wiara w Islamie czym jest ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: hudhud70 »

Ibn Umar powiedział: „Na Tego, w Którego Ręce jest dusza Ibn Umara! Jeśli ktoś miałby tak dużo złota, jak duża jest góra Uhud, i wydał wszystko w sprawie Allaha, Allah nie przyjąłby tego, jeśli nie wierzyłby on w radar {przeznaczenie, wyrok)”. Potem wyrecytował słowa Proroka na dowód: „Iman to wiara w Allaha, Jego aniołów, Księgi, Proroków, Dzień Sądu, i w qadar (Allaha) czy to dobry czy zły”. [Muslim]

Ubadah Ibn Al-Samit powiedział swemu synowi: „Synu mój! Nie poczujesz wiary (nie uwierzysz), dopóki nie będziesz przekonany, że to, co ci się przydarzyło, nigdy by cię nie ominęło, zaś to, co ci się nie przydarzyło, nigdy by cię nie spotkało. Słyszałem na własne uszy, jak Wysłannik Allaha (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) powiedział: „Pierwszą rzeczą, którą stworzył Allah było pióro. Nakazał mu, aby zapisało dokładną miarę wszystkich rzeczy aż do Dnia Sądu”. Synu mój, słyszałem jak Prorok mówił: „Ten, kto umrze nie wierząc w to, nic go ze mną nie łączy”. {Muslim, Ahmad]

Istnieją czynniki, które powodują odstępstwo od wiary (apostazję, anulują iman - wiarę), tak samo jak istnieją czynniki, które anulują wudu (ablucję, stan czystości rytualnej) - jeśli człowiek popełnia choć jeden z nich, opuszcza stan czystości rytualnej. Podobnie rzecz ma się z wiarą (iman).
hudhud

liso
Posty: 120
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:32

Post autor: liso »

hudhud70 pisze:Istnieją czynniki, które powodują odstępstwo od wiary (apostazję, anulują iman - wiarę)
hudhud istnieje jeden czynnik który powoduje że muzułmanin porzuca islam a jest nim poznanie i umiłowanie prawdy. Mam nadzieję że kiedyś ją poznasz.

hudhud70
Posty: 155
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:03

prawda

Post autor: hudhud70 »

jak narzazie to kościoły są zamieniane na meczety i ,sprzedawane widocznie sami chrześcijanie jakoś tej prawdy nie mogą zrozumieć jak tajemnicy trójcy, oto wielka tajemnica wiary mówi ksiądz nie da się zrozumieć czegoś czego nie ma ot cała tajemnica :)
hudhud

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: radek »

Podczas gdy obrażano Bożego Proroka odpowiedź Muzułmańska bywała bezwzględna. Bezwzględność Muzułmańska nigdy jednak nie przyniosła żadnego dodatkowego Mędrca uczącego mądrej Miłości. Co wiemy z Pisma Świętego? Aniołowie posługują się mądrością nie emocjami, a ich cierpliwość zawsze pozwala mieć perspektywę we wszystkich słowach z jakimi zmierzają do ludzi. Gdyby rzeczywiście mocą Koranu była zemsta nad nieświadomymi, a nie Mądre wybaczanie to nie była by to trudna Księga i nie potrzeba by było Jej wyjaśniać

Koran 3:81
Oto Bóg zawarł przymierze z prorokami: "Oto co dałem wam z Księgi i mądrości! Następnie przyjdzie do was Posłaniec, potwierdzający prawdziwość tego, co posiadacie. Wy jemu uwierzycie i będziecie mu z pewnością pomagać!". On powiedział: "Czy wy zgadzacie się i przyjmujecie pod tym warunkiem Mój ciężar?" Oni powiedzieli: "Zgadzamy się!" On powiedział: "Dajcie wiec świadectwo, a ja będę z wami pośród świadków."

Koran 4:69-71
A kto posłucha Boga i Jego Posłańca, będzie wraz z tymi, którym Bóg okazał dobroć: z prorokami i sprawiedliwymi, . z męczennikami i świętymi. Jakże oni są piękni jako towarzysze! To jest laska od Boga. I Bóg wystarcza jako wszechwiedzący! O wy, którzy wierzycie! Zachowajcie ostrożność i ruszajcie pojedynczymi oddziałami lub ruszajcie wszyscy razem!

