Żydzi jako naród wybrany

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
UntilIDie
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2012, 1:55

Żydzi jako naród wybrany

Post autor: UntilIDie »

Ciekawi mnie kwestia narodu żydowskiego jak narodu wybranego w ST. Tak sobie rozmyślam i dochodzę do wniosku, że Żydzi wcale nie byli wybrani ze względu na swoją wielkość, lub ze względu na to że byli lepsi. W ST Żydzi bardzo często odchodzą od przykazań i czynią źle. Osobiście wydaje mi się iż ich wybranie miało dotyczyć tylko i wyłącznie przyjścia Mesjasza, który miał wszystkich ludzi poprowadzić do zbawienia. Z tego co się orientuje nawet teraz współczesne państwo Izrael jest państwem talmudycznym, opartym nie tyle na Torze, lub na księgach Starego Testamentu, co na Talmudzie, który głosi złe rzeczy.
Ciekawi mnie jaka jest wasza postawa co do tego. interesuje mnie tez to czemu Żydzi po prostu nie przyjęli Jezusa, oraz teraz z nim tak walczą? Oraz (bo tego nie wiem) na jakie mesjasza czekają oni?
„Więc kimże w końcu jesteś?-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro”

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

Żydzi przyjęli Jezusa jako Mesjasza.Tyle,że nie uczynili tego wszyscy Żydzi.Zobacz,że to właśnie Żydzi stanowili pierwszą wspólnotę,gminę uczniów Jezusa.Wybranie narodu żydowskiego też jest trwałe o czym pisał Paweł w swoich listach.Oczywistym jest,że Mesjasz przyszedł do Żydów o czym również mówi Biblia.Narody,które przyjęły wiarę w Mesjasza nigdy nie czekały na Mesjasza, nawet jeśli gdzieś tam w swoich księgach istniały zapisy odnośnie przyjścia jakiegoś zbawiciela to nie był nim Mesjasz z rodu Dawida.
Jezus tylko kilka razy poszedł do miejscowości,które nie należały do Izraela ale sam mówił,że przyszedł tylko do Izraela.To Żydzi zostali wybrani na jego uczniów i dopiero oni zanieśli wiarę w Zbawiciela do ludzi z narodów.
Czy Żydzi walczą z Jezusem?
Trudno odpowiedzieć na to pytanie.Pewnym jednak jest,że mają żal i pretensje--uzasadnione--do chrześcijan do Kościoła Katolickiego o to,że byli przez wieki przez nich prześladowani.Ciężko przyjąć wiarę od kogoś kto prześladuje.Nieprawdaż?
Trzeba wiedzieć,że obecnie około dwóch milionów osób należy do tzw.`Społeczności Żydów Mesjanistycznych`,która to społeczność uznaje Jezusa za Mesjasza.

UntilIDie
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2012, 1:55

Post autor: UntilIDie »

