Czy Żydzi modlą się do Jeszui, czy tylko do jego Ojca?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Lach
Posty: 266
Rejestracja: 21 lip 2006, 15:59

Post autor: Lach »

Świat jest prosty i śmieszny im mniej się wie. :crazy: Szczególnie gdy usilnie usiłuje się samodzielnie uporządkować i wyjaśnić sprawy nie mieszczące się w głowie. Człowiek wydaje się sobie mądry w granicach własnej logiki. I nie widzi tego, co nie mieści się w jego ciasnej głowie. Wszystko to musi być przecież nielogiczne i śmieszne... A wystarczyłoby tylko poczytać :lol:
"Co się może zepsuć na pewno się zepsuje - wcześniej czy później" - prawo Murphiego

Axanna

Post autor: Axanna »

Co poczytać?
Lashu, u ciebie egzaminy zdaje się jutro!

Prosiłeś o modlitwę i cała załoga sąsiedniego forum klęczy za ciebie w modlitwie...
A Ty zamiast ślęczeć nad przygotowaniem się, po forach latasz... ajaj!
8-)

Axanna

Post autor: Axanna »

Aaaa... :shock: ekhmmmm :oops:
:-P

dzięki za uwagę :)

bartek3655

Post autor: bartek3655 »

Witam,

Byyc może moje pytanie bedzie odbiegać od tematu, ale niemam na to czasu aby szukać odpowioedniego forum.

Jestem statystą grającym rekonstrucje wojenne z czasów I i II wojny Światowej, dla ścisłości podam, że nasze stowarzyszenie nazywa się GRH Ludności Cywilnej "Mława". Moje zainteresowanie w kierunku Żydów nie jest bez przyczyny, poniewarz chciałbym się o nich dowiedzieć jak najwiecej bo gram na każdej rekonstrukcji Żyda. Dla tego też chciałbym wiedzieć i czy mógłbym się dowiedzieć od Państwa np. w kturym kierunku sie modla Żydzi, albo co wypowiadaja w czasie modlitwy (najlepiej w ich języku, ale nie pisowni), chciałbym poznać całe obycaje z kulturą Żydowską za czasów II Wojny Światowej. Z tego też powodu czy mają Państwo jakieś odnośniki, link'i. Zależy mi na tych szczegółach, poniewarz jak kiedyś pewien bardzo mądry aktor m.in. mi powiedział: "MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ" :-)

Pozdrawiam, i zapraszam zainteresowanych do Przemyśla na Widowisko Historyczne "Na Nieludzką Ziemię"

katolik

Post autor: katolik »

Dobra strona:

http://www.the614thcs.com/polski.phtml

http://www.jewish.org.pl/

http://www.midrasz.pl/_new/

to tylko niektóre.
w kturym kierunku sie modla Żydzi, albo co wypowiadaja w czasie modlitwy (najlepiej w ich języku, ale nie pisowni
O modlitwie:

http://www.the614thcs.com/18.1290.0.0.1.0.phtml

Teksty modlitw:

http://www.the614thcs.com/tekstymodlitw.phtml

Pozdrawiam

Debora Dewora

Post autor: Debora Dewora »

Kto nie czci Syna , nie Czci Ojca , ...kto ma społeczność , ma ją z Ojcem i z Synem Jego Jezusem Chrystusem , On jest obrazem Boga niewidzialnego i wszystko stoi słowem Jego mocy , Jego Bóg ustanowił sędzią i do Niego to przychodzi wszelki człowiek, zatem wiara bez Jezusa to żadna wiara , mesjanizm bez Jezusa też nie jest mesjanizmem tylko czymś zupełnie odwrotnym , co mamy okazje oglądać niestety to że jest mesjanizm i tzw szara strefa zwiedzionego chrześcijaństwa zwiedzionych ludzi lub ludzi którzy zwodzą szczerych prostych ludzi poprzez piękne słówka i piękne mowy obłudnie w dodatku , polują na ich pieniądze , służą raczej brzuchowi , karierze i ustawieniu się niż Synowi Bożemu , skoro nie reprezentują wiary w Ojca i w Syna Jego Jezusa Chrystusa ,zwodzą ...sami będąc zwiedzionymi , a Paweł też rozmawiał z Jezusem uczniowie rozmawiali z Jezusem , wielu dzisiaj rozmawia z Ojcem i z Synem jego czy też poprzez Syna Jego w Nim przez Niego z Ojcem zatem są to modlitwy do Ojca i Syna- tak ja rozumiem to i tak to przeżywałam odkąd przyjęłam Jezusa.
Dwora Debora
:-)

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

Żydzi mesjańscy modlą się do Ojca w Imieniu Jeszua HaMaszijah
Żydzi mesjanistyczni to własciwie nie Żydzi, tylko chrześcijanie.Ten wątek nie należy do tematu judaizm, został błędnie umieszczony.
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

saba

Post autor: saba »

a kto to Żyd ?
czy Polak przechodzacy na judaizm ,buddyzm itp przestaje byc Polakiem ?

