Zydowski Nowy Rok 2016 -5777 ....

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

Queza pisze:
Klangman pisze:Cenię dyskusję z ludźmi o tęgich, ale otwartych umysłach,
Ja jestem tęga pod względem fizycznym i duchowym, a pod względem umysłowym jestem cieńka. :-D
Samokrytycyzm jest niezbędny dla rozwoju :) Każdy z nas jest w czymś cienki, a w czymś mocny.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Przede wszystkim to o czym napisałem to nie są idiotyzmy, tylko pewna interpretacja, którą można próbować bronić. Można też się z nią spierać. Jestem zwolennikiem rzeczowych dyskusji, a nie krótkich, nic nie wnoszących i raczej obraźliwych komunikatów. Zakreśliłeś jedną część mojej wypowiedzi, a nie odniosłeś się do właściwego przeliczenia liczby człowieka. Jeśli masz ochotę angażować się w polemikę na poziomie pana o pseudonimie Bobo, to zakończmy ją już teraz. Cenię dyskusję z ludźmi o tęgich, ale otwartych umysłach, którzy kulturalnie potrafią argumentować i podchodzą z szacunkiem do argumentów drugiej strony.
Pytam jeszcze raz znawco liczb.
Co w Biblii oznacza liczba 666
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

Krystian pisze:
Przede wszystkim to o czym napisałem to nie są idiotyzmy, tylko pewna interpretacja, którą można próbować bronić. Można też się z nią spierać. Jestem zwolennikiem rzeczowych dyskusji, a nie krótkich, nic nie wnoszących i raczej obraźliwych komunikatów. Zakreśliłeś jedną część mojej wypowiedzi, a nie odniosłeś się do właściwego przeliczenia liczby człowieka. Jeśli masz ochotę angażować się w polemikę na poziomie pana o pseudonimie Bobo, to zakończmy ją już teraz. Cenię dyskusję z ludźmi o tęgich, ale otwartych umysłach, którzy kulturalnie potrafią argumentować i podchodzą z szacunkiem do argumentów drugiej strony.
Pytam jeszcze raz znawco liczb.
Co w Biblii oznacza liczba 666
Nie jestem znawcą liczb. Rozpatruję te, które opisują moje życie (głównie 432, 666) i odkryłem masę zdumiewających i weryfikowalnych powiązań. Nie chcę powielać czyichś interpretacji. Wiadomo, że 666 można traktować w odniesieniu do Nerona (nie pamiętam uzasadnienia) lub spraw kojarzonych z finansami (666 przewijała się w kontekście podatków?). Jeśli masz coś interesującego do napisania to się tym po prostu podziel. Z mojej strony nie grożą Ci obraźliwe epitety. Chętnie poznam Twój punkt widzenia na 666, a także ten dotyczący centrum Poznania.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

G to jest siódmy ton podstawowej tonacji molowej, czyli A-mol. Tonacja molowa zwana jest też smutną

Ap 13:1 eib "(1) Wtedy zobaczyłem wychodzącą z morza bestię. Miała ona dziesięć rogów i siedem głów. Na jej rogach zauważyłem dziesięć diademów, a na jej głowach bluźniercze imię."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:Tonacja molowa zwana jest też smutną
O ile się nie mylę, to nokturny Chopina sa w tej tonacji. A nawet jeśli w innej, są i tak cudowne ;-)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:
radek pisze:Tonacja molowa zwana jest też smutną
O ile się nie mylę, to nokturny Chopina sa w tej tonacji. A nawet jeśli w innej, są i tak cudowne ;-)
Utwory można przenosić do innych tonacji. To się nazywa transpozycja

Ap 13:2 eib "(2) Bestia, o której mówię, była podobna do pantery. Jej łapy były jak u niedźwiedzia, a paszcza jak u lwa. Smok dał jej swoją moc, swój tron oraz wielką władzę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Klangman pisze:poznam Twój punkt widzenia na 666
Myślalem, że Ty mi powiesz.
W Biblii to kojarzy się z antychrystem.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

Krystian pisze:
Klangman pisze:poznam Twój punkt widzenia na 666
Myślalem, że Ty mi powiesz.
W Biblii to kojarzy się z antychrystem.
Oczywiście, że tak się kojarzy. Jednocześnie jednak do przeliczenia liczby człowieka potrzebny miał być umysł obdarzony mądrością. Kto uzdalnia? Kto obdarowuje?

Na szczęście mam to już przepracowane. Zajęło mi to kilka lat. Nawet jeśli ludzie będą tak o mnie mówić to ja wiem, że pełnię wolę Boga. Bo zasadniczo pytanie jest jedno:

Kto ułożył układankę świata?

Szatan, czy Bóg?

ja uważam, że Bóg i Biblia mówi to samo. To On nadał bieg rzekom itd...

Większość moich odkryć bazuje na przedziwnych, interdyscyplinarnych powiązaniach, które łączy kontekst CENTRUM POZNANIA. Czy to moja wina, że urodziłem się w tym mieście? To moja wina, że pracowałem w tej drukarni? Moja wina, że zacząłem dostrzegać liczby i ułożyłem całą układankę? Nie! To był plan. Szatański?

Nawet Macierz DD ciekawie się do tego odnosi:

PERSONIFIKACJA ANTYCHRYSTA? -- > 44+11+50+53+41+38+23+14+23+29+0+5+26+0 + 0+38+56+71+5+20+50+71+53+56+0 = 777

MACIEJ GRZESIAK ANTYCHRYST? -- > 35+0+5+23+11+26 + 17+50+74+11+53+23+0+29 + 0+38+56+71+5+20+50+71+53+56 = 777

I bądź tu mądry ;)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:W Biblii to kojarzy się z antychrystem.
A gdzie ty widzisz to skojarzenie?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Klangman pisze:MACIEJ GRZESIAK
Ty się tak nazywasz?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

Queza pisze:
Klangman pisze:MACIEJ GRZESIAK
Ty się tak nazywasz?
Tak

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jest taka książka "Wyliczanki bez trzymanki", dlatego się nie przejmuj tym co wyliczasz.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

Queza pisze:Jest taka książka "Wyliczanki bez trzymanki", dlatego się nie przejmuj tym co wyliczasz.
Przestałem się tym przejmować w sensie negatywnym :)
Dzięki za chęć wsparcia. Tą książkę można gdzieś kupić?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Klangman pisze:Tą książkę można gdzieś kupić?
To jest książka dla dzieci: https://www.taniaksiazka.pl/wyliczanki- ... lsrc=aw.ds czasem coś jest dziecinnie proste. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Klangman
Przed chwilą listonosz przyniósł książkę!
Dziękuję. Pięknie wydana, prawdziwa perełka.
Dedykacja cudowna, a łódeczka ... aż brak słów. Wzruszyłam się.
Już nie mogę doczekać się wieczoru i końca obowiązków, aby wczytać się w treść.
:fiolki:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”