itp.itd.etc. pisze:Trzeba wiedzieć,że obecnie około dwóch milionów osób należy do tzw.`Społeczności Żydów Mesjanistycznych`,która to społeczność uznaje Jezusa za Mesjasza.
To nie tak dużo.
itp.itd.etc. pisze:.Zobacz,że to właśnie Żydzi stanowili pierwszą wspólnotę,gminę uczniów Jezusa
Ze względów geograficznych tak było.
itp.itd.etc. pisze:Pewnym jednak jest,że mają żal i pretensje--uzasadnione--do chrześcijan do Kościoła Katolickiego o to,że byli przez wieki przez nich prześladowani.
Nom w diasporze podobno nie żyło im się tak dobrze, ale zdaje się ,że to co chciałem przekazać najlepiej ujął znany przedwojenny Syjonista W.Jabotyński, który w swojej książce 'Państwo Żydowskie', wydanej w Warszawie w 1937 roku, pisze tak:
"Sami, dobrowolnie stworzyliśmy getto, z tego samego powodu, dla którego Europejczycy w Szanghaju stworzyli własne dzielnice, aby móc żyć razem na swój sposób."
Czy Żydzi walczą z Jezusem?
Talmud podobno nie wypowiada się zbyt dobrze o Jezusie.
Nie to że chce ich zniszczyć albo pozabijać ;p, jednakże uważam że należy zrewidować obydwie strony medalu. Nie uważam iż należy powiedzieć że w czasach diaspory żyło im się źle i tyle. Nie popieram również antysemityzmu w dwudziestoleciu międzywojennym, a co do wcześniejszych czasów użyje cytatu pewnego wielkiego XVI wiecznego żydowskiego Rabina Mojżesza ben Israel Isserles, który powiedział, że "jeśliby Bóg nie dał Żydom Polski jako schronienia, los Izraela byłby rzeczywiście nie do zniesienia".
itp.itd.etc. pisze:Żydzi przyjęli Jezusa jako Mesjasza.Tyle,że nie uczynili tego wszyscy Żydzi
Czyli chrześcijanami mogą być tylko Żydzi, którzy uwierzyli w naukę Jezusa? Mi się wydaje, że np. Grecy, którzy uwierzyli w naukę Mesjasza też mogli zostać chrześcijanami.
„Więc kimże w końcu jesteś?-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro”

Jose.Pecador
Posty: 87
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:11

Post autor: Jose.Pecador »

itp.itd.etc. pisze:Jezus tylko kilka razy poszedł do miejscowości,które nie należały do Izraela ale sam mówił,że przyszedł tylko do Izraela.

Do Izraela czyli do synów. Pasterz do owiec. Ojciec do dzieci.
A nie na wyłączność do narodu, ziemi, kraju - Izrael.

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

UntilIDie
To nie tak dużo.
Wiesz,zależy co oznacza `dużo`. Być może dla nas `nie za dużo` a dla Boga w sam raz ?Tego nie wiem i nie będę się wypowiadał.

Ze względów geograficznych tak było.
Tak,ale również dlatego,że to właśnie Żydem się urodził Mesjasz,Jezus z Nazaretu.Urodził się aby swój lud wybawić z grzechu.Najpierw Izrael a następnie innych.I choć nie chce się tego uznać wprost to takie są fakty i choćby nie wiem jak kombinować to tego się nie zmieni.

Nom w diasporze podobno nie żyło im się tak dobrze, ale zdaje się ,że to co chciałem przekazać najlepiej ujął znany przedwojenny Syjonista W.Jabotyński, który w swojej książce 'Państwo Żydowskie', wydanej w Warszawie w 1937 roku, pisze tak:
"Sami, dobrowolnie stworzyliśmy getto, z tego samego powodu, dla którego Europejczycy w Szanghaju stworzyli własne dzielnice, aby móc żyć razem na swój sposób."
To jest głos jednego Żyda,który doczekał się ulicy nazwanej jego nazwiskiem.Ale fakty są jakie są.


Czyli chrześcijanami mogą być tylko Żydzi, którzy uwierzyli w naukę Jezusa? Mi się wydaje, że np. Grecy, którzy uwierzyli w naukę Mesjasza też mogli zostać chrześcijanami
. To już Twoja interpretacja.Ja tego nie napisałem.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Żydzi jako naród wybrany

Post autor: Henryk »

UntilIDie pisze:[...] Żydzi wcale nie byli wybrani ze względu na swoją wielkość, lub ze względu na to że byli lepsi. W ST Żydzi bardzo często odchodzą od przykazań i czynią źle.
Pwt 7:7 bw " Nie dlatego, że jesteście liczniejsi niż wszystkie inne ludy, przylgnął Pan do was i was wybrał, gdyż jesteście najmniej liczni ze wszystkich ludów."
Am 3:2 br "Was tylko wybrałem spośród wszystkich pokoleń ziemi, dlatego odpowiecie za wszystkie wasze uczynki."
Exo 19:6 bw " A wy będziecie mi królestwem kapłańskim i narodem świętym. Takie są słowa, które powiesz synom izraelskim."
Dn 3:35 br " Nie przestawaj nas darzyć miłosierdziem swoim, przez miłość do Abrahama, przyjaciela Twego, oraz Izaaka, Twojego sługi, a także Izraela, świętego Twojego,"

Pwt 9:6 bw " Wiedz tedy, że nie przez wzgląd na twoją sprawiedliwość daje ci Pan, Bóg twój, tę piękną ziemię w posiadanie, gdyż jesteś ludem twardego karku."
Bóg wybrał ich sobie i już!
Cóż nam do tego?

