Proste pytanie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Rethel

Post autor: Rethel »

Bobo pisze:Dlatego Izraelem są dziś... pomazańcy.
Bo Ciało Kierujące sobie tak ubzdurało wbrew tekstowi i logice?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Bobo pisze:A gdzie forma: 'jest zostawiony'? Bo 'zostawiony wam' nie jest tym, co czytam w linku jaki zapodałeś ;-)
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 3/verse/38

Przekład dosłowny: Oto wasz dom zostaje wam pusty.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze: Oto wasz dom zostaje wam pusty.
Ezechiel 36,(22)
Dlatego mów do domu Izraela: Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście.
(23) Chcę uświęcić wielkie imię moje, które zbezczeszczone jest pośród ludów, zbezczeszczone przez was pośród nich, i poznają ludy, że Ja jestem Pan - wyrocznia Pana Boga - gdy okażę się Świętym względem was przed ich oczami. (24) Zabiorę was spośród ludów, zbiorę was ze wszystkich krajów i przyprowadzę was z powrotem do waszego kraju, (25) pokropię was czystą wodą, abyście się stali czystymi, i oczyszczę was od wszelkiej zmazy i od wszystkich waszych bożków. (26) I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała.

(27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali. (28) Wtedy będziecie mieszkać w kraju, który dałem waszym przodkom, i będziecie moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem. (29) Uwolnię was od wszelkiej nieczystości waszej i przywołam urodzaj zboża, i pomnożę je, i żadnej klęski głodu już na was nie ześlę. (30) Chcę pomnożyć owoce drzew i plony pól po to, byście nie musieli już znosić hańby klęski głodu wśród ludów. (31) Wtedy wspominać będziecie wasz sposób życia i wasze złe czyny. Będziecie czuli obrzydzenie do siebie samych z powodu waszych grzechów i waszych obrzydliwości.

(32) Nie z waszego powodu Ja to uczynię - wyrocznia Pana Boga. Zapamiętajcie to sobie dobrze! Wstydźcie się i zarumieńcie z powodu waszego sposobu życia, domu Izraela! (33) Tak mówi Pan Bóg: W dniu, w którym oczyszczę was ze wszystkich win waszych, zaludnię znowu miasta, ruiny zostaną odbudowane, (34) a spustoszony kraj znowu ma być uprawiany, zamiast odłogiem leżeć przed oczami każdego przechodnia. (35) I będą mówić: Ten spustoszony kraj stał się jak ogród Eden, a miasta, które były opustoszałe, zniszczone i zburzone, zostały umocnione i ludne. (36) A narody pogańskie, które wokoło was pozostaną, poznają, że Ja, Pan, to, co zburzone, znowu odbudowałem, a to, co opuszczone, znowu zasadziłem.

Ja, Pan, to powiedziałem i to wykonam. (37) Tak mówi Pan Bóg: I do tego jeszcze to uczynię: dam się uprosić domowi Izraela i rozmnożę ich jak trzodę ludzką. (38) Jak poświęcone owce, jak owce Jerozolimy za jej świetnych dni, tak miasta wyludnione staną się pełne trzody ludzkiej, aby poznano, że Ja jestem Pan.


:-D
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Gdyby przyjąć,że proroctwo o " Dolinie Suchych Kości"przedstawia nadzieje dla Żydów,to zebranie się suchych kości w tej proroczej dolinie,wskazuje na ponowny powrót Żydów do Ziemi Ich,powrót cielesny,powrót któremu jeszcze nie towarzyszy działalność i danie Ducha.
Taki obraz zdaje się jawić od kilkudziesięciu lat w Izraelu. Lecz Prorok zapowiada,że da JAHWE
Ducha,ze go tchnie w ich nadzieje i wówczas "ożyją" A treść tej zapowiedzi jeszcze się nie wypełniła,ale chyba bliska jest spełnienia się,a wówczas poznają Narody,że JAHWE znów jest ze swoim Ludem Izraelskim.

Tego się spodziewam i tego oczekuję w niedalekiej przyszłości.

Listku - Pozdrawiam :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Rethel

Post autor: Rethel »

Jachu pisze:Gdyby przyjąć,
Gdyby babcia miała wąsy toby dziadkiem była! :crazy:

Gdyby przyjąć, że = otwarta droga do najdzikszych herezyj.

