Judaizm mesjański

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Drahard
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:48

Post autor: Drahard »

Albertus pisze:
Drahard pisze:
Dezerter pisze:A czy judaizm mesjański czeka na odbudowanie 3 świątyni?
i jak się zaopatruje na ten projekt?
https://www.templeinstitute.org/
Należę do Mesjańskich Żydów Zielonoświątkowych i jeśli cię to interesuje to możesz przeczytać Wyznanie Wiary Misji do której należę:

http://www.amightywind-proroctwa.com/po ... olish.html
Przejrzałem ale nic o projekcie Trzeciej świątyni nie znalazłem.

Czy możesz odnieść się do tej kwestii?

I takie pytanie - czy chrześcijanie innych denominacji nie będący z pochodzenia żydami mogą konwertować na judaizm mesjanistyczny i czy tacy konwertyci poddają się obrzezaniu?
Obawiam się że ta ich trzecia świątynia będzie miejscem gdzie może zasiadać a-ntychryst już w bardzo niedalekiej przyszłości... Dlatego ja należę do misji gdzie ostrzegamy innych przed przyjmowaniem znamienia bestii ( Chipy RFID ) A także o Wielkim Ucisku który pochłonie mnóstwo istnień ludzkich... Tych którzy się nie przygotują.

O Wielkim Ucisku można poczytać tutaj: http://www.amightywind-proroctwa.com/po ... ation.html

NAJŚWIĘTSZY JAHUSZUA HA MASZIJACH nie mieszka w świątyniach uczynionymi rękami ludzkimi - Tylko w człowieku :) Nasze ciała są domem gdzie mieszka RUACH HA KODESH ( Duch Święty )

Co do obrzezania: List do Rzymian - Rozdział: 2 - Wersety: 25 - 29

Obrzezanie posiada wprawdzie wartość, jeżeli zachowujesz Prawo. Jeżeli jednak przekraczasz Prawo będąc obrzezanym, stajesz się takim, jak nieobrzezany. Jeżeli zaś nieobrzezany zachowuje przepisy Prawa, to czyż jego brak obrzezania nie będzie mu oceniony na równi z obrzezaniem? I tak ten, który od urodzenia jest nieobrzezany, a wypełnia Prawo, będzie sądził ciebie, który, mimo że masz księgę Prawa i obrzezanie, przestępujesz Prawo.
Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.

Możesz sobie przeczytać cały List do Rzymian jeśli zechcesz :)

List do Kolosan - Rozdział: 3 - Werset: 11
A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus.

Ja nie poddałem się obrzezaniu ( cieleśnie ) ponieważ nie ma takiej potrzeby. Z pochodzenia nie jestem żydem ale duchowo nim jestem - Na dole jest to dokładniej opisane.

A co do twojego pytania związanego z pochodzeniem:

Fragmenty z Proroctw które mogą ci dać odpowiedź na twoje pytanie dotyczące żydów:

Mam objawienie dla tych, którzy są nazywani „Poganami”. Jeżeli jesteście wierzący, miłujecie, czcicie i przyjęliście JAHUSZUA jako PANA i ZBAWICIELA, to zostaliście wszczepieni i teraz jesteście Żydami tak samo, jak MÓJ SYN JAHUSZUA. Nie ma już dłużej Żyda i Poganina. (List do Rzymian 10:12)

Święte Dni nie nazywają się już dłużej żydowskimi Świętami i Uroczystościami (Księga Kapłańska 23) – są one wraz z Szabatami także dla was!

A to komentarz Elisabeth ( Prorok która otrzymuje te Proroctwa )
Te informacje można znaleźć na stronie:

Rosz ha Szanah (Święto Nowiu z trąbieniem w róg) i Jom Kippur są najważniejszymi Świętymi Dniami, i jeśli myślicie, że tylko Żydzi mają je obchodzić, to jesteście w błędzie. Gdyż wy jesteście Żydami od momentu zaakceptowania JAHUSZUA jako waszego BOGA i MESJASZA! JAHUSZUA jest Królem Żydowskim i myśmy powinni obchodzić żydowskie Święte Dni i Festiwale jak i ON obchodził. Czyż nie powinniśmy iść za przykładem naszego ZBAWICIELA?

