Swiat Islamu wczoraj i dzis - Zloty wiek Islamu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Swiat Islamu wczoraj i dzis - Zloty wiek Islamu

Post autor: tom68 »

Swiat Islamu wczoraj i dzis - Zloty wiek Islamu (od VII do XI w n e ) Tolerancja Arabow
" Bardzo ciekawie wygladala sytuacja religijna w kalifacie Arabskim bo dzieki duzej tolerancji z jaka traktowali swych poddanych kalifowie .... z jednej strony rozwijal sie Islam ... z drugiej przybywalo wyznawcow chrzescijanstwa lub judaizmu. Na dalekie tereny Azji zaczeli przybywac wyznawcy nestorianizmu, monofizytyzmu, maronizmu czy judaizmu . Niestety ekspansja krzyzowcow zalamala to wielkie i cywilizowane panstwo z takim trudem stworzone a teraz rozrywane przez konflikty religijne i coraz liczniejszych wrogow zewnetrznych ... zaczelo chylic sie ku upadkowi a i potem np za czasow sultana Saladyna .... gdy Jego wojska odbily Jerozolime z rak krzyzowcow, nie bylo mordowania Zydow i chrzescijan , niestety gdy krzyzowcy zdobywali wczesniej rozne miasta chocby Jerozolime mordowali wszystkich niekatolikow a wiec dlugi czas w krajach Islamu chrzescijanie oraz Zydzi zyli w pokoju , wtedy gdy w chrzescijanskiej Europie przesladowano i zabijano niekatolikow chrzescijan i Zydow a co w koncu zaowocowalo miedzy innymi duchem krucjat i obudzilo demona fanatyzmu Islamu czego owoce zbieramy do dzis .

Islam i dzisiaj jest rozny mniej lub bardziej otwarty ... wezmy chocby polskich Tatarow ... a nowozytny fundamentalizm i terroryzm Islamski tez czesto byl i jest wykorzystywany przez rozne rozne rzady do wlasnych celow ... np do walki z ZSRR czy do ograniczania pod pozorem walki z fundametalizmem praw i wolnosci obywateli tak w UE jak i USA co w koncu moze dobrowadzic do swiatowej dyktatury i wladzy Antychrysta ( np Watykan to nie tylko kosciol ale panstwo o wlasnych planach ktoremu bardzo zalezy np na Jerozolimie bo z tego swietego miasta dla wyznawcow trzech religii Abrahama mozna latwiej rzadzic w swiecie religijnym ) wiem ze cywilizowanie sie Islamu to nie jest latwa sprawa i wymaga trzech lub czterech pokolen np. gdyby Turcja weszla do Unii Europejskiej . Wierze jednak ze skoro ewangelia mogla zmienic na lepsze poganski Rzym tym bardziej moze pokonac Islam ale jesli zwyciezy duch taki jak jaki teraz mamy tak w swiecie zachodu jak i Islamu czeka nas wojna cywilizacji ... coz Szatan kocha wojny itp. rzeczy i zrobi wszystko by do nich doprowadzac bo tylko wtedy moze opozniac nastanie krolestwa Bozego .... to tyle od mnie na temat ....pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

tom68 pisze:Swiat Islamu wczoraj i dzis - Zloty wiek Islamu (od VII do XI w n e ) Tolerancja Arabow
" Bardzo ciekawie wygladala sytuacja religijna w kalifacie Arabskim bo dzieki duzej tolerancji z jaka traktowali swych poddanych kalifowie .... z jednej strony rozwijal sie Islam ... z drugiej przybywalo wyznawcow chrzescijanstwa lub judaizmu. Na dalekie tereny Azji zaczeli przybywac wyznawcy nestorianizmu, monofizytyzmu, maronizmu czy judaizmu . Niestety ekspansja krzyzowcow zalamala to wielkie i cywilizowane panstwo
jak słodko było :-P
czyżby?!?
Palestyna w kalifacie Abbasydów
Niezależne Emiraty powstałe w Kalifacie Abbasydów

Rok 750 to początek rządów Abbasydów w Palestynie. Wraz z upadkiem Umajjadów, Jerozolima popadła niemal zupełnie w zapomnienie. Miasto popadło w ruinę.

