Islam a zbawienie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
HarryPotter
Posty: 349
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:16

Post autor: HarryPotter »

Bob pisze: To juz wiemy jakiego Mesjasza oczekujesz.
Oczywiście przedłużenie życia, nijak się ma do tego, że w końcu Słońce wypali tą planetę. Gdzieś w Wedach jest napisane, że ludzie po śmierci Ziemi będą jeszcze jakiś czas na jednej z planet poza Układem Słonecznym, i nawet jeszcze dłużej, na jeszcze innej. Podane są tam nawet ich nazwy.
Czy w to wierzę?
Przyjmuję to jako możliwe.
Co do Mesjasza, to pamiętajmy o skali czasowej - po pierwsze, zakładanie, że przez milion lat Bóg miał ludzkość w tylnej części ciała (zakładając, że Bóg istnieje), jest bezrozumne. Od czasu, gdy ludzkość zeszła z drzewa, miałoby minąć te milion lat, aż do czasów niemal współczesnych, po to, żeby przedstawiciele jakiejś religii mogli zachłystywać się, że skoro od 2 000 lat ona istnieje, to jest niezniszczalna? I jakby to miało legitymować dowód na jej trafność? No przecież szamanizm ma o wiele dłuższą tradycję, a bogini, czczona przez Neandertalczyków, której figurki znajdowane są w Europie - jeszcze dłuższą.
Jeśli założyć istnienie Boga, to wiara w to, że przez ten milion lat czekał na coś, by dopiero 2 000 lat temu z hakiem, spuścić na głowę komuś kamienne tablice (swoją drogą - cóż za technologia, rodem z epoki kamienia łupanego) z jakimiś regułkami, jest prywatną sprawą każdego.
Przecież bardziej sensownym jest założenie, że Jezus jest kolejną inkarnacją Bóstwa, które co jakiś czas materializowało się na tej planecie.
A co ma nieśmiertelność w skali paru tysięcy lat, osiągalna przez postęp nauki, do zagłady tej planety, następnie tej galaktyki i za miliardy lat tego wszechświata?
Który zresztą pewnie odradza się cyklicznie.

Nie jesteśmy w stanie teraz tego dociec, ale jesteśmy w stanie powybijać sobie zęby, w ramach forsowania swojej koncepcji spraw, na które nie mamy najmniejszego wpływu i których nie warto dociekać, bo po co na to tracić bezproduktywnie czas?

No chyba, że się zakłada, że te 72 hurysy czekają i trzeba coś wysadzić w powietrze.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

W Rosji powstaje inicjatywa propagująca koncepcję nieśmiertelności.
Pierwszymi osobami planowanymi do "przeniesienia" będą Putin i Miedwiediew , by rządzić Rosją forever!!!! :-P
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

HarryPotter
Posty: 349
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:16

Post autor: HarryPotter »

No przecież że nie będą to osoby zarabiające średnią krajową.
Kiedy pierwszy wyznawca islamu znalazł się na orbicie, powołano specjalną komisję religijną, która miała za zadanie wymyśleć, co z tym fantem zrobić, żeby obracał się czołem w kierunku Mekki, podczas modlitwy.
Nie masz ochoty się przekwalifikować i zostać muzułmaninem? Oferta jest chyba bardziej atrakcyjna, niż twoja - cztery żony za życia i 72 dziewice pośmiertnie.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

W Biblii Jezus Mówi o Synu Człowieczym przychodzącym z mocą:

Łk 21:27 pau "Wtedy zobaczą Syna Człowieczego przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą."

Wg Koranu najpierw Syn musi odbudować Świat tak, aby się podobał Jemu i Bogu, dopiero wtedy może ustąpić Kobiecie. Nieuzasadnione Świętością płodzenie potomstwa jest szerzeniem zepsucia:

Sura 7:73 (Bielawski)
I do ludu Samud posłaliśmy ich brata Saliha. On powiedział: "O ludu mój! Czcijcie Boga! Nie ma dla was boga innego niż On! Otrzymaliście jasny dowód od waszego Pana. Oto wielbłądzica jest dla was znakiem! Pozwólcie jej paść się na ziemi Boga i nie dotknijcie jej żadnym złem, bo inaczej pochwyci was kara bolesna!"
Sura 7:74 (Bielawski)
Przypomnijcie sobie, jak On uczynił was następcami po ludzie Ad i przygotował wam mieszkanie na ziemi. Na jej równinach budujecie sobie zamki, a góry drążycie jako domy. Przeto przypominajcie sobie dobrodziejstwa Boga i nie czyńcie zła na ziemi, szerząc zepsucie!