Żydzi wierzą, że w Rosz ha Szanah przyjdzie ich Mesjasz, ale oni nie zdają sobie sprawy z tego, że w Izraelu oczekują na fałszywego Mesjasza, będzie on anty-mesjaszem. Gdyż, oni odmawiają zaakceptowania JAHUSZUA jako SYNA JAHWEH, nazywanego “JA JESTEM”. Żydzi wierzą, że Rosz ha Szanah jest nowym rokiem i oni rozważają nadchodzący Dzień Sądu JAHWEH. Oni nawet mówią nawzajem do siebie: “Niechaj twoje imię będzie wpisane w Księdze Życia.

Ja jestem Mesjańską Żydówką, chociaż moja “Linia Krwi” jest żydowska oraz moje panieńskie imię, ale to nie czyni mnie Żydówką. Ja jestem Żydówką poprzez Krew JAHUSZUA. Ja nie wstydzę się ogłaszać tego przez internet. Ja miłuję moich żydowskich braci i siostry, którzy miłują i służą JAHUSZUA, ale ja również miłuję Żydów, którzy wyłącznie miłują HaSzem Adonai (Żydzi wyznający Judaizm), chociaż oni nienawidzą mnie lub odrzucają mnie. Oni mówią mi, że oni mają ich własną religię i są zadowoleni z niej.

Ja martwię się, gdyż w księdze Izajasza, rozdział 53, wyraźnie jest napisane, kim jest JAHUSZUA i jaka cenę zapłacił! Ponieważ ci Żydzi chcą żyć według Prawa Mojżeszowego, to jak mówi Pismo, będą sądzeni przez samego Mojżesza i nie przez JAHUSZUA! Ale biada tym, którzy chcą być sądzeni przez Mojżesza, gdyż złamanie jednego tylko Przykazania prowadzi do Piekła! Nie ma dla nich ofiary, nie ma krwi pokrywającej grzech, nie ma litości! Ja jestem wdzięczna, że JAHUSZUA jest tą doskonałą OWIECZKĄ. ON zginął w moje miejsce, TEN ŚWIĘTY SYN JAHWEH, który nigdy nie zgrzeszył. ON z własnej woli oddał SWOJE życie, by moje grzechy były wybaczone dzięki JEGO Krwi przelanej na Kalwarii i ofiarowanego życia, by mnie zbawić. Żydzi z Judaizmu znają Prawo, ale nie WYBAWICIELA z Prawa. Co będzie potrzebne Izraelowi, by mogli rozpoznać JAHUSZUA, jako KRÓLA królów i PANA panów, Wszechmogącego BOGA, i JAHWEH Jednorodzonego SYNA. ON jest MESJASZEM, ŚWIĘTĄ OWIECZKĄ JAHWEH (BOGA OJCA).
Ostatnio zmieniony 01 gru 2015, 23:06 przez Drahard, łącznie zmieniany 3 razy.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Obawiam się że ta ich trzecia świątynia będzie miejscem gdzie może zasiadać a-ntychryst już w bardzo niedalekiej przyszłości...
Ale czy to tylko twoje prywatne obawy czy stanowisko żydów mesjańskich?

Czyli nie będą oni uczestniczyć w ofiarach i obrzędach w ewentualnie odbudowanej trzeciej świątyni w Jerozolimie, jak rozumiem?Tak?

Co do obrzezania: List do Rzymian - Rozdział: 2 - Wersety: 25 - 29
List do rzymian znam. Chodziło mi raczej o praktykę żydów mesjańskich.

tylko na ile zwolennicy prorokini Nikomia są reprezentatywni dla żydów mesjańskich?

Drahard
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:48

Post autor: Drahard »

Naszym stanowiskiem jest to co jest opisane na stronie Misji - Proroctwa również.
Te osoby które prawdziwie należą do tej Misji nie będą chciały mieć z grzechem i z a-ntychrystem nic wspólnego. Ponieważ ta Misja uczy chodzić w Świętości ( Ja nie jestem doskonały, ale uczę się być coraz bardziej wolnym od grzechów choć nie zawsze jest łatwo )

Opuściłem kościół katolicki parę miesięcy temu po tym jak odkryłem tą stronę... Ponieważ zobaczyłem że to co oni nauczają ludzi nie ma poparcia w Piśmie Świętym.

