Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: tom68 »

Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym
autor: LK

Do gwaltownych kilkudniowych starc miedzy Palestynczykami a izraelska policja doszlo wokol terenu jerozolimskiego meczetu Al-Aksa, bedacego jednym z najswietszych miejsc islamu. Wedlug swiadkow policja uzyla gazow lzawiacych i granatow ogluszajacych. Kilkaset osob zabarykadowalo sie w meczecie Al-Aksa. Policja nie weszla jednak do swiatyni. Muzulmanie protestuja przeciwko pracom wykopaliskowym i budowlanym wokol Wzgorza Swiatynnego. Ich oburzenie wywoluje zwlaszcza budowa pomostu, majacego prowadzic do miejsca, z ktorego – jak glosi islamska tradycja – Mahomet wstapil do nieba. Mufti Jerozolimy napietnowal izraelskie przedsiewziecie budowlane na Wzgorzu. Powiedzial, ze sluzy „polityce judaizacji Jerozolimy” i wezwal muzulmanow calego swiata, aby udawali sie na Wzgorze i bronili go. Strona izraelska zapewnia, ze wykopaliska i budowa pomostu nie wyrzadza zadnej szkody swietym miejscom islamu, bo pomost bedzie sie w calosci znajdowal poza Wzgorzem Swiatynnym.

http://ccs.infospace.com/ClickHandler.a ... BD34412EF7
tom68

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Religie powinny zostać zdelegalizowane, a wyznawcy leczeni.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: radek »

To, że jedno miejsce jest czczone przez różne religie moim zdaniem jest Dobre. Powinno to być fundamentem do jednoczenia społeczności i myśli religijnej

Iz 2:3 EIB "Liczne ludy wyruszą, mówiąc: Chodźmy, wstąpmy na górę PANA, idźmy do domu Boga Jakuba, niech nas naucza swoich dróg, byśmy chodzili Jego ścieżkami; z Syjonu bowiem wyjdzie Prawo, a Słowo PANA z Jerozolimy."

Izraelitom i Ich partnerom zgodnie z Pismami przeznaczone są podróże na inne planety

Rdz 15:5 EIB "Następnie wyprowadził go na dwór i polecił: Spójrz ku niebu! Policz gwiazdy, jeśli zdołasz je policzyć! I oświadczył: Tak liczne będzie twoje potomstwo."

Koran 45:16
Daliśmy synom Izraela Księgę, mądrość i proroctwo. Zaopatrzyliśmy
ich we wspaniałe rzeczy i wynieśliśmy ich ponad światy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: Ketjow-oko »

Religia to opium dla ludzkości, ludzka potrzeba jest czczenie, składać hołd wobec wymysłom myślicieli dalekiego wschodu (Chiny, Indie) w Europie np. chrześcijaństwo skończywszy na wierzeniach Azteków czy Aborygenów i innej wszelkiej maści stworzonych ruchów religijnych.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: radek »

Odzywać się trzeba, a Religia to jedno z najwznioślejszych słów. Religie wiodą swoje społeczności do stanu pełnej harmonijnej władzy nad światem dla szczęścia ostatnich i pierwszych ludzi

J 15:11 EIB "Powiedziałem wam to po to, aby moja radość gościła w was i aby wasza radość była pełna."
Obrazek

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: Ketjow-oko »

Radek: słusznie stwierdziłeś w powyższym poście, ale pozwolę sobie zwrócić pewną uwagę - w świecie jest wielokrotność ruchów tzw. religijnych,gdzie ich domeną jest ostracyzm, więc gdzie ''... harmonia nad światem ...''
natomiast chrześcijaństwo zostało skalane krwią od Teodozjusza I 395 r kiedy zaistniał podział na zachodniochrześcijańskie i wschodniochrześcijańskie
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: radek »

Ketjow-oko pisze:
08 kwie 2021, 18:22
Radek: słusznie stwierdziłeś w powyższym poście, ale pozwolę sobie zwrócić pewną uwagę - w świecie jest wielokrotność ruchów tzw. religijnych,gdzie ich domeną jest ostracyzm, więc gdzie ''... harmonia nad światem ...''
natomiast chrześcijaństwo zostało skalane krwią od Teodozjusza I 395 r kiedy zaistniał podział na zachodniochrześcijańskie i wschodniochrześcijańskie
Dlatego poza pamięcią mamy tez Pisma, aby świadectwo ich autorów uczestniczyło w dziele zbawczym Synów Człowieczych

Ps 78:5 EIB "On utwierdził w Jakubie swe postanowienia I ustanowił w Izraelu Prawo, Które nadał naszym ojcom, Aby wprowadzali w nie swoich synów,"
Obrazek

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: Ketjow-oko »

