Koran

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Mt 10,34-42. 11,1

34 Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. 35 Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; 36 bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu. 37 Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna lub córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; 38 i kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien. 39 Kto znalazł swoje życie, straci je; a kto stracił swoje życie ze względu na mnie, znajdzie je. 40 Kto was przyjmuje, mnie przyjmuje; a kto mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który mnie posłał. 41 Kto przyjmuje proroka jako proroka, zapłatę proroka otrzyma; a kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, zapłatę sprawiedliwego otrzyma. 42 Kto napoi choćby kubkiem świeżej wody jednego z tych małych jako [mego] ucznia, ten - tak właśnie mówię wam - nie straci swojej zapłaty". 1 Kiedy Jezus przestał dawać wskazania swoim dwunastu uczniom, odszedł stamtąd, by nauczać i głosić w ich miastach.
A to przynosi?
Zwykle mnie uczono, że to diabeł sieje zamęt i niezgodę.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Wybrany
Posty: 45
Rejestracja: 15 sie 2012, 10:53
Kontakt:

Post autor: Wybrany »

amaculatio pisze:Tłumaczenie wersetu 74:29 z Koranu z arabskiego w Google:

Oasis for humans - Oaza dla ludzi - لَوَّاحَة ٌ لِلْبَشَرِ

A jak został ten werset przetłumaczony w księdze?

Burning the skins! (Al-Muddaththir 74:29) - 74:29 Palący na czarno skórę.

Różnica jest ogromna!

http://www.youtube.com/watch?v=eyR_BgC6cLk

Największa wada Koranu - okrucieństwo, a cóżby innego? O katolicyzmie to samo mówią...

Oto 99 imion Boga w islamie:

