Judaizm mesjański

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rachela Ketura

Post autor: Rachela Ketura »

Rachela Ketura pisze:
askaou pisze:Alicjo, czy to znaczy, że jest więcej niż jedna prawdziwa droga, która wiedzie do Boga? Zastanawiałam się nad tym wielokrotnie, bo skoro w każdym narodzie Bóg kocha tych którzy Go szukają i podążają za nim to znaczy, że jest wiele dróg, i przekomarzanie się na forum ,lub dowodzenie że ta czy ta denominacja czy pogląd są prawdziwe jest bez sensu. Bo albo są przykazania i zasady podane przez Boga, których mamy się trzymać albo każdy sobie żyje według swojej tradycji i każdy liczy na zbawienie wg tego jak żył.
Bóg błogosławi ludziom wszystkich wyznań, warunkiem wydaje się być przykazanie 'będziesz miłował Pana Boga swego... a bliźniego swego jak siebie samego". Może my sami sobie komplikujemy życie ?
te dwa przykazania otoczka dla pozostałych prawo boże jest jedno jak tez jeden Bóg i jeden Mesjasz i tutaj chodzi o wiarę i o zachowania i wogole w nich mieści się cały zakon i prorocy i po to to czytamy żeby się wychowywać we wierze i we sprawiedliwości w świętości. Jeszua mówił ze na tych dwóch ze słuchaj Izraelu Pan Bóg Pan wasz jest jedyny i ze będziesz miłował Boga z całego serca i z całej duszy swojej i myśli a bliźniego swego jak siebie samego to na tym to sie opiera cały zakon i prorocy a co to znaczy? czytaj i ucz się a będziesz wiedział , czyn innym to co sam byś chciał aby czynili tobie a ludzie w świecie mówią nie czyn drugiemu co tobie niemiłe czyż nie tak?:-) , Bóg zbawia , pytanie z czego zbawia i ratuje z tego świata i do siebie dla siebie dla swej wyłącznej własności to jesli on ratuje to on nie chce żebyśmy zginęli
a to nie oznacza brania udziału w takich obrzędach, które wogóle nie maja i nie oznaczają współuczestnictwa w i z Jego Duchem i w Jego Duchu i to z Prawdą i w niej.
szalom alechem
Rachela Ketura

Rachela Keutra
jak masz tarczę i strzelasz do niej z luku to trafiasz to tu to tam celem jest miłość ale nie obłudna oraz wiara czysta i święta przekazana ojcom naszym
strzały - Bog schował mnie jako strzałę w swym kołczanie pisze
to jest taki kołczan ze skóry i bardzo ciężka i drogocenna ze złota z diamentami strzała
pytasz czy ona może być wystrzelona ? owszem pióra są wrażliwe na wiatr to jak słuchasz głosu Ducha Świętego , strzała to człowiek ostrze - Bóg nas ciągle ostrzy no i mamy być solą tej ziemi i światłością a sól nie wietrzeje ale mamy być nią przyprawieni, jesli zwietrzeje to na co się nada? na nic tylko aby była przez ludzi podeptana czy jak wyrzucona a zatem prawda, sól....
Ketura Rachela
szalom alechem

Rachela Ketura

Post autor: Rachela Ketura »

askaou pisze:Alicjo, czy to znaczy, że jest więcej niż jedna prawdziwa droga, która wiedzie do Boga? Zastanawiałam się nad tym wielokrotnie, bo skoro w każdym narodzie Bóg kocha tych którzy Go szukają i podążają za nim to znaczy, że jest wiele dróg, i przekomarzanie się na forum ,lub dowodzenie że ta czy ta denominacja czy pogląd są prawdziwe jest bez sensu. Bo albo są przykazania i zasady podane przez Boga, których mamy się trzymać albo każdy sobie żyje według swojej tradycji i każdy liczy na zbawienie wg tego jak żył.
Bóg błogosławi ludziom wszystkich wyznań, warunkiem wydaje się być przykazanie 'będziesz miłował Pana Boga swego... a bliźniego swego jak siebie samego". Może my sami sobie komplikujemy życie ?
a jak się to stało że twoja odpowiedź wkleiła się nie pod tym co napisałam bo przecież na to odpisywałaś tylko przed moją wiadomością?
szalom alechem.
Ketura Rachela