Jeśli Prorok jest najświętszy i nie wolno Go obrażać pod groźbą kary i nie można podważać Jego słów, to co ze słowami aniołów do Boga gdy On chciał umieścić namiestnika na ziemi, gdy próbowali podważyć Jego wolę, a On się na nich nie gniewał

Koran 2:30-33
I oto powiedział twój Pan do aniołów: "Ja umieszczę na ziemi namiestnika. " Oni powiedzieli: "Czy Ty umieścisz na niej tego, kto będzie szerzył na niej zepsucie i będzie przelewał krew, kiedy my głosimy Twoja chwale i głosimy Twoja świętość?" Powiedział: "Zaprawdę, Ja wiem to, czego wy nie wiecie!" I On nauczył Adama wszystkich imion , potem przedstawił wszystkie stworzenia aniołom mówiąc: "Obwieśćcie Mi ich imiona, jeśli jesteście prawdomówni!" Oni powiedzieli: "Chwała Tobie! My nie mamy żadnej innej wiedzy poza tym, czego nas nauczyłeś. Ty, zaprawdę, jesteś Wszechwiedzący, Mądry!" On powiedział: O Adamie! "Obwieść im ich imiona!" A kiedy Adam im obwieścił ich imiona, powiedział Pan: "Czyż wam nie powiedziałem? Ja znam to, co skryte, w niebiosach i na ziemi, i Ja wiem, co wy ujawniacie i co skrywacie."

Czyż, nie jest wolą Bożą, by osoby mające mądrość usługiwały swoim bliźnim, a nie ich ciemiężyły, przecież mądrość zdobywa się poprzez cierpliwe studiowanie Słowa Bożego. Prawdziwa mądrość jest ponad problemami tego świata

Koran 67:26
Powiedz: "Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie ostrzegającym."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: radek »

Głównym przesłaniem Koranu jest podążanie drogą Boga. Działanie w Dobrej wierze, mające dużą wagę dla społeczeństwa przynosi wiele kożyści sprawie Bożej. Aby tak postępować trzeba poprzez edukację znaleźć porządek Najwyższego

Koran 2:120-121
120. I nie będą nigdy z ciebie zadowoleni
ani wyznawcy judaizmu, ani chrześcijanie,
dopóki nie pójdziesz za ich religią.
Powiedz:
"Zaprawdę, droga Boga
- to jest droga prawdziwa!"
I zapewne, jeśli ty pójdziesz
za ich namiętnościami
- po tym jak przyszła do ciebie wiedza -
nie będziesz miał przed Bogiem
ani opiekuna, ani pomocnika.
121. Ci, którym daliśmy księgę,
recytują ją należną jej recytacją;
oto ci, którzy w nią wierzą.
A ci, którzy w nią nie wierzą,
poniosą stratę.


Osoba nie mająca nic, gdy napotyka problem walczy z nim. Osoba mająca mądrość Bożą, gdy napotyka problem, kożysta z tego co ma od Boga i czyni Dobro

Koran 2:147
147. Prawda pochodzi od twojego Pana.
nie bądź więc między wątpiącymi!


Koran 2:195
195. Rozdawajcie na drodze Boga!
Nie rzucajcie się własnymi rękami
ku zatraceniu!
Czyńcie dobro,
bo, zaprawdę, Bóg miłuje czyniacych dobro!
Obrazek

henioryks
Posty: 51
Rejestracja: 27 lip 2022, 10:59

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: henioryks »

tekst Biblii mówi tylko o jednej wierze: "5 jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; 6 jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich." list do Efezjan 4:5-6 .

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: radek »

henioryks pisze:
27 lip 2022, 16:14
tekst Biblii mówi tylko o jednej wierze
Ten sam Jezus opisywany jest w Koranie i Biblii. Dlaczego Bóg miałby być inny w Koranie i inny w Biblii? W Koranie Anioł po prostu użył istotnego dla bieżącej sytuacji opisu imienia Bożego. Podobnie przez istotnych bohaterów Biblijnych jest traktowane w sposób wzniosły, a nawet intymny, imię własne i imię Boże

Sdz 13:18 BT5 "Odpowiedział mu Anioł: Dlaczego pytasz się o moje imię: jest ono cudowne."

Wj 20:7 BT5 "Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, w błahych rzeczach, bo nie pozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto wzywa Jego imienia w błahych rzeczach."