# Forma arabska Tłumaczenie polskie
1 Ar-Rahman (الرحمن) Miłosierny
2 Ar-Rahim (الرحيم) Litościwy

3 Al-Malik (الملك) Król
4 Al-Quddus (القدوس) Najświętszy
5 As-Salam (السلام) Pokój
6 Al-Mu'min (المؤمن) Dający bezpieczeństwo
7 Al-Muhajmin (المهيمن) Obrońca
8 Al-Aziz (العزيز) Wszechmocny
9 Al-Dżabbar (الجبار) Niepokonany (niektórzy tłumaczą: tyran)
10 Al-Mutakabbir (المتكبر) Przewyższający (w tłumaczu Google: arogancki)
11 Al-Chaliq (الخالق) Stwórca
12 Al-Bari' (البارئ) Twórca
13 Al-Musawwir (المصور) Kształtujący wszystko
14 Al-Ghaffar (الغفار) Wybaczający
15 Al-Qahhar (القهار) Podporządkowujący sobie wszystko
16 Al-Wahhab (الوهاب) Obdarowujący
17 Ar-Razzaq (الرزاق) Zaopatrujący
18 Al-Fattah (الفتاح) Otwierający
19 Al-`Alim (العليم) Wszechwiedzący
20 Al-Qabid (القابض) Ograniczający
21 Al-Basit (الباسط) Rozwijający
22 Al-Chafid (الخافض) Poniżający (grzech poniża, nie Bóg!)
23 Ar-Rafi (الرافع) Wywyższający
24 Al-Mu'izz (المعز) Zaszczycający
25 Al-Mudhill (المذل) Upokarzający (grzech upokarza, nie Bóg!)
26 As-Sami (السميع) Wszystko słyszący
27 Al-Basir (البصير) Wszystko widzący
28 Al-Hakam (الحكم) Sędzia
29 `Adl (العدل) Sprawiedliwy
30 Al-Latif (اللطيف) Życzliwy
31 Al-Chabir (الخبير) Wszystkiego świadomy
32 Al-Halim (الحليم) Pobłażliwy
33 Al-Azim (العظيم) Nieskończony
34 Al-Ghafur (الغفور) Przebaczający wszystko
35 Asz-Szakur (الشكور) Łaskawy
36 Al-Ali (العلى) Najwyższy
37 Al-Kabir (الكبير) Wielki
38 Al-Hafiz (الحفيظ) Ochraniający
39 Al-Muqit (المقيت) Żywiciel
40 Al-Hasib (الحسيب) Oceniający
41 Al-Dżalil (الجليل) Majestatyczny
42 Al-Karim (الكريم) Hojny
43 Ar-Raqib (الرقيب) Czujny
44 Al-Mudżib (المجيب) Odpowiadający
45 Al-Wasi (الواسع) Wszechogarniający
46 Al-Hakim (الحكيم) Mądry
47 Al-Wadud (الودود) Kochający
48 Al-Madżid (المجيد) Pan wszelkiej chwały
49 Al-Ba'ith (الباعث) Wskrzeszający
50 Asz-Szahid (الشهيد) Świadek
51 Al-Haqq (الحق) Prawdziwy
52 Al-Wakil (الوكيل) Niezawodny
53 Al-Qawij (القوى) Mocny
54 Al-Matin (المتين) Opoka
55 Al-Walij (الولى) Obrońca
56 Al-Hamid (الحميد) Godny wszelkiej chwały
57 Al-Muhsi (المحصى) Ten, który wszystko policzył
58 Al-Mubdi' (المبدئ) Stworzyciel
59 Al-Mu'id (المعيد) Przywracający
60 Al-Muhji (المحيى) Dawca życia
61 Al-Mumit (المميت) Sprowadzający Śmierć (J 8:44 - diabeł jest zabójcą)
62 Al-Hajj (الحي) Wiecznie żywy
63 Al-Qajjum (القيوم) Samoistny
64 Al-Wādżid (الواجد) Wszystko posiadający
65 Al-Madżid (الماجد) Wspaniały
66 Al-Wahid (الواحد) Niepodzielny
67 Al-'Aḥad (الاحد) Jedyny
68 As-Samad (الصمد) Samowystarczalny
69 Al-Qadir (القادر) Potężny
70 Al-Muqtadir (المقتدر) Decydujący o wszystkim
71 Al-Muqaddim (المقدم) Przyspieszający
72 Al-Mu'achchir (المؤخر) Opóźniający
73 Al-Awwal (الأول) Pierwszy
74 Al-Achir (الأخر) Ostatni
75 Az-Zahir (الظاهر) Jawny
76 Al-Batin (الباطن) Ukryty
77 Al-Wali (الوالي) Patron
78 Al-Muta'ali (المتعالي) Wywyższony
79 Al-Barr (البر) Praworządny
80 At-Tawwab (التواب) Opanowany
81 Al-Muntaqim (المنتقم) Mściciel
82 Al-'Afuw (العفو) Wymazujący grzechy
83 Ar-Ra'uf (الرؤوف) Współczujący
84 Malik-al-Mulk (مالك الملك) Król królów
85 Dhu-al-Dżalal wa-al-Ikram (ذو الجلال و الإكرام) Chwalebnie Hojny
86 Al-Muqsit (المقسط) Wynagradzający
87 Al-Dżami' (الجامع) Jednoczący
88 Al-Ghani (الغنى) Samowystarczalny
89 Al-Mughni (المغنى) Wzbogacający
90 Al-Mani'(المانع) Powstrzymujący
91 Ad-Darr (الضار) Doświadczający ( w tłumaczu Google: harmful (szkodliwy)
92 An-Nafi' (النافع) Dobrotliwy
93 An-Nur (النور) Światło
94 Al-Hadi (الهادي) Przewodnik
95 Al-Badi (البديع) Niezrównany
96 Al-Baqi (الباقي) Niezmienny
97 Al-Warith (الوارث) Spadkobierca
98 Ar-Raszid (الرشيد) Nieomylny
99 As-Sabur (الصبور) Cierpliwy

Znalazło się kilka imion, które nie przynoszą chwały Bogu.

Trójca jest jedyna i (w pewnym sensie) niepodzielna.

