"613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: Henryk »

radek pisze:
02 sty 2021, 12:54
Jezus niejednokrotnie wzbudzał martwych, a dzisiaj gdzie oni są?
A kto Radkowi powiedział, że tamte wzbudzenia były do życia wiecznego, a może nawet do życia w Niebie? :aaa:

W czasie, gdy Jezus czynił cuda mocą Swego Ojca, nie był nawet jeszcze złożony Okup- ten "bardzo nielogiczny" według Ciebie.
Człowiek Jezus jedynie wtedy pokazał, że Bóg jest w stanie przywrócić życie cuchnącemu już ciału.
Nie tylko takie cuda czynił...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

Henryk pisze:
02 sty 2021, 13:37
radek pisze:
02 sty 2021, 12:54
Jezus niejednokrotnie wzbudzał martwych, a dzisiaj gdzie oni są?
A kto Radkowi powiedział, że tamte wzbudzenia były do życia wiecznego, a może nawet do życia w Niebie? :aaa:

W czasie, gdy Jezus czynił cuda mocą Swego Ojca, nie był nawet jeszcze złożony Okup- ten "bardzo nielogiczny" według Ciebie.
Człowiek Jezus jedynie wtedy pokazał, że Bóg jest w stanie przywrócić życie cuchnącemu już ciału.
Nie tylko takie cuda czynił...
Twierdzisz, że Jezus jest Zbawcą, dlatego spytałem o trwałość Jego zbawiania, bo ja uważam, że ludzie mają wolną wolę

Flm 1:14 NWT-PL "Jednakże nie chcę nic czynić bez twojej zgody, aby twój dobry czyn nie był jakby z przymusu, lecz z twej wolnej woli."

Henryku jeśli masz wersy na poparcie Twoich powyższych przesądów to chętnie się odniosę, w psychiatrę bawił się nie będę bo psychiatria mnie brzydzi

1J 4:1 NWT-PL "Umiłowani, nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie, lecz sprawdzajcie natchnione wypowiedzi, czy pochodzą od Boga, ponieważ wyszło na świat wielu fałszywych proroków."
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: Henryk »

radek pisze:
02 sty 2021, 17:44
Henryku jeśli masz wersy na poparcie Twoich powyższych przesądów to chętnie się odniosę, w psychiatrę bawił się nie będę bo psychiatria mnie brzydzi
Popatrz, jakie w jakie "przesądy" wierzył apostoł:
1Kor 15:22 BW "Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni."
To "ożywienie" nie jest jednoznaczne z życiem wiecznym.
Rz 5:17 EIB "Bo jeśli przez jednego, z powodu jego upadku, zapanowała śmierć, tym bardziej przez jednego, Jezusa Chrystusa, w tych, którzy dostępują ogromu łaski i otrzymują dar sprawiedliwości, zapanuje życie."
Adam zgrzeszył nie mając jeszcze potomstwa- ono nic nie jest winne, więc i przekleństwo tamtego grzechu będzie zdjęte z każdego jego potomka!

Co do psychiatry, to sam pisałeś jakie leki przepisuje Tobie podczas Twych wizyt u niego, wiec dlaczego brzydzisz się swego dobrodzieja? :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

Henryk pisze:
02 sty 2021, 20:34
radek pisze:
02 sty 2021, 17:44
Henryku jeśli masz wersy na poparcie Twoich powyższych przesądów to chętnie się odniosę, w psychiatrę bawił się nie będę bo psychiatria mnie brzydzi
Popatrz, jakie w jakie "przesądy" wierzył apostoł:
1Kor 15:22 BW "Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni."
To "ożywienie" nie jest jednoznaczne z życiem wiecznym.
Rz 5:17 EIB "Bo jeśli przez jednego, z powodu jego upadku, zapanowała śmierć, tym bardziej przez jednego, Jezusa Chrystusa, w tych, którzy dostępują ogromu łaski i otrzymują dar sprawiedliwości, zapanuje życie."
Adam zgrzeszył nie mając jeszcze potomstwa- ono nic nie jest winne, więc i przekleństwo tamtego grzechu będzie zdjęte z każdego jego potomka!
Teraz by się zgadzało, ale Pismo uczy by szanować Ojca i Matkę, oraz, że synowie są sędziami rodziców, więc trochę dziwi mnie dlaczego tak okrutnie piszesz o Adamie

Ef 6:2 NWT-PL ""Szanuj swego ojca i swą matkę"; jest to pierwszy nakaz z obietnicą:"

Łk 11:19 NWT-PL "Jeżeli ja wypędzam demony za sprawą Beelzebuba, to przez kogo wypędzają je wasi synowie? dlatego oni będą waszymi sędziami."