[ Dodano: 2010-05-11, 18:12 ]
rafalJG pisze:Literówka: rabbi Gienek Banach.
on nie jest Żydem podobno zrobił obrzezanie ale To Polak świadek który wyjechał do Kanady , tam wogóle chyba mało jest Żydów takich prawdziwych w tej jego grupie..
to co dotyczy Żydów jest im jednak dalekie co innego posłuchać a co innego poznać osobiście i poznać fakty i poznać prawdę
judaizm mesjański to chyba dziwna nazwa lepiej chyba powinno brzmieć mesjanizm judaistyczny to chyba byłoby z Tanach bo judaizm mesjański to znaczy mesjanizm który judaizuje a judaizowali ludzie którzy Żydami nie byli i nie są ale odwodzili rożnych ludzi od szczerej wiary w tym duchowej głębi duchowej czy to Żydów czy nie Żydów, myślę każdy Żyd który wierzy jest wierzącym Żydem może być mesjanistycznym a kazdy nie Żyd który wierzy jest wierzącym wszczepionym w drzewo oliwne i ma udział we wszystkim we wszystkich obietnicach na podstawie wiary w Mesjasz, wielu Żydów nie wierzy ale wielu wierzy , trudno by stwierdzić ponoć ze nie wierzą , także to zależy od punktu siedzenia czy widzenia.
Inaczej to wygląda jak się pozna zaplecze i ludzi , to wtedy wiesz z czym lub z kim masz do czynienia , są osoby wierzące z Żydów ale na pewno nie są oni w takich grupach coś pomiędzy chrześcijaństwem a pogaństwem czyli oszustwem i zwiedzeniem , trzeba mieć rozpoznanie z jaką grupą i z kim mamy do czynienia żeby stwierdzić fakty
a pamiętasz słowo : uważajcie wilki w owczych skórach na tych którzy pięknymi a pochlebnymi słowami zwodzą serca prostaczków bo nie służą Bogu ale brzuchowi ( nazywając nota bene swoją niczym to służbę biznesem a to co można doświadczyć tego na pewno nie miłość bożą ) , troszkę to opisuje apokryf Księga mądrości rozdział drugi
tak więc musimy rozpoznawać sprawy duchowe i umieć je rozróżnić i sprawdzić zawsze z kim masz do czynienia , ja zachęcam do poznawania ludzi w realu , a nie przez internet a wiem o czym mówię i pisze - doświadczyłam tego.
pozdrowienia
Rachela

Szaul
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:44

Post autor: Szaul »

A co myślicie o wspólnocie tego wspomnianego pana?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]Chrystus jest we mnie,a ja w nim[/center]
Bardzo ciekawe świadectwo wpływu na tego człowieka,obecnego w nas wszystkich Chrystusa.
Tak - Jaszua jest moim Oblubieńcem, bez którego moje życie nie byłoby życiem. ON jest we mnie a ja w Nim.
Ludzie wnikliwie badają z Biblią,"czy tak się rzeczy mają "i nie widzą co w niej jest napisane o obecnym w nich Chrystusie,aby nie być niewolnikami innych ludzi i korzystać z Jego pomocy:

Chrystus jest wszystkim i we wszystkich (Kol.3.11),który sam wszystko we wszystkich wypełnia (Efez.1.23), jeśli się za nim idzie do zbawienia jako Panem,Osobistym Zbawicielem i korzysta z Jego wszechstronnej pomocy.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

wit
Żydzi Mesjanistyczni są różni. Istnieją Zbory Mesjanistyczne unitariańskie
chciałbym takie poznać, ale za każdym razem okazuje się, że to zakamuflowany trynitaryzm
Żydzi mesjanistyczni ogólnie nie lubią mówić o Trójcy, lecz o Trójjedynym Bogu
Na jedno wychodzi. Można to zwać jak się chce, ale i tak jest to trynitaryzm, który ZAWSZE był sprzeczny z nauką Tory i całego Tanachu.