Nie ma to jak egzegeza Koranu bez znajomości arabskiego w oparciu o marny google translate. Masakra. :)

Wybrany
Posty: 45
Rejestracja: 15 sie 2012, 10:53
Kontakt:

Post autor: Wybrany »

amaculatio pisze:Według Koranu, za najbardziej złowrogie ludzkości państwo należałoby uznać Izrael, Żydów.

Wpisałem w wyszukiwarce przy tłumaczeniu Koranu J. Bielawskiego słowo "stworzyliśmy" i pojawiło się ono... aż 45 razy!

To bardzo komplikuje sprawę wyjaśnienia tego, kim są owi koraniczni "My", którzy stworzyli ludzkość. Czy to tylko Allah? A może ktoś inny (aniołowie, dżiny?) W Biblii słowo "stworzyliśmy" nie występuje (http://www.biblia.info.pl/cgi-bin/bibli ... 1-100&st=i). Tylko Bóg potrafi stwarzać.

A to uznający Biblię są monopluralistami uznającymi fakt, że Bóg, który nas stworzył, musi być w trzech osobach. Około 2 miliardy nominalnych trynitarian na całym świecie opiera swoją wiarę na Biblii. Natomiast Koran stanowi podstawę monoteizmu unitariańskiego dla zdecydowanej wielkości soloteistów na świecie.

Jedyny Bóg unitarian to tylko Osoba, a Jedyny Bóg trynitarian to Ktoś więcej niż Osoba.
Liczba mnoga, to semityzm, taki sam jak w ST. L.mng. w Biblii występuje, co jest oczywiste ją czytając i egzegezując.

amaculatio
Posty: 122
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:17

Koran głównym narzędziem Bestii 666

Post autor: amaculatio »

Chrześcijan w islamie najbardziej oburzać może unitarianizm, czyli nazywanie Boga tylko osobą.

Gdyby nie było Trójcy Świętej, to wszystko byłoby smutniejsze...


W samym Koranie chyba nie ma wprost określonego sposobu zabijania zwierząt. Nie wiedzieć czemu, zwierzę zabite wskutek metod mających pozbawić je świadomości uznają za padlinę, czym bardzo narażają się cywilizacji. Konieczność odczuwania bólu przez zwierzęta wygląda na barbarzyństwo. Czy zwierzęta w ogóle czują ból? Wolałbym, żeby nie czuły!

Islam wygląda na religię pozbawioną miłości i naprawdę obłudną.

Ibrahim znaczy po arabsku "miłujący ojca"...
arab. Ibrahim ابرَاهِيم "kochający ojca") – pierwotnie zwany Abramem, pierwszy z hebrajskich patriarchów.
Muzułmanie nie nazywają Boga Ojcem.
9:113 Nie godzi się Prorokowi i tym, którzy uwierzyli, aby prosili o przebaczenie dla bałwochwalców - nawet gdyby byli ich krewnymi - odkąd stało się dla nich jasne, że oni są mieszkańcami ognia piekielnego.
9:114 Abraham prosił o przebaczenie dla swego ojca jedynie z powodu obietnicy, jaką jemu złożył. A kiedy stało się jasne, że on jest nieprzyjacielem Boga, Abraham wyrzekł się jego. Zaprawdę, Abraham był współczującym, wspaniałomyślnym!
Wydaje się wielu, że islam chyba naprawdę jest bestią 666.

Styl kaligrafii, w którym słowo Allah wygląda jak czołgający się na brzuchu wąż (nawet z koroną i berłem) nazywa się thuluth, co pochodzi od arabskiego słowa oznaczającego... jedna trzecia!
Jaka jest liczba Osób Boskich według chrześcijan? Trzy? A jaka jest liczba Osób Boskich według muzułmanów? Jedna? Ile wynosi stosunek liczby Osób Boskich w islamie do liczby Osób Boskich w chrześcijaństwie? Jedna trzecia! Przypadek?
Thuluth (Persian: ثلث‎ solos, Turkish: Sülüs, from Arabic: ثلث‎ ṯuluṯ "one-third") is a script variety of Islamic calligraphy invented by the Persian Ibn Muqlah Shirazi[citation needed], which made its first appearance in the 11th century CE (fourth Hijri). The straight angular forms of Kufic were replaced in the new script by curved and oblique lines. In Thuluth, one-third of each letter slopes, from which the name (meaning "a third" in Arabic) comes. It is a large and elegant, cursive script, used in medieval times on mosque decorations. Various calligraphic styles evolved from Thuluth through slight changes of form.
http://en.wikipedia.org/wiki/Thuluth

Obrazek

Jedna trzecia - jedna Osoba zamiast Trzech Osób?

