę i wierzcie w dobrą nowinę" (Mar 1:15)

Jezus wyraźnie wskazał kto i co przywróci światowy porządek (Mat 6:9,10) ... nie systemy polityczne, bo one zostaną usunięci przez to Królestwo o którym głosimy (Dan 2:44), nie fałszywe systemy religijne, bo one również zostaną definitywne usunięte (Obj 18:21).

Ja "nie milczę", i mówię cały czas to, co nakazał Jezus, panujący już Król w Królestwie Jego Ojca i to Królestwo jest tuż, tuż, a za Jego pośrednictwem doczekamy tego, co proroczo zapowiedział Izajasz:

"Jego władza sięgnie wszędzie i pokojowi nie będzie końca, gdy zasiądzie na tronie Dawida w swoim królestwie. Utwierdzi to królestwo i oprze na sprawiedliwości i prawości - aż po wieczność. W swojej gorliwości dokona tego Jehowa, Bóg Zastępów"

Ubiegły rok był kolejnym, w którym nasiliły się widoczne znaki potwierdzające, że żyjemy w końcowych dniach dni końcowych. Wystarczy prześledzić co wydarzyło się w roku ubiegłym: 2023 — rok niepokoju. Co o tym mówi Biblia?

Wiesz kiedy obudzi się i otrzeźwieje część ludzkości? Kiedy spełni się wkrótce proroctwo o nagłym i bezprecedensowym zniszczeniu przez systemy polityczne ogólnoświatowej religii, która przeciwstawia się Królestwu Bożemu. Ty też się obudzisz, bo stwierdzisz: "a jednak upadła"! Wiesz co George? Istniejące systemy i ludzie im podlegli nie uznają tego Królestwa. Ale to nie oni mieli dostrzec, że Królestwo zaczęło już panować. Jezus te słowa skierował do swoich uczniów i naśladowców:

"Wyciągnijcie naukę z przykładu drzewa figowego: Gdy tylko jego gałązki stają się miękkie i wypuszczają liście, poznajecie, że blisko jest lato. Podobnie gdy zobaczycie wszystkie te rzeczy, wiedzcie, że Syn Człowieczy jest blisko, u drzwi" (Mat 24:32,33)

George, czy Ty widzisz te rzeczy?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Czy JHVH i Allach to jeden i ten sam Bóg?

Post autor: EMET »

Bobo pisze:
06 sie 2022, 10:40
Islam krytykuje chrześcijańskie poglądy o Jezusie jako Synu Bożym
https://pl.wikipedia.org/wiki/Allah
– Allah nie ma ojca, matki, synów, córki ani żony;
https://mzr.pl/bog/

Ponadto Allah nie ma pośredników a JHVH ma w osobie Jezusa:
Muzułmanin zwraca się do Boga bezpośrednio, prosząc o pomoc czy wybaczenie. Allah jest wszystkosłyszący. Nie ma żadnego pośrednika między Bogiem a muzułmaninem.
https://mzr.pl/bog/

Wszelkie próby wykazania, że jeden i ten sam Bóg kończą się zaprzeczeniem.
Tak więc radku... nie ściemniaj.
EMET:
Pisałem już - bodajże [?] - o tym, ale jeden jedyny raz użyto w Biblii Hebrajskiej - w Jozuego 24:26 - wyrażenia ha`alla(h), gdzie ha = rodzajnik, zaś drugi człon frazy to nie imię "Allah", lecz... "okazałe drzewo". Gwoli: W Koranie i w rozumieniu wyznawców Proroka - mamy na względzie 'jednego jedynego Boga'; Allahowi przypisywane bywa 99 imion; o czym już były post/y/ na Forum...

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”