Proste pytanie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

jfs300 pisze:no widzisz a nike twierdzi ze w tym pierwszym przypadku to.. tylko obrona własna
[...]
No nie qmam ;-)
To, że nie rozumiesz, to wyłącznie twoja wina. :-D
Może nie dotarło do Ciebie, ale Żydzi są jeszcze pod Zakonem.

Nie wyszli spod niego..., choć mogli.
Tam prawo odwetu jest jak najbardziej na miejscu!
Im wolno niszczyć stanowiska wyrzutni, choć prymitywnych, to jednak rakiet.
Sam twierdzisz, że na wojnie to nawet chrześcijaninowi wolno zabijać w obronnie własnej...
Znasz słowo "obłuda"?

jfs300

Post autor: jfs300 »

jfs300, Przecież nie musisz czytać moich postów prawda?
Jeżeli znasz jakis przykład,ze Żydzi strzelają do małych dzieci arabskich, proszę zapodaj go, bo ja nie znam takiego, dalej, kto tę wojnę wywołał? jeżeli jesteś dobrze oblatany, to doskonale wiesz, a jeżeli mówisz,ze nie wiesz, to po co twierdzisz,ze to Żydzi sa winni?
Ale ja wcale tego nie twierdzę, twierdzę tylko ze rozliczasz skrupulatnie Chrześcijan natomiast Żydów tłumaczysz ze to nie ich wina
Czy to jest dziwne z lekka?

jfs300

Post autor: jfs300 »

Henryk pisze:Może nie dotarło do Ciebie, ale Żydzi są jeszcze pod Zakonem.
A kto tak napisał? Kto tak powiedział?
To znaczy ze są pod zakonem to są rozgrzeszeni i zabijac mogą najlepiej Chrześcijan a Chrześcijanie mają sie nie bronić.
Nie mam pojecia serio skąd wy wytrzasneliście takie pojęcia , jeśli was nauczono to wspolczuje ale jednak warto samemu troche pomysleć a nie sie przy zonku upierać, bo dysproporcja w pojęciu sprawiedliwości jest tu rażąca!

jfs300

Post autor: jfs300 »

A nawet jeśli jest tak jak napisałeś, To że Żydzi są pod zakonem(juz nie istniejącym) i odrzucili Chrystusa jest ich grzechem śmiertelnym.
Bo tylko w Chrystusie jest prawda i życie
Stary zakon - juz po Chrystusie - przynosi śmierć i rozpad, to pisał wyraznie Paweł
Czytałeś wogóle Pismo św?

(ale moim zdaniem to takie nieudolne tłumaczenie dość kulawej tezy .Ktoś tam nakłamał i teraz ciężko sie wykręcić)

jfs300

Post autor: jfs300 »

Pierwszy cytat z wierzchu:
Albowiem o sprawiedliwości, jaką daje Prawo, pisze Mojżesz: Kto je wypełnił, osiągnie przez nie życie. 6 Sprawiedliwość zaś osiągana przez wiarę tak powiada: Nie mów w sercu swoim: Któż zdoła wstąpić do nieba? - oczywiście po to, by Chrystusa stamtąd sprowadzić na ziemię, albo: Któż zstąpi do Otchłani? - 7 oczywiście po to, by Chrystusa wyprowadzić spośród umarłych. 8 Ale cóż mówi: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. Ale jest to słowo wiary, którą głosimy. 9 Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. 10 Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
11 Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony. 12 Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. 13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
a w Pismach znajdziesz jeszcze szczegółowsze instrukcje co do starego zakonu i jego marności.

jfs300

Post autor: jfs300 »

jfs300, Przecież nie musisz czytać moich postów prawda?[
Po to jest forum:)
Zeby prostować takie podstawowe błedy w rozumowaniu i tak dalej
Czego miałbym nie czytać Twoich postów:>>

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

jfs300 pisze:A kto tak napisał? Kto tak powiedział?
Przecież post jest podpisany. Prawda?
To znaczy ze są pod zakonem to są rozgrzeszeni i zabijac mogą najlepiej Chrześcijan a Chrześcijanie mają sie nie bronić.
Nie musisz zupełnie obawiać się, że Izrael wypowie katolickiej Polsce wojnę.
Nie mam pojecia serio skąd wy wytrzasneliście takie pojęcia ,
My wytrzasnęliśmy z rękawa. :-P
jeśli was nauczono to wspolczuje
Jestem wdzięczny za współczucie.
ale jednak warto samemu troche pomysleć
Jestem ZA. :xhehe:
a nie sie przy zonku upierać, bo dysproporcja w pojęciu sprawiedliwości jest tu rażąca!
Jasne. Niech sobie brodacze strzelają na miasta i osady, kryjąc się za kieckami kobiet, mając za tarczę swoje dzieci, a żydki mogą tylko uciekać do piwnicy.
A nawet jeśli jest tak jak napisałeś, To że Żydzi są pod zakonem(juz nie istniejącym)
Co Ty nie powiesz? :aaa:
Kto i kiedy unieważnił Zakon? :aaa:
Kiedy wyszli z pod niego?
i odrzucili Chrystusa jest ich grzechem śmiertelnym.
Tego ciebie uczyli? Każdy Żyd ma grzech śmiertelny?
Teraz rozumiem dlaczego należy ich wymazać z powierzchni ziemi- stąd sympatia dla „bohaterskich” bojowników z Palestyny. :roll:
Czytałeś wogóle Pismo św?

A co to jest? :lol:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Bohaterskiego Hamasu

jfs300

Post autor: jfs300 »

Tego ciebie uczyli? Każdy Żyd ma grzech śmiertelny?
Nie każdy Żyd tylko ci Żydzi ktorzy odtrącili Chrystusa.
Mają do konca życia szansę nawrócić się , jeśli tego nie zrobią no to niech się potem nie dziwią .