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

saba pisze:..a kto to Żyd ?
Żyd to osoba wyznająca religię judaizm. Żydem można zostać bedąc urodzonym z matki Żydówki, lub przez konwersję.
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Z tym że Żydzi mesjanistyczni uważają się za Żydów, zdążyłem zorientować. Wierzą w Jeszuę ale i tradycję sięgającą pierwszych chrześcijan. Judaiści Żydzi napewno do Jeszui się nie modlą w takim razie. Problem "modlić się do..." lub też "modlić się przez..." jest ciekawy, ale oba przypadki świadczą o modlitwie. Pomińmy więc tu drugi temat który się rodzi kto jest kim.
Kiedy w Dziejach Szczepan był kamienowany jako Żyd, zwrócił się do Jezusa mając widzenie nieba otwartego. To ważny fragment NT.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

askaou
Posty: 444
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:53
Lokalizacja: Maroko

Post autor: askaou »

Według prawa izraelskiego Żydem jest osoba, która ma ortodoksyjną żydowską matkę, chociaż prawo do obywatelstwa bez oficjalnego uznania takiej osoby za Żyda ma każda osoba, która ma przynajmniej jednego dziadka, który był ortodoksyjnym Żydem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi

Dziadek wprawdzie nie byl ortodoksem, ale mimo wszystko Duch Bozy mnie sklonil ku wierze przodkow. Cos w tym jest.

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

askaou pisze:
Według prawa izraelskiego Żydem jest osoba, która ma ortodoksyjną żydowską matkę, chociaż prawo do obywatelstwa bez oficjalnego uznania takiej osoby za Żyda ma każda osoba, która ma przynajmniej jednego dziadka, który był ortodoksyjnym Żydem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi
Dziadek wprawdzie nie byl ortodoksem, ale mimo wszystko Duch Bozy mnie sklonil ku wierze przodkow. Cos w tym jest.
Pod warunkiem, że nie dokonano konwersji na inną religię.W takim wypadku obywatelstwo izraelskie nie zostanie przyznane.Decyduje o tym tzw."Prawo powrotu" (1948-1950).
Poprawka do tego prawa, wprowadzona w roku 1970, rozszerza zasięg jego działania także na inne osoby: "dziecko i wnuka Żyda, wspólmałżonka Żyda, współmałżonka dziecka Żyda i współmałżonka wnuka Żyda", wprowadzając jedno ograniczenie: "z wyjątkiem osoby, która była Żydem i dobrowolnie zmieniła religię".Natomiast "Matriarchalna linia" jest niepodważalnym kryterium i nie zmienia go ani fakt wychowania się w innej kulturze, ani związek z inną religią.
..był kamienowany jako Żyd, zwrócił się do Jezusa mając widzenie nieba otwartego.
Prawdopodobnie byl kamieniowany za namawianie innych Żydów do konwersji na chrześcijaństwo,czyli inną religię niż judaizm.W judaizmie jest wyraźny zakaz konwersji,w starożytności pod karą śmierci.Ścisły monoteizm judaizmu nie pozwala na modlitwy do innych bóstw.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2011, 10:30 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Fedorowicz pisze:Pod warunkiem, że nie dokonano konwersji na inną religię.W takim wypadku obywatelstwo izraelskie nie zostanie przyznane.Decyduje o tym tzw."Prawo powrotu" (1948-1950).
Które to prawo jest totalnie niesprawiedliwe.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

Yarpen Zirgin pisze:
Fedorowicz pisze:Pod warunkiem, że nie dokonano konwersji na inną religię.W takim wypadku obywatelstwo izraelskie nie zostanie przyznane.Decyduje o tym tzw."Prawo powrotu" (1948-1950).
Które to prawo jest totalnie niesprawiedliwe.
Cóż,jako człowiek postępowy uważam,że powinna istnieć rozdzielność kościola od państwa.Problem tylko w tym,że judaizm jest religią bardzo mądrą i sprawiedliwą społecznie.Z judaizmu wywodzi się cały postęp ludzkości.Dlatego zamiana jej na inną nie jest chyba zbyt sensowna. ;-)
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Fedorowicz pisze:Cóż,jako człowiek postępowy uważam,że powinna istnieć rozdzielność kościola od państwa.Problem tylko w tym,że judaizm jest religią bardzo mądrą i sprawiedliwą społecznie.
Więc dziwne, że ta "mądra i sprawiedliwa społecznie" religia dopuściła ustanowienie w Izraelu prawa, które nie jest ani mądre, ani sprawiedliwe.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”