Listek

Na jednej i drugiej stronie którą podałeś już na samym wstępie jest rażący błąd. Na pierwszej z nich napisano :
Wierzymy w יהוה (Cztery litery imienia naszego Adonaj: Jod Hej Łał Hej - wymawiamy: Jahłe), Jedynego i Jednego Boga, istniejącego wiecznie w złożonej jedności (Echad), który jest naszym Ojcem i Stworzycielem Nieba i Ziemi.

Wierzymy w Mesjasza Jeszua (Jezusa) – Syna Bożego, w Jego preegzystencje
Hebrajczycy nie stosowali samarytańskiej wymowy Świętego Imienia Bożego, którą podano na tej stronie. Forma Jahłe nie istnieje w ŻADNYM manuskrypcie hebrajskim !

Pierwsi chrześcijanie, którzy byli również Hebrajczykami nie wyznawali doktryny o preegzystencji Mesjasza.

Druga strona, którą podałeś również stosuje zniekształconą samarytańską wymowę Świętego Imienia Bożego. Więcej na ten temat :

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9411

______________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dzięki, rozważę to.

Pozdrawiam :-)
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Listek

W książce pt : " Resztka Izraela powraca " Michael Schiffman ( nie mylić z Lawrence H. Schiffmanem ) tak napisal w rozdz. VIII - " Innymi słowy, przyjmijmy fakt, że Bóg jest jeden oraz że istnieje wiecznie w trzech osobach — Ojcu, Synu i Duchu Świętym — nie wdając się w szczegółowe dociekania tego, jak jest to możliwe. "

I właśnie w tym jest cały sęk jak mówi znane porzekadło - " diabeł tkwi w szczegółach " - a tych szczegółów zwłaszcza z Biblii boją się jak ognia ci, którzy przyjęli doktrynę trynitarną bez dogłębnej analizy tekstu biblijnego.

_________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

jfs300

Post autor: jfs300 »

tropicielu
dla Ciebie cytat:

„Wielu będzie przebiegać tam i z powrotem i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b.

Ty szukasz zboru ktory bedzie bezbłędny natomiast kazdy ze zborów jak i ludzi ma swoje niezrozumienie, część dopiero zostanie przed nimi odkryta , zarówno KK , świadkowie, jak i
Żydzi Mesjańscy tak i inne zbory, każdy poznaje Boga niejako od innej strony i Ty też, bo
Twoja wiara utynitarna również jest niepozbawiony wielu błędów
Wiele cytatów przerabiasz np jak z tym słynnym '' w ciele''
dodajjjąc konskrypt ktory został nie użyty w tekście, czyli '' do ciała".

I w tym momencie ktoś również mogłby Cie podejrzewać o celowe fałszerstwo.
I sam tak pomyślałem
Jednak po dłuższym przemyśleniu , wierzę ze to tylko Twoje nie zrozumienie, a nie celowe działanie, cały świat Chrześcijański dąży do poznania Boga a póki dąży omyłek nie zabraknie.
Mam nadzieje ze to choc troche zmieni Twoj punkt widzenia.
Jeśli bedziesz sie opierał na jednym punkcie widzenia , to nie pojdziesz do przodu i nie nadążysz za poznaniem.
Takze musisz to jakoś niestety przełknąć a polecam podstawy, czyli stanięcie w prawdzie , ze nie ma ludzi nieomylnych /rozumiejących treść Pisma w 100%
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

w związku z zaczepkami użytkownika jfs300

użytkownik ten ze względu na wycieczki personalne pod moim adresem już dawno zakończył dyskusję ze mną. Łamiąc regulamin sam się wyłączył z wszelkiej dyskusji.

A jeśli chodzi o zbór Chrystusowy - to całkowicie wystarczy, że będzie podobny do zboru w I wieku. Wtedy ludzie też nie byli doskonali. Ale takiego zboru nigdzie dzisiaj nie widać.

Fałszerstwo zaś na wielka skalę uprawiał i nadal uprawia kler, który przez 1600 lat swojej historii wciskał ludziom ściemę, że Bóg jest bezimienny, że Bóg jest Trójcą ( lub Trójjedyny ), że istnieje życie pozagrobowe, czyściec, piekło, że papież zastępuje Chrystusa itp.itd.

____________________________________

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

W tropieniu prawdy popełnia się błędy jednak gdy się wciąż szuka jest nadzieja,że znajdzie się prawdę ,która wyswobodzi. Niebezpieczne jest zaprzestanie poszukiwań.