Teraz rozumiem dlaczego należy ich wymazać z powierzchni ziemi- stąd sympatia dla „bohaterskich” bojowników z Palestyny.
A to już Twoje fantazje, bo ja nie mowiłem o żadnych bohaterach tylko o waszym podejściu i tłumaczenie zabijania przez Żydów przy jednoczesnej niesprawiedliwości dla Chrześcijan.

Nie musze więc pytać kogo uważacie za wazniejszych- Chrześcijan czy Żydów? ;-)

Palestyńczyków proszę w to nie mieszac bo to jest ucieczka od tematu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

jfs300 pisze:
Tego ciebie uczyli? Każdy Żyd ma grzech śmiertelny?
Nie każdy Żyd tylko ci Żydzi ktorzy odtrącili Chrystusa.
Mają do konca życia szansę nawrócić się , jeśli tego nie zrobią no to niech się potem nie dziwią .
Znowu powtarzasz to, czego Ciebie nauczono na lekcjach religii... :-(
Pewnie uważasz, że należy ich nawet siłą chrzcić, aby stali się wyznawcami trój-jedynego Boga?
Może nawet zabić, aby niszcząc ciało uratować duszę od wiecznej śmierci? :aaa:
Już to praktykowano!

Wiek ewangelii służy nie zbawieniu świata (Żydów, Muzułmanów, wyznawców pogańskich religii), lecz wybraniu Oblubienicy.
Oni to wraz z Głową- Jezusem Chrystusem- będą w przyszłości „nawracać” świat.
Uważasz, że zbawienie ludzkości Bóg pozostawił w rękach kleru katolickiego? :aaa:
Nie żartuj!
Bóg ma Swój Lud. :xhehe:

jfs300

Post autor: jfs300 »

Bóg ma swoj naród wybrany, a oto on:
Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.
soryyy

A pozatym nie odwracaj ciągle kota ogonem, bo tego mnie nie uczono na katechezach tylko to wie każde dziecko , każdy człowiek ktory czyta Pismo Święte ze bez Chrystusa nie ma zbawienia.

Lud Izraelski dopoki go nie przyjmie moze sie powoływać i
i mowic co będzie w przyszłości a Ty zamiast rozliczyć ich z obecnej sytuacji wolisz wystąpić przeciw Chrześcijanom [podobnie wlasnie jakby KK teraz paliło na stosach , to nie powinieneś przekreślac kościoła, a tych kapłanów - to by było sprawieliwe.
Tak samo i ja nie przekreślam narodu żydoskiego w nadziei ze sie nawróci. Ale to co robią teraz nie jest NICZYM usprawiedliwione... usprawiedliw inkwizycje!]

No macie poświdrowane w ideologii, tak jak z tym stawaniem sie synem Bożym przez chrzest.
Jak nie nabierzecie ducha tylko bedziecie krążyc wokół starych ideologii (starej i niedoskonałem mysli Russela) to moze być bardzo źle. Dlatego wam poleciłem samodzielne myslenie
Wam szczegónlnie , bo juz świadkowie poszli znacznie dalej niż wy.
Mimo ze też tylko chłona

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Dobrze jest powoływać się na Biblię i jej zapisy,one niosą mądrość i naukę.

Przyp. 24:28-29
28. Nie bądź bez powodu oskarżycielem swojego bliźniego i nie nakłaniaj swoich warg do fałszywych zeznań.
29. Nie mów: Jak on postępuje ze mną, tak ja z nim postąpię, każdemu oddam według jego czynu.
(BW)

Kazn. 5:1-2
1. Nie bądź prędki w mówieniu i niech twoje serce nie wypowiada śpiesznie słowa przed Bogiem, bo Bóg jest w niebie, a ty na ziemi. Dlatego niech twoich słów będzie niewiele.
2. Gdyż jak z wielu zajęć przychodzą sny, tak z mnóstwa snów głupia mowa.
(BW)

Kazn. 7:16
16. Nie bądź zbyt sprawiedliwy i nie udawaj zbyt mądrego: dlaczego miałbyś sam siebie gubić?
(BW)

Kazn. 7:17-20
17. Nie bądź zbyt grzeszny ani zbyt głupi: dlaczego miałbyś przedwcześnie umierać?
18. Dobrze, jeżeli trzymać się będziesz jednego i nie puścisz ze swojej i ręki i drugiego; bo kto się Boga boi, unika tego wszystkiego.
19. Mądrość daje mędrcowi więcej siły, niż jej ma dziesięciu możnych w mieście.
20. Zaiste, nie ma na ziemi człowieka sprawiedliwego, który by tylko dobrze czynił i nie grzeszył.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze:20. Zaiste, nie ma na ziemi człowieka sprawiedliwego, który by tylko dobrze czynił i nie grzeszył.
Dlatego z pomocą Ducha Bożego uczymy się sprawiedliwości żyjąc zgodnie z Prawem Bożym.

Dz 10:35 bgn "ale w każdym narodzie jest Mu miły ten, kto się Go boi i czyni sprawiedliwość."

1J 2:29 bgn "Jeśli wiecie, że on jest sprawiedliwy, dowiedzcie się także, że każdy, kto czyni sprawiedliwość jest z niego narodzony."

1J 3:7 bgn "Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto czyni sprawiedliwość - jak On jest sprawiedliwy;"

8) Prawo Pana doskonałe - krzepi ducha; świadectwo Pana niezawodne - poucza prostaczka; (9) nakazy Pana słuszne - radują serce; przykazanie Pana jaśnieje i oświeca oczy; (10) bojaźń Pańska szczera, trwająca na wieki; sądy Pańskie prawdziwe, wszystkie razem są słuszne. Psalm 19

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”