Awantura o uboj. Czy zakaz lamie swobody religijne?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Awantura o uboj. Czy zakaz lamie swobody religijne?

Post autor: tom68 »

Awantura o uboj. Czy zakaz lamie swobody religijne?

Caly tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14275911,Awa ... z2Z6Qa7ly6
tom68

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Uboj ....

Post autor: tom68 »

Witam !
Uboj rytulalny to stara tradycja majaca oparcie w Biblii albo Koranie i wedlud Zydow oraz Muzulmanow jest on wlasnie po to by zwierzeta bardzo nie cierpialy oczywiscie tu sa rozne opinie jak to jest naprawde i ja tez nie jestem fachowcem byc dac jasno odp w tej sprawie . Mysle ze wszyscy ktorzy tak kochaja zwierzeta moga zawsze nie jesc miesa ( bo zwierze cierpi zawsze gdy jest zabijane w ten czy inny sposob ) dlatego miedzy innymi Kosciol ADS zaleca dobrowolny wegetarianizm , innym jesli to tylko mozliwe . Napewno w tej sprawie jest tez drugie dno , sadze ze chodzi jak zwykle o kase i gospodarke itp. ale dla mnie ta sprawa to kolejne powazne ostrzezenie ze wladza swiecka czyli panstwo itp. ( sprawa sobota niedziela itp ) powoli kolejny raz lamie wolnosc wyznania w imie "wyszego dobra obywaleli ", pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

Awatar użytkownika
Boanerges-Jastrząb
Posty: 60
Rejestracja: 26 wrz 2010, 22:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Boanerges-Jastrząb »

Ciekawe że środowiska lewicowe walczące z ubojem rytualnym nie widzą problemu by dokonywać uboju nienarodzonych dzieci którego też dokonuje się bez wcześniejszego ogłuszania :-(

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Uboj

Post autor: tom68 »

Witam !
Juz pisalem ze ja nie wiem ktory sposob zabijania zwierzat jest dla nich lepszy ( choc napewno Bog wie co robi gdy mowi nam rob to a nie tamto ) i nie panstwo powinno decydowac o taki sprawach skoro wladzcy lubia np . polowania poza tym jesli juz chronimy zwierzeta to trzeba zakazac karpia w Wigilie i rosolu w niedziele na wsi itp. pozdrawiam !
Tomasz G
Ps : Gdyby byla dozwolona rozsada antykoncepcja ( poza srodkami wczesnoporonymi ) w KRK nie byloby problemu z aborcja poza tym kto w RP robi aborcje jak tu niby sami katolicy ....
tom68

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Boanerges-Jastrząb pisze:Ciekawe że środowiska lewicowe walczące z ubojem rytualnym nie widzą problemu by dokonywać uboju nienarodzonych dzieci którego też dokonuje się bez wcześniejszego ogłuszania :-(
Ogłuszać czy nie ogłuszac przy zabijaniu to też zabijanie :-/ co za różnica ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”