W 956 roku władzę w kalifacie złożono w ręce wezyrów, kalifom pozostawiono jedynie najwyższe dostojeństwo religijne. W tym okresie książęta dzielnicowi uzyskali niezależność w swych prowincjach.

Żydom zamknięto w tym okresie dostęp do urzędów, zabroniono studiowania święte księgi, synagogi i kościoły przemianowano na meczety.
Palestyna w kalifacie Fatymidów

W 978 wojska Fatymidów opanowały Palestynę.

Przez krótki okres społeczność żydowska w Palestynie przeżyła swoje małe odrodzenie. W Jerozolimie powstała uczelnia religijna jesziwa. Jednak już w 1008 roku kalif nakazał, aby wszyscy Żydzi nie wyznający islamu szyickiego, nosili na szyi wizerunek cielęcia, na pamiątkę złotego cielca ich przodków na pustyni. Karą za nieposłuszeństwo było wygnanie.

W 1009 roku kalif zburzył w Jerozolimie Bazylikę Grobu Świętego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Palestyna_ ... rab%C3%B3w
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

tom68 pisze:Wierze jednak ze skoro ewangelia mogla zmienic na lepsze poganski Rzym tym bardziej moze pokonac Islam
naiwność bez granic :-P
odkąd Koran został spisany to on pokonuje ewangelię na wciąż nowych i nowych i nowych terenach i końca nie widać :-(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Islam ....

Post autor: tom68 »

Czy uwazasz ze Koran jest lepszy od ewangelii .... zobacz granice Turcji 100 temu a teraz i pomysl co piszesz ....
tom68

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Islam ....

Post autor: Dezerter »

tom68 pisze:Czy uwazasz ze Koran jest lepszy od ewangelii .... zobacz granice Turcji 100 temu a teraz i pomysl co piszesz ....
przemyślałem i podtrzymuje w 100%
Nie nie uważam, że Koran jest lepszy od Ewangelii...
co do tematu mają granice Turcji? - popatrz na granice islamu z chrześcijaństwem 100 lat temu i dziś na świecie a nawet w Europie - na liczbę wyznawców islamu i chrześcijaństwa
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

tabasz

Post autor: tabasz »

http://www.youtube.com/watch?v=hW-TypQmU4c

Nastąpiła też wymiana podarunków. Ojciec Święty otrzymał ceramikę przedstawiającą gołębia z wpisanym imieniem Allaha. Wręczając prezent mufti powiedział: "To jest imię Allaha, od którego zaczyna się każda nasza modlitwa". Wówczas papież położył rękę na wizerunku i odpowiedział: "Módlmy się o braterstwo całej ludzkości".
http://ekai.pl/wydarzenia/x11647/benedy ... -meczecie/

:-D

Kardynał McCarrick
(fot. BB3)

Modliłem sie do Allaha o błogosławieństwo dla Waszej Wysokości - te
słowa skierował 13 września br. w Waszyngtonie do jordańskiego króla
Abdullaha II bin Al-Husseina arcybiskup Waszyngtonu kardynał Theodore
McCarrick. Słowa hierarchy wywołały konsternację nie tylko wśród wielu
katolików, ale także chrześcijan innych wyznań.

Już na samym początku kardynał przypomniał, że kilka miesięcy temu
modlił się w Waszyngtonie w intencji monarchy. Wówczas prosiłem Allaha,
miłosiernego i wszechlitościwego Pana całego świata - kontynuował
McCarrick - aby pobłogosławił Waszą Wysokość, i pomógł Wam uczynić z
Waszego kraju most, przez który wszystkie narody mogłyby przechodzić w
jedności, przyjaźni i miłości.

Waszyngtoński arcybiskup przypomniał wcześniejsze słowa króla, a także
papieża Benedykta XVI skierowane do wyznawców islamu i innych religii
podczas Światowych Dni Młodzieży w Kolonii, w których zaapelował o to,
by ludzie wiary zaangażowali się w wykorzenienie nienawiści na świecie.
Wezwanie Waszej Wysokości i Ojca Świętego są w tak wielu aspektach
identyczne. Niechaj Allah, Miłosierny i Litościwy, towarzyszy Waszej
Wysokości na tej szlachetnej ścieżce - powiedział kardynał.