Jeśli myślisz, że zbawienie Adama i Ewy to zbyt duży problem dla nas, to Pismo pomaga sądowi i w tej kwestii

Ps 37:5 NWT-PL "Zdaj swą drogę na Jehowę i polegaj na nim, a on będzie działał."

Ml 3:10 NWT-PL "Przynieście do spichrza wszystkie dziesięciny, żeby się znalazła żywność w moim domu, i proszę, wypróbujcie mnie w tym – rzekł Jehowa Zastępów – czy nie otworzę wam upustów niebios i nie wyleję na was błogosławieństwa, aż nie będzie już żadnego braku"."
Henryk pisze:
02 sty 2021, 20:34
Co do psychiatry, to sam pisałeś jakie leki przepisuje Tobie podczas Twych wizyt u niego, wiec dlaczego brzydzisz się swego dobrodzieja? :aaa:
Pięć lat temu w szpitalu jeden z lekarzy powiedział, że po kilku miesiącach można odstawiać leki, więc się ucieszyłem i nawet jednym słowem nie wykraczałem poza wypowiedzi psychiatry, minęło ponad pięć lat a ja ciągle jestem przymuszany do psychotropów. Więc psychiatrzy nie mają dla mnie wartości
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: Henryk »

radek pisze:
02 sty 2021, 21:00
Teraz by się zgadzało, ale Pismo uczy by szanować Ojca i Matkę, oraz, że synowie są sędziami rodziców, więc trochę dziwi mnie dlaczego tak okrutnie piszesz o Adamie
Nie bardzo wiem do czego zmierzasz? :roll:

Rodziców należy szanować, podobnie jak i innych ludzi.
Skoro syn ma sądzić rodzica, to oznacza, że ma przymykać oko na wszelkie podłości ojca?!
Adam okazał nieposłuszeństwo Stwórcy i musimy o tym mówić!
Przez ten grzech Adama chorujemy, umieramy, mordujemy się...
Mamy o tym milczeć i udawać, że nic nie stało się? :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

Henryk pisze:
02 sty 2021, 21:53
Skoro syn ma sądzić rodzica, to oznacza, że ma przymykać oko na wszelkie podłości ojca?!
Ma wspierać Ojca wspomagając się Słowem Bożym, choć oczywiście na pewno zgodzisz się, że Prawo Boże jest najpierw

Rz 5:20 NWT-PL "A Prawo weszło dodatkowo, aby obfitowało wykroczenie. Ale gdzie obfitował grzech, tam jeszcze bardziej obfitowała niezasłużona życzliwość."
Henryk pisze:
02 sty 2021, 21:53
Adam okazał nieposłuszeństwo Stwórcy i musimy o tym mówić!
Po co? Czyż nie mamy raczej głosić Dobrej Nowiny?

Łk 9:60 NWT-PL "Ale on rzekł do niego: "Niech umarli grzebią swych umarłych, ty zaś idź i rozgłaszaj królestwo Boże."
Henryk pisze:
02 sty 2021, 21:53
Przez ten grzech Adama chorujemy, umieramy, mordujemy się...
Mamy o tym milczeć i udawać, że nic nie stało się? :aaa:
To są tylko próby, które uświadamiają nam jak o sobie nawzajem myślimy

Łk 7:47 EIB "Dlatego posłuchaj: Mocno Mnie pokochała, bo przebaczono jej wiele grzechów. Komu mało się przebacza, słabo kocha."

Koran wyraźniej mówi o miłosierdziu Bożym wobec Adama

Koran 2:36-37
Wtedy szatan spowodował, że potknęli się o nie, i wyprowadził ich z
tego stanu, w którym się znajdowali. I powiedzieliśmy im: "Idźcie
precz! Wy będziecie wrogami jedni dla drugich! Będziecie mieli stale
miejsce pobytu na ziemi i używanie do pewnego czasu."
Wtedy otrzymał Adam od swojego Pana pewne słowa i On zwrócił się ku
niemu. Albowiem On jest Przebaczający, Litościwy!
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: Henryk »

radek pisze:
02 sty 2021, 22:40
Po co? Czyż nie mamy raczej głosić Dobrej Nowiny?
A co to jest ta "Dobra Nowina"?