Gdybyś chciał jakieś konkretne informacje możesz napisać do naszych Misjonarzy i udzielą ci odpowiedzi. Mogę ci śmiało napisać że oni prawdziwie chcą pomóc danej osobie ( Jeśli chodzi o jakieś sprawy czy pytania ) - Sam tego doświadczyłem.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Drahard pisze:Naszym stanowiskiem jest to co jest opisane na stronie Misji - Proroctwa również.
Te osoby które prawdziwie należą do tej Misji nie będą chciały mieć z grzechem i z a-ntychrystem nic wspólnego. Ponieważ ta Misja uczy chodzić w Świętości ( Ja nie jestem doskonały, ale uczę się być coraz bardziej wolnym od grzechów choć nie zawsze jest łatwo )

Opuściłem kościół katolicki parę miesięcy temu po tym jak odkryłem tą stronę... Ponieważ zobaczyłem że to co oni nauczają ludzi nie ma poparcia w Piśmie Świętym.

Gdybyś chciał jakieś konkretne informacje możesz napisać do naszych Misjonarzy i udzielą ci odpowiedzi. Mogę ci śmiało napisać że oni prawdziwie chcą pomóc danej osobie ( Jeśli chodzi o jakieś sprawy czy pytania ) - Sam tego doświadczyłem.
Rozumiem. Nie masz jeszcze pełnej wiedzy o stanowisku tej odmiany mesjanizmu żydowskiego.
Ponieważ zobaczyłem że to co oni nauczają ludzi nie ma poparcia w Piśmie Świętym.
nauczanie Kościoła Świętego nie opiera się tylko na Biblii ale i na Tradycji apostolskiej.To oczywiste i powszechnie wiadome.Kościół nigdy nie twierdził że opiera się tylko na Biblii bo to byłby zresztą absurd.Zadaj sobie pytanie - skąd wiesz że Biblia w określonym kanonie jest natchnionym Słowem Bożym - z Biblii czy z Tradycji? Zresztą - wystarczy zadać pytanie donośnie wierzeń grupy z którą się utożsamiasz - czy wiara w to że Ewangelia wg Hebrajczyków jest częścią Pisma Świętego to jest biblijne nauczanie czy nie?Na czym jest oparte - na biblii czy tradycji cz może na czymś jeszcze innym?

Drahard
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:48

Post autor: Drahard »

Co do Pisma Świętego:

Ponieważ poznałem sercem te Prawdy które są zapisane w Świętych Proroctwach od NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY i tego chcę się trzymać.

Oto fragment Świętego Proroctwa 76:

JA daję wam to objawienie. Oto nowa rzecz. Księga Henocha , która nie została zawarta w Księgach Biblii, jednak JA daję wam polecenie odnaleźć ją, studiować i pozwolić JAHWEH pouczyć was prawd rzadko nauczanych, gdyż stnieją księgi, które powinny być zawarte w Biblii Świętej, jednakże zostały celowo ominięte, ponieważ byłyby one zbyt konfrontacyjne.

Nie wszystkie są Zaginionymi Księgami Biblii, ale część z nich jest. Musicie użyć rozeznania, które księgi zostały zainspirowane przez DUCHA ŚWIĘTEGO, a które są jedynie dziełem ludzkim.

Zadajcie sobie pytanie:, dlaczego STWÓRCA umieściłby 66 ksiąg w Biblii, kiedy nie jest to Święta liczba. 6 to liczba człowieka, a 666 jest liczbą związaną z antychrystem.

Mówię to do tych, którzy mają duchowe uszy do słuchania, cała reszta pozostanie głucha i będzie szydzić z tego, czego nie rozumie. Zaprawdę mówię wam, daję wam mocne duchowe mięso do jedzenia. Nie jest ono przeznaczone dla duchowo słabych!


A teraz napiszę coś od siebie:

Ludzka tradycja jest nic nie warta jeśli nie jest ona poparta na Piśmie Świętym, na SŁOWACH NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

To co cżłowiek dodaje OD SIEBIE jest nic nie warte - Powtarzam.

Apostołowie mówili z natchnienia RUACH HA KODESH ( Ducha Świętego )

Chrzest niemowląt - GDZIE JEST O TYM MOWA W PIŚMIE ŚWIĘTYM?
Święcenie Niedzieli - GDZIE JEST O TYM MOWA W PIŚMIE ŚWIĘTYM?
Kult Maryjny - GDZIE JEST O TYM MOWA W PIŚMIE ŚWIĘTYM?
Czyściec - GDZIE JEST O TYM MOWA W PIŚMIE ŚWIĘTYM?

SEKTA KATOLICKA zmieniła DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ - I TAK NAUCZAJĄ!

