"613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Moderatorzy: Bobo, booris, kansyheniek, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 3316
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

62 Przykazanie Judaizmu
Zakaz zgody na to, aby pozostawić czarownicę przy życiu

Przykazanie to nawiązuje do drzewa życia. Ja rozumiem, że nie można zgadzać się, aby potomstwo przymierza w Duchu Życia było oddawane w ręce czarownicy. O pozostawaniu przy życiu pisze też Paweł i jego słowa też trzeba interpretować jako pozostawanie przy Drzewie Życia, czyli przy Świętym Duchu przymierza, bo interpretując jego słowa bez wglądu w resztę Pism Świętych niektórzy mogli by posądzić go o ominięcie Prawdy. Przy poniższym wersie z listu do Tesaloniczan trzeba też zaznaczyć, że słowo życie nie jest tu w opozycji do zaśnięcia, lecz w przypadku osób które zasnęły Paweł chce podkreślić poprzez zwrot "nie wyprzedzimy", że zmarłym grzech się nie liczy ponieważ ustąpili z rozpraszania mocy Ludu Świętego

1Tes 4:15 EIB "To wam podajemy jako Słowo Pańskie: My, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli."

Dn 12:6-7 EIB "I ten, który stał po tej stronie rzeki, powiedział do odzianego w lnianą szatę, który stał na drugim brzegu: Kiedy nastąpi koniec tych przedziwnych rzeczy? (7) Wtedy odziany w lnianą szatę, stojący poza wodą, wzniósł ku niebu swe ręce, prawą oraz lewą, i przysiągł na Wiecznie Żywego: Nastąpi on o wyznaczonym czasie, czasach i połowie czasu. Wszystko to dopełni się wtedy, gdy dopełni się rozproszenie mocy świętego ludu."

Koran 75:3-5
Czy człowiek sądzi, że My nie zbierzemy jego kości?
Ależ tak! My mamy moc ponownie ułożyć nawet jego palce.
Lecz człowiek pragnie prowadzić nadal życie grzeszne.
Czas, gdy w pełni jest przyjęty, czyni wszystko wokół Świętym
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”