Zydowski Nowy Rok 2016 -5777 ....

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze:a łódeczka ... aż brak słów. Wzruszyłam się.
Ta łódeczka to jakiś osobny drobiazg?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

Queza pisze:
Klangman pisze:Tą książkę można gdzieś kupić?
To jest książka dla dzieci: https://www.taniaksiazka.pl/wyliczanki- ... lsrc=aw.ds czasem coś jest dziecinnie proste. :-)
Dzięki za link :)

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

wuka pisze:Klangman
Przed chwilą listonosz przyniósł książkę!
Dziękuję. Pięknie wydana, prawdziwa perełka.
Dedykacja cudowna, a łódeczka ... aż brak słów. Wzruszyłam się.
Już nie mogę doczekać się wieczoru i końca obowiązków, aby wczytać się w treść.
:fiolki:
Cieszę się, że podoba Ci się to wydanie :) Powstało tylko około 100 egzemplarzy. Na pewno 100 łódeczek, wydrukowanych zgodnie z czasoprzestrzennymi parametrami :) Uprzedzam, że nie będzie to łatwa lektura. Czasami trzeba się zatrzymać. No i... wiem, że nie udało mi się wszystkiego połączyć idealnie, ale zrobiłem co byłem w stanie :)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Queza pisze:
wuka pisze:a łódeczka ... aż brak słów. Wzruszyłam się.
Ta łódeczka to jakiś osobny drobiazg?
Dokładnie tak. :serce:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Klangman pisze: Cieszę się, że podoba Ci się to wydanie :) Powstało tylko około 100 egzemplarzy. Na pewno 100 łódeczek, wydrukowanych zgodnie z czasoprzestrzennymi parametrami :) Uprzedzam, że nie będzie to łatwa lektura. Czasami trzeba się zatrzymać. No i... wiem, że nie udało mi się wszystkiego połączyć idealnie, ale zrobiłem co byłem w stanie :)
Lubię trudne wyzwania. Przeglądałam tylko, ale jest oryginalna, pod wieloma względami. A staranność wydania, pomysłowość oprawy (twardej - nadmienię, a nie byle szmelc ;-) ) ... no zachwyt.
:-D

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

wuka pisze:
Klangman pisze: Cieszę się, że podoba Ci się to wydanie :) Powstało tylko około 100 egzemplarzy. Na pewno 100 łódeczek, wydrukowanych zgodnie z czasoprzestrzennymi parametrami :) Uprzedzam, że nie będzie to łatwa lektura. Czasami trzeba się zatrzymać. No i... wiem, że nie udało mi się wszystkiego połączyć idealnie, ale zrobiłem co byłem w stanie :)
Lubię trudne wyzwania. Przeglądałam tylko, ale jest oryginalna, pod wieloma względami. A staranność wydania, pomysłowość oprawy (twardej - nadmienię, a nie byle szmelc ;-) ) ... no zachwyt.
:-D
Miło mi to czytać :) Dziękuję :) Teraz pozostaje Ci przez nią przebrnąć ;)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Klangman pisze:
Krystian pisze:Dowodów na wyjątkowość centrum Poznania jest dużo więcej :)
Bóg genialnie to sobie obmyślił :) Pozdrawiam.

To zapodaj, co oznacza 666 w Biblii :!:
Chętnie poznałbym inne dowody na wyjątkowość centrum Poznania :)

Według mnie 666 można rozumieć na wielu płaszczyznach. Dla świata najważniejsza będzie ta powiązana ze zdobywaniem informacji. 666 to pełnia informacji (stąd też musi nawiązywać do CENTRUM POZNANIA), która jest źle wykorzystywana. Informacja może prowadzić:
a) do kontroli społeczeństw
b) do definiowania wszystkiego (np. miłość to tylko biochemia mózgu, talenty to tylko sekwencja genów) co uważam za błąd, bo takie podejście ostatecznie prowadzi do tworzenia bazy danych i w konsekwencji do kontroli (zwłaszcza w połączeniu z rozwojem analizującej sztucznej inteligencji)
c) do prób zdefiniowania Boga (nauka i religia wkrótce się połączą) i utożsamienia Go z ogółem ludzkości (ale tej z przyszłości). Znany nam świat zostanie zinterpretowany jako jedna z wielu symulacji komputerowych.