Np.
Gdyby przyjąć, ze Arka Noego to łódź podwodna...
Gdyby przyjąć, że Adam to australopitek...
Gdyby przyjąć, że Marlena, to żona Jezusa...
Gdyby przyjąć, że Judasz był kluczową postacią...
Gdyby przyjąć, że...

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

A pustynia jak róża zakwitnie., i już się to sprawdza, na pustyniach są wspaniale uprawy,wspaniałe sady czy to mało, żeby uwierzyć,ze Naród Żydowski został przyjęty do łaski Boga Najwyższego, po 1845- ciu latach diaspory. :-D

Rethel

Post autor: Rethel »

nike pisze:A pustynia jak róża zakwitnie., i już się to sprawdza, na pustyniach są wspaniale uprawy,wspaniałe sady czy to mało, żeby uwierzyć,ze Naród Żydowski został przyjęty do łaski Boga Najwyższego, po 1845- ciu latach diaspory. :-D
I dlatego żydom wolno strzelać do małych dzieci rzucających kamykami, natomiast
chrześcijańskie "psy" mają się dać wyrżnąć niczym bydło ku chwale Wielkiego Syjonu? :shock:

Poza tym, nie mów hop póki nie przeskoczysz.
My tez kiedyś podbiliśmy sobie Jerozolimę, myśleliśmy że Pana Boga za nogi
złapaliśmy, a tu po 200 latach się okazało, że Pan Bóg ma jednak inne plany...

p.s. a syna obrzezałaś, czy tylko tak pleciesz trzy po trzy bo ci Mossad płaci?
Ostatnio zmieniony 16 sie 2014, 20:24 przez Rethel, łącznie zmieniany 2 razy.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Rethel pisze:I dlatego żydom wolno strzelać do małych dzieci rzucających kamykami, natomiast
chrześcijanie mają się dać wyrżnąć jak jak bydło ku chwale Wielkiego Syjonu? :shock:
A gdzie Żydzi strzelają do małych dzieci? Jak chuligani rzucają kamieniami i zabijają w samochodach Żydów, to ci się podoba?
A te wojnę w Gazie kto wywołał? Żydzi?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Gdyby przyjąć,że... Rethel był Słupnikiem,to było by zgodne z prawdą raczej. ;-)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Jachu pisze:Tego się spodziewam i tego oczekuję w niedalekiej przyszłości.
Skoro kości obrosły już mięsem, pojawiły się żyły, skóra pokryła ciało, to z całą pewnością pojawi się i tchnienie. :lol:
Eze 37:12-14 bw " Prorokuj więc i powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój, i wprowadzę was do ziemi izraelskiej. (13) I poznacie, że Ja jestem Pan, gdy otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój. (14) I tchnę w was moje ożywcze tchnienie, i ożyjecie; i osadzę was w waszej ziemi, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - mówi Pan."
Jer 31:7-9 bw " Gdyż tak mówi Pan: Wydajcie radosne okrzyki nad Jakubem, wykrzykujcie nad przewodnikiem narodów! Zwiastujcie, wysławiajcie i mówcie: Pan wybawił swój lud, resztkę Izraela! (8) Oto sprowadzę ich z ziemi północnej i zgromadzę ich z krańców ziemi. Są wśród nich ślepi i chromi, brzemienne i rodzące razem, powrócą tu w wielkiej gromadzie. (9) Oto przyjdą z płaczem, a Ja wśród pocieszenia poprowadzę ich i zawiodę do strumieni wód drogą prostą, na której się nie potkną, gdyż jestem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim pierworodnym."
Pozdrawiam chrześcijan pokładających nadzieje w proroctwach!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ezech. 37:9-14
9. I rzekł do mnie: Prorokuj do ożywczego tchnienia, synu człowieczy, i powiedz ożywczemu tchnieniu: Tak mówi Wszechmocny Pan: Przyjdź, ożywcze tchnienie, z czterech stron i tchnij na tych zabitych, a ożyją.
10. I prorokowałem, jak mi nakazano. Wtem wstąpiło w nich ożywcze tchnienie i ożyli, i stanęli na nogach - rzesza bardzo wielka.
11. I rzekł do mnie: Synu człowieczy, te kości - to cały dom izraelski. Oto mówią oni: Uschły nasze kości, rozwiała się nasza nadzieja, zginęliśmy.
12. Prorokuj więc i powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój, i wprowadzę was do ziemi izraelskiej.
13. I poznacie, że Ja jestem Pan, gdy otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój.
14. I tchnę w was moje ożywcze tchnienie, i ożyjecie; i osadzę was w waszej ziemi, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - mówi Pan.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Rethel