Czy nie to, że skutek grzechu Adama zostanie unicestwiony?
O tym zabraniasz mówić?! :aaa:

Ech, mądrale- znawcy Sprawiedliwości Bożej Jego woli...
Tylu nauczycieli, a co jeden to bardziej bezrozumny...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

Henryk pisze:
02 sty 2021, 22:54
radek pisze:
02 sty 2021, 22:40
Po co? Czyż nie mamy raczej głosić Dobrej Nowiny?
A co to jest ta "Dobra Nowina"?
Dobra Nowina o Królestwie, to wieść o obiecanym Potomstwie

Iz 7:14 NWT-PL "Dlatego Jehowa sam da wam znak: Oto panna będzie brzemienna i urodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel."

Co ciekawe Jezus według Koranu nazwał tą osobę Ahmad, to dlatego tradycja Muzułmańska spodziewa się osoby o imieniu Mahdi. Gdyby nie przyszedł Jezus, dostępna wiedza nie była by aż tak obszerna. Rzecz ma się analogicznie do debaty o imieniu Bożym. Nota bene Koran uczy, że Bóg jest ponad to co Jemu przypisują, czyli, że Jego wypowiedź zawsze ma większy sens niż opinia słuchającego, a przecież o Jezusie dowiadujemy się od Gabriela

Mat 12:21 EIB "W Jego imieniu narody będą pokładać nadzieję."

Koran 23:91
Bóg nie wziął Sobie żadnego syna i nie było z Nim żadnego boga. Bo
wówczas każdy bóg zabrałby to, co stworzył, i jeden z nich wyniósłby
się ponad innych. Chwała niech będzie Bogu! On jest ponad to, co Jemu
przypisują!
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: Henryk »

radek pisze:
02 sty 2021, 23:10
Iz 7:14 NWT-PL "Dlatego Jehowa sam da wam znak: Oto panna będzie brzemienna i urodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel."
Co ciekawe Jezus według Koranu nazwał tą osobę Ahmad, to dlatego tradycja Muzułmańska spodziewa się osoby o imieniu Mahdi.
Kabaretu ciąg dalszy... :-(
Co jeszcze ciekawsze "nauczycielu", to według Biblii, właśnie sam Jezus jest tym zapowiadanym Immanuelem.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

Henryk pisze:
03 sty 2021, 9:13
według Biblii, właśnie sam Jezus jest tym zapowiadanym Immanuelem.
Jezus mówi o Synu Człowieczym w trzeciej osobie liczby pojedynczej

Mat 8:20 NWT-PL "Ale Jezus rzekł mu: "Lisy mają jamy i ptaki nieba mają miejsca na odpoczynek, lecz Syn Człowieczy nie ma gdzie złożyć głowy"."

Dżibril wyposażał Mahometa długo po Jezusie, dopiero wtedy zapowiedziany został Mahdi. Jezus mówi o sobie, że gdzie dwaj lub trzej zgromadzeni są w imię Jego tam On jest pośród nich, a przecież ludzie spodziewają się powtórnego przyjścia Jezusa

Mat 18:19-20 NWT-PL "Znowu zaprawdę wam mówię: Jeśli dwóch z was na ziemi uzgodni coś ważnego, żeby o to prosić, stanie się im to za sprawą mego Ojca w niebie. (20) Bo gdzie jest dwóch lub trzech zebranych w moim imieniu, tam jestem pośród nich"."

A o Tym, który miał przyjść później nawet Jezus i Dżibril wypowiadają się używając różnych imion, co znaczy, że Jego Duch nie został uchwycony w zupełności, dlatego przychodzi tu na myśl Duch Święty i Ten, który miał się z Ducha zrodzić

J 3:5 NWT-PL "Jezus odpowiedział: "Zaprawdę, zaprawdę ci mówię: Jeżeli ktoś nie narodzi się z wody i ducha, nie może wejść do królestwa Bożego."