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Rozpoczęte przez katolików prześladowania Żydów kontynuowali protestanci, zarówno luteranie, jak i kalwini.
http://portalwiedzy.onet.pl/71225,,,,zydzi,haslo.html
to tak dla jasności i prawdy historycznej
najdłużej prześladowali jednak prawosławni, no chyba, że ktoś uznaje argument Blyy, że to protestanci w swoich okręgach wyborczych gremialnie ( w przeciwieństwie do katolików) głosowali na ... Hitlera
Bóg wybrał ich sobie i już!
Cóż nam do tego?
Właśnie!
to że chrześcijanie mają nowe przymierze nie znaczy wcale, że stare przymierze zostało unieważnione...
ja zawsze pamiętam, że jesteśmy tylko odnogą dziką wszczepioną w drzewo Starego Przymierza
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

kowalskil
Posty: 14
Rejestracja: 13 mar 2013, 0:06
Kontakt:

Re: Żydzi jako naród wybrany

Post autor: kowalskil »

UntilIDie pisze:Ciekawi mnie kwestia narodu żydowskiego jak narodu wybranego w ST. Tak sobie rozmyślam i dochodzę do wniosku, że Żydzi wcale nie byli wybrani ze względu na swoją wielkość, lub ze względu na to że byli lepsi. ...
Zgadzam sie calkowicie. Znam Zydow ktorzy mowia ze zostalismy "wybrani na cierpienia."
Ludwik Kowalski Dr. Prof-zw. (zobacz Wikipedia) jest autorem

niedawno przetlumaczonej (z angielskiego) ksiazki internetowej:
"Pamietnik bylego komunisty"

http://ludkow.info/byt

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Żydzi jako naród byli wybrani przez Boga i do czasów śmierci Jezusa ten naród miał pierwszeństwo by z pośród tego narodu utworzyć ród królewski i kapłanów. Na początku Jezus wybrał 12 apostołów z tego narodu Izraela a po odrzuceniu Mesjasza Jezusa przez naród Izraela Bóg zwrócił się do pogan by również z nich uczynić ród królewski i kapłański. Wyszło na to że narodem wybranym na królów i kapłanów są ludzie z różnych narodów w tym i z Izraela.
Obj. 5:9-10
9. I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,
10. I uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi.

(BW)

I tak oto mamy ród królewski z każdego plemienia i języka i ludu i narodu. Wybieranie tych królów i kapłanów jeszcze trwa bo liczba 144 tysięcy jeszcze nie jest pełna. Gdy dopełni się ich liczba wtedy nastanie wielki ucisk i nastanie czas wybierania ludzi do Królestwa Bożego którzy będą poddani tym królom i kapłanom przez tysiąc lat.
Obj. 7:1-4
1. Potem widziałem czterech aniołów stojących na czterech krańcach ziemi, powstrzymujących cztery wiatry ziemi, aby nie wiał wiatr na ziemię ani na morze, ani na żadne drzewo.
2. Widziałem też innego anioła wstępującego od wschodu słońca, który miał pieczęć Boga żywego i który zawołał głosem donośnym na czterech aniołów, którym zezwolono wyrządzić szkodę ziemi i morzu, mówiąc:
3. Nie wyrządzajcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy pieczęcią sług Boga naszego na czołach ich.
4. I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich:
(BW)

Widzimy tu że do plemion Izraelskich zaliczono też ludzi z innych narodów i języków bo ten jest Izraelem kogo Bóg tak nazwie a nie ten który cieleśnie jest z Izraela.
Rzym. 9:7-8
7. I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.
8. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo.
(BW)

Izrael Boży jest wybierany ze wszystkich narodów w tym i z Izraela czy z Polski lub innego kraju.
Po wybraniu tego prawdziwego Izraela nastąpi inne wybieranie ludzi do Królestwa Bożego w czasie wielkiego ucisku gdy czterech aniołów zwolni cztery wiatry ziemi.
Obj. 7:9-14
9. Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.
10. I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.