Przypadek?

Krytyka unitarianizmu, zwłaszcza islamskiego (po angielsku):

http://3lotus.com/en/General/Not-Same-God.htm

Chrześcijańskie określenie "Syn Boży" to tylko przenośnia. Syn Boży nie ma początku i jet tym samym bytem, co Ojciec. Metafora Syna czy Słowa ma pomóc w lepszym zrozumieniu Ponadosoby. Aby dokonało się Wcielenie, niepotrzebne było ani współżycie, ani posiadanie żony przez Boga. Bóg trynitarny jest niewyobrażalnie większy od unitarnego, trynitarny Pan jest ontologicznie ponad własnym Ja, ale nie jest Bogiem podosobowym.

Czyli Bóg islamu mógłby mieć syna?

39:4 Jeśliby Bóg chciał wziąć sobie syna, to wybrałby z tego, co stwarza. Niech Mu będzie chwała! On - Bóg Jeden, Zwyciężający!

43:81 Powiedz: "Jeśli Miłosierny posiada syna, ja jestem pierwszy z czcicieli!"

Trynitarny Bóg ma Syna nie z tego, co stwarza (Osoba Jezusa istniała przed stworzeniem, choć wtedy nie było Człowieka - Chrystusa). Bóg musi mieć Syna i bez początku jest Synem (Ojcem i Duchem Świętym także). Bez istnienia Syna Bóg by nie istniał (taka okoliczność nie jest możliwa).

Allah muzułmanów jest tylko osobą, a Bóg chrześcijan jest ponad osobowością! Jest jedynym takim Bytem, który może istnieć. Trójca jest Kimś zupełnie innym niż anioł, człowiek czy nawet unitariański Bóg. Jej piękno wychodzi w niemożliwy dla unitarianizmu wymiar. Jednocześnie Trójca jest jednym, jedynym Bogiem. Bóg unitariański trynitarianom może bardzo przypominać człowieka dlatego, że jest, podobnie jak człowiek, jedynie osobą.

Koran niewłaściwie tłumaczy wierzenia chrześcijan, atakuje marginalne herezje. Skojarzyło mi się to ze "strzelaniem z armaty do wróbla".

amaculatio
Posty: 122
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:17

Post autor: amaculatio »

Akurat mieliby zapisywać słowo oznaczające "Bóg" jako kształt wyraźnie przypominający węża? W zapisie thuluth (jedna trzecia po arabsku - taką liczbę Osób Boskich (względem chrześcijan) uznają wyznawcy islamu) słowo Allah bardzo przypomina czołgającego się na brzuchu węża z koroną (przypomina "w") i berłem bądź mieczem (alif na początku).

Doktryna muzułmańska wywołuje u mnie oburzenie ze względu na zniewalanie ludzi i przypisywanie Bogu haniebnych czynów oraz negację Jego ponadosobowości - zredukowanie jedynego Bóstwa do osoby, a człowiek także jest tylko osobą. Islam wydaje mi się czymś podobnym nie do szlachetnej religii, lecz do wyjątkowo niegodziwej formy totalitaryzmu, ewidentnie sterowanej przez Szatana zakłamującego prawdę o Kochającym. "Islam" wygląda na coś, co oszukuje pragnących służyć Bogu ludzi. Nazizm i stalinizm chociaż nie straszyły piekłem po śmierci i nie usprawiedliwiały zbrodni wolą Stwórcy. Każda aktualna interpretacja Koranu wygląda dla mnie na obelżywą wobec chrześcijaństwa.

Muzułmanie kłaniają się w kierunku kamienia, a katolicy w kierunku ciała!

