Zydowski Nowy Rok 2016 -5777 ....

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Queza pisze:Czekam...
Miłej lektury. :-D

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Izrael jest wyniesiony ponad Światy nawet według Koranu, dlatego ja nie uważam się za osobę najbardziej kompetentną do pouczania Tego Świętego narodu. Owszem o konkretnych problemach Prawa możemy rozmawiać, ale moralnie miejscem zamieszkania mądrości Bożej jest Izrael

Mat 15:22-24 eib "(22) Wówczas pewna Kananejka przyszła z tamtych okolic i zaczęła Go głośno prosić: Panie, Synu Dawida, zmiłuj się nade mną! Mam córkę. Demon straszliwie ją dręczy. (23) Lecz Jezus nie odpowiedział jej ani słowem. Wtedy podeszli Jego uczniowie. Odeślij ją — przekonywali — bo wciąż woła za nami. (24) A On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które zaginęły z domu Izraela."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

radek pisze:miejscem zamieszkania mądrości Bożej jest Izrael
Zastanawiam się co wuka na tą mądrość radka by napisała :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Bobo pisze:
radek pisze:miejscem zamieszkania mądrości Bożej jest Izrael
Zastanawiam się co wuka na tą mądrość radka by napisała :-D
Bobo, ale przecież wiesz, że Bóg wybrał Izaaka a Bóg nie cofa swych Słów. Podobnie nie cofa usprawiedliwienia dla Muzułmanów, ponieważ nadał imię Ismaelowi. Ty i ja musimy się starać o uznanie Boże, ale Izraelici i Muzułmanie są pod wyjątkowym prowadzeniem
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Powtórz to wuce :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

radek pisze:Bobo, ale przecież wiesz, że Bóg wybrał Izaaka a Bóg nie cofa swych Słów.
Tak? Wybrał?
Ciekawe jeszcze, do czego wybrał? :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Henryk pisze:
radek pisze:Bobo, ale przecież wiesz, że Bóg wybrał Izaaka a Bóg nie cofa swych Słów.
Tak? Wybrał?
Ciekawe jeszcze, do czego wybrał? :xhehe:
Izaak okazał posłuszeństwo swojemu Ojcu, który wierzył Bogu. Spłodził potomstwo, a przecież naród Izraela trwa do dzisiaj i gdy grzech zostanie wyjaśniony, zapewniam Cię Henryku, że zrozumiesz jak cenny jest człowiek i do czego jest przeznaczony

Mat 3:17 eib "(17) Rozległ się też głos z nieba: Oto mój ukochany Syn, źródło mojej radości."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”