Wannsee: 80 lat

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5246
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Wannsee: 80 lat

Post autor: tom68 »

Chrześcijaństwo a antysemityzm ....

„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie." – George Santayana.


Szkoda że chrześcijanie że wszystkich kościołów często zapominają że pierwsi uczniowie Jezusa , jak On sam oraz jego rodzina , to byli Żydzi. Trzeba pamiętać że przez pierwsze 10 lat istnienia chrześcijaństwa w kościele byli prawie sami Żydzi wierzący w Jezusa mesjasza , zresztą sami rzymianie uważali długo wszystkich chrześcijan za jeszcze jedną z grup religijnych w judaizmie ( od XIX w mamy znowu judeochrześcijański ruch wśród Żydów czyli synagogi Żydów mesjanistycznych czyli wierzących w Jezusa mesjasza ) a i potem , czyli aż do IV albo nawet do VI n e , w kościele było sporo judo-chrześcijan a sami chrześcijanie uważali się za nowy Izrael i przestrzegali wielu nauk judaizmu . Niestety od czasów Konstantyna Wielkiego i Justyniana Wielkiego w chrześcijaństwie mocno obecny jest antysemityzm , sporo zrobili... dla tych poglądów w kościele św Augustyn jak i Marcin Luter np teoria Kaina i Abla a więc starszy i młodszy brat czyli Żydzi i chrześcijanie . Od czasów Augustyna i Marcina Lutra w chrześcijaństwie niewiele się zmieniło ,choć dziś po tragedia Żydów w czasie II wojny światowej kościoły oficjalnie potępiają antysemityzm , co dziwne często jeszcze i dziś są ludzie nawet chrześcijanie którzy uważają że to Żydzi zabili Jezusa ( choć według historii Jezus zginął co prawda na prośbę Żydowskiej rady starszych ale z rozkazu rzymskiego prokuratora Judei Poncjusza Piłata a teologicznie Jezus jako zbawiciel umarł za grzechy całego świata ) oraz że to oni rządzą światem itp.Niestety , antysemityzm jak i nietolerancja itp podobne poglądy są ponad narodowe jak i wyznaniowe a więc trzeba o tym głośno mówić i ciągle przypominać że korzenie tak chrześcijaństwa jak i Islamu są w judaizmie i że wszyscy jesteśmy potomkami Abrahama przez wiarę oraz że wiele nauk podanych nam przez Biblię (czyli ST i NT ) jak i Koran jest wspólne dla tych trzech religii wierzących w jednego Boga Abrahama , bo inaczej czeka nas wszystkich zagląda w morzu wojen rasowo-religijnych w XXI w ....


Konferencja w Wannsee: 80 lat temu naziści zdecydowali o zagładzie Żydów

https://www.polin.pl/pl/a-swiat-milczal ... nsekwencje
tom68

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 852
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wannsee: 80 lat

Post autor: DonCicio »

tom68 pisze:
20 sty 2022, 12:57
Chrześcijaństwo a antysemityzm ....

Szkoda że chrześcijanie że wszystkich kościołów często zapominają że pierwsi uczniowie Jezusa , jak On sam oraz jego rodzina , to byli Żydzi.

"chrześcijanie ze wszystkich kościołów" zapominają, że Jezus i uczniowie byli Żydami, ponieważ tak naprawdę jest to dla nich niewygodne. Żydzi są dla nich religijną konkurencją starszą od chrześcijaństwa o 1500 lat. Ponadto wyznają jednego Boga, kiedy ich bóstwo jest 'Trójjedyne'. Chrześcijaństwo obrało sobie za boga Jezusa, kiedy On, mówił, że ma swojego Boga i Ojca, zarówno będąc na ziemi (Jan 20:17), jak i po wstąpieniu do nieba (Obj 3:12). Tak naprawdę, Jezus modlił się do swojego Boga (Mat 26:42), a chrześcijaństwo do swoich bogów ... "licznych bogów"!

Tak naprawdę, antysemityzm trwa, odkąd Kościół zdominował świat religii!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”