W Apokalipsie napisano, że człowiek postawi pomnik Bestii i wszyscy ludzie się jej pokłonią i pójdą w podziwie za nią. Obawiam się, że może chodzić o uzależnienie od informacji, to ona będzie wkrótce najpotężniejszą pokusą człowieka.

Dlatego 666 ciekawie koresponduje z WWW (W gematrii hebrajskiej litera W to 6), które lubię interpretować jako WSZYSCY WIEDZĄ WSZYSTKO.

Jeśli ktoś ma ochotę przeliczyć sobie liczbę człowieka to podaje algorytm:

1. Wiadomo, że 666 to suma liczb od 1 do 36.
2. Każdą liczbę z tego zbioru należy poddać testowi lustra i znikającego zera, czyli

9+9=18 -- > 18+81=99 -- > 99+99=198 -- > 198+891=1079 -- > 179+971=1170 -- > 117+711 = 828

828 to tzw. liczba zapętlająca. Idąc dalej tym tropem w pewnym momencie do niej wrócimy: 828+828=1656 -- > 1656+6561=8217 itd. --- > 828

I tak:
a) liczby podzielne przez 9, czyli 9,18,27,36 mają tą samą liczbę zapętlającą (828) i sumują się do 90
b) liczby podzielne przez 3, bez tych podzielnych przez 9 mają tą samą liczbę zapętlającą (931128) i sumują się do 144
c) dla pozostałych liczb wartością zapętlającą jest 18667, a liczby sumują się do 432.

Zatem 666 z liczbowego punktu widzenia sama siebie definiuje jako:
432 (dźwięk A), 144 (dźwięk D) i 90 (kąt prosty) i należy to rozumieć jako AD 90, czyli
W ZROZUMIENIU.

Warto dodać, że liczby zapętlające też coś w sobie szyfrują:

18667 -- > 1x8x6x6x7 = 2016 (wspominałem o dacie druku łódeczki)
931128 -- > 9x3x1x1x2x8 = 432. Można z niej ułożyć np. południk przechodzący przez CENTRUM POZNANIA -- > 216 i 216 -- > 216x216 -- > 46656 -- > 1656 + 45000
-- > E 16'56.45

Dodam, że łódeczka została wydrukowana niemal dokładnie na jego linii (przybliżenie liczymy w metrach, co w skali ogromu świata jest dość ciekawe)

Każdy może się nad tym zastanowić, przeliczyć i uznać, czy to co pisze jest bełkotem szaleńca, czy nosi znamiona logiki :)
Świetny tekst . Brawo .
Zauważ że centrum Ogrodu to centrum zarówno Poznania jak i Życia .
Niektóre starożytne ryciny pokazują te dwa drzewa splecione razem tak, że przedstawiają sobą jedno drzewo .

Czego symbolem są drzewa Ogrodu ?
Nawiązując do tego co wyżej napisałeś [zdobywanie informacji] i nawiązując do drzewa Poznania myślę że chodzi tu o różne źródła wiedzy , informacji , mądrości .
A to, że w centrum Ogrodu rosło i drzewo Życia i drzewo Poznania , wskazuje na to że były to drzewa [źródła wiedzy , informacji , mądrości] dwojakiego rodzaju
- dotyczące mądrości tego świata , mądrości człowieka , mądrości świata materialnego
- dotyczące Mądrości Bożej , mądrości świata nadprzyrodzonego , duchowego , mądrości nie z tego świata

Kto jest źródłem tych mądrości , tych informacji , tych wiedz przekazywanych człowiekowi ?
To oczywiste, że źródłem tych mądrości jest Bóg
Natomiast wszystko wskazuje na to, że tu o istoty nadprzyrodzone , duchowe przekazywały człowiekowi te Boże mądrości .
[ to anioł Samael "kusił" Ewę] https://pl.wikipedia.org/wiki/Samael
W Biblii czytamy, że to synowie Boży [ upadłe anioły] przekazywały człowiekowi przedpotopowemu wiedzę odnośnie świata materialnego
Zakazana archeologia wskazuje, że była to olbrzymia wiedza i wszyscy wiemy jaką tragedią się to skończyło .
Natomiast tradycja mistyczna wskazuje ,że istoty duchowe [ a chodzi tu nie tylko o aniołów] przekazywały
człowiekowi informacje , wiedzę, mądrość odnoszącą się do świata nadprzyrodzonego , niematerialnego , duchowego