Muzułmanie wyglądają na mających serce z kamienia - kłaniają się w kierunku kamiennej świątyni wyglądającej jak czarny sześcian dzięki nakryciu kiswah i całują czarny kamień. Czerń i kamień to dwa słowa kojarzące się z najświętszymi przedmiotami islamu. Katolicy kłaniają się w kierunku Ciała Chrystusa.
Jahwe skierował do mnie te słowa: Synu człowieczy, kiedy dom Izraela mieszkał na swojej ziemi, wówczas splugawili ją swym postępowaniem i swymi czynami: postępowanie ich wobec Mnie było jak nieczystość miesięczna kobiety. Wtedy wylałem na nich swe oburzenie z powodu krwi, którą w kraju przelali, z powodu bożków, którymi go splugawili.

I rozproszyłem ich pomiędzy pogańskie ludy, i rozsypali się po krajach, osądziłem ich według postępowania i czynów. W ten sposób przyszli do ludów pogańskich i dokąd przybyli, bezcześcili święte imię moje, podczas gdy mówiono o nich: To jest lud Jahwe, musieli się oni wyprowadzić ze swego kraju. Wtedy zatroszczyłem się o święte me imię, które oni, Izraelici, zbezcześcili wśród ludów pogańskich, do których przybyli. Dlatego mów do domu Izraela: Tak mówi Jahwe Pan: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście. Chcę uświęcić wielkie imię moje, które zbezczeszczone jest pośród ludów, zbezczeszczone przez was pośród nich, i poznają ludy, że Ja jestem Jahwe — wyrocznia Jahwe Pana — gdy okażę się Świętym względem was przed ich oczami. Zabiorę was spośród ludów, zbiorę was ze wszystkich krajów i przyprowadzę was z powrotem do waszego kraju, pokropię was czystą wodą, abyście się stali czystymi, i oczyszczę was od wszelkiej zmazy i od wszystkich waszych bożków. I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali. Wtedy będziecie mieszkać w kraju, który dałem waszym przodkom, i będziecie moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem (Ez 36,16–28)

amaculatio
Posty: 122
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:17

Post autor: amaculatio »

Koran mnie przeraża. Czuję antypatię do tej księgi. Jej treść wywołuje lęk. Różne grupy islamskie zastraszają się nawzajem wiecznym potępieniem.

Bojący się piekła ludzi z innych wyznań mogą być nazywani bałwochwalcami, niewiernymi i obłudnikami. Księga ta tak dużo mówi o tym, że Stwórca jest łaskawy i miłosierny, dlaczego zatem straszy całą ludzkość wiecznym piekłem tylko za niepodążanie za tą księgą? Nie trzeba wierzyć w Koran, aby wierzyć, że jest tylko jeden Bóg.

amaculatio
Posty: 122
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:17

Post autor: amaculatio »

Ta księga napawa lękiem i przerażeniem. Mnóstwo wersetów mówi o okropnych karach. Brutalne gry komputerowe nie robią na mnie większego wrażenia, ale opisy tortur tu spotkane wpędzają wręcz w zaburzenia psychiczne. To naprawdę przerażające! Koran jest niekompatybilny z Biblią, a ktoś, kto kieruje się Koranem, może uznać, że uznający Biblię to bałwochwalcy, niewierni czy hipokryci. A uznający Biblię też chcą żyć bez grzechu, nie chcą być ukarani po śmierci, chcą służyć Panu... Z analizy Koranu można dojść do wniosku, że zdecydowana większość muzułmanów popełnia "bałwochwalstwo" kłaniając się w kierunku Mekki. Mam dużo agresywnych myśli w stosunku do tej księgi, która straszy piekłem.