Dz.17,(26) On z jednego /człowieka/ wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, (27) aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku.

Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. (28) Bo w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: Jesteśmy bowiem z Jego rodu. (29) Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka. (30) Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, (31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.


https://www.youtube.com/playlist?list=P ... H1HBsFN_L8

Pozdrawiam :-)
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

Fałszerstwo zaś na wielka skalę uprawiał i nadal uprawia kler, który przez 1600 lat swojej historii wciskał ludziom ściemę, że Bóg jest bezimienny, że Bóg jest Trójcą ( lub Trójjedyny ), że istnieje życie pozagrobowe, czyściec, piekło, że papież zastępuje Chrystusa itp.itd.
tak było wiele błędów po drodze, i wiele nadal zostało ,
jednak kościół Rzymsko Katolicki dorósł już do tego ze tego typu doktryny są nieobowiązkowe, co rdzeń wiary czyli Pismo Swiete, Bog nauki Jezusa Chrystusa itd
[Ale co do Boga bezimiennego to KK zawsze nauczał ze Bóg ma na imie -
Jahwe , to wiedzą dzieci z lekcji religii :P Takze argument zdecydowanie nie namiejscu]
w związku z zaczepkami użytkownika jfs300

użytkownik ten ze względu na wycieczki personalne pod moim adresem już dawno zakończył dyskusję ze mną. Łamiąc regulamin sam się wyłączył z wszelkiej dyskusji.

Teraz to nie były zaczepki, tylko raczej droga do wyjścia z sytuacji , trzeba umieć spojrzeć krytycznie także na siebie , czy umiesz Benjaminie? ja spojrzałem bo przyznalem sie ze pochopnie powiedziałem o celowym Twoim fałszerstwie

btw.
Piotr zbliżył się do Jezusa i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał rozliczyć się ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który mu był winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby tak dług odzyskać. Wtedy sługa upadł przed nim i prosił go: Panie, miej cierpliwość nade mną, a wszystko ci oddam. Pan ulitował się nad tym sługą, uwolnił go i dług mu darował. Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: Oddaj, coś winien! Jego współsługa upadł przed nim i prosił go: Miej cierpliwość nade mną, a oddam tobie. On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. Współsłudzy jego widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. Wtedy pan jego wezwał go przed siebie i rzekł mu: Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą? I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu.
no ale przymusu ni ma :-P

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

tropiciel pisze: chciałbym takie poznać, ale za każdym razem okazuje się, że to zakamuflowany trynitaryzm
Na tym forum są nawet takie osoby, a nie wierzą w Trójcę, znam też poprzez facebooka Żyda Mesjańskiego nieuznającego Trójcy :-)
Nie uogólniaj. To, że Ty nie znasz takich osób, nie znaczy, że Ich nie ma.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jfs300

Post autor: jfs300 »

jeszcze dodam co do wiary , poznania
poglądów , zapraszam mała czytanka z Rzymian 14 :)
Przeczytajcie:


A tego, który jest słaby w wierze, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. 2 Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. 3 Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. 4 Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach.
5 Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania! 6 Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko - jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego - nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu. 7 Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: 8 jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. 9 Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi.
10 Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem? Wszyscy przecież staniemy przed trybunałem Boga. 11 Napisane jest bowiem:
Na moje życie - mówi Pan - przede Mną klęknie wszelkie kolano.
a każdy język wielbić będzie Boga.
12 Tak więc każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu.
Benjaminie chcesz brać wzór ze zboru 1 Chrześcijan:) To proszę:)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs300 pisze:6 Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko - jada dla Pana.
Dla Pana przestrzega się dni przez Niego wyznaczonych.A jada się dla Boga rośliny jadalne/ nie wilcze jagody/ i mięso ze zwierząt czystych.Wszystko to by być świętym jak On jest święty.
Czy ktoś je robale,które są obrzydliwością, albo pelikana , orła , czy sowę. muchomora ?
Na pewno nie jemy wszystkiego.

Dieta Noego- dieta ludzkości.

https://www.youtube.com/watch?v=1zReYGV ... H1HBsFN_L8

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”