I tak "Księga Raziela" to księga którą otrzymał Człowiek [Adam] od anioła Raziela .
https://prasa.wiara.pl/doc/3276073.Anio ... ego-Ksiega
A Ap. Paweł [ w trzecim niebie] otrzymał wiedzę , informacje o których nie godzi się mu mówić, od istot nie z tego świata .
Daniel otrzymał wiedzę , informację [również od istot nie z tego świata] która miała być zapieczętowana na pewien okres czasu .
Objawienie Jana [informacja, wiedza ] o tym, co musi stać się niebawem , pochodzi od Boga , ale została przekazana Janowi za pośrednictwem istoty nadprzyrodzonej [anioła]

Tora jest napisana tak ,że nie ma tam kropek , przecinków , spacji .
Zaczyna się litera bet a kończy się literą lamet („l”) w ten sposób jest SŁOWEM BOŻYM [jednym słowem]
Pierwsza i ostatnia litera SŁOWA tworzy słowo lew co znaczy „serce” .
Najpotężniejszą wiedzą , mądrością jest Miłość a miłość w nas to Bóg w nas .

Dzięki temu, że Tora jest napisana tak, że nie ma tam spacji , przecinków , kropek , możliwe są różne sekwencje , połączenia liter w słowa
[każda spacja , kropka , przecinek to interpretacja SŁOWA]
I stąd niektórzy komentatorzy biblijni powiedziane ; Nie wolno ci jeść jedynie z drzewa poznania dobra i zła .
Jeśli bowiem zjesz owoc z tego drzewa , nieuchronnie umrzesz
komentują to tak że chodzi tu o to że wolno spożywać owoce z tego drzewa
[Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania ] ale tylko w połączeniu z owocami z innych drzew ,
natomiast nie wolno spożywać tych owoców samych ,w oderwaniu od owoców z innych drzew
Mówiąc inaczej nie wolno trzymać się tylko wiedzy , nauki ,mądrości tego świata [nauk uczonych tego świata , nauk odrzucających mądrość Bożą]
bo prowadzi to do śmierci zarówno duchowej jak i fizycznej [ fizycznej bo tzw. "przemysł obronny" zatrudnia najlepszych naukowców
a ich odkrycia naukowe , w pierwszej kolejności są sprawdzane czy mogą być przydatne do zabijania ]

Najlepsze efekty rozwoju , zarówno duchowego jak i intelektualnego daje połączenie mądrości Bożej z mądrością tego świata , czyli złoty środek
[stąd te dwa drzewa złączone razem tak, że tworzą jedno drzewo ]
Jeżeli na polu religijnym ktoś trzyma się tylko nauk biblijnych [ściśle tak jak jest napisane]
to jest to fanatyzm religijny i historia udowadnia że niczym dobrym się to nie kończy .
Podobnie gdy nauka tego świata odrzuca mądrość Bożą jest to też fanatyzm i też do niczego dobrego to nie prowadzi [wojny , głód, cierpienia]
Kompromis to zawsze najlepsze rozwiązanie w każdej sytuacji.
Mądrość Boża połączona z mądrością , wiedzą tego świata to najlepszy a zarazem najefektywniejszy sposób na rozwój człowieka
[i jako jednostki i jako ludzkości] zarówno na ten duchowy jak i intelektualny .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

efroni pisze:
Klangman pisze:
Krystian pisze:Dowodów na wyjątkowość centrum Poznania jest dużo więcej :)
Bóg genialnie to sobie obmyślił :) Pozdrawiam.