I CZYTAJĄ LUDZIOM FRAGMENTY Z PISMA ŚWIĘTEGO - A NAWET NIE TRZYMAJĄ SIĘ ZASAD TAM ZAWARTYCH!

KŁANIAJĄ SIĘ PAPIEŻOWI, BISKUPOWI - LUDZIOM KTÓRZY SĄ NICZYM!

JAHUSZUA HA MASZIJACH ODDAŁ ZA NAS ŻYCIE ABYŚMY MOGLI DOSTAĆ SIĘ DO NIEBA - JEMU NALEŻNA JEST CHWAŁA, HONOR, CZEŚĆ I TO CO NAJLEPSZE!

TYLKO CAŁKOWITA CZEŚĆ MUSI BYĆ ODDANA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY ŚWIĘTEJ!

Wiara w fałszywe orędzia lub objawienia - Przykład:

Faustyna Kowalska:

Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie...

TO CO JEST NAPISANE W PIŚMIE ŚWIĘTYM:

Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

DO TYCH KTÓRZY PRZYPADKIEM TRAFILI NA TEN TEMAT I TYCH KTÓRZY CZYTAJĄ: UCIEKAJCIE Z KOŚCIOŁÓW KTÓRE NIE POUCZAJĄ PRAWD ZWIĄZANYCH Z PISMEM ŚWIĘTYM - TAM GDZIE NIE MÓWIĄ O ŚWIĘCENIU SZABATU I O PRZESTRZEGANIU ŚWIĄT BIBLIJNYCH!

BĄDŹCIE OSTRZEŻENI!

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Doktryna trynitarna to kompletna bzdura nie mająca żadnych podstaw w Torze !

Ci którzy propagują taką doktrynę łamią Pierwsze Przykazanie Dekalogu i negują credo Izraela : Szema Izrael !


http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf

http://www.nehemiaswall.com/prophet-pearls-vayeishev

http://www.lifespurpose.net/divinename/NameofGod1.htm

https://www.youtube.com/watch?v=SY7_EtcIeOQ

https://www.youtube.com/watch?v=Ngznx7xhr_4

_________________________________________________

https://www.youtube.com/watch?v=VJIOjtR9Ahk

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Drahard
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:48

Post autor: Drahard »

tropiciel pisze:Doktryna trynitarna to kompletna bzdura nie mająca żadnych podstaw w Torze !

Ci którzy propagują taką doktrynę łamią Pierwsze Przykazanie Dekalogu i negują credo Izraela : Szema Izrael !


http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf

http://www.nehemiaswall.com/prophet-pearls-vayeishev

http://www.lifespurpose.net/divinename/NameofGod1.htm

https://www.youtube.com/watch?v=SY7_EtcIeOQ

https://www.youtube.com/watch?v=Ngznx7xhr_4

_________________________________________________

https://www.youtube.com/watch?v=VJIOjtR9Ahk

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
Ja wierzę w NAJŚWIĘTSZĄ TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ i nie pisz tak - Radzę ci się zastanowić zanim coś napiszesz... Ponieważ pisząc w taki sposób bluźnisz NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - I jest to PRAWDĄ. Nie masz racji jeśli myślisz że zrobiłem coś złego pisząc w ten sposób - TO JEST FAKT - BÓG OJCIEC ( ABBA JAHWEH ) SYN BOŻY ( JAHUSZUA HA MASZIJACH ) DUCH ŚWIĘTY ( RUACH HA KODESH ) To jest NAJŚWIĘTSZA TRÓJCA!
Nie chcę się dalej kłócić jeśli będziesz dalej próbował pisać że masz racje... Masz wolną wolę, wierz w co chcesz - Ale nie bluźnij! Dla swojego własnego dobra - Ponieważ każdy kiedyś zbierze to co zasiał.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Drahard,

Mam prośbę czy możesz podać wersety biblijne gdzie mogę przeczytać o tym że Bóg jest Trójcą ?
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

David77 pisze:Drahard,

Mam prośbę czy możesz podać wersety biblijne gdzie mogę przeczytać o tym że Bóg jest Trójcą ?
DRUGI LIST DO KORYNTIAN 13. 13. BIZTB.

"Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!"
:->
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

RN pisze:
David77 pisze:Drahard,

Mam prośbę czy możesz podać wersety biblijne gdzie mogę przeczytać o tym że Bóg jest Trójcą ?
DRUGI LIST DO KORYNTIAN 13. 13. BIZTB.

"Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!"
:->
A gdzie tu pisze ze Bóg jest trójcą?

1 Tym 2:5

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Apok. 1:1

Objawienie Jezusa Chrystusa,
które dał Mu Bóg,
aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem1,
a On wysławszy swojego anioła
oznajmił przez niego za pomocą znaków
słudze swojemu Janowi.


Starczy
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

daglezja77 pisze:Starczy
Nie starczy.

1Tm 6:16 bp "Tylko On jeden jest nieśmiertelny i mieszka w niedostępnej światłości, nikt z ludzi Go nie widział i widzieć nie może. Jemu cześć i moc wiekuista. Amen."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

daglezja77 pisze:
RN pisze:
David77 pisze:Drahard,

Mam prośbę czy możesz podać wersety biblijne gdzie mogę przeczytać o tym że Bóg jest Trójcą ?
DRUGI LIST DO KORYNTIAN 13. 13. BIZTB.

"Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!"
:->
A gdzie tu pisze ze Bóg jest trójcą?

1 Tym 2:5

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Apok. 1:1

Objawienie Jezusa Chrystusa,
które dał Mu Bóg,
aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem1,
a On wysławszy swojego anioła
oznajmił przez niego za pomocą znaków
słudze swojemu Janowi.


Starczy
Nie pisze wprost, ale zwróć uwagę, że właśnie trio Jezus, Bóg, Duch wymienieni są razem.
Dlaczego w tej trójce czy na dokładkę do tej trójki, autor nie wstawił np. Piotra, Pawła czy Mojżesza :?:
Biblia ma wielu bohaterów, ale trio z Trójcy Przenajświętszej zdecydowanie góruje nad pozostałymi.
Jeśli weżmie się pod uwagę to przy analizie całości Pisma, wtedy przed oczyma jawi się Trójca w pełnej krasie.

Jeśli chodzi o ten cytat z listu Tym. 2. 5. to on nie przeczy Trójcy.
Jezus pośrednik w stosunku do Boga Ojca to tylko jedna z emanacji działania Boga w Trójcy Jedynego. Nie ma tam sprzeczności, Jezus to tylko jedna z form działania Boga Jedynego -Prawdziwego.

Jeśli chodzi o werset z ew. Marka 10. 18 to tutaj Jezus nie każe się nazywać dobrym, bo On jako jedna trzecia Boga, czyli jednostronne wcielenie Boga w człowieka, nie może być dobry. Dobry jest Bóg, czyli Bóg w całości - Ojciec, Syn i Duch Święty.
W takim zestawieniu Bóg jest dobry, bo przedstawia całą pełnię.

Jeśli chodzi o werset 1. 1 z Apokalipsy, to tutaj po pełnym zrozumieniu nauki o Trójcy również nie znajdziemy cienia sprzeczności.

Całe objawienie wyszło od Boga, ale przedstawia je tylko Boża cząsteczka.
W związku z tym, sama ta cząsteczka, czyli Jezus nie może zachłannie twierdzić, że to On jest inicjatorem wszystkiego, że od Niego to wszystko wyszło, bo zwyczajnie by skłamał, a jak wiemy Jezus nie grzeszył.
Inaczej mówiąc objawienie wyszło od pełni, czyli Boga, ale przedstawił je Jezus, czyli jedna z Bożych emanacji, taka Boża cząsteczka, taki Boży kurier, Boże wcielenie.
Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego sam Bóg w całej swojej pełni, nie zszed na ziemię, celem objawienia :?:
Nie zszedł bo zwyczajnie na Jego widok ludzie by poumierali, bo nikt nie może widzieć Boga i pozostać przy życiu.
Dlatego Bóg objawił się w swojej ''tolerowanej '' przez ludzkie oko części.
Sam tzw. Ojciec też nie wiele by zdziałał, bez pomocy swych emanacji Jezusa i Ducha.
Żeby to wszystko mogło w pełni harmonizować, muszą działać razem.
Dlatego chociaż jest jeden, to w potrójnej emanacji, potrójnym działaniu.

Mam nadzieję, że Ciebie przekonałem.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Listek pisze:
daglezja77 pisze:Starczy
Nie starczy.

1Tm 6:16 bp "Tylko On jeden jest nieśmiertelny i mieszka w niedostępnej światłości, nikt z ludzi Go nie widział i widzieć nie może. Jemu cześć i moc wiekuista. Amen."