Luk 21:23 pau "(23) Biada w te dni kobietom w ciąży i karmiącym. Nastanie bowiem wielka udręka na ziemi i gniew na ten lud."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Zbawienie od śmierci w Koranie tak, jak w Biblii jest zależne od Boga i Jego Prawa. Ciekawym jest fragment mówiący o obawianiu się Pana w obliczu płci przeciwnej

Sura 67:12 (Bielawski)
Zaprawdę, ci, którzy się obawiają swego Pana w tym, co niepoznawalne - będą mieli przebaczenie i wielką nagrodę.

Poza tym czytamy, że Anioł uniża się mówiąc o istnieniu możliwości posiadania żony

Sura 23:1 (Bielawski)
Szczęśliwi są wierzący,
Sura 23:2 (Bielawski)
którzy są pokorni w swoich modlitwach,
Sura 23:3 (Bielawski)
którzy się odwracają od pustej gadaniny,
Sura 23:4 (Bielawski)
którzy dają jałmużnę,
Sura 23:5 (Bielawski)
którzy zachowują wstrzemięźliwość,
Sura 23:6 (Bielawski)
z wyjątkiem swoich żon i tego, czym zawładnęła ich prawica, bo wtedy nie będą ganieni'
Sura 23:7 (Bielawski)
- a którzy pożądają inne, poza nimi, są występni -
Sura 23:8 (Bielawski)
którzy strzegą powierzonych sobie depozytów i dochowują zobowiązań;
Sura 23:9 (Bielawski)
którzy odprawiają swoje modlitwy.
Sura 23:10 (Bielawski)
Tacy są dziedzicami,
Sura 23:11 (Bielawski)
którzy odziedziczą Raj, gdzie będą przebywać na wieki.
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wg Biblii "Dajjal" jest najostrożniejszy ze stworzenia Bożego. Drzewo poznania Dobra i Zła zostało stworzone na jego ucztę weselną, która miała się odbyć po zaludnieniu Ziemi przez Adama. O tej historii mówi Jezus:

Luk 15:11-32 pau "(11) Powiedział też: „Pewien człowiek miał dwóch synów. (12) Młodszy z nich rzekł do ojca: «Ojcze, daj mi część majątku, która mi przypada». Wtedy on rozdzielił między nich majątek. (13) Niedługo potem młodszy syn zabrał wszystko i wyjechał do dalekiego kraju. Tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie. (14) Kiedy wszystko wydał, nastał w tym kraju wielki głód i również on zaczął cierpieć niedostatek. (15) Poszedł więc i zatrudnił się u jednego z mieszkańców tego kraju, a on posłał go na swoje pola, żeby pasł świnie. (16) Pragnął najeść się strąkami, którymi karmiły się świnie, ale i tego nikt mu nie dawał. (17) Zastanowił się nad sobą i stwierdził: «Tylu najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja ginę tu z głodu. (18) Wstanę i pójdę do mojego ojca i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciwko niebu i względem ciebie. (19) Już nie jestem godny nazywać się twoim synem. Uczyń mnie choćby jednym z twoich najemników». (20) Wstał więc i poszedł do swojego ojca. A kiedy jeszcze był daleko, zobaczył go ojciec i ulitował się. Pobiegł, rzucił mu się na szyję i ucałował go. (21) Syn mu powiedział: «Ojcze, zgrzeszyłem przeciwko niebu i względem ciebie. Już nie jestem godny nazywać się twoim synem». (22) Wtedy ojciec powiedział do swoich sług: «Szybko przynieście najlepszą szatę i ubierzcie go. Włóżcie mu pierścień na rękę i sandały na nogi. (23) Przyprowadźcie tłuste cielę i zabijcie je. Będziemy jeść i bawić się, (24) bo ten mój syn był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się». I zaczęli się bawić. (25) Tymczasem jego starszy syn był na polu. Gdy wracał i był już blisko domu, usłyszał muzykę i tańce. (26) Przywołał jednego ze sług i pytał go, co się wydarzyło. (27) On mu odpowiedział: «Twój brat wrócił i ojciec zabił tłuste cielę, bo odzyskał go zdrowego». (28) Wtedy rozgniewał się i nie chciał wejść. Wyszedł więc ojciec i zachęcał go do wejścia. (29) Lecz on powiedział do ojca: «Tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twego polecenia, ale ty nigdy nie dałeś mi nawet koźlęcia, abym się mógł zabawić z przyjaciółmi. (30) A gdy wrócił ten twój syn, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, zabiłeś dla niego tłuste cielę». (31) On mu odpowiedział: «Dziecko, ty zawsze jesteś ze mną i wszystko, co moje, należy do ciebie. (32) Przecież trzeba się bawić i radować, bo ten twój brat był umarły, a ożył, zaginął, a odnalazł się»”."
Obrazek