To zapodaj, co oznacza 666 w Biblii :!:
Chętnie poznałbym inne dowody na wyjątkowość centrum Poznania :)

Według mnie 666 można rozumieć na wielu płaszczyznach. Dla świata najważniejsza będzie ta powiązana ze zdobywaniem informacji. 666 to pełnia informacji (stąd też musi nawiązywać do CENTRUM POZNANIA), która jest źle wykorzystywana. Informacja może prowadzić:
a) do kontroli społeczeństw
b) do definiowania wszystkiego (np. miłość to tylko biochemia mózgu, talenty to tylko sekwencja genów) co uważam za błąd, bo takie podejście ostatecznie prowadzi do tworzenia bazy danych i w konsekwencji do kontroli (zwłaszcza w połączeniu z rozwojem analizującej sztucznej inteligencji)
c) do prób zdefiniowania Boga (nauka i religia wkrótce się połączą) i utożsamienia Go z ogółem ludzkości (ale tej z przyszłości). Znany nam świat zostanie zinterpretowany jako jedna z wielu symulacji komputerowych.

W Apokalipsie napisano, że człowiek postawi pomnik Bestii i wszyscy ludzie się jej pokłonią i pójdą w podziwie za nią. Obawiam się, że może chodzić o uzależnienie od informacji, to ona będzie wkrótce najpotężniejszą pokusą człowieka.

Dlatego 666 ciekawie koresponduje z WWW (W gematrii hebrajskiej litera W to 6), które lubię interpretować jako WSZYSCY WIEDZĄ WSZYSTKO.

Jeśli ktoś ma ochotę przeliczyć sobie liczbę człowieka to podaje algorytm:

1. Wiadomo, że 666 to suma liczb od 1 do 36.
2. Każdą liczbę z tego zbioru należy poddać testowi lustra i znikającego zera, czyli

9+9=18 -- > 18+81=99 -- > 99+99=198 -- > 198+891=1079 -- > 179+971=1170 -- > 117+711 = 828

828 to tzw. liczba zapętlająca. Idąc dalej tym tropem w pewnym momencie do niej wrócimy: 828+828=1656 -- > 1656+6561=8217 itd. --- > 828

I tak:
a) liczby podzielne przez 9, czyli 9,18,27,36 mają tą samą liczbę zapętlającą (828) i sumują się do 90
b) liczby podzielne przez 3, bez tych podzielnych przez 9 mają tą samą liczbę zapętlającą (931128) i sumują się do 144
c) dla pozostałych liczb wartością zapętlającą jest 18667, a liczby sumują się do 432.

Zatem 666 z liczbowego punktu widzenia sama siebie definiuje jako:
432 (dźwięk A), 144 (dźwięk D) i 90 (kąt prosty) i należy to rozumieć jako AD 90, czyli
W ZROZUMIENIU.

Warto dodać, że liczby zapętlające też coś w sobie szyfrują:

18667 -- > 1x8x6x6x7 = 2016 (wspominałem o dacie druku łódeczki)
931128 -- > 9x3x1x1x2x8 = 432. Można z niej ułożyć np. południk przechodzący przez CENTRUM POZNANIA -- > 216 i 216 -- > 216x216 -- > 46656 -- > 1656 + 45000
-- > E 16'56.45

Dodam, że łódeczka została wydrukowana niemal dokładnie na jego linii (przybliżenie liczymy w metrach, co w skali ogromu świata jest dość ciekawe)

Każdy może się nad tym zastanowić, przeliczyć i uznać, czy to co pisze jest bełkotem szaleńca, czy nosi znamiona logiki :)
Świetny tekst . Brawo .
Zauważ że centrum Ogrodu to centrum zarówno Poznania jak i Życia .
Niektóre starożytne ryciny pokazują te dwa drzewa splecione razem tak, że przedstawiają sobą jedno drzewo .

Czego symbolem są drzewa Ogrodu ?
Nawiązując do tego co wyżej napisałeś [zdobywanie informacji] i nawiązując do drzewa Poznania myślę że chodzi tu o różne źródła wiedzy , informacji , mądrości .
A to, że w centrum Ogrodu rosło i drzewo Życia i drzewo Poznania , wskazuje na to że były to drzewa [źródła wiedzy , informacji , mądrości] dwojakiego rodzaju
- dotyczące mądrości tego świata , mądrości człowieka , mądrości świata materialnego
- dotyczące Mądrości Bożej , mądrości świata nadprzyrodzonego , duchowego , mądrości nie z tego świata