Koran przedstawia rozwiąznia wszystkich ważnych ludzkich problemów, więc nie musi odwoływać się do imienia Bożego

Koran 87:10
"Opamięta się ten, kto się obawia;"
Obrazek

henioryks
Posty: 51
Rejestracja: 27 lip 2022, 10:59

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: henioryks »

Koran naucza o życiu wiecznym ludzi w niebie, czy nie ????

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: radek »

henioryks pisze:
28 lip 2022, 0:10
Koran naucza o życiu wiecznym ludzi w niebie, czy nie ????
Koran 2:2-5
2. To jest Ksiega - nie ma co do tego zadnej watpliwosi - droga prosta
dla bogobojnych;
3. Dla tych którzy wierza w to co skryte, którzy odprawiaja modlitwe i
rozdaja z tego, w co ich zaopatrzylismy;
4. i dla tych, którzy wierza w to, co tobie zeslalismy, i w to, co
zostalo zeslane przed toba; oni wierza mocno w zycie ostateczne.
5. Tacy sa na drodze prostej, danej im od ich Pana, i oni beda
szczesliwi.


Ludzie mają mieszkać w niebie

Koran 2:22
22. On jest Tym, który uczynil dla was ziemie poslaniem, niebo -
budowla.


Ci, którzy idą za Jezusem są ponad niewiernymi, a po zmartwychwstaniu umarłych wszyscy będą sprowadzeni do niebiańskiego Boga

Koran 3:55
55. Oto powiedzial Bóg: "O Jezusie! Oto Ja powolam ciebie i wyniose ku
Sobie, oczyszczajac cie od tych, którzy nie uwierzyli; i umieszcze
tych, którzy poszli za toba, ponad niewiernymi - az do Dnia
Zmartwychwstania. Nastepnie do Mnie powrócicie i wtedy rozstrzygne
miedzy wami, w czym sie rózniliscie.
Obrazek

henioryks
Posty: 51
Rejestracja: 27 lip 2022, 10:59

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: henioryks »

czy Koran naucza o życiu wiecznym ludzi w niebie - tak lub nie ????

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: radek »

henioryks pisze:
28 lip 2022, 0:51
czy Koran naucza o życiu wiecznym ludzi w niebie - tak lub nie ????
Tak. Można to wywnioskować na przykład z tej historii

Koran 34:15-21
15. Dla ludu Saba w ich miejscu zamieszkania byl pewien znak: dwa
ogrody z prawej strony i dwa - z lewej: "Jedzcie z zaopatrzenia waszego
Pana i dziekujcie Mu! Jest to kraina przyjemna, a Pan Przebaczajacy!"
16. Oni jednak odwrócili sie. Poslalismy wtedy na nich powódz z Al-Arim
i zamienilismy ich dwa ogrody na dwa inne ogrody, posiadajace gorzkie
owoce: tamaryszki i kilka drzew lotosu.
17. Tak zaplacilismy im za to, iz oni nie uwierzyli. Czy My
wynagradzamy w ten sposób kogokolwiek oprócz niewiernych?
18. Miedzy nimi i miedzy miastami, które poblogoslawilismy,
umiescilismy miasta latwo widoczne i wymierzylismy czas podrózy:
"Podrózujcie miedzy nimi przez noce i dnie - bezpieczni!"
19. Lecz oni powiedzieli: "Panie nasz! Powieksz odleglosci, jakie
przemierzamy!" I oni wyrzadzili krzywde sobie samym. I uczynilismy ich
przedmiotem opowiadan, lecz rozerwalismy ich na strzepy. Zaprawde, w
tym sa znaki dla kazdego cierpliwego, wdziecznego!
20. Iblis sprawdzil na nich swoja mysl i oni poszli za nim, oprócz
nielicznych sposród wierzacych.
21. Mial on nad nimi wladze tylko po to, abysmy mogli rozpoznac tych,
którzy wierza w zycie ostateczne
, od tych, którzy w nie powatpiewaja. A
twój Pan strzeze kazdej rzeczy.


Ale Królestwo Niebios będzie wśród ludzi

Koran 114:1-3
1. Mów: "Szukam schronienia u Pana ludzi,
2. Króla ludzi,.
3. Boga ludzi,


Jezus też mówił podobnie o Niebie i Synu człowieczym, że bez Niego Nieba nie ma

J 3:13 BT5 "I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego."
Obrazek

henioryks
Posty: 51
Rejestracja: 27 lip 2022, 10:59

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: henioryks »

proszę udzielić konkretnej odpowiedzi ,a nie kluczyć : czy Koran naucza o życiu wiecznym ludzi w niebie ???