Post autor: Rethel »

nike pisze:A gdzie Żydzi strzelają do małych dzieci? Jak chuligani rzucają kamieniami i zabijają w samochodach Żydów, to ci się podoba?
A te wojnę w Gazie kto wywołał? Żydzi?
Pragnę zauważyć, że ja nigdzie swojego zdania
o stosunkach Palestyna - Izrael, nie wyraziłem.

Wykazuję tylko twój fałsz i zakłamanie - bo potępiasz chrześcijan za to, że strzelali do
komuchów i nazistów, a żydów wychwalasz pod niebiosa za to, że strzelają do dzieci.

Obrzydliwa obłuda. Fuj.
Aż mi się niedobrze robi.

Innym wyjaśnieniem jest to, że dla kogoś pracujesz (np. dla Mossadu) i siejesz
proizraelską propagandę, nie tylko reklamując Izrael, ale także tworząc podziały,
waśnie wśród chrześcijan w celu ich zwalczania i eliminacji jako wroga syjonizmu.

Jest jeszcze trzecia możliwość, ale o niej pisać tu nie wolno pod groźbą warnów.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Szkoda mi ciebie jest bardzo i proszę na moje posta nie odpisuj, oki.

Rethel

Post autor: Rethel »

Obłudy badackiej ciąg dalszy:

Izrael:
- zabił Syna Bożego
- akceptuje homozwiązki
- morduje co dziesiąte nienarodzone dziecko
- zabija arabskie dzieci
- gardzi Jezusem
- gardzi Nowym Testamentem
- uprawia kabałę
- legalizuje prostytucję
- strzela do małych dzieci
- exterminuje całą ludność danego obszaru

JEST BOŻYM WYBRAŃCEM

=====================

Chrześcijaństwo:
- założone przez Syna Bożego
- potępiające homozwiązki
- zwalczające bezwzględnie aborcję
- przygarniające sieroty - nie rzadko arabskie
- czczące Jezusa
- nauczające Nowego Testamentu
- zwalczające gusła
- zwalczające niemoralność
- przygarniające uchodźców
- strzelające w obronie własnej do nazistów i bolszewików

JEST BABILONEM - NARZĘDZIEM SZATANA

To dopiero trzeba mieć w głowie ******* żeby wygadywać takie bzdury.

Czy naprawdę tak bardzo sama siebie nienawidzisz? :roll:
Jak oni wam w sekcie robią takie pranie mózgu, że tak bardzo
pałacie nienawiścią do religii Jezusa i - jednocześnie - do swej
własnej cywilizacji, albo ile wam miesięcznie Mossad płaci za
promocję Izraela kosztem Chrześcijaństwa?

Rethel

Post autor: Rethel »

nike pisze:Szkoda mi ciebie jest bardzo i proszę na moje posta nie odpisuj, oki.
Ano widzisz, jak zwykle tchórzysz i nie masz odwagi ani się przyznać ani wyjaśnić.
Potrafisz jedynie nadawać jak katarynka co rodzi podejrzenie że nadajesz tylko to
co ktoś ci wkłada do umysłu - bezrefleksyjnie, bez zastanowienia. Ja wychodzę do
ciebie z dyskusją, a ty od razu albo się obrażasz, albo zwiewasz - najczęściej jedno
i drugie. Gada dziad do obraza a obraz ni raza. Dziecinada jak nie wiem... Więc jak
chcesz być traktowana jak poważny dyskutant? Lubisz tylko jak ci się przyklaskuje.
Ale taka jednomyślność to tylko w sekcie - tam wszyscy czczą guru nieomylne...
Ostatnio zmieniony 16 sie 2014, 23:26 przez Rethel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”