Kto jest źródłem tych mądrości , tych informacji , tych wiedz przekazywanych człowiekowi ?
To oczywiste, że źródłem tych mądrości jest Bóg
Natomiast wszystko wskazuje na to, że tu o istoty nadprzyrodzone , duchowe przekazywały człowiekowi te Boże mądrości .
[ to anioł Samael "kusił" Ewę] https://pl.wikipedia.org/wiki/Samael
W Biblii czytamy, że to synowie Boży [ upadłe anioły] przekazywały człowiekowi przedpotopowemu wiedzę odnośnie świata materialnego
Zakazana archeologia wskazuje, że była to olbrzymia wiedza i wszyscy wiemy jaką tragedią się to skończyło .
Natomiast tradycja mistyczna wskazuje ,że istoty duchowe [ a chodzi tu nie tylko o aniołów] przekazywały
człowiekowi informacje , wiedzę, mądrość odnoszącą się do świata nadprzyrodzonego , niematerialnego , duchowego

I tak "Księga Raziela" to księga którą otrzymał Człowiek [Adam] od anioła Raziela .
https://prasa.wiara.pl/doc/3276073.Anio ... ego-Ksiega
A Ap. Paweł [ w trzecim niebie] otrzymał wiedzę , informacje o których nie godzi się mu mówić, od istot nie z tego świata .
Daniel otrzymał wiedzę , informację [również od istot nie z tego świata] która miała być zapieczętowana na pewien okres czasu .
Objawienie Jana [informacja, wiedza ] o tym, co musi stać się niebawem , pochodzi od Boga , ale została przekazana Janowi za pośrednictwem istoty nadprzyrodzonej [anioła]

Tora jest napisana tak ,że nie ma tam kropek , przecinków , spacji .
Zaczyna się litera bet a kończy się literą lamet („l”) w ten sposób jest SŁOWEM BOŻYM [jednym słowem]
Pierwsza i ostatnia litera SŁOWA tworzy słowo lew co znaczy „serce” .
Najpotężniejszą wiedzą , mądrością jest Miłość a miłość w nas to Bóg w nas .

Dzięki temu, że Tora jest napisana tak, że nie ma tam spacji , przecinków , kropek , możliwe są różne sekwencje , połączenia liter w słowa
[każda spacja , kropka , przecinek to interpretacja SŁOWA]
I stąd niektórzy komentatorzy biblijni powiedziane ; Nie wolno ci jeść jedynie z drzewa poznania dobra i zła .
Jeśli bowiem zjesz owoc z tego drzewa , nieuchronnie umrzesz
komentują to tak że chodzi tu o to że wolno spożywać owoce z tego drzewa
[Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania ] ale tylko w połączeniu z owocami z innych drzew ,
natomiast nie wolno spożywać tych owoców samych ,w oderwaniu od owoców z innych drzew
Mówiąc inaczej nie wolno trzymać się tylko wiedzy , nauki ,mądrości tego świata [nauk uczonych tego świata , nauk odrzucających mądrość Bożą]
bo prowadzi to do śmierci zarówno duchowej jak i fizycznej [ fizycznej bo tzw. "przemysł obronny" zatrudnia najlepszych naukowców
a ich odkrycia naukowe , w pierwszej kolejności są sprawdzane czy mogą być przydatne do zabijania ]