Dzień dobry Radek:
Nie wiem czy otrzymasz tą wiadomość wysyłałem kilka ale nie zapisano w wysłanych PW, czy odpowiadając na post priw muszę założyć nowy temat czy tak jak teraz uczyniłem.
Jeżeli chodzi o Pisma jak wspomniałeś to - Pisma, pismem a życie toczy się w innych regułach - pozdrawiam
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: radek »

Ketjow-oko pisze:
09 kwie 2021, 10:38
Pisma, pismem a życie toczy się w innych regułach
Lecz jeśli pewna osoba zadba o szczegóły, to przyniesie wiele Dobrego

Iz 42:1-3 EIB "Oto mój sługa, którego popieram, mój wybrany, rozkosz mojej duszy. Złożyłem na Nim mego Ducha, On nada narodom prawo. (2) Nie będzie krzyczał, nie będzie się unosił, nie wydostanie się na ulice Jego głos. (3) Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo."

Rz 5:17 EIB "Bo jeśli przez jednego, z powodu jego upadku, zapanowała śmierć, tym bardziej przez jednego, Jezusa Chrystusa, w tych, którzy dostępują ogromu łaski i otrzymują dar sprawiedliwości, zapanuje życie."

Mat 13:23 EIB "Ziarno na dobrej ziemi to ten człowiek, który słucha Słowa i rozumie je. Taki wydaje owoc, jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny."
Obrazek

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: Ketjow-oko »

Radek: Nie sztuką cytować pobożne życzenia, lecz co napisano wprowadzać w czyn i tego przestrzegać - to czyni pokojowe urzeczywistnienie w egzystencji człowieka tu na ziemi.
Zauważyłem w jednej z Świętych Ksiąg opis wydarzeń jednego człowieka z pierwszego wieku n.e, mówił, czynił wiele dobrego aby ludzie odmienili swoje ''serce'' oni natomiast tego człowieka zamordowali ''krew na nas i nasze dziadki'' uważam gdyby pojawił się ponownie nic by nie zmienił uznaliby tą osobę za marzyciela albo użyję mocniejszego słowa szaleńca - szybko unicestwiliby Jego albo zamknęliby w zakładzie dla obłąkanych, papier jest biały czy (pergamin), przyjmie wiele słów, hagad.
Człowiek mający sumienie to wyróżnia Go od zwierząt, które kieruje się instynktem powinien zabiegać w swoim jestestwie sprawiając dobro wobec drugich okazując również miłosierdzie innym - konkluzja: byłby wtedy pokój i bezpieczeństwo na ziemi, niesprawiedliwość, oszustwo, wyzysk ... itp nie istniałoby, lecz prawdziwa widoczna rzeczywistość wyraźnie wskazuje, że człowiek kieruje się zwierzęcym instynktem gorszym niż ono samo.
Tak było, jest i będzie nic się nie zmieni a człowiek nadal poszukiwać będzie ideału, który zaspokoi jego pragnienia w sferze duchowej.
Jest powiedziane: ''dobrego karczma nie zepsuje i złego nawet kościół nie naprawi"
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: radek »

Ja myślę, że warto być Dobrym, cierpliwym i dbać o szczegóły chociażby dla samego siebie, a jeśli inni lub chociaż jedna osoba zauważy przy tym, że warto, to jest to jedno z najwyższych osiągnięć w dziejach

Łk 15:7 EIB "Mówię wam: Podobnie w niebie większa będzie radość z jednego skruszonego grzesznika niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują opamiętania."
Obrazek

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: Ketjow-oko »

Znamy trzy czarodziejskie słowa: P.D.P one otwierają wszystkie zamki na świecie, ów człowiek otoczony jest szacunkiem, poważaniem i wszystko co się z tymi słowami łączy, natomiast gbur, malkontent ... itp zawsze ma pod górkę w całym życiu.
Koh.2:12 ''Postanowiłem przyjrzeć się mądrości a także szaleństwu i głupocie ...''
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: radek »

Ketjow-oko pisze:
10 kwie 2021, 11:12
Znamy trzy czarodziejskie słowa: P.D.P one otwierają wszystkie zamki na świecie, ów człowiek otoczony jest szacunkiem, poważaniem i wszystko co się z tymi słowami łączy, natomiast gbur, malkontent ... itp zawsze ma pod górkę w całym życiu.
Koh.2:12 ''Postanowiłem przyjrzeć się mądrości a także szaleństwu i głupocie ...''
Cała mowa jest magiczna

J 15:7 EIB "Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam —"
Obrazek

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: Ketjow-oko »

Radek: dlaczego taką wyrażasz opinię, słynne słowa: PROSZĘ< DZIĘKUJĘ<PRZEPRASZAM
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Konflikt na Wzgorzu Swiatynnym

Post autor: radek »

Ketjow-oko pisze:
10 kwie 2021, 13:46
Radek: dlaczego taką wyrażasz opinię
Wystarczy umieć "nadstawić ucha" i uwierzyć

Mat 11:15 BT5 "Kto ma uszy, niechaj słucha!"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”