Pozdrawiam
Zgadza się.
W całości, czyli Ojciec, Syn i Duch Święty jest nieśmiertelny - tylko w takiej postaci jest nieśmiertelny.
Bóg w swojej części, czyli Jezusie nie był nieśmiertelny o czym mogliśmy się przekonać na golgocie.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2015, 14:42 przez RN, łącznie zmieniany 1 raz.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

RN pisze:
daglezja77 pisze:
RN pisze:
David77 pisze:Drahard,

Mam prośbę czy możesz podać wersety biblijne gdzie mogę przeczytać o tym że Bóg jest Trójcą ?
DRUGI LIST DO KORYNTIAN 13. 13. BIZTB.

"Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!"
:->
A gdzie tu pisze ze Bóg jest trójcą?

1 Tym 2:5

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Apok. 1:1

Objawienie Jezusa Chrystusa,
które dał Mu Bóg,
aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem1,
a On wysławszy swojego anioła
oznajmił przez niego za pomocą znaków
słudze swojemu Janowi.


Starczy
Nie pisze wprost, ale zwróć uwagę, że właśnie trio Jezus, Bóg, Duch wymienieni są razem.
Dlaczego w tej trójce czy na dokładkę do tej trójki, autor nie wstawił np. Piotra, Pawła czy Mojżesza :?:
Biblia ma wielu bohaterów, ale trio z Trójcy Przenajświętszej zdecydowanie góruje nad pozostałymi.
Jeśli weżmie się pod uwagę to przy analizie całości Pisma, wtedy przed oczyma jawi się Trójca w pełnej krasie.

Jeśli chodzi o ten cytat z listu Tym. 2. 5. to on nie przeczy Trójcy.
Jezus pośrednik w stosunku do Boga Ojca to tylko jedna z emanacji działania Boga w Trójcy Jedynego. Nie ma tam sprzeczności, Jezus to tylko jedna z form działania Boga Jedynego -Prawdziwego.

Jeśli chodzi o werset z ew. Marka 10. 18 to tutaj Jezus nie każe się nazywać dobrym, bo On jako jedna trzecia Boga, czyli jednostronne wcielenie Boga w człowieka, nie może być dobry. Dobry jest Bóg, czyli Bóg w całości - Ojciec, Syn i Duch Święty.
W takim zestawieniu Bóg jest dobry, bo przedstawia całą pełnię.

Jeśli chodzi o werset 1. 1 z Apokalipsy, to tutaj po pełnym zrozumieniu nauki o Trójcy również nie znajdziemy cienia sprzeczności.

Całe objawienie wyszło od Boga, ale przedstawia je tylko Boża cząsteczka.
W związku z tym, sama ta cząsteczka, czyli Jezus nie może zachłannie twierdzić, że to On jest inicjatorem wszystkiego, że od Niego to wszystko wyszło, bo zwyczajnie by skłamał, a jak wiemy Jezus nie grzeszył.
Inaczej mówiąc objawienie wyszło od pełni, czyli Boga, ale przedstawił je Jezus, czyli jedna z Bożych emanacji, taka Boża cząsteczka, taki Boży kurier, Boże wcielenie.
Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego sam Bóg w całej swojej pełni, nie zszed na ziemię, celem objawienia :?:
Nie zszedł bo zwyczajnie na Jego widok ludzie by poumierali, bo nikt nie może widzieć Boga i pozostać przy życiu.
Dlatego Bóg objawił się w swojej ''tolerowanej '' przez ludzkie oko części.
Sam tzw. Ojciec też nie wiele by zdziałał, bez pomocy swych emanacji Jezusa i Ducha.
Żeby to wszystko mogło w pełni harmonizować, muszą działać razem.
Dlatego chociaż jest jeden, to w potrójnej emanacji, potrójnym działaniu.

Mam nadzieję, że Ciebie przekonałem.
Razem? U umiesz czytać ze zrozumieniem? Tam pisze dokładnie co innego.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

daglezja77 pisze:
Razem? U umiesz czytać ze zrozumieniem? Tam pisze dokładnie co innego.
Razem w jednym zdaniu. O to mi chodziło.
Dlaczego tam nie został wymieniony Piotr, Mojżesz i inni.
Wymienieni zostali Ojciec, Syn, Duch Święty obok siebie, bo jak inaczej autor miał napisać :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”