Rada Europy potepia obrzezanie. Izrael oburzony

Moderatorzy: booris, Bobo, kansyheniek, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Rada Europy potepia obrzezanie. Izrael oburzony

Post autor: tom68 »

Rada Europy potepia obrzezanie. Izrael oburzony

Rada Europy uznala, ze obrzezanie to "pogwalcenie integralnosci fizycznej dzieci". MSZ Izraela jest oburzone i uwaza, ze to "niemozliwy do tolerowania atak na tradycje religijne".

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy uznalo we wtorek na posiedzeniu w Strasburgu, ze rytualne obrzezanie mezczyzn i obrzezanie organow plciowych kobiety stanowi "wedlug norm dotyczacych praw czlowieka pogwalcenie integralnosci fizycznej dzieci" i powinno byc zakazane, chyba ze dziecko ukonczylo 15 lat i zgadza sie na ten zabieg.

Rezolucje uchwalono na podstawie raportu komisji do spraw spolecznych, zdrowia i trwalego rozwoju 78 glosami przy 13 glosach sprzeciwu i 15 wstrzymujacych sie.

W odpowiedzi Izrael domaga sie "niezwlocznego odwolania" tej rezolucji i twierdzi, ze sluzy ona szerzeniu "tendencji rasistowskich". Podkresla, ze obrzezanie chlopcow jest "w judaizmie oraz islamie stara religijna tradycja" i stosuje sie je rowniez "w niektorych spolecznosciach chrzescijanskich".

"Wszelkie porownania tej tradycji z barbarzynska i godna potepienia praktyka poddawania kobiet obrzezaniu oznacza w najlepszym przypadku straszliwa ignorancje, a w najgorszym - oszczerstwo i wyraz nienawisci religijnej" - replikuje komunikat izraelskiego MSZ.

Krytykowana przez Izrael rezolucja wzywa panstwa czlonkowskie Rady Europy do przyjecia regulacji prawnych w celu zagwarantowania, aby pewne zabiegi chirurgiczne nie byly przeprowadzane przed osiagnieciem przez dziecko wieku, w ktorym moze ono samo wypowiedziec sie w tej sprawie.

W dokumencie podkresla sie, ze niektore praktyki okreslane jako korzystne dla dziecka, wcale korzystne nie sa.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... WfyVZwc4BQ
tom68

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

tom68 pisze: Podkresla, ze obrzezanie chlopcow jest "w judaizmie oraz islamie stara religijna tradycja" i stosuje sie je rowniez "w niektorych spolecznosciach chrzescijanskich".
Czy wiadomo w jakich społecznościach chrześcijańskich stosuje się ten biblijny zwyczaj?

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Listek pisze:
tom68 pisze: Podkresla, ze obrzezanie chlopcow jest "w judaizmie oraz islamie stara religijna tradycja" i stosuje sie je rowniez "w niektorych spolecznosciach chrzescijanskich".
Czy wiadomo w jakich społecznościach chrześcijańskich stosuje się ten biblijny zwyczaj?

Pozdrawiam
podzielam opinię MSZ Izraela
wolności religijne są coraz bardziej ograniczane
Terytorialnie obrzezanie wygląda tak
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Circu ... ountry.png
mnie najbardziej zaskoczyły USA, Kanada i Australia, Korea Poł. i Turcja
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

RE ...

Post autor: tom68 »

Mysle ze Izrael ma na mysli Zydow Mesjanistycznych itp . gdzie wierzy sie w Jezusa ale tez przestrzega sie wszystkich praw Mojzesza ale to prawda ze UE staje sie coraz bardziej wroga religi pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

HarryPotter
Posty: 349
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:16

Post autor: HarryPotter »

UE jest tworem, w którym każda religia jest traktowana równo (czyli sprawiedliwie). Ta równość dąży do tego, żeby nie dopuścić, by żadna religia nie weszła nam na głowy. Obrzezanie jest czynnością nieodwracalną i w trosce o obywateli, UE ma nie tylko prawo, ale i święty obowiązek, dbać o to, że jak ktoś chce kaleczyć swoje ciało, niech najpierw dorośnie do tego. Dziecko nie jest przedmiotem. Nie możemy się uginać pod dyktatem religii. Jakiejkolwiek religii, bo dzisiaj wyznawcy jednej każą nam wpisywać do konstytucji europejskiej frazesy o "wartościach chrześcijańskich", a jutro wyznawcy drugiej będą chcieli wpisu o "wartościach islamskich". UE nie może się uginać i pozwalać na to, żeby pod presją, kobieta - polityk, która powiedziała, że w świetle dzisiejszych wartości Mahomet był pedofilem, bo ożenił się z ośmiolatką, musiała "przepraszać" kogokolwiek i odszczekiwać swoje słowa.

jfs300

Post autor: jfs300 »

nie ich interes
Rzymian 3 -27
Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona! Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary. 28 Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa. 29 Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Zapewne również i pogan. 30 Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę. 31 Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy.

To działa też w drugą stronę'' obrzezanego dzięki wierze'' skoro mają tradycje i tak postanowili nie wolno im tego zakazywać Jaśnie Europa pogłebia tylko te konflikty Żydzi od tysiącleci się obrzezają i żyją
Słusznie mogą się oburzać! Za daleko sięga macka ''Wielkiego brata'';)
ale
z drugiej strony Harry Poter ma troche racji , ze z naszej perspektywy patrząc oczywiście- to powinien być świadomy wybór, bo juz czasy ewangelizacji sie skonczyły ojj bedzie ostro w tej sprawie:) Nie rozumiem tylko czego mamy spłaszczać zeby wszedzie było tak samo , no nic pozostało nam tylko obserwować jak się dogadają w cywilizowany sposob to ok
ale żadnych dyktatow byc nie moze jak na moje bo to rodzi samo zło

a jeszce przypomniało mi się z tym spłaszczaniem ze wszyscy są tacy sami kultura jest jedna ze każdy czlowiek jest taki sam jest troche podobnie jak z łancuchem pokarmowym jakby na świecie zyły np sami ludzie lub psy to lancuch pokarmowy by runał To powinno dać do myślenia twórcom Unifikacji i tym podobnych tworów Natura nas uczy, natura nie kłamie

Awatar użytkownika
radek
Posty: 3932
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Rada Europy potepia obrzezanie. Izrael oburzony

Post autor: radek »

Obrzezanie w rozumieniu Żydów, to jedyny przychodzący na myśl powód holokaustu. Prawo dane Żydom z Nieba jest piękne, lecz nierozumiane. Sposób w jaki Żydzi pojmują np. obrzezanie, świadczy o Nich, że nie poszukują głębi Miłości i Prawdy Bożej, sugerując swoim zachowaniem, iż twierdzą, że "Pan odrzucił dwie rodziny, które wybrał" i nie troszczą się o swoje Prawo, które jest nie tylko owocem przymierza, ale też fundamentem zbawczym

Jr 33:24 BT5 "Czy nie zauważyłeś, co ten lud mówi: Pan odrzucił dwie rodziny, które wybrał. Tak więc gardzą moim ludem, jakby już nie był narodem w ich oczach."

Żydzi powinni znać sens narodzin z Ducha i uczcić to, że sprzymierzył się z Nimi Bóg

J 4:22 BT5 "Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16083
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Rada Europy potepia obrzezanie. Izrael oburzony

Post autor: Bobo »

Domyślasz się, że raczej nikt nie zareaguje na Twój wpis? Mogę napisać wprost.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”