W Pięcioksięgu nie ma mowy o karach pośmiertnych! A Koranie ostrzeżenia przed piekłem pojawiają się w chwili wspominania postaci z Tory ( jak Noe, Abraham, Mojżesz). Gdyby piekło było tak niehumanitarne i nieetyczne, jak to opisują tradyce, to w Pięcioksięgu musiałoby być o nim dużo napisane.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

amaculatio pisze:ojący się piekła ludzi z innych wyznań mogą być nazywani bałwochwalcami, niewiernymi i obłudnikami. Księga ta tak dużo mówi o tym, że Stwórca jest łaskawy i miłosierny, dlaczego zatem straszy całą ludzkość wiecznym piekłem tylko za niepodążanie za tą księgą?
Gdybym nie wiedziała, że piszesz o Koranie, sądziłabym, że streszczasz Stary Testament. Opis pasuje w 100%. Fakt, że w ST nie ma o jakiś wielkich karach pośmiertnych, ale JHWH niewiernym czynił piekło za życia. Koran czerpie wizje piekła już z 600-letniej tradycji Chrześcijaństwa.

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

ShadowLady86 pisze:Gdybym nie wiedziała, że piszesz o Koranie, sądziłabym, że streszczasz Stary Testament. Opis pasuje w 100%. Fakt, że w ST nie ma o jakiś wielkich karach pośmiertnych, ale JHWH niewiernym czynił piekło za życia. Koran czerpie wizje piekła już z 600-letniej tradycji Chrześcijaństwa.
Jest różnica między Bogiem zsyłającym kary, przy czym uprzednio zesłał ok. 200 lat ostrzeżeń, a pustynnym handlarzem-analfabetą, który każe odcinać stopy, dłonie, torturować tych, którzy nie przyjmą islamu nie zapłacą dżizji.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Powiedz to Kananejczykom. Albo niemowlętom, które kazał zabijać JHWH.
(4) Pan rzekł do niego: Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi.. (5) Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! (6) Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. [Ez 9: 4-6]
Ale oczywiście, jeśli Allah każe zabijać, to potwór z Niego. Jeśli JHWH każe zabijać niemowlęta, to pewnie miał powód i owe niemowlęta na pewno popełniły jakieś obrzydliwości.

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

ShadowLady86 pisze:Ale oczywiście, jeśli Allah każe zabijać, to potwór z Niego. Jeśli JHWH każe zabijać niemowlęta, to pewnie miał powód i owe niemowlęta na pewno popełniły jakieś obrzydliwości.
Allah kazał walczyć i pokonywać tych co po prostu w niego nie wierzą, a JHWH kierował polecenia zabijania konkretnego plemienia, konkretnej grupy, która już od dawien dawna nie istnieje, plus chyba dawał im jakieś ostrzeżenia do nawrócenia... Możesz przybliżyć tę sytuacje z zabijaniem niemowląt?

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Konkretnego?
Let's see...
Pwt 20:10-16
10. Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, najpierw ofiarujesz mu pokój,
11. a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli.
12. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je.
13. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza.
14. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój.
15. Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów.
16. Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu.
(BT)
O jakich konkretnych narodach wspomniał?
Tak z nazwy?

Mojżesz wprowadził to w życie i jest oczywiście wymieniona nazwa tejże grupy, lecz powyższy fragment można zastosować do każdego narodu.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Dżej pisze:lecz powyższy fragment można zastosować do każdego narodu.
Można ale Bóg tego nie nakazywał.

Tu widzę zabijanie mezczyzn, a nie niemowlat

amaculatio
Posty: 122
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:17

Post autor: amaculatio »

Bardzo ciekawe jest to, że w uznawanym za przepełniony przemocą Piecioksięgu nie ma mowy o karze cierpień po śmierci. W Koranie pełno jest wersetów zastraszających pośmiertnymi katuszami. Tak więc ta druga księga jest znacznie brutalniejsza.

Na dodatek w Koranie są treści, które budzą sporo wątpliwości. Na przykład błąd matematyczny, według którego 1 = 9/8:

http://islam.vishwas.org/matherror.html

Mathematical Error in Quran is a surprise to many Muslims. Though it is not unknown to Shia and Sunni and other Muslims, and the problem is "solved" by interpreting Quran differently and conveniently but NOT according to Quran. The reason is clear -it is impossible to distribute the inheritance according to dictate of the Quran.

