Swieto Chanuka

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Swieto Chanuka

Post autor: Krystian »

Wuka, Tom broni swojego kościoła, jak Albertus KrK
Nikt tylko nie patrzy na Biblię.
Biblia mówi, aby wyjść z kościołów.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Swieto Chanuka

Post autor: efroni »

Niechaj nikt nie odważa się krytykować was czy to z powodu pokarmu i napoju, czy też z powodu święta, nowiu księżyca lub szabatu.
To są tylko cienie rzeczy przyszłych, a rzeczywistością jest Ciało Chrystusa
[tj. kościół dzieci Bożych].
Niechaj nikt, kto lubuje się w fałszywej pokorze lub przesadnej czci aniołów, opierając się na (rzekomych) widzeniach, nie odsądza was od nagrody, pyszniąc się bez powodu swoim przyziemnym sposobem myślenia - (Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami) - nie podporządkowuje się (wtedy) Głowie[tj. Chrystusowi].
A Jej[tj. Głowie] całe Ciało zawdzięcza pożywienie i powiązanie w całość, dzięki zespalającym członkom wzrasta, (sprawcą zaś tego) wzrostu jest Bóg.(Kol 2;16-19)

Chanuka to Święto Świateł . Istotą [sedno] tego święta jest zapalanie świec [zapalanie światła]. Wtedy, to światło świec, jako cień rzeczy przyszłych, wskazywało na Jezusa jako Chrystusa Bożego .
Lud, który chodzi w ciemności – ujrzy wielkie światło; tym, co przebywają w krainie śmiertelnej pomroki – rozbłyśnie światłość.(Iza 9;2)
Jezus znowu przemówił do ludu i rzekł do nich: Ja jestem światłością świata; kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światło życia.(Jan 8:12)
Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. (Jan 12;46)
Nowina [ewangelia], którą usłyszeliśmy od Niego i którą wam przekazujemy, brzmi tak: Bóg jest Światłem i nie ma w Nim żadnej ciemności.(1Jana 1;5)

Tu nie ma potrzeby nic dodawać , chyba jedynie to, że Chanuka to święto historyczne, które nie ma bezpośredniego umocowania w Torze .
Podobnie Jezus ; to postać historyczna, która nie ma bezpośredniego umocowania w Torze .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Swieto Chanuka

Post autor: wuka »

W sedno, efroni.
Ale i tak nie przegadasz. Ci, którzy świętują różne żydowskie święta wykazują postawę, która w Biblii nazwana jest "zatwardziałością serca". Mają głębokie przekonanie o własnych racjach i zrobią wszystko, aby postawić na swoim. A w rzeczywistości pokazują swoją ignorancję i brak zrozumienia podstaw nauk chrześcijańskich.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Swieto Chanuka

Post autor: tom68 »

W Kościele ADS jest jedno obowiązkowe święto Sabat czyli 7 dzień tygodnia odchudzony już w raju i uznawany potem za święty dzień przez wszystkich proroków i Mesjasza oraz apostołów itd a inne święta judaizmu lub z poza judaizmu nie są obowiązkowe w K ADS i tu ADS mają wolną rękę czy i jak je obchodzić jeśli tego chcą po warunkiem nie łamania zasad Biblii i nauk K ADS ....
Pamiętaj o dniu sabatu https://www.youtube.com/watch?v=opOSFRL ... e=youtu.be
tom68

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Swieto Chanuka

Post autor: wuka »

Niestety, nie ma z tobą rozmowy. Ty po prostu nie rozumiesz co się do ciebie pisze i o czym się rozmawia. Jedynie wklejasz kolejne tematy, ale nie potrafisz w żadnym podjąć merytorycznej dyskusji.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Swieto Chanuka

Post autor: tom68 »

Mam wrażenie że nie wiesz co i po co piszesz było pytanie czy ADS poza sabatem świętują inne święta odp brzmi jako kościół nie a prywatnie to już inna sprawa i co tu jest nie jasne ....
tom68

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Swieto Chanuka

Post autor: wuka »

tom68 pisze:
13 gru 2020, 12:04
Mam wrażenie że nie wiesz co i po co piszesz było pytanie czy ADS poza sabatem świętują inne święta odp brzmi jako kościół nie a prywatnie to już inna sprawa i co tu jest nie jasne ....
A ja mam wrażenie, nie - mam pewność, że w ogóle wraz zw swoim kościołem, nie rozumiesz idei chrześcijaństwa i planu bożego w Biblii. Przedstawia się ten plan od początku ST do ostatniej księgi NT.
Podkreślam nadal - jedną nogą siedzicie w bagnie, drugą na twardym gruncie.
Nie moja to sprawa, ale nie wiem dlaczego promujesz zwodnicze nauki pod pretekstem nauk właściwych.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Swieto Chanuka

Post autor: efroni »

https://www.youtube.com/watch?v=BUXuTBYQ__A
Na https://onedrive.live.com są dwie lekcje dotyczące święta Chanuka a na youtube znalazłem tylko jedną

Światło Chrystusa to światło świecy zapalającej . Ta zapalająca świeca [symbolizująca Chrystusa] nosi nazwę Szamasz co w dosłownym znaczeniu znaczy "sługa" , ale nie bez znaczenia jest też i to że Szamasz znaczy też "Słońce" .
Te światła są zapalane w odpowiedniej kolejności ; od lewej do prawej, co znaczy, że światło Chrystusa [w nas] wybiela nasze grzechy , nasze złe skłonności, od najlżejszych do najcięższych [od najmniejszych do największych]

Żydzi nie znając prawdziwego [duchowego] znaczenia tych świateł, świętując Święto Świateł uświęcają [tylko] swoją tradycję .
Ci z chrześcijan, który razem z Żydami świętują Święto Świateł [ nie wiedząc co świętują] uświęcają tradycję Żydów, natomiast ci z chrześcijan którzy odrzucają Święto Świateł , sami nie wiedzą kogo i co odrzucają .
Dlaczego tak czynią? Czynią tak ponieważ gardzą drzewom wiedzy , drzewem poznania .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Swieto Chanuka

Post autor: tom68 »

Jezus i Apostołowie polegali na ST bo to była jedyna Biblia w ich czasach a NT to tylko wypełnienie ST św Augustyn Święci o Biblii wyd PAX
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Swieto Chanuka

Post autor: Bobo »

wuka pisze: nie rozumiesz idei chrześcijaństwa i planu bożego w Biblii.
Strasznie jestem ciekawy, jak wuka pojmuje ideę chrześcijaństwa i Boży plan...
Strasznie ciekawym... :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Swieto Chanuka

Post autor: tom68 »

Były i są wyznania i kościoły które od czasów apostolskich do dziś świeciły i święcą sabat czyli sobotę a nie niedziele a wiec spór o sobotę i niedziele trwa w chrześcijaństwie od zawsze i tylko ludzie niedouczeni mogą twierdzi inaczej - Jan W Kowalski Historia Kościoła wyd Iskry ...

Sabat zapomniane przykazanie ....

http://www.youtube.com/watch?v=vpjlG5b0 ... re=related
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”