Najlepsze efekty rozwoju , zarówno duchowego jak i intelektualnego daje połączenie mądrości Bożej z mądrością tego świata , czyli złoty środek
[stąd te dwa drzewa złączone razem tak, że tworzą jedno drzewo ]
Jeżeli na polu religijnym ktoś trzyma się tylko nauk biblijnych [ściśle tak jak jest napisane]
to jest to fanatyzm religijny i historia udowadnia że niczym dobrym się to nie kończy .
Podobnie gdy nauka tego świata odrzuca mądrość Bożą jest to też fanatyzm i też do niczego dobrego to nie prowadzi [wojny , głód, cierpienia]
Kompromis to zawsze najlepsze rozwiązanie w każdej sytuacji.
Mądrość Boża połączona z mądrością , wiedzą tego świata to najlepszy a zarazem najefektywniejszy sposób na rozwój człowieka
[i jako jednostki i jako ludzkości] zarówno na ten duchowy jak i intelektualny .
Miło było mi przeczytać tak interesujące odniesienie się do tematu. Skojarzenie z dwoma drzewami, które znalazły się w raju uważam za niezwykle trafne. Uwai na temat języka hebrajskiego również. Informacje na temat tego co mogło się dziać przed potopem są dość kontrowersyjne (osobiście potop za czasów Noego utożsamiam raczej ze zjawiskiem lokalnym, ale być może zaawansowana cywilizacja rozwinęła się właśnie i wyłącznie tam). Dziękuję za bardzo ciekawą wypowiedź :)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze:Czego symbolem są drzewa Ogrodu ?
Nawiązując do tego co wyżej napisałeś [zdobywanie informacji] i nawiązując do drzewa Poznania myślę że chodzi tu o różne źródła wiedzy , informacji , mądrości .
A to, że w centrum Ogrodu rosło i drzewo Życia i drzewo Poznania , wskazuje na to że były to drzewa [źródła wiedzy , informacji , mądrości] dwojakiego rodzaju
- dotyczące mądrości tego świata , mądrości człowieka , mądrości świata materialnego
- dotyczące Mądrości Bożej , mądrości świata nadprzyrodzonego , duchowego , mądrości nie z tego świata
Tak, bardzo dobrze ujmujecie sprawę. Dziwi mnie tylko, dlaczego ludzie odżegnują się od POzNANIA-poznawania. Czy nie jest to czasami efekt poglądu Pawła, żeby nie rozumieć nic ponad to, co napisano? Wiem, że na tym wielu bazuje i tępi w różny sposób ludzi szukających prawdy i prześmiewczo nazywa ich "ze świata". Po co Bóg nas tu umieścił? Abyśmy byli tępymi narzędziami?
efroni pisze:Najlepsze efekty rozwoju , zarówno duchowego jak i intelektualnego daje połączenie mądrości Bożej z mądrością tego świata , czyli złoty środek
[stąd te dwa drzewa złączone razem tak, że tworzą jedno drzewo ]
Jeżeli na polu religijnym ktoś trzyma się tylko nauk biblijnych [ściśle tak jak jest napisane]
to jest to fanatyzm religijny i historia udowadnia że niczym dobrym się to nie kończy .
Podobnie gdy nauka tego świata odrzuca mądrość Bożą jest to też fanatyzm i też do niczego dobrego to nie prowadzi [wojny , głód, cierpienia]
Kompromis to zawsze najlepsze rozwiązanie w każdej sytuacji.
Mądrość Boża połączona z mądrością , wiedzą tego świata to najlepszy a zarazem najefektywniejszy sposób na rozwój człowieka
[i jako jednostki i jako ludzkości] zarówno na ten duchowy jak i intelektualny .
Tak, doskonałe podsumowanie poruszanych kwestii.

Zachęcam do przeczytania książki.
Pierwszy raz spotykam się z taką lekturą. W wyjątkowy sposób udało się powiązać liczby, muzykę, realność i nierzeczywistość. Przy tym historia bardzo ciekawa, wieloznaczna. Odnośniki wyjaśniające tok myślenia - bardzo pomocne.
Człowieku, udało ci się wyjątkową książkę napisać.
Już mam ulubione wersety ;-)
np."-Morze to niebo? Może to niebo." (str.12)
Zabawa słowami, a każde coś znaczy. :-D

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

wuka pisze: Zachęcam do przeczytania książki.
Pierwszy raz spotykam się z taką lekturą. W wyjątkowy sposób udało się powiązać liczby, muzykę, realność i nierzeczywistość. Przy tym historia bardzo ciekawa, wieloznaczna. Odnośniki wyjaśniające tok myślenia - bardzo pomocne.
Człowieku, udało ci się wyjątkową książkę napisać.
Już mam ulubione wersety ;-)
np."-Morze to niebo? Może to niebo." (str.12)
Zabawa słowami, a każde coś znaczy. :-D
Bardzo dziękuję za miłe słowa :)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Klangman pisze:Bardzo dziękuję za miłe słowa :)
To tylko krótko o pierwszych wrażeniach. Zasługujesz na więcej. :-D