According to the instruction given in Quran 4.11, 12 and 176, if a man dies and leav behind a wife, three daughters and his two parents, His wife’s share of his inheritance is 1/8. (In what ye leave, their share is a fourth, if ye leave no child; but if ye leave a child, they get an eighth) His daughters would receive 2/3 (if only daughters, two or more, their share is two-thirds of the inheritance;) and his parents each will get 1/6 of his inheritance. (For parents, a sixth share of the inheritance to each, if the deceased left children;) When you add all these fractions the sum is more than the total of inheritance. Wife1/8 = 3/24 Daughters 2/3 = 16/24 Father 1/6 = 4/24 Mother1/6 = 4/24 Total = 27/24


The problem is not religious contradiction but inability to perform as dictated by Quran.

Quran asks muslims to divide 1 (100%) into parts such that when all parts are added up, the answer should come 1+1/8 (112.5%). I will be happy to learn this kind of Mathematics as taught in Quran.


Obrazek

4:11 I daje wam Bóg przykazanie co do waszych dzieci: synowi przypada udział podobny do udziału dwóch córek. A jeśli będzie córek więcej niż dwie, to pozostanie im dwie trzecie z tego majątku; a jeśli będzie tylko jedna, to dla niej będzie połowa. Jeśli zmarły ma syna, to każdemu z dwojga rodziców zmarłego przypadnie jedna szósta z pozostawionego majątku. A jeśli nie ma syna i dziedziczą po nim rodzice, to jego matce przypada jedna trzecia; a jeśli on ma braci, to jego matce przypadnie jedna szósta - po oddaniu legatu, jaki zalecił w testamencie, lub długu. Albowiem nie wiecie, czy rodzice wasi, czy synowie są dla was bardziej pożyteczni. To jest obowiązek ustanowiony przez Boga. Zaprawdę, Bóg jest wszechwiedzący, mądry!
4:12 I wam przypada połowa z tego, co pozostawiły wasze żony, jeśli nie mają dziecka. Jeśli mają dziecko, to wam przypada czwarta część z tego, co one pozostawiły, po potrąceniu legatu, który zapisały w testamencie, lub długu. A im przypadnie czwarta część z tego, co wy zostawicie, jeśli nie macie dziecka. A jeśli macie dziecko, to im przypadnie ósma część z tego, co pozostawicie - po potrąceniu legatu, jaki zapisaliście w testamencie, lub długu. A jeśli mężczyzna lub kobieta mają dziedziców w linii bocznej, i on ma brata lub siostrę, to każdemu z nich dwojga przypadnie szósta część. A jeśli jest ich więcej, to oni są współudziałowcami w jednej trzeciej części dziedzictwa, po potrąceniu legatu zapisanego przez zmarłego w testamencie lub długu - bez niczyjej krzywdy. To jest przykazanie od Boga! A Bóg jest wszechwiedzący, mądry!
4:176 Pytają ciebie o pouczenie. Powiedz: "Bóg daje wam pouczenie o dziedziczeniu w linii bocznej: Jeśli mężczyzna zginie nie mając dziecka, a ma on siostrę, to jej przypada połowa z tego, co on pozostawił; a mężczyzna dziedziczy po siostrze, jeśli ona nie ma dziecka. A jeśli ma dwie siostry, to im przypada dwie trzecie z tego, co zostawił. A jeśli ma braci i siostry, to mężczyźnie przypada udział dwóch kobiet." Wyjaśnia wam Bóg, abyście nie błądzili. Bóg jest o każdej rzeczy wszechwiedzący!


https://www.youtube.com/watch?v=QyEzq5sSVQo (niektóre rzeczy brzmią "wulgarnie" czy są nieprawdziwe)

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

woroniecka pisze:
Dżej pisze:lecz powyższy fragment można zastosować do każdego narodu.
Można ale Bóg tego nie nakazywał.

Tu widzę zabijanie mezczyzn, a nie niemowlat
Jak więc skomentować to?
Lb 31:14-18
14. I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej.
15. Rzekł do nich: Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety?
16. One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana.
17. Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.
18. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.
(BT)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”