Słowa McCarricka wywołały burzę skrajnie różnych komentarzy. Jedni
chwalili hierarchę za wizjonerski ekumenizm międzyreligijni, a inni
oskarżyli o zdradę wiary chrześcijańskiej. Nie zabrakło też głosów,
które próbowały "ortodoksyjnie" zinterpretować słowa purpurata.
Przypominano, że Jezus nauczał i mówił w języku aramejskim, w którym
Boga określa się pojęciem elâhâ lub też allâhâ, które spokrewnione jest
z arabskim słowem Allah.


http://pl.soc.religia.narkive.com/jmexR ... -do-allaha

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=11120
http://thewordwatcher.blogspot.com/2012 ... wojny.html

:crazy:

Wróg Allacha i szatana w Koranie jest ten sam!
http://www.arabia.alleluja.pl/tekst.php?numer=38805
http://www.arabia.alleluja.pl/tekst.php?numer=39070

Marjam al-Azra :-D

Muzułmanie z Libanu zażyczyli sobie, by w ich kraju święto Zwiastowania NMP było świętem państwowym. I tak 25 marca 2010 r. pierwszy raz w historii chrześcijanie i muzułmanie obchodzili wspólnie święto na cześć Matki Jezusa.

http://religie.wiara.pl/doc/818792.Marjam-alAzra

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Islam

Post autor: tom68 »

Islam zyskuje dzis duzo w Europie bo ta odeszla od Biblii najlepszy przyklad to KRK ...
zły przykład, bo nie prawdziwy - w krajach mocno katolickich islam zyskuje najmniej - najwięcej we wrogich KRK
przykład Anglia, Niemcy, Holandia, czy świecka Francja
ale ty założyciel tego wątku cieszysz się , że już niedługo w Europie nastanie - "Zloty wiek Islamu" :lol:
Ostatnio zmieniony 13 sty 2014, 18:08 przez tom68, łącznie zmieniany 1 raz.
tom68

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Masz niepelne informacje ostatnio islam najwiecej w europie wlasnie w krajach katolickich moze na skutek afer w KRK...
tom68

Rethel

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - rzekomy Złoty wiek Islamu

Post autor: Rethel »

tom68 pisze:" Bardzo ciekawie wygladala sytuacja religijna w kalifacie Arabskim bo dzieki duzej tolerancji z jaka traktowali swych poddanych kalifowie .... z jednej strony rozwijal sie Islam ... z drugiej przybywalo wyznawcow chrzescijanstwa lub judaizmu.
Dobrze się czujesz?
Tak wielu chrześcijan przybywało, że ze stuprocentowo chrześcijańskich
populacyj w krajach arabskich teraz średnio chrześcijaństwo wynosi 1-2%.
Wzrost zajefajny jak jasna cholera (a może ciemna?)...
Na dalekie tereny Azji zaczeli przybywac wyznawcy nestorianizmu, monofizytyzmu, maronizmu czy judaizmu .
No właśnie dlatego tam przybywali, bo na terenach
Bliskiego Wschodu ich tłamszono i eksterminowano!

Irak był niegdyś prawie że w 100% chrześcijański,
Persja w połowie, częściowo Arabia - a dziś? Zero...
Stąd uciekało się dalej na wschód, albo traciło głowy...
Niestety ekspansja krzyzowcow zalamala to wielkie i cywilizowane panstwo z takim trudem stworzone
No teraz to się uśmiałem.... :roll:
Czy zdajesz sobie sprawę, że Kalifat rozpadła się już w 30 lat po śmierci Mahometa,
a pierwsza na stałe oderwała się Andaluzja jakieś 350 lat przed krucjatami...?

Wobec powyższego piszesz totalne głupoty.
Gdy przybyła pierwsza krucjata, po Kalifacie
uniwersalnym w Palestynie nie było śladu...
Masz w ogóle zielone pojęcie, czemu doszło do krucjat?
I jakie to były proporcje?

Nie trzeba znać angielskiego aby to zrozumieć:
tu=> https://www.youtube.com/watch?v=I_To-cV94Bo
a teraz rozrywane przez konflikty religijne i coraz liczniejszych wrogow zewnetrznych ... zaczelo chylic sie ku upadkowi a i potem
I oczywiście nadal jest to wina kilku krzyżowców...
No patrz, takie wielkie, wspaniałe i cywilizowane imperium,
a przez 900 lat nie może sobie dać rady z kilkoma wyprawami
na skrawek ziemi wielkości przeciętnego polskiego województwa...