11. A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu,
12. Mówiąc: Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen.
13. I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
14. I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
(BW)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jr 30:10-20
10. Ty się jednak nie bój, sługo mój Jakubie - wyrocznia Pana - i nie lękaj się, Izraelu, bo Ja cię wybawię z dalekiej ziemi, twoje potomstwo z kraju jego wygnania. Powróci Jakub i będzie zażywał nie zmąconego niczym pokoju, a nikt go nie będzie trwożył.
11. Ja bowiem jestem z tobą - wyrocznia Pana - by cię wybawić. Zgotuję zagładę wszystkim narodom, między którymi cię rozproszyłem, ciebie zaś nie wyniszczę.
Ukarzę cię jednak sprawiedliwie i nie ujdziesz zupełnie bezkarnie.
12. To bowiem mówi Pan: Dotkliwa jest twoja klęska, nieuleczalna twoja rana.
13. Nikt się nie troszczy o twoją sprawę, nie ma lekarstwa, by cię uzdrowić.
14. Wszyscy, co cię kochali, zapomnieli o tobie, nie szukają już ciebie, gdyż dotknąłem ciebie, tak jak się rani wroga, surową karą. Przez wielką twą nieprawość pomnożyły się twoje grzechy.
15. Dlaczego krzyczysz z powodu twej rany, że ból twój nie da się uśmierzyć? Przez wielką twoją nieprawość i liczne twoje grzechy to ci uczyniłem.
16. Wszyscy jednak, co cię chcieli pochłonąć, sami ulegną pożarciu. Wszyscy, co ciebie uciskali, pójdą w niewolę. Ci, co grabili ciebie zostaną ograbieni. Wszystkich tych, co łupili ciebie, wydam na łup.
17. Albowiem przywrócę ci zdrowie i z ran ciebie uleczę - wyrocznia Pana - gdyż nazywają cię Odrzuconą, Syjonie, o którą się nikt nie troszczy.
18. To mówi Pan: Oto przywrócę do poprzedniego stanu namioty Jakuba i okażę miłosierdzie nad jego siedzibami. Miasto zostanie wzniesione na swych ruinach, a pałace staną na swoim miejscu.
19. Rozlegną się stamtąd hymny pochwalne i głosy pełne radości. Pomnożę ich, i nie zmaleje ich liczba, przysporzę im chwały, by nimi nikt nie pogardzał.
20. Jego synowie będą tak jak dawniej i jego zgromadzenie powstanie wobec Mnie; ukarzę natomiast wszystkich jego ciemięzców.

(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Wg Biblii Żydzi/Izraelici/Izrael to Ci, którzy weszli w przymierze z Bogiem, niekoniecznie geanalogicznie będący hebrajskiej krwi. Aczkolwiek proroctwa dot. Izraela tyczą się Izraela jako kraju/narodu dzisiejszych czasów, nie dotyczą Izraela duchowego. Ostatnio słyszałam, że holocaust spowodował Lucyfer, który chciał wytępić wszystkich Żydów by nie wrócili do obiecanego przez Boga kraju, czyli widzimy że coś w tym jest, druga sprawa Apokalipsa i wielkie narody nadchodzące by zniszczyć Izrael, to również dotyczy kraju, który na dzień dzisiejszy jest ateistyczny, z jakimś tam pozostałościami judaizmu, który odrzuca Mesjasza. JHWH nie złamie swojej obietncy im danej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”