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

radek pisze:Wg Biblii "Dajjal" jest najostrożniejszy ze stworzenia Bożego.
EMET:
Z tego, co da się wyczytać w internecie, to --
Dajjal

(Anti-Christ) Według Koranu i Sunny

Dajjal jest Jednooki

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search

Ty zaś piszesz: "Wg Biblii". Gdzie masz w Biblii tego dowód: Księga/i/, werset/y/...???

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

EMET pisze: Gdzie masz w Biblii tego dowód: Księga/i/, werset/y/...???
EMET trzeba kojarzyć fakty. Koran mówi, że Świat został stworzony w dwa dni. Z Edenu znamy dwa istotne drzewa. Jezus mówi, że drzewa są albo dobre albo złe. Dlatego drzewo poznania dobra i zła jest najważniejsze z drzew. Wąż jest najostrożniejszy i zjadając z drzewa poznania dobra i zła poznałby swoje imię. Imię "Dadżdżal" ja tłumaczę sobie literka po literce: D - dobro, A - początek Słowa, od Abrahama, Ż - życie, L - Lewi, który pobierał dziesięciny, co łatwo skojarzyć z drzewem poznania dobra i zła. Natomiast dwie litery J - to Jezus i JHWH

Dla Boga każda litera ma znaczenie, Tobie na pewno nie trzeba tego tłumaczyć

Mt 5:18 pau "Zapewniam was: Dopóki ziemia i niebo będą istnieć, nie zmieni się w Prawie ani jedna litera, ani jedna kreska, aż się wszystko spełni."
Obrazek

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Wątpię by Koran był natchniony bo nic nie pisze o tym.
Ja swoją wiarę opieram wyłącznie na natchnionych obojętnie jakim źródle szukałem tj. pismach i znalazłem i jest nią Biblia....a nie apokryfach tylko napisanych

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

radek pisze:
EMET pisze: Gdzie masz w Biblii tego dowód: Księga/i/, werset/y/...???
EMET trzeba kojarzyć fakty. Koran mówi, że Świat został stworzony w dwa dni. Z Edenu znamy dwa istotne drzewa. Jezus mówi, że drzewa są albo dobre albo złe. Dlatego drzewo poznania dobra i zła jest najważniejsze z drzew. Wąż jest najostrożniejszy i zjadając z drzewa poznania dobra i zła poznałby swoje imię. Imię "Dadżdżal" ja tłumaczę sobie literka po literce: D - dobro, A - początek Słowa, od Abrahama, Ż - życie, L - Lewi, który pobierał dziesięciny, co łatwo skojarzyć z drzewem poznania dobra i zła. Natomiast dwie litery J - to Jezus i JHWH

Dla Boga każda litera ma znaczenie, Tobie na pewno nie trzeba tego tłumaczyć

Mt 5:18 pau "Zapewniam was: Dopóki ziemia i niebo będą istnieć, nie zmieni się w Prawie ani jedna litera, ani jedna kreska, aż się wszystko spełni."
EMET:
Napisałeś m.in. --
Imię "Dadżdżal" ja tłumaczę sobie literka po literce:
Dla Boga każda litera ma znaczenie, Tobie na pewno nie trzeba tego tłumaczyć


Faktem jest, że tematem tego tutaj wątku jest "Islam a zbawienie", więc Twoje przywoływanie Koranu jest na miejscu; jednak... :-/

Z chwilą, kiedy zaczynasz przywoływać Biblię, to i nie dziwne, że wymagana jest dbałość, iżby w owej Biblii była treść przez Ciebie, Userze, przedkładana; też w arabskiej wersji, np. Skoro jednak są to jeno Twoje wnioski interpretacyjne ["ja tłumaczę sobie"], Twoje inklinacje typu 'numerologia' czy tp., to...
Na Forum jest/są?/ User/zy/, którzy się za tym opowiadają: do niego/Nich/ to może przemawia, kto wie [za Niego/Nich/ się nie wypowiadam].

Z tego, co wiem, to jest książka: "Koran a Biblia": może tam coś da się znaleźć.. /?/

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

W związku z Królestwem Słowa warto też zauważyć

Mt 21:43 pau "Dlatego zapowiadam wam: Królestwo Boże zostanie wam zabrane i dane narodowi, który wyda jego owoce."

