PRAWO ŻYDOWSKIE O GOJACH

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

George-napisał.
Chryzolicie, wygląda na to że to ty chętnie oskarżył byś Jezusa o faszyzm, i o to że był On opętany.

Mnie możesz tylko oskarżyć że jestem naśladowcą Jezusa, i wypełniam jego naukę.

Twoja obojętność na zło, i ukrywanie prawdy, czyni cię tak samo winnym jak ci którzy popełniają zło.
Jak się czujesz?
Masz jakieś dziwne problemy szukania i amputowania czegoś czego nie ma w stosunku do mnie.

Tak Jezus powiedział to Żydom o czym piszesz,ale powiedział również,to bliskiemu uczniowi,kiedy ten wypełniał wolę Szatana.
I nie myśl,że Ty czy ja jesteśmy wolni od tego problemu jak wypełniamy wole Szatan w naszym myśleniu i czynie,to w tym czasie jest on naszym Ojcem i odwrotnie.
Czy aby zawsze uczysz prawdziwej nauki Boga?
Tego kogo również w nauce adorujemy,również go reprezentujemy.
Czasem jest tak że może nastapić podzielenie umiejetności poznawczych,bo Szatan przyobleka się w anioła światłości.
A Ty tam gdzie jest grzech widzisz tylko Żydów i go tropisz,a grzech występuje niezależnie od narodowości i Ty również nie jesteś wolnym od niego.
A jak masz problem wytropić go tam gdzie chcesz to zamienisz sobie Boga,poprzez zmianę jednej czy dwu literek i myślisz,że masz taką magiczną moc i wtedy On takim się stanie Bogiem jak zechcesz a zło i jego działanie jest pojęciem nie tylko narodowym,ale dotyczy wszystkich ludzi,niezależnie od narodowości,o czym chcesz zapomnieć.
Dlatego dałem przykład faszyzmu.
Pozdrawiam.

Ale pokazywanie zła w historii i piętnowanie go jest potrzebne.
Jednak powinniśmy czynić to obiektywnie,nie kierować sie uprzedzeniami narodowymi.

BoaDusiciel
Posty: 6981
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

chryzolit pisze: Masz jakieś dziwne problemy szukania i amputowania czegoś czego nie ma w stosunku do mnie.
Nie jest możliwe amputowanie czegoś, czego nie ma.
Natomiast zgodzę się z poglądem, że amputowanie niektórych elementów może prowadzić do utrudnienia stosunku.
:mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Boa-dobrze ze zrozumiałeś,że nie można amputować,czegoś,czego nie ma.
Ale są w języku polskim są synonimy i wyrazy bliskoznaczne.
A one już w użyciu mogą mieć różne znaczenie.

Głodny ma zawsze chleb na myśli.
Na pewno coś w tym jest w Twoim przypadku. :lol:

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Majętności goja.

Majętności goja są jak pustynia, kto je zajął, niech je zdobywa ( Baba Bastra 54 b )
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

chryzolit pisze:George-napisał.
Chryzolicie, wygląda na to że to ty chętnie oskarżył byś Jezusa o faszyzm, i o to że był On opętany.

Mnie możesz tylko oskarżyć że jestem naśladowcą Jezusa, i wypełniam jego naukę.

Twoja obojętność na zło, i ukrywanie prawdy, czyni cię tak samo winnym jak ci którzy popełniają zło.
Jak się czujesz?
Masz jakieś dziwne problemy szukania i amputowania czegoś czego nie ma w stosunku do mnie.