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: radek »

henioryks pisze:
28 lip 2022, 1:25
proszę udzielić konkretnej odpowiedzi ,a nie kluczyć : czy Koran naucza o życiu wiecznym ludzi w niebie ???
Według mnie tak. Wprost o pewności życia w niebie nie mówi także Biblia, bo ludzie zostali stworzeni na podobienstwo Boże i mając wolną wolę mogą być jedynie zachęcani do życia w Niebie. Mówienie o pewności w niektórym momencie, mogłoby być "antywychowawcze". Ale, że innej drogi nie ma, a ludzie są raczej myślący, to wnioskuję, że wybiorą życie ostateczne, czyli wieczne w Niebie, o takim życiu uczy Koran

Koran 4:122
122. A tych, którzy wierza i czynia dobre dziela - My wprowadzimy do
Ogrodów, gdzie w dole plyna strumyki; tam beda przebywac wiecznie -
niesmiertelni. Obietnica Boga jest prawda! A kto jest bardziej
prawdziwy niz Bóg w tym, co mówi?
Obrazek

henioryks
Posty: 51
Rejestracja: 27 lip 2022, 10:59

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: henioryks »

radek- to powinien pan wiedzieć o tym ,że Biblia nie naucza o życiu wiecznym ludzi w niebie, tylko na ziemi. owszem , mówi o życiu w niebie dla 144 000 , mężczyzn i kobiet , którzy mają tam stanowić kapłaństwo dla Boga i ludzi, ale ci nie mają życia wiecznego w niebie, tylko nieśmiertelność: "Szczęśliwy i święty jest każdy, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad tymi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez tysiąc lat." ks Objawienia 20:6(PNŚ) - śmierć druga ma władze nad życiem wiecznym ludzi i aniołów. Jehowa Bóg , powołał przez Jezusa nowe kapłaństwo, na zasadzie przymierza krwi Jezusa, i przeniósł usługiwanie tego kapłaństwa do nieba, po to i dlatego ,żeby więcej nikt nie targnął się w spisku lub zamachu na kapłaństwo Boga , tak jak to zrobił Korach na ziemi i 250 jego popleczników. czy wie pan do czego jest potrzebne kapłaństwo nad ziemią przez 1000 lat ??? do obsługi zmartwychwstania, do tego samego do czego było potrzebne królewskie kapłaństwo Aarona i jego rodu. gdyby w roku 1513 pne, Izraelici weszli do ziemi Kanaan , w wyznaczonym do tego czasie przez Jehowę Boga, to Aaron nigdy by nie umarł, bo weszliby do 7 dnia odpoczynku Jehowy Boga, i żyliby wiecznie na ziemi: "6 A wy sami staniecie się dla mnie królestwem kapłanów i narodem świętym’. Oto słowa, które masz powiedzieć synom Izraela" ks Wyjścia 19:6 , "(...) Oto przepis po czas niezmierzony: Jako ofiara spalana w całości będzie to zamieniane w dym dla Jehowy." ks Kapłańska 6:22 . ale zbór izraelski odmówił Jehowie Bogu wejścia do ziemi Kanaan w wyznaczonym do tego czasie, bo uległ kłamliwej plotce 10 z 12 zwiadowców, i pozwolił Korachowi na spisek przeciw kapłaństwu Aarona: "9 gdy wasi praojcowie wystawili mnie na próbę;
sprawdzili mnie, ujrzeli też moje działanie.
10 Przez czterdzieści lat czułem wstręt do tego pokolenia
i zacząłem mówić:
„Są oni ludem krnąbrnego serca
i nie poznali moich dróg”;
11 co do nich przysiągłem w swym gniewie:
„Na pewno nie wejdą do mego miejsca odpoczynku” Psalm 95: 9-11(PNŚ).

henioryks
Posty: 51
Rejestracja: 27 lip 2022, 10:59

Re: wiara w Islamie czym jest ?

Post autor: henioryks »

radek - tym samym , autor Biblii, Jehowa Bóg , nie może być autorem Koranu,to nie jest ten sam Bóg, bo sam by sobie zaprzeczał co do życia wiecznego: "(...) Ale niech Bóg okaże się prawdomówny, choćby każdy człowiek okazał się kłamcą, jak zresztą jest napisane: „Abyś okazał się prawy w swych słowach i wygrał, gdy będziesz osądzany” list do Rzymian 3:4 (PNŚ).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”