Ap 14:3 pau "Śpiewali oni jakby pieśń nową przed tronem, przed czterema istotami żywymi i przed starszymi. Pieśni nikt nie potrafił się nauczyć z wyjątkiem stu czterdziestu czterech tysięcy odkupionych z ziemi."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Zgodnie z Koranem Dom, w którym mieści się historia ludzkości jest w Bakka. Kiedy ktoś tam przybywa może odzyskać przychylność Bożą

Sura 3:96 (Bielawski)
Zaprawdę, pierwszy Dom który został ustanowiony dla ludzi, to ten, który jest w Bakka - błogosławiony, - droga prosta dla światów.
Sura 3:97 (Bielawski)
W nim są znaki jasne - miejsce, gdzie stał Abraham a kto wszedł do niego, był bezpieczny. Na ludziach ciąży obowiązek względem Boga - na tych, którzy mają ku temu środki - odprawienia pielgrzymki do tego Domu. A kto nie wierzy... zaprawdę, Bóg jest bogaty, ponad światami!
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Rev 5:5 pau "(5) Aż jeden ze starszych rzekł do mnie: &#8222;Nie płacz! Oto zwyciężył Lew z plemienia Judy, potomek Dawida! On otworzy zwój i siedem pieczęci&#8221;."

Wg Koranu jak już wspominałem świat został stworzony w dwa dni. Pomiędzy przedostatnim dniem zodiakalnego Lwa roku 2016 i drugim dniem 2018 roku jest dokładnie 70 tygodni, tak jak w relacji Anioła z Danielem. Wiem, że w innych latach jest podobna różnica, ale z 23 na 24 sierpnia było trzęsienie ziemi we Włoszech, a związek liczby 1.618, czyli po kolei 16 i 18 z Islamem można znaleźć tu http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 778#407778
Obrazek

Singh
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2016, 21:15

Post autor: Singh »

radek pisze:Zgodnie z Koranem Dom, w którym mieści się historia ludzkości jest w Bakka. Kiedy ktoś tam przybywa może odzyskać przychylność Bożą

Sura 3:96 (Bielawski)
Zaprawdę, pierwszy Dom który został ustanowiony dla ludzi, to ten, który jest w Bakka - błogosławiony, - droga prosta dla światów.
Sura 3:97 (Bielawski)
W nim są znaki jasne - miejsce, gdzie stał Abraham a kto wszedł do niego, był bezpieczny. Na ludziach ciąży obowiązek względem Boga - na tych, którzy mają ku temu środki - odprawienia pielgrzymki do tego Domu. A kto nie wierzy... zaprawdę, Bóg jest bogaty, ponad światami!
Guru Nanak był w Mekke i zakazał czcić kamienia - kabbah, tak powiedział Guru Nanak :
Cytat
" Guru Nanak taught that even in the quran omnipresence is stated which says: "To Allah belongs the East and the West. Wherever you turn there is the presence of God..." <Qur'an Baqara 2:115>"
Link - http://www.sikhiwiki.org/index.php/Guru ... anak_visit

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Singh pisze:Guru Nanak był w Mekke i zakazał czcić kamienia - kabbah, tak powiedział Guru Nanak :
Cytat
" Guru Nanak taught that even in the quran omnipresence is stated which says: "To Allah belongs the East and the West. Wherever you turn there is the presence of God..." <Qur'an Baqara 2:115>"
Link - http://www.sikhiwiki.org/index.php/Guru ... anak_visit
Ale trzeba było całej historii ludzkości zwieńczonej zbudowaniem Islamu, żeby móc tak wnioskować i mieć prostą i głęboką odpowiedź ze względu na solidnie stojące filary

Sura 13:2 (Bielawski)
Bóg jest Tym, który wzniósł niebiosa bez dających się ujrzeć filarów; następnie umocnił się na tronie. On podporządkował słońce i księżyc, tak iż wszystko płynie do oznaczonego kresu. On zarządza każdą sprawą, On przedstawia jasno znaki. Być może, wy będziecie pewni, że spotkacie się z waszym Panem!
Sura 13:3 (Bielawski)
On jest Tym, który rozpostarł ziemię i umieścił na niej solidnie stojące i rzeki; a ze wszystkich owoców umieścił na niej pary, po dwoje. On okrywa nocą dzień. Zaprawdę, w tym są znaki dla ludzi, którzy się zastanawiają!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”