Tak Jezus powiedział to Żydom o czym piszesz,ale powiedział również,to bliskiemu uczniowi,kiedy ten wypełniał wolę Szatana.
I nie myśl,że Ty czy ja jesteśmy wolni od tego problemu jak wypełniamy wole Szatan w naszym myśleniu i czynie,to w tym czasie jest on naszym Ojcem i odwrotnie.
Czy aby zawsze uczysz prawdziwej nauki Boga?
Tego kogo również w nauce adorujemy,również go reprezentujemy.
Czasem jest tak że może nastapić podzielenie umiejetności poznawczych,bo Szatan przyobleka się w anioła światłości.
A Ty tam gdzie jest grzech widzisz tylko Żydów i go tropisz,a grzech występuje niezależnie od narodowości i Ty również nie jesteś wolnym od niego.
A jak masz problem wytropić go tam gdzie chcesz to zamienisz sobie Boga,poprzez zmianę jednej czy dwu literek i myślisz,że masz taką magiczną moc i wtedy On takim się stanie Bogiem jak zechcesz a zło i jego działanie jest pojęciem nie tylko narodowym,ale dotyczy wszystkich ludzi,niezależnie od narodowości,o czym chcesz zapomnieć.
Dlatego dałem przykład faszyzmu.
Pozdrawiam.

Ale pokazywanie zła w historii i piętnowanie go jest potrzebne.

Jednak powinniśmy czynić to obiektywnie, nie kierować sie uprzedzeniami narodowymi.
Jeśli uważasz Chryzolicie że 'pokazywanie zła w historii i piętnowanie go jest potrzebne' to może razem zerknijmy do Historii opartej na Biblii, i zobaczmy jaki wpływ na ludzkość miał Jakub / Izrael, i jego synalkowie.

Zróbmy to jak najbardziej OBIEKTYWNIE, a że jesteśmy na Forum BIBLIJNYM, to użyjmy do tego Biblii, i najbardziej znanych nam apokryfów.

Może zacznijmy od tego jak wyglądały relacje międzyludzkie zapisane w BIBLII, w Ksiedze Rodzaju, przed narodzeniem się Jakuba / Izraela,

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=8

a potem po jego narodzeniu się.

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=25

Możemy zacząć studiowanie tematu od czasów potopu kiedy to większość zła została usunięta z Ziemi.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Lichwa

Nie dajesz lichwy bratu swojemu, lichwy od pieniędzy, lichwy od jakiejkolwiek rzeczy, którą się na lichwę oddaje. Obcemu możesz lichwę dawać, ale bratu swemu nie dawaj lichwy, aby błogosławił cię Jehowa, Bóg twój, we wszelkim przedsięwzięciu rąk twoich, na ziemi, do której wchodzisz, abyś ją posiadł ( Debarim XXIII, 20 - 21)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Pomoc w oszustwie

Jeżeli nieżyd załatwia jakiś interes z żydem, a przyjdzie drugi żyd i pomoże mu oszukać goja na miarze, ilości lub wadze, to tamten żyd musi się podzielić zyskiem w ten sposób osiągniętym z owym żydem ( Choszem Hamiszpat 183 art.7 )
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Nie wolno powiedzieć gojowi, że kupił u żyda za drogo.

Jeżeli ktoś sprzedał coś nieżydowi, a żyd mu powie, że kupił za drogo, to jest zdrajcą i musi szkodę stąd powstałą nagrodzić ( Choszem Hamiszpat 386 )
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Żyd może udawać, że nie jest żydem.

Wprawdzie żadnemu żydowi nie wolno powiedzieć, że żydem nie jest, ale może wyrażać się dwuznacznie, izby nieżyd myślał, że żyd nie jest żydem, gdy żyd równocześnie myśli co innego ( Jorge Des 157 art. 2)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Wyłudzanie

Nie jest skalaniem imienia Bożego, gdy na przykład ( żyd) powie do spadkobiercy; dałem ojcu twemu, a on umarł, byle goj nie zmiarkował, że łże ( Baha Kamma i 13 b Tosefot )
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Podstępne bankructwo - żyd zadłużony może uciekać

Jeżeli żyd jakiś, zadłużywszy się u nie żyda, chce uciekać, a inny żyd go zdradził, to popełnił rzecz bardzo niedobrą i musi tamtemu zwrócić wszystkie koszty, które mu z tego tytułu ponad dług urosną ( Choszen Ha mi szpat 388 )
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”