Jaja chłopie sobie robisz, czy jesteś zakonspirowanym dżihadystą? :roll:
np za czasow sultana Saladyna .... gdy Jego wojska odbily Jerozolime z rak krzyzowcow, nie bylo mordowania Zydow i chrzescijan , niestety gdy krzyzowcy zdobywali wczesniej rozne miasta chocby Jerozolime mordowali wszystkich niekatolikow
Biorąc pod uwagę, że w Jerozolimie nie żyło więcej niż 10.000 ludzi w
1099, to owa "straszna rzeź" liczyła mniej niż ta liczba mieszkańców.
Nawet przyjmując informacje od pokrzywdzonych, ze było to 30.000,
całkowicie niewiarygodne, to jest to niczym, wobec 120.000 Franków
żyjących w Królestwie Jerozolimskim, którzy wyparowali po zwinięciu
się państwa. Ciekawe dlaczego, hmm.... I jest to niczym, wobec 270
milionów
ludzi, których wymordowali dżihadyści...
a wiec dlugi czas w krajach Islamu chrzescijanie oraz Zydzi zyli w pokoju ,
Żyli w takim pokoju, że chrześcijanie i żydzi byli gorzej traktowani, niż podludzie w III Rzeszy...
wtedy gdy w chrzescijanskiej Europie przesladowano i zabijano niekatolikow chrzescijan i Zydow a co w koncu
O jacy niedobrzy ci chrześcijanie, ojojojojoj...
zaowocowalo miedzy innymi duchem krucjat i obudzilo demona fanatyzmu Islamu czego owoce zbieramy do dzis .
No tak, zamach na WTC 9/11 z 2001 to wina krucjat sprzed 900 lat...
Dobrze się czujesz? Ponad 20.000 ataków dżihadu od tamtej pory, to
też pewnie wina Urbana II i Godfryda z Boullion...
koncu moze dobrowadzic do swiatowej dyktatury i wladzy Antychrysta ( np Watykan to nie tylko kosciol ale panstwo o wlasnych planach ktoremu bardzo zalezy np na Jerozolimie bo z tego swietego miasta dla wyznawcow trzech religii Abrahama mozna latwiej rzadzic w swiecie religijnym)
Czy ty to pisałeś na trzeźwo? :roll:
wiem ze cywilizowanie sie Islamu to nie jest latwa sprawa i wymaga trzech lub czterech pokolen np. gdyby Turcja weszla do Unii Europejskiej.
Turcja już raz w Europie była.
Nie wprowadzała norm unijnych, lecz szariat.
Ludność była podzielona na kategorie jak w obozie koncentracyjnym.
Gdyby Turcja weszła taka jak jest, to mielibyśmy w ciągu 20 lat Kalifat w większości Europy.
Niemal 80 milionów Turków zalałoby nas o wiele bardziej niż 300 lat temu...
Wierze jednak ze skoro ewangelia mogla zmienic na lepsze poganski Rzym tym bardziej moze pokonac Islam
Póki co, to Islam przejmuje od 1400 lat terytoria chrześcijańskie.
Cały Bliski Wschód, Azja Mniejsza, Północna Afryka - niegdyś chrześcijańskie.
Z Hiszpanii udało ich się wywalic dopiero po 800 latach a wyparcie ich
z Bałkanów zajęło 500 lat. Nadal okupują Anatolię, Syrię, Irak, Palestynę,
Egipt. Libię, Tunezję, Algierię i Maroko - ziemie będące kiedyś centrum chrześcijaństwa.
Jakoś przez 1400 lat nie zmienili się pod wpływem ewangelii, lecz ją rugowali wszelkimi
możliwymi środkami z ucinaniem głów na czele.
ale jesli zwyciezy duch taki jak jaki teraz mamy tak w swiecie zachodu jak i Islamu czeka nas wojna cywilizacji ... coz Szatan kocha wojny itp. rzeczy i zrobi wszystko by do nich doprowadzac bo tylko wtedy moze opozniac nastanie krolestwa Bozego .... to tyle od mnie na temat ....pozdrawiam ! Tomasz G
Czy ty naprawdę jesteś ślepy? :aaa:
Ta wojna trwa już 1400 lat!
Pewnie chrześcijanie znowu są winni, że Mahomet kazał wyrżnąć wszystkich żydów
w Medynie i biedni muzułmanie przez krzyżowców muszą ten model naśladować... :crazy:

