Zydowski Nowy Rok 2016 -5777 ....

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Zydowski Nowy Rok 2016 -5777 ....

Post autor: tom68 »

Zydowski Nowy Rok 2016 -5777 !


Biblia okreslia miesiac Nissan ( marzec-kwiecien ) jako poczatek miesiecy nowego roku liturgicznego, a za poczatek roku kalendarzowego pierwszy dzien miesiaca Tiszri ( wrzesien-pazdziernik ) kiedy to przypada Swieto Trabek ( dzien sadu ) Rosz Haszana Nowy Rok – w roku 2016 zaczyna sie z zachodem slonca w niedziele, 2 pazdziernika, a konczy o zmroku we wtorek, 4 pazdziernika. ( w Biblii dzien zaczyna i konczy zachod slonca ) wedlug Zydow mamy 5777 r od stworzenia swiata . Swieto to ma podwojny sens: jest rocznica stworzenia swiata, dniem odnowienia wiezi z Bogiem i dniem zapisu. W tych dniach Bog ocenia nasze zycie oraz uczynki i decyduje o tym, co ma spotkac kazdego w ciagu nadchodzacego roku. ( podobne swieto ma tez Islam a dla chrzescijan jest to symbol dnia sadu przy powrocie Pana Jezusa gdy kazdy czlowiek po zmartwychwstaniu odpowie przed Bogiem za swoje czyny ! ) Nowy Rok jest swietem radosnym, swietem wiary w milosierdzie Boze dla tych co zyja w zgodzie z Bogiem oraz ludzmi i staraja sie przestrzegac prawa ale tez jest waznym ostrzezeniem dla ludzi ze nachodzi dzien sadu i kazdy powinien sie teraz nawrocic do Boga i przestrzegac prawa , bo przeciez nie znamy dnia i godzimy sadu czy wlasnej smierci .
Zrodla rozne strony oraz ksiazki itp... opracowal Tomasz G

Fragmenty modlitwy noworocznej:
"(...) Pamietaj nas, Wiekuisty, Boze nasz, w dniu tym, ku dobremu i obdarz nas w nim blogoslawienstwem i dopomoz nam w nim do zycia. A slowem zbawienia i milosierdzia oslon nas i badz nam laskawym i zmiluj sie nad nami i zbaw nas, gdyz do Ciebie zwrocone sa oczy nasze, gdyz Bogiem, Krolem najlitosciwszym i najmilosierniejszym jestes Ty (...) Boze nasz i Boze praojcow naszych, kroluj nad calym swiatem w chwale Twej i wznies sie nad cala ziemie w wspanialosci Twej i zajasniej w blasku wznioslej potegi Twej nad wszystkimi mieszkancami wszechswiata, ziemi Twej, i niech pozna kazde stworzenie, ze Ty stworzyles je (...) i niech glosi wszystko, co ma dusze w tchnieniu swoim: Wiekuisty, Bog Izraela, jest Krolem, a krolowanie Jego wszystkim rzadzi."


Ps :
Chrzescijanstwo Adwentysci Dnia 7 - go i swiata
http://imladis.p2a.pl/viewforum.php?id=214
tom68

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Pwt 16:16
16. Trzy razy do roku ukaże się każdy mężczyzna przed Panem, Bogiem twoim, w miejscu, które sobie obierze: na Święto Przaśników, na Święto Tygodni i na Święto Namiotów. Nie ukaże się przed obliczem Pana z próżnymi rękami.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

....wedlug Zydow mamy 5777 r od stworzenia swiata
BZDURA

Wg. Żydów mamy 5777 r. od pojawienia się/ uczynienia , uformowania - taki Człowiek to dzieło Boże/ Adama pośród synów ludzkich/pośród wielu ludzi/
jako pierwszego Człowieka podobnego do Boga , jako Syna Bożego podobnego do swego Stwórcy / dlatego Jezusa zwą w Pismach Drugim Adamem/ .
Ps :
Chrzescijanstwo Adwentysci Dnia 7 - go i swiata
http://imladis.p2a.pl/viewforum.php?id=214
A tam "Adwentyści dnia siudmego to SEKTA" - temat założony przez "Ja?!"
a poniżej temat założony przez Tomasza "Ewangelizowac czy Katolizowac ...."
opierając się na wcześniejszym temacie - nie widzę różnicy, gdy chodzi o ADS . :lol:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Ps :
USTAWA Z DNIA 30 CZERWCA 1995 R. O STOSUNKU PANSTWA DO KOSCIOLA ADWENTYSTOW DNIA SIODMEGO W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ


http://adwent.pl/index.php/o-kosciele/ustawa/
tom68

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

tom68 pisze:Biblia okreslia miesiac Nissan
dlaczego Biblia używa babilońskich nazw miesięcy?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Do końca tego nie wiemy ale jest teoria że to wpływ niewoli w Babilonie na Żydów albo że to mieszkańcy Babilonu przejęli nazwy miesięcy od Żydów ....
tom68

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

tom68 pisze:albo że to mieszkańcy Babilonu przejęli nazwy miesięcy od Żydów ....
no więc Paschę obchodzimy 14 Nisan czy 14 Abib/awiw?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

To ten sam miesiąc tylko ma dwie nazwy -:)
tom68

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

tom68 pisze:To ten sam miesiąc
jesteś pewien??
Abib był pierwszym miesiącem roku, a nisan szósty po Rosz Haszana (nowym roku)
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Miesiąc Odpowiednik Rok religijny Rok świecki Wzmianki w Biblii Święta : Nisan (Abib) marzec-kwiecień: miesiąc 1: miesiąc 7: Wyjścia 13:4 Nehem. 2:1
http://rumburak.friko.pl/BIBLIA/biblia/ ... endarz.php
tom68

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

tom68 pisze:Rok religijny Rok świecki
a jest dowód że taki podział zachowywano przed Niewolą babil. ?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Raczej to są tylko teorie ale mogło tak być ,,,,
tom68

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Bóg wywyższył Izraela ponad Światy, ponieważ poprzez Izraela ludzie mają osiągnąć duchowe wniebowstąpienie. To dlatego, że na ziemi ma nastąpić ósme Niebo, obrzezanie jest związane z ósmym dniem

Quran 2:122-125
O synowie Izraela! Wspomnijcie Moje dobrodziejstwa, którymi was obdarzyłem, i to, że wyniosłem was ponad światy! I bójcie się Dnia, kiedy żadna dusza nie będzie mogła niczym zapłacić za inną dusze; i nie będzie od niej przyjęta żadna równowartość; i nie pomoże jej żadne wstawiennictwo; nikt z nich nie otrzyma żadnej pomocy! oto Pan doświadczył Abrahama pewnymi słowami; i on wypełnił je. Powiedział On: "Ja uczynię ciebie przewodnikiem dla ludzi." Powiedział: "I z mojego potomstwa?" Powiedział On: "Moje przymierze nie obejmuje niesprawiedliwych!" I oto uczyniliśmy ten Dom miejscem nawiedzania i miejscem bezpiecznym. I weźcie sobie jako miejsce modlitwy stacje Abrahama. Zawarliśmy przymierze z Abrahamem i Isma`ilem: "Oczyśćcie Mój Dom dla odprawiających okrążenia, dla tych, którzy pozostają w medytacji, i dla tych, którzy się pochylają i wybijają pokłony."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

Ciekawe, że ostatni post pojawił się 02.02.2020 roku o godzinie 20:16 :) Nie bardzo rozumiem związek z tematem, ale w kontekście trafności komentarza doceniam wyczucie czasu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”