Mat 28:18-19 NWT-PL "A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: "Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego,"

Z Objawienia Jana dowiadujemy się, że ma ma On mieć władzę nad niejednym czasem

Ap 12:13-14 NWT-PL "A gdy smok ujrzał, że został zrzucony na ziemię, prześladował niewiastę. która urodziła dziecko płci męskiej. (14) Ale dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, żeby poleciała na pustkowie na swoje miejsce: tam jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od oblicza węża."
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: Henryk »

radek pisze:
03 sty 2021, 11:08
Jezus mówi o Synu Człowieczym w trzeciej osobie liczby pojedynczej
Mat 8:20 NWT-PL "Ale Jezus rzekł mu: "Lisy mają jamy i ptaki nieba mają miejsca na odpoczynek, lecz Syn Człowieczy nie ma gdzie złożyć głowy"."
I czego ma to dowieść? Że zapowiadanym w Biblii Mesjaszem jest Islamski Mahdi? :aaa:
Aż nie mam chęci odpisywać. :-(

Jezus wiele razy mówił o sobie „syn człowieczy”.
Mt 9:6 BG "Ale abyście wiedzieli, iż ma moc Syn człowieczy na ziemi odpuszczać grzechy, tedy rzekł powietrzem ruszonemu: Wstawszy, weźmij łoże twoje, a idź do domu twego."
To ten Syn Człowieczy- Jezus, kazał choremu wziąć swoją matę na której leżał, wstać i iść samemu.
Mt 20:18 BG "Oto wstępujemy do Jeruzalemu, Syn człowieczy będzie wydany przedniejszym kapłanom i nauczonym w Piśmie, i osądzą go na śmierć."
To ten syn Człowieczy- Jezus, wiedział kiedy, przez kogo i komu będzie wydany, oraz jaką śmiercią umrze.
Łk 24:7 BG "Mówiąc: Iż Syn człowieczy musi być wydany w ręce ludzi grzesznych, i być ukrzyżowany, a trzeciego dnia zmartwychwstać."

2J 1:7 BT4 "Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem."
To ten Syn Człowieczy- Jezus, wiedział, że jego przeciwnicy uczynią z niego Boga, twierdząc że to nie człowiek, a wcielony Bóg...
A po trzech wiekach zrobiono nawet z Niego „drugą osobę boską”, a nawet i trzecią…
Co zupełnie zrównało Go z innymi triadami pogańskich bóstw.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

Henryk pisze:
03 sty 2021, 12:29
Jezus wiele razy mówił o sobie „syn człowieczy”.
Mt 9:6 BG "Ale abyście wiedzieli, iż ma moc Syn człowieczy na ziemi odpuszczać grzechy, tedy rzekł powietrzem ruszonemu: Wstawszy, weźmij łoże twoje, a idź do domu twego."
To ten Syn Człowieczy- Jezus, kazał choremu wziąć swoją matę na której leżał, wstać i iść samemu.
Wyjaśnienie jest proste, Jezus mógł posługiwać się mocą Syna Człowieczego, bo wierzył w Jego przyjście

Mt 21:23-27 NWT-PL "A kiedy wszedł do świątyni, podeszli do niego, gdy nauczał, naczelni kapłani i starsi ludu i powiedzieli: "Mocą jakiej władzy to czynisz? I kto ci dał tę władzę?" (24) Odpowiadając, Jezus rzekł do nich: "Ja też zapytam was o jedną rzecz. Jeśli mi to powiecie, i ja wam powiem, mocą jakiej władzy to czynię: (25) skąd pochodzi chrzest Janowy? Z nieba czy od ludzi?" Ale oni zaczęli między sobą rozważać, mówiąc: "Jeżeli powiemy: 'Z nieba', on powie nam: 'Czemuście mu więc nie uwierzyli?' (26) Jeśli zaś powiemy: 'Od ludzi', to musimy się bać tłumu, gdyż wszyscy mają Jana za proroka". (27) Odpowiadając więc Jezusowi, rzekli: "Nie wiemy". On z kolei powiedział do nich: "Ja też wam nie powiem, mocą jakiej władzy to czynię."
Henryk pisze:
03 sty 2021, 12:29
Mt 20:18 BG "Oto wstępujemy do Jeruzalemu, Syn człowieczy będzie wydany przedniejszym kapłanom i nauczonym w Piśmie, i osądzą go na śmierć."
Powyższy wers znaczy, że kapłani i uczeni w Piśmie Mu nie uwierzą i po osądzeniu go wrócą do śmierci

