"613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Moderatorzy: Bobo, booris, kansyheniek, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

62 Przykazanie Judaizmu
Zakaz zgody na to, aby pozostawić czarownicę przy życiu

Przykazanie to nawiązuje do drzewa życia. Ja rozumiem, że nie można zgadzać się, aby potomstwo przymierza w Duchu Życia było oddawane w ręce czarownicy. O pozostawaniu przy życiu pisze też Paweł i jego słowa też trzeba interpretować jako pozostawanie przy Drzewie Życia, czyli przy Świętym Duchu przymierza, bo interpretując jego słowa bez wglądu w resztę Pism Świętych niektórzy mogli by posądzić go o ominięcie Prawdy. Przy poniższym wersie z listu do Tesaloniczan trzeba też zaznaczyć, że słowo życie nie jest tu w opozycji do zaśnięcia, lecz w przypadku osób które zasnęły Paweł chce podkreślić poprzez zwrot "nie wyprzedzimy", że zmarłym grzech się nie liczy ponieważ ustąpili z rozpraszania mocy Ludu Świętego

1Tes 4:15 EIB "To wam podajemy jako Słowo Pańskie: My, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli."

Dn 12:6-7 EIB "I ten, który stał po tej stronie rzeki, powiedział do odzianego w lnianą szatę, który stał na drugim brzegu: Kiedy nastąpi koniec tych przedziwnych rzeczy? (7) Wtedy odziany w lnianą szatę, stojący poza wodą, wzniósł ku niebu swe ręce, prawą oraz lewą, i przysiągł na Wiecznie Żywego: Nastąpi on o wyznaczonym czasie, czasach i połowie czasu. Wszystko to dopełni się wtedy, gdy dopełni się rozproszenie mocy świętego ludu."

Koran 75:3-5
Czy człowiek sądzi, że My nie zbierzemy jego kości?
Ależ tak! My mamy moc ponownie ułożyć nawet jego palce.
Lecz człowiek pragnie prowadzić nadal życie grzeszne.
Czas, gdy w pełni jest przyjęty, czyni wszystko wokół Świętym
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."

Awatar użytkownika
radek
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

Izraelitom zesłano według mnie najtrudniejsze do zrozumienia przepisy religijne, miedzy innymi dlatego jest Im trudno osiągnąć zrozumienie w oczach reszty Świata, pomimo iż są opieczętowani przez Boga na czas wywyższenia Synów Izraela

Koran 45:16
Daliśmy synom Izraela Księgę, mądrość i proroctwo. Zaopatrzyliśmy
ich we wspaniale rzeczy i wynieśliśmy ich ponad światy.

Nie jest to oczywiście w sprzeczności z Islamem, bo Bóg jest jeden, a Żydzi i Muzułmanie to nie są po prostu nazwy grup ludzi walczących o prym religijny. To są ludzie mający umowę z Bogiem na tą samą nagrodę za swoje dzieła

Mat 20:1-16 EIB "Królestwo Niebios przypomina bowiem pewnego gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem wynająć robotników do swojej winnicy. (2) Uzgodnił z nimi stawkę — denar za dzień — i posłał do pracy. (3) Następnie wyszedł o dziewiątej i zobaczył innych, stojących bezczynnie na rynku. (4) Idźcie i wy do winnicy — powiedział — a ja wam sprawiedliwie zapłacę. (5) I oni poszli. Potem wyszedł jeszcze w południe i około piętnastej. Postąpił podobnie. (6) Gdy wyszedł o siedemnastej, zastał również czekających na pracę. Dlaczego tu bezczynnie stoicie cały dzień? — zapytał. (7) Nikt nas nie wynajął — odpowiedzieli. On na to: Idźcie i wy do winnicy. (8) Z nastaniem wieczoru właściciel winnicy polecił swojemu zarządcy: Zwołaj robotników i wypłać im dniówkę. Zacznij od ostatnich, a zakończ na pierwszych. (9) Podeszli zatem zatrudnieni o siedemnastej i otrzymali po denarze. (10) Gdy podeszli pierwsi, sądzili, że dostaną więcej, lecz i oni otrzymali po denarze. (11) Po wypłacie zaczęli się burzyć przeciwko gospodarzowi. (12) Ci ostatni pracowali tylko godzinę — wytykali — a pan potraktował ich na równi z nami, którzy musieliśmy znosić trudy dnia i upał! (13) Wtedy gospodarz powiedział jednemu z nich: Nie krzywdzę cię, mój drogi. Czy nie uzgodniliśmy, że dostaniesz denara? (14) Bierz, co twoje, i idź! Chcę bowiem temu ostatniemu zapłacić tak, jak i tobie. (15) Czy nie wolno mi z tym, co moje, czynić tego, co chcę? A może krzywym okiem patrzysz na to, że jestem dobry? (16) W ten sposób ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi."
Czas, gdy w pełni jest przyjęty, czyni wszystko wokół Świętym
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”