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

wuka pisze:
Klangman pisze:Bardzo dziękuję za miłe słowa :)
To tylko krótko o pierwszych wrażeniach. Zasługujesz na więcej. :-D
Nie chwal dnia przed zachodem słońca. No chyba, że przeczytałaś już całość? :)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

wuka pisze:Dziwi mnie tylko, dlaczego ludzie odżegnują się od POzNANIA-poznawania. Czy nie jest to czasami efekt poglądu Pawła, żeby nie rozumieć nic ponad to, co napisano? Wiem, że na tym wielu bazuje i tępi w różny sposób ludzi szukających prawdy i prześmiewczo nazywa ich "ze świata".
Nie .
To nie są poglądy Pawła .
Wyrwano z kontekstu słowa Pawła by uczynić je zasadą biblijnej interpretacji, zupełnie nie dbając o okoliczności , powody dla których Paweł napisał listy do Koryntian

Niech więc uważają nas ludzie za poddanych Chrystusa i za szafarzy tajemnic Bożych! A od szafarzy w końcu się oczekuje, aby każdy z nich pozostał wierny. Mnie zaś najmniej zależy na tym, czy zostałem osądzony przez was, czy przez trybunał ludzki. Nawet sam siebie nie sądzę. Niczego bowiem w sobie nie dostrzegam, ale to mnie jeszcze nie usprawiedliwia. Pan jest moim sędzią. Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę. Zastosowałem to, bracia, do mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nic nie jest ponad to, co zostało napisane, i niech nikt nie unosi się pychą ponad drugiego. Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego nie otrzymałeś? A jeśli zaś otrzymałeś, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał Tak więc już jesteście nasyceni, już się wzbogaciliście. Zaczęliście królować bez nas! Tak! I obyście królowali, byśmy mogli współkrólować z wami!

Tu niema nic o tym, że Pisma należy rozumieć i interpretować literalnie , tzn. tak jak zostały napisane , bez dociekania tego co ukryte w literach, w słowach

Podobnie uczyniono w przypadku 2 listu Piotra rozdział 1 werset 20
Pisma nie podlegają dowolnemu [ niektórzy piszą prywatnemu ] wykładowi , te słowa również wyrwano z kontekstu by stały się zasadą którą stosują denominacyjni pouczacze biblijni .

Dołożę też starań, abyście także po moim odejściu stale to mieli w pamięci. Gdyż oznajmiliśmy wam moc i powtórne przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa, nie opierając się na zręcznie zmyślonych baśniach, lecz jako naoczni świadkowie jego wielkości. Wziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem. A my, będąc z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który pochodził z nieba. Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach. Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi. Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.

Tu nie ma nic o tym, że tylko pewne osoby, grupa osób, czy jakiś kościół ma monopol na właściwą interpretację Pism .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze:Wyrwano z kontekstu słowa Pawła by uczynić je zasadą biblijnej interpretacji, zupełnie nie dbając o okoliczności , powody dla których Paweł napisał listy do Koryntian
efroni pisze:Tu niema nic o tym, że Pisma należy rozumieć i interpretować literalnie , tzn. tak jak zostały napisane , bez dociekania tego co ukryte w literach, w słowach
efroni pisze:Podobnie uczyniono w przypadku 2 listu Piotra rozdział 1 werset 20
Pisma nie podlegają dowolnemu [ niektórzy piszą prywatnemu ] wykładowi , te słowa również wyrwano z kontekstu by stały się zasadą którą stosują denominacyjni pouczacze biblijni .
Właśnie tak. Do bani z denominacyjnymi pouczaczami. Więcej szkody z nich niż prawidłowego nauczania. Niszczą wiarę, wiarę "prostych" czytelników, a nawet wykluczają z społeczności.
Dzięki, efroni. Wynika z tego, że aż taka głupia "biblijnie" nie jestem. Co mnie cieszy na mój własny, osobisty użytek. :-)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze:Zachęcam do przeczytania książki.
Pierwszy raz spotykam się z taką lekturą. W wyjątkowy sposób udało się powiązać liczby, muzykę, realność i nierzeczywistość. Przy tym historia bardzo ciekawa, wieloznaczna. Odnośniki wyjaśniające tok myślenia - bardzo pomocne.
Człowieku, udało ci się wyjątkową książkę napisać.
Już mam ulubione wersety ;-)
np."-Morze to niebo? Może to niebo." (str.12)
Zabawa słowami, a każde coś znaczy. :-D
Zamówiłam, ale jeszcze nie przyszła. Czekam...
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”