Pierwszym, stałym i odwiecznym agresorem jest Islam, a nie Chrześcijaństwo... :evil:

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Islam to religia najpełniej ujmująca świat spośród obecnych dużych religii, ale nie powiedziane jest, że Bóg wypowiedział się już w całości. Ja mówiąc przy psychotropach nie chcę się wymądrzać, ale wszyscy musimy być sprawiedliwymi i nie tyle wybrać z dostępnych religii, co znaleźć rzetelne rozwiązania problemów, ale i strzec całej życiowej drogi

Quran 5:3
Zakazane wam jest: padlina, krew i mięso świni; to, co zostało poświęcone na ofiarę w imię czegoś innego niż Boga; zwierzę zaduszone, zabite od uderzenia, zabite na skutek upadku, zabite na skutek pobodzenia i to, które pożerał dziki zwierz - chyba że zdołaliście je zabić według rytuału - i to, co zostało ofiarowane na kamieniach. I nie wolno wam się dzielić, wróżąc za pomocą strzał, bo to jest bezbożnością. Dzisiaj ci, którzy nie wierzą, są zrozpaczeni z powodu waszej religii. Nie obawiajcie się ich, lecz obawiajcie się Mnie! Dzisiaj udoskonaliłem dla was waszą religię i obdarzyłem was w pełni Moją dobrocią; wybrałem dla was islam jako religię. Kto jednak będzie zmuszony w czasie głodu, nie będąc skłonnym dobrowolnie do grzechu... - zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!
Obrazek

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Ja mówiąc przy psychotropach nie chcę się wymądrzać
Bardzo słuszny zamiar. Spróbuj wprowadzić go w życie.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Albertus pisze:
Ja mówiąc przy psychotropach nie chcę się wymądrzać
Bardzo słuszny zamiar. Spróbuj wprowadzić go w życie.
Czy nie powinienem się odzywać? Próbowałem, ale to się psychiatrom też nie podobało. Nie znalazłem osoby do pomocy w sprawie tej niezrozumiałej "służby zdrowia". Jestem w trudnej sytuacji

Quran 4:85
85. Kto wstawia się w dobrej sprawie, ten będzie miał w niej udział; a kto wstawia się w złej sprawie, ten będzie miał jej podwójne obciążenie. Bóg czuwa nad każda rzeczą!
Obrazek

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Czy nie powinienem się odzywać? Próbowałem, ale to się psychiatrom też nie podobało.
O.K. Rozumiem.

Na pewno nie jest dobrze dla dla nikogo a dla ciebie w szczególności "nie odzywać się".

Szczególnie jeśli to jest pewną formą terapii.

Zachęcam cię do dalszych wypowiedzi na forum a najbardziej do dyskusji polegającej na wymianie racjonalnych argumentów.

Życzę zdrowia! :-)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Według mnie muzułmanie są znacznie bliżej biblii niż wielu tradycyjnych chrześcijan :-D
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

To miłe co piszesz Albertus. Tom68 Muzułmanie mają rozbudowany pogląd na rzeczywistość. Muzułmanie i Żydzi są bardzo pragmatyczni przez co są pewni siebie, a to pozytywna cecha, a dążąc do szczytnego nawet najtrudniejszego celu niewątpliwie by go osiągnęli

Rdz 15:5 eib "(5) Następnie wyprowadził go na dwór i polecił: Spójrz ku niebu! Policz gwiazdy, jeśli zdołasz je policzyć! I oświadczył: Tak liczne będzie twoje potomstwo."

Quran 2:25
I zwiastuje radosną wieść tym, którzy uwierzyli i czynili dobre dzieła, iż dla nich będą Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki. Ilekroć są zaopatrywani w jakiekolwiek owoce z nich, oni mówią: "To jest to, co otrzymywaliśmy kiedyś!", albowiem to, co otrzymują, jest bardzo podobne. Będą tam mieli małżonki czyste, będą tam przebywać na wieki.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”