Ap 13:3 NWT-PL "I ujrzałem jedną z jej głów jak gdyby zarżniętą na śmierć, ale jej śmiertelna rana została uleczona i cała ziemia podążała z podziwem za bestią."
Henryk pisze:
03 sty 2021, 12:29
To ten syn Człowieczy- Jezus, wiedział kiedy, przez kogo i komu będzie wydany, oraz jaką śmiercią umrze.
Łk 24:7 BG "Mówiąc: Iż Syn człowieczy musi być wydany w ręce ludzi grzesznych, i być ukrzyżowany, a trzeciego dnia zmartwychwstać."
Ten fragment ma także o wiele głębsze znaczenie. Dwuznaczność słowa "krzyżować" zapewne jest ci znana, choć tu jest mowa o sensie duchowym pozytywnego znaczenia tego słowa. Natomiast słowo zmartwychwstać można w tym przypadku rozumieć podobnie do sensu obrzezania, o którym pisałem wcześniej w paru miejscach na forum m.in. tutaj viewtopic.php?p=449884#p449884 bo jest to związane z życiem i jego rozpoczęciem, podczas gdy dookoła znana była śmierć i ludzie martwi

Iz 9:2 NWT-PL "Lud, który chodził w ciemności, ujrzał wielkie światło. Nad mieszkającymi w krainie głębokiego cienia zajaśniało światło."
Henryk pisze:
03 sty 2021, 12:29
2J 1:7 BT4 "Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem."
To ten Syn Człowieczy- Jezus, wiedział, że jego przeciwnicy uczynią z niego Boga, twierdząc że to nie człowiek, a wcielony Bóg...
A po trzech wiekach zrobiono nawet z Niego „drugą osobę boską”, a nawet i trzecią…
Co zupełnie zrównało Go z innymi triadami pogańskich bóstw.
Ja Jezusowi nic Dobrego nie ujmuję i nie dążę do Jego krzywdy

Łk 9:60 NWT-PL "Ale on rzekł do niego: "Niech umarli grzebią swych umarłych, ty zaś idź i rozgłaszaj królestwo Boże."
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: Henryk »

radek pisze:
03 sty 2021, 13:35
Wyjaśnienie jest proste, Jezus mógł posługiwać się mocą Syna Człowieczego, bo wierzył w Jego przyjście
Rzeczywiście. :xhehe:
Wiem co sądzić o Tobie. Ale nie powiem.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

Mat 11:11-15 EIB "Zapewniam was: Spośród tych, którzy wyszli z łona kobiet, nie było większego niż Jan Chrzciciel, ale najmniejszy w Królestwie Niebios jest większy niż on. (12) A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje przemocy i porywają je ludzie, którzy przed niczym się nie wahają. (13) Bo wszyscy Prorocy oraz Prawo prorokowali aż do Jana (14) i jeśli chcecie to przyjąć, on jest tym mającym nadejść Eliaszem. (15) Kto ma uszy, niech rozważy moje słowa!"

Osoba, o której prorokował Izajasz raczej nie mogła być Jezusem, bo Jezus twierdzi, że Prorocy prorokowali do Jana, a Jezus przecież jest Panem Królestwa Niebios, więc rozwinął imię tego, którego zapowiedział Izajasz, bo uznał, że Królestwo Niebios będzie lepsze dla ludzi niż życie niedoskonałe

Mat 5:20 EIB "Powiem więcej: Jeśli w swej sprawiedliwości nie posuniecie się dalej niż znawcy Prawa i faryzeusze, nie wejdziecie do Królestwa Niebios."

Mat 18:3 EIB "i powiedział: Zapewniam was, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie jak dzieci, na pewno nie wejdziecie do Królestwa Niebios."

Ap 2:17 EIB "Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom. Temu, kto zwycięży, dam nieco z ukrytej manny. Podaruję mu też biały kamyk, a na kamyku wypisane nowe imię, nieznane nikomu poza tym, który je otrzymuje."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "613 Przykazań Judaizmu" - Rozważania

Post autor: radek »

109 Przykazanie Judaizmu
Zakaz sporządzania oleju według proporcji świętego oleju namaszczania

Jak uważacie, w jaki sposób należy pojąć sens namaszczenia?

Wj 29:7 EIB "Potem weźmiesz olej do namaszczenia i wylejesz go na jego głowę. W ten sposób go namaścisz."

Dn 9:24 EIB "Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi i twojemu świętemu miastu, dla dopełnienia się nieprawości, dla rozprawienia się z grzechem, dla przebłagania za winę, dla wprowadzenia wiecznej sprawiedliwości, dla potwierdzenia widzenia i proroka i dla